Strona główna  |  Ubezpieczyciele w Polsce

Ubezpieczyciele w Polsce

Prezentujemy towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Polsce. Na podstronach poszczególnych ubezpieczycieli znajdziesz informacje o ofercie oraz o tym, jak skontaktować się z daną firmą, w jaki sposób zgłosić szkodę, powiadomić o zbyciu auta oraz wypowiedzieć OC.

Aegon

Towarzystwo ubezpieczeniowe Aegon to światowa czołówka na rynku ubezpieczeń na życie i programów emerytalnych.

Allianz

Allianz obsługuje klientów indywidualnych i korporacyjnych, oferując im ubezpieczenia oraz produkty inwestycyjne.

Allianz Direct

Allianz Direct oferuje w imieniu Allianz ubezpieczenia online i przez telefon. Za jego pośrednictwem ubezpieczysz auto, dom i podróż.

Aviva

W dniu 2 lipca 2022 r. marka Aviva zmieniła się w Allianz. Był to wynik przejęcia polskiej działalności firmy Aviva przez niemieckiego ubezpieczyciela.

AXA Assistance

AXA Assistance należy do grupy AXA. Specjalnością tej marki są ubezpieczenia turystyczne i medyczne.

AXA Ubezpieczenia

W 2021 r. AXA Ubezpieczenia połączyła się z UNIQA. Od 9 kwietnia 2021 r. te firmy działają w Polsce razem pod jedną nazwą: UNIQA.

Balcia Insurance

Balcia to ubezpieczyciel z Łotwy, który w Polsce oferuje polisy z działu II, czyli pozostałe ubezpieczenia osobowe i majątkowe.

Beesafe

Beesafe specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń przez Internet i telefon. W ofercie tej marki znajdziesz polisy proponowane przez TU Compensa.

Benefia

W ofercie Benefii znajdują się ubezpieczenia majątkowe skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm.

Benefia24

Benefia24 w prosty i szybki sposób sprzedaje ubezpieczenia przez Internet. Priorytetem tej marki jest wygoda klientów.

BTA

Towarzystwo ubezpieczeniowe BTA powstało w 1993 r. na Łotwie. W 2016 r. zmieniło nazwę na Balcia Insurance.

Compensa

Towarzystwo ubezpieczeniowe Compensa należy do koncernu Vienna Insurance Group, lidera rynku ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej.

Concordia

Concordia specjalizuje się w ubezpieczeniach rolnych oraz ochrony prawnej, ale w jej ofercie znajdują się też typowe polisy majątkowe.

Elvia

Elvia to prekursor ubezpieczeń turystycznych na świecie. Do dzisiaj marka specjalizuje się w polisach podróżnych i usługach assistance.

Ergo Hestia

ERGO Hestia należy do trójki największych towarzystw w Polsce. Ten ubezpieczyciel z Sopotu sprzedaje ubezpieczenia majątkowe oraz osobowe.

EUROINS

Towarzystwo ubezpieczeniowe Euroins kieruje swoją ofertę polis majątkowych w Polsce do klientów indywidualnych.

Generali

Generali prowadzi działalność w 3 obszarach: ubezpieczenia dla klientów indywidualnych, polisy dla firm i zarządzanie oszczędnościami emerytalnymi.

HDI

Obecnie HDI to znak towarowy Warty, pod którym oferowane są ubezpieczenia samochodu, nieruchomości, podróży oraz dla rolników.

InterRisk

InterRisk to lider polis OC dla brokerów. Proponuje też szeroką gamę ubezpieczeń majątkowych i osobowych klientom prywatnym.

Liberty Ubezpieczenia

Liberty Ubezpieczenia specjalizowało się w sprzedaży ubezpieczeń online. W 2016 r. tę markę w Polsce przejęła AXA, która w 2017 r. wycofała ją z rynku.

Link4

Link4 jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce zaczął sprzedawać ubezpieczenia komunikacyjne przez telefon oraz online.

mBank

mBank było pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce. W 2015 r. rozpoczął stałą współpracę z grupą AXA.

MTU

MTU jest marką ERGO Hestii powstałą z przekształcenia Mojego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. MTU oferuje proste i wygodne polisy.

MTU24

MTU24 to marka ERGO Hestii specjalizująca się w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych przez Internet i telefon.

Nationale Nederlanden

Specjalnością Nationale Nederlanden są polisy na życie i zdrowotne, ale w szerokiej ofercie firmy znajdziesz też ubezpieczenia majątkowe.

Pocztowe TUW

Na ofertę Pocztowego TUW składają się nie tylko typowe polisy majątkowe i na życie, lecz także mikroubezpieczenia skierowane do klientów Poczty Polskiej.

Polins

Do marca 2021 r. Polins był w Polsce głównym przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego z Danii Gefion Insurance A/S.

Proama

Klientom indywidualnym Proama oferuje ubezpieczenia samochodu, domu, turystyczne oraz NNW. Od 2013 r. jest częścią Grupy Generali.

PZM

PZM proponuje szeroką gamę ubezpieczeń komunikacyjnych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

PZU

PZU to najstarszy i największy ubezpieczyciel w Polsce. Firma posiada kompleksową ofertę polis dla klientów indywidualnych oraz firm.

Saltus

Specjalnością towarzystwa ubezpieczeń Saltus są rozbudowane polisy zdrowotne. W ofercie firmy znajdziesz też polisy majątkowe.

Signal Iduna

Signal Iduna specjalizuje się w ubezpieczeniach zdrowotnych dla osób prywatnych i firm, turystycznych oraz na życie.

TUW

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych opiera się na zasadzie wzajemności. Jego celem jest zapewnienie kompleksowej ochrony swoim członkom.

TUW TUZ

TUZ TUW oprócz oferty ubezpieczeń komunikacyjnych, nieruchomości i NNW, posiada też produkty skierowane do rolników i placówek oświatowych.

UNIQA

UNIQA sprzedaje ubezpieczenia majątkowe i na życie klientom indywidualnym oraz firmom. Jest też liderem polis dla spółdzielni mieszkaniowych.

Warta

Warta jest drugim największym ubezpieczycielem w Polsce. Posiada szeroką ofertę polis majątkowych, na życie i OC dla różnych zawodów.

Wiener

Wiener (wcześniej Gothaer) oferuje polisy majątkowe i osobowe dla klientów indywidualnych, a także ubezpieczenia rolne i elektrowni.

You Can Drive

You Can Drive to marka ERGO Hestii dedykowana osobom poniżej 30 roku życia. Proponuje ubezpieczenia komunikacyjne i turystyczne.