UNIQA

Kalkulator ubezpieczeń w UNIQA

UNIQA logo

Chcesz szybko i za darmo sprawdzić ile zapłacisz za ubezpieczenie w UNIQA oraz innych towarzystwach? Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń OC/AC Ubea.pl. Wystarczy kilka minut, aby dowiedzieć się, jakie składki proponują poszczególne towarzystwa. Po wykonaniu kalkulacji możesz od razu zakupić ubezpieczenie przez Internet. Jeśli wolisz kupić polisę przez telefon, skorzystaj z opcji zamówienia rozmowy z przedstawicielem towarzystwa.

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, jaką ofertę ma dla Ciebie Uniqa i kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Policz OC w UNIQA

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

UNIQA Insurance Group powstało w Austrii, gdzie jest wiodącym towarzystwem ubezpieczeniowym. Należy także do największych grup ubezpieczeniowych w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Posiada swoje oddziały w 18 krajach.

W Polsce UNIQA jest obecna od 2000 r., kiedy to przejęła ZUiR Polonia. Sprzedaje ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne i na życie, zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Jest także liderem polis dedykowanych wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym.

W kwietniu 2021 r. UNIQA połączyła się z AXA, tworząc jedno towarzystwo ubezpieczeniowe o nazwie UNIQA.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC UNIQA
 2. UNIQA OC AC z kodem -20%
 3. Kontakt UNIQA
 4. Opinie o UNIQA
 5. Zgłoszenie szkody UNIQA
 6. Wypowiedzenie OC UNIQA
 7. Rezygnacja z OC UNIQA
 8. Zgłoszenie sprzedaży samochodu UNIQA
 9. Ubezpieczenie samochodu UNIQA
 10. Ubezpieczenie turystyczne UNIQA
 11. Ubezpieczenie domu i mieszkania UNIQA
 12. Ubezpieczenie na życie UNIQA

Kalkulator OC UNIQA

Składkę polisy OC, a także AC, w UNIQA można poznać za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń. Zakup trzeba jednak dokończyć telefonicznie.

UNIQA OC AC z kodem -20%

Od momentu połączenia AXA z UNIQA klienci Ubea.pl mogą skorzystać z atrakcyjnego kodu -20% na ubezpieczenia samochodu w UNIQA.

Jak kupić OC w promocyjnej cenie? Złap kod -20%:

 • wejdź na kalkulator OC / AC UNIQA
 • w pierwszym polu "Promocja" zamiast "Zniżka za zakup przez Internet" wybierz "Kod promocyjny"
 • wpisz kod: AMREST1
 • wylicz składkę OC / AC z rabatem -20%
 • zakup atrakcyjne ubezpieczenie online.

Kontakt UNIQA

Adres

UNIQA Polska S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Telefon

22 599 95 22

Obsługa polisy możliwa od poniedziałku do soboty od 9:00 do 17:00

Pomoc Assistance jest natomiast dostępna całą dobę we wszystkie dni w tygodniu.

Sprawdź wszystkie sposoby kontaktu z UNIQA

Opinie o UNIQA

Przed zakupem ubezpieczenia warto dowiedzieć się, co o firmie sądzą jej klienci. Na forum Ubea znajdziesz opinie o UNIQA osób ubezpieczonych w tym towarzystwie. Dodaj tam także swoją ocenę ubezpieczyciela.

Zgłoszenie szkody UNIQA

UNIQA stara się jak najbardziej uprościć proces likwidacji szkody. Po pierwsze zdarzenie można zgłosić przez Internet. Po drugie na telefony z systemem Android ubezpieczyciel udostępnia aplikację UNIQA Smart umożliwiającą zdalne oględziny.

Sprawdź, jak wygląda proces likwidacji szkody w UNIQA

Wypowiedzenie OC UNIQA

Nikt Ci nie każe kupować ubezpieczenia OC co roku w tej samej firmie. W UNIQA wypowiedzenie polisy jest bardzo proste, ponieważ ubezpieczyciel udostępnia na swojej stronie odpowiednie formularze. Dzięki nim nie pominiesz żadnej ważnej informacji i szybko prześlesz rezygnację do towarzystwa.

Sprawdź, jak złożyć wypowiedzenie i rezygnację z OC w UNIQA

Rezygnacja z OC UNIQA

Specjalny formularz dostępny na stronie internetowej UNIQA pozwala także na złożenie rezygnacji z OC kupionego przez poprzedniego właściciela. Warto zdecydować się na taki krok, jeśli ubezpieczyciel planuje dużą rekalkulację składki.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu UNIQA

Po sprzedaży samochodu powinieneś jak najszybciej zgłosić zbycie pojazdu u ubezpieczyciela. Dzięki temu unikniesz płacenia za polisę auta, którego już nie posiadasz. Sprzedaż możesz zgłosić osobiście w oddziale UNIQA lub przy pomocy specjalnie przygotowanych formularzy internetowych.

Zobacz, co musi zawierać zgłoszenie sprzedaży samochodu w UNIQA

Ubezpieczenie samochodu UNIQA

Ubezpieczenie OC UNIQA

Zakres ubezpieczenia OC jest dokładnie uregulowany ustawą. Ubezpieczyciele mają jednak dowolność w oferowaniu dodatków do tej polisy. UNIQA proponuje 3 wersje pakietów z OC: Mini, Maxi oraz Mega.

Sprawdź warunki pakietów OC w UNIQA

Ubezpieczenie AC UNIQA

W przypadku polisy AC ubezpieczyciele mają o wiele większą dowolność w ustalaniu warunków polisy. UNIQA niewątpliwie z tego korzysta, proponując autocasco w dwóch wariantach. Oprócz tego ubezpieczyciel oferuje kilkanaście dodatkowych opcji rozszerzających zakres AC. Warto także pamiętać, że bezszkodowi kierowcy mogą liczyć na zniżki do 65% w UNIQA.

Sprawdź warunki wariantów ubezpieczenia AC w UNIQA

Ubezpieczenie NNW UNIQA

Polisa NNW jest przydatna jedynie wtedy, kiedy jej suma ubezpieczenia jest odpowiednio wysoka. Polisa proponowana przez UNIQA może się pochwalić taką sumą. Dodatkowo NNW jest dostępne w dwóch wariantach: może zapewniać ochronę samemu kierowcy lub kierowcy i pasażerom.

Zobacz dokładne warunki ubezpieczeń NNW w UNIQA

Ubezpieczenie Assistance UNIQA

Assistance samochodowe zapewnia pomoc w podróży w Polsce i za granicą. W UNIQA jest ono dostępne w 4 wariantach. Każdy z nich proponuje nieco inne usługi, dzięki czemu możesz wybrać taki produkt, który będzie dla Ciebie faktycznie przydatny.

Zobacz, jakie usługi proponuje każdy z wariantów assistance w UNIQA

Zielona Karta UNIQA

Przed wyjazdem autem do niektórych krajów trzeba zaopatrzyć się w Zieloną Kartę. Osoby mające OC w UNIQA otrzymają taki dokument bezpłatnie u swojego ubezpieczyciela.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód UNIQA

Bezpośrednia Likwidacja Szkód ułatwia otrzymanie odszkodowania z ubezpieczenia OC po kolizji drogowej. UNIQA jest jednym z ubezpieczycieli należących do tego systemu.

Ubezpieczenie szyb UNIQA

Każda jazda naraża szyby na zarysowanie i zniszczenie. Dlatego UNIQA proponuje specjalną polisę dla szyb. Można ją kupić dla każdego auta mającego mniej niż 20 lat.

Sprawdź, jak działa ubezpieczenie szyb w UNIQA

Ubezpieczenie Rehabilitacja UNIQA

Ciekawą polisą proponowaną przez UNIQA jest ubezpieczenie Rehabilitacja. Pokryje ona koszty procesu rehabilitacji oraz sprzętu, jeśli w czasie podróży autem po Polsce dojdzie do wypadku drogowego.

Sprawdź, jak działa ubezpieczenie Rehabilitacja w UNIQA

Ubezpieczenie turystyczne UNIQA

Warunki ubezpieczenia turystycznego w UNIQA są bardzo elastyczne. Wybierając odpowiednie umowy, dobrą ochronę znajdzie dla siebie zarówno rodzina wybierająca się na wspólny wypoczynek w Hiszpanii, jak i miłośnik gór ruszający na podbój Alp.

Sprawdź warunki ubezpieczenia turystycznego w UNIQA

Ubezpieczenie domu i mieszkania UNIQA

Ubezpieczenie domu UNIQA

Każdy właściciel domu dokładnie wie, ile wysiłku trzeba włożyć w utrzymanie budynku w dobrym stanie. Nie pozwól, by cała ta praca poszła na marne przez powódź lub pożar. UNIQA proponuje kilka wariantów ubezpieczenia domu, które zapewnią Ci bezpieczeństwo i spokój ducha.

Ubezpieczenie mieszkania UNIQA

Ubezpieczenie mieszkania w UNIQA zabezpieczy przed wszystkimi najczęstszymi zagrożeniami, takimi jak kradzież z włamaniem, zalanie czy pożar.

Ubezpieczenie budowy UNIQA

Pożar czy huragan mogą uszkodzić także dopiero powstający budynek. Dlatego lepiej jest nie czekać z kupnem ubezpieczenia. UNIQA oferuje polisy już od pierwszego dnia budowy.

Sprawdź warunki ubezpieczenia mieszkania i domu w UNIQA

Ubezpieczenie domku letniskowego UNIQA

Coraz więcej osób posiada małe domki letniskowe, w których wypoczywa w trakcie wakacji. Takie nieruchomości także można ubezpieczyć w UNIQA.

Ubezpieczenie na życie UNIQA

Ubezpieczenia na życie oferowane przez UNIQA to z jednej strony wsparcie finansowe w trakcie choroby, a z drugiej pomoc dla rodziny ubezpieczonego w przypadku jego śmierci. Towarzystwo proponuje następujące opcje:

 • Spokojne Życie – wypłata pieniędzy dla rodziny w razie śmierci oraz świadczenie dla ubezpieczonego na wypadek zachorowania na śmiertelną chorobę. UNIQA oferuje też dodatkową umowę od zachorowania na nowotwór;
 • Wysoka Ochrona – terminowe ubezpieczenie na wypadek śmierci;
 • Aktywne Życie – roczne ubezpieczenie na życie. Wsparcie finansowe w razie śmierci lub uszczerbku na zdrowiu będących wynikiem nieszczęśliwego wypadku;
 • Pakiet Bezpieczeństwa – indywidualne ubezpieczenie chroniąca życie i zdrowie ubezpieczonego oraz całej jego rodziny. Możliwość doboru umów do swoich potrzeb;
 • Fundusze inwestycyjne.
 • Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń ubea 

Placówki i oddziały UNIQA