Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Gdzie kupić assistance krótkoterminowe na wyjazd?

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-24

Przed urlopem za granicą wielu kierowców zastanawia się nad zakupem samochodowego assistance (AS). Eksperci Ubea.pl informują, gdzie można kupić polisę AS na krótki czas.

Roczne ubezpieczenia assistance zapewniające pomoc na drodze są często sprzedawane jako dodatek do innych polis komunikacyjnych (np. autocasco). Osoby nieposiadające takiej rocznej ochrony z tytułu AS przed wyjazdem za granicę mogą zastanawiać się nad zakupem krótkookresowej polisy zapewniającej pomoc m.in. podczas awarii. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że nie każdy ubezpieczyciel zaproponuje ochronę na okres krótszy niż jeden rok.

Trudno znaleźć krótkoterminowe assistance bez innej polisy

Awaria auta w trakcie podróży Po sprawdzeniu aktualnej oferty rynkowej okazuje się, że ubezpieczenie assistance na krótki okres, mogą zaproponować między innymi następujące towarzystwa:

 • AXA Direct,
 • Generali,
 • HDI,
 • Link4
 • oraz Warta.

Trzeba również odnotować, że Warta oraz HDI oferują krótkoterminowe assistance tylko na 15 dni. Większy wybór mają klienci AXA Direct (7, 15 lub 30 dni) oraz Generali (15 albo 30 dni). Link4 natomiast dostosuje okres ochrony do długości wyjazdu urlopowego - mówi Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

W przypadku dwóch analizowanych ofert (z Warty oraz HDI) istotnym ograniczeniem jest konieczność zakupu krótkoterminowego ubezpieczenia assistance w pakiecie razem z polisą OC/AC. Polisa AS z Link4 jest natomiast sprzedawana w pakiecie z ubezpieczeniem turystycznym (zobacz poniższa tabela).

AXA Direct oferuje za to krótkoterminowe assistance, które można kupić przez Internet jako osobny produkt. Trzeba jednak pamiętać, że takie ubezpieczenie obejmuje tylko auta konsumentów nie starsze niż 15 lat - zwraca uwagę Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Prezentacja krótkoterminowych polis komunikacyjnych assistance na wyjazd zagraniczny

Nazwa ubezpieczyciela

Nazwa polisy assistance ↓
Zakres ochrony w ramach polisy assistance Dodatkowe informacje na temat polisy assistance Jak można zakupić ubezpieczenie?

AXA Direct

Ubezpieczenie Assistance

Pomoc w razie: awarii samochodu, wypadku lub kradzieży auta.

- Ubezpieczenie w wariancie krótkoterminowym obejmuje okres 7 dni, 15 dni lub 30 dni.
- Ubezpieczenie dostępne w wariantach: ekonomicznym, standardowym oraz premium.
- Polisa dla właścicieli prywatnych samochodów, których okres eksploatacji nie przekracza 15 lat.

Polisa dostępna samodzielnie.

Generali

Assistance

Pomoc w razie: awarii samochodu, wypadku lub kradzieży auta.

- Ubezpieczenie zawierane na 15 lub 30 dni.
- W razie wypadku lub kradzieży ubezpieczyciel zapewnia samochód zastępczy (do 5 dni).

Wariant Komfort dostępny samodzielnie.

HDI

Podróżnik 15

Pomoc w razie: wypadku, awarii samochodu, innych zdarzeń losowych lub kradzieży auta.

- Ubezpieczenie obowiązuje przez 15 dni.
-Limit holowania w Polsce oraz za granicą wynosi 400 km.

Polisa dostępna dla osób posiadających OC lub AC w HDI.

Link4

Podróże + Auto Assistance

Pomoc w razie: awarii samochodu, wypadku, uszkodzenia auta, kradzieży pojazdu lub wandalizmu.

- Ubezpieczenie obejmuje czas wyjazdu.
- Ubezpieczyciel zapewnia m.in. holowanie do 200 km i naprawę na miejscu zdarzenia. W razie wypadku lub kradzieży Link4 opłaca też samochód zastępczy (do 4 dni).

Polisa dostępna razem z ubezpieczeniem podróżnym.

Warta

Podróżnik 15

Pomoc w razie: awarii samochodu, wypadku, innych zdarzeń losowych lub kradzieży auta.

- Ubezpieczenie w wariancie Podróżnik 15 obowiązuje przez 15 dni.
- Polisa uwzględnia limit holowania za granicą wynoszący 400 km.

Polisa dostępna dla osób posiadających OC lub AC w Warta.

Źródło: opracowanie własne Ubea.pl na podstawie ofert ubezpieczycieli aktualnych na dzień 24.10.2019 r.

Roczna ochrona assistance bywa bardziej opłacalna

W nawiązaniu do tematu krótkoterminowych ubezpieczeń assistance warto wspomnieć, że takie polisy w przeliczeniu na dzień ochrony cechują się niekiedy znacznie wyższą składką niż ich roczne odpowiedniki. Chodzi oczywiście o porównanie cenowe ubezpieczeń AS ze zbliżonym zakresem ochrony.

To ważne zastrzeżenie, gdyż wiele rocznych polis assistance oferowanych za darmo razem z AC lub OC zapewnia pomoc (m.in. holowanie) tylko w razie wypadku i nie działa poza granicami Polski. Wspomniane polisy będą zupełnie bezużyteczne podczas wyjazdu zagranicznego - ostrzega Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Zależności cenowe pomiędzy kosztem krótkoterminowej i rocznej polisy assistance można łatwo przeanalizować na przykładzie oferty AXA Direct. Wspomniany ubezpieczyciel wycenia piętnastodniową ochronę w Europie na 99 zł (przy zakupie polisy online). Mowa o pakiecie Standard zapewniającym m.in. naprawę usterek na miejscu, transport podróżnych bez ograniczeń oraz limit holowania po wypadku i awarii na poziomie 150 km. Taka sama roczna polisa od AXA Direct kosztuje 264 zł.

Właśnie dlatego osobom, które w danym roku będą wyjeżdżać kilka razy za granicę, bardziej może opłacać się zakup assistance na 12 miesięcy - radzi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Sprawdź także, w jakich krajach będzie potrzebna Zielona Karta:

Artykuły powiązane:

 • Jakie ubezpieczenie assistance wybrać? - poszczególne ubezpieczenia assistance potrafią się znacząco różnić pod względem proponowanych warunków. Sprawdzamy, jaką ochronę oferują poszczególni ubezpieczyciele w Assistance działających także za granicą
 • Darmowe dodatki do OC - wielu ubezpieczycieli dorzuca do OC darmowe Mini Assistance. Jaką ochronę zapewniają takie bezpłatne dodatki?
Tagi:

Komentarze

2019-06-02 15:28

Janina46.91.x.x

Chcę ubezpieczyć auto na 1miesiac na czas urlopu najlepsze opcje

2019-06-03 08:25

Ubea.pl81.190.x.x

Rozumiem, że interesuje Panią ubezpieczenie assistance dla samochodu? Jeśli nie posiada Pani OC w Warcie lub Generali, to pozostaje Pani krótkoterminowe assistance w AXA Direct lub samochodowe assistance sprzedawane razem z polisą turystyczną w Link4 (takie ubezpieczenie w Link4 może Pani kupić online za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń turystycznych: https://podroze.ubea.pl ).

2018-07-18 19:34

JB37.47.x.x

Warta oferuje usługę tylko dla swoich klientów OC Link4 ogranicza wiek pojazdu do 15 lat.

2018-07-19 08:39

Ubea.pl81.190.x.x

Tak, tak jak piszemy w tekście w przypadku ofert z Warty oraz Generali krótkoterminowe assistance można kupić jedynie w pakiecie z polisą OC/AC. Dziękujemy za uzupełnienie informacji o Link4.

2019-08-16 12:18

Tobiasz31.183.x.x

Czyli dla auta starszego niż 15 lat z ubezpieczeniem OC w Link4 nie ma aktualnie na rynku oferty ubezpieczenia assistance.