Kalkulator ubezpieczenia OC AC NNW

Jak obliczyć ubezpieczenie za samochód? Czy szybki i darmowy kalkulator OC AC to dobry pomysł na zaplanowanie przyszłych wydatków? Czy znajdę tu ofertę skrojoną na moją miarę? Pozwól, że w kilka minut i bez żadnych opłat rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Umożliwimy Ci:

 1. Wyliczenie i porównanie cen polis na samochód m.in. w PZU, Link4, Aviva, Proama, Generali, UNIQA, TUZ, Beesafe, Wiener czy Benefia.
 2. Zakup online polisy z dodatkowym 15% rabatem lub zamówienie bezpłatnej rozmowy bezpośrednio z konsultantem.
 3. Zapisanie i wysłanie oferty na wskazany mail.

Najczęściej zadawane pytania - kalkulator ubezpieczeń

Co warto wiedzieć o kalulatorze ubezpieczeń?

Jak działa darmowy kalkulator OC AC Ubea?

Składkę możesz szybko policzyć na dwa sposoby: zeskanuj kod Aztec i wylicz polisę na samochód jednym kliknięciem lub wypełnij formularz. Następnie nasz darmowy kalkulator OC AC wyśle zapytanie do systemów ofertowych konkretnych firm z prośbą o wyliczenie składki. Czas zapytania wynosi maksymalnie 1 minutę. Po tym czasie wyświetli przesłane oferty w postaci tabeli wynikowej. Zgodność ofert gwarantują sami ubezpieczyciele.

Jakie oferty uzyskam w darmowym kalkulatorze Ubea?

Nasz szybki kalkulator ubezpieczenia samochodu OC AC liczy oferty wyłącznie dla aut zarejestrowanych jako osobowe, przeznaczonych na rynek europejski i nie starszych niż 30 lat. Wynika to z ograniczenia systemu CEPIK oraz słowników pojazdów, z których korzystają ubezpieczyciele. Jeśli jesteś właścicielem innego pojazdu – auta ciężarowego lub motocykla – zamów kontakt z naszym konsultantem, który przekieruje Cię do odpowiedniego towarzystwa.

Czy zakup polisy na samochód w darmowym kalkulatorze OC AC Ubea jest bezpieczny?

Tak, ponieważ:

 1. Jesteśmy zarejestrowaną multiagencją wpisaną do Rejestru agentów prowadzonego przez Komisję Nadzoru Ubezpieczeniowego (KNF). Sprawdzisz nas tutaj: Rejestr pośredników ubezpieczeniowych. Wpisz w nazwie agenta „Ubea”, a w miejscowości „Wrocław”.
 2. Posiadamy pełnomocnictwa wszystkich dostępnych u nas agencji: sprawdź pełnomocnictwa. Możesz też zapytać o nas w wybranym towarzystwie.
 3. Jesteśmy spółką prawa handlowego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym KRS.
 4. U nas jedynie liczysz polisę, a kupujesz ją zawsze na stronie internetowej ubezpieczyciela lub poprzez rozmowę telefoniczną z konsultantem (opcja „Zamów kontakt”). Każdą ofertę wylicza dla Ciebie agencja, a nasz darmowy kalkulator OC AC tylko ją wyświetla.
 5. Opłacasz polisę bezpośrednio poprzez konto ubezpieczyciela, którą on wystawia, a następnie wysyła mailem lub pocztą na podany przez Ciebie adres.
 6. Możesz zrezygnować z zakupu polisy na samochód w ciągu 30 dni.
 7. Chronimy Twoje dane, które są przez nas szyfrowane. Spełniamy również wszystkie kryteria Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Dlaczego jeszcze warto nam zaufać? Wykonaliśmy już ponad 2 mln darmowych kalkulacji, a nasi klienci dzięki wyliczeniu najtańszego OC i AC na samochód mogli zaoszczędzić już ponad 1 000 000 000 zł. Te liczby mówią same za siebie! Na Ubea.pl szybko, prosto i za darmo możesz obliczyć kwotę polisy za samochód oraz porównać oferty największych agencji. Pytania? Proszę bardzo - sprawdź te najczęściej zadawane i znajdź to, czego szukasz!

Gdzie znajdę najtańsze OC i dobre AC?

Na to pytanie odpowie Ci kalkulator Ubea – darmowe i szybkie narzędzie online, dzięki któremu wygodnie obliczysz i porównasz składki w zaledwie kilka chwil z różnych towarzystw oraz kupisz najkorzystniejszą polisę na samochód.

Czy oferty na Ubea.pl porównam bez żadnych opłat?

Tak – nasz kalkulator OC AC jest zupełnie darmowy. Jeśli w tabeli wynikowej znajdziesz interesującą Cię ofertę ubezpieczenia samochodu, możesz zakupić wybraną polisę online z dodatkowym rabatem sięgającym nawet 20%. W dowolnym momencie masz także możliwość skontaktowania się telefonicznie lub przy pomocy czatu z doradcą porównywarki. Nasz konsultant przeprowadzi Cię przez cały proces zakupu polisy.

Co zyskuję, decydując się na umowę online?

Po pierwsze wygodę: umowę ubezpieczenia za samochód otrzymasz na swojego maila. Po drugie pamiętaj, że kupując OC przez Internet lub telefon możesz bez żadnych konsekwencji wypowiedzieć polisę w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. Kupując polisę osobiście u agenta czy w oddziale nie masz takiej możliwości.

Oferty których towarzystw mogę porównać za pomocą darmowego kalkulatora online?

Przy pomocy kalkulatora Ubea poznasz ofertę następujących towarzystw ubezpieczeniowych:

 • Link4
 • Benefia
 • Aviva
 • Proama
 • Wiener
 • UNIQA
 • Generali
 • Axa Direct
 • PZU
 • TUZ Ubezpieczenia
 • Warta

Gdzie czeka na mnie najtańsze OC?

Wielu kierowców zastanawia się, gdzie znajdzie najtańszą polisę na samochód. Każdy przypadek jest jednak indywidualny. Bez porównania ofert nie da się znaleźć najkorzystniejszej oferty. Nie kieruj się też opiniami kolegów i Twojego agenta, którzy twierdzą, że najtańsze OC jest zawsze w firmie X. Oblicz, porównaj i wybierz sam. Pamiętaj, że zakres ubezpieczenia w każdej firmie jest taki sam: musi być zgodny z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych. Przepłacanie za polisę na samochód nie ma więc sensu. W znalezieniu najtańszego OC pomoże Ci kalkulator Ubea.

Darmowe porównanie cen OC AC na kalkulatorze Ubea – czy to fakt?

Obliczenie składki na kalkulatorze Ubea jest zupełnie bezpłatne. Nie wiąże się też z żadnymi zobowiązaniami. Płacisz dopiero za ubezpieczenie, które postanowisz zakupić.

Ile zaoszczędzisz dzięki darmowemu kalkulatorowi na Ubea.pl?

Zakres ochrony zapewniany przez ubezpieczenie jest wszędzie taki sam. Jeśli więc kupujesz obowiązkową polisę na samochód, możesz bez obaw wybierać najtańsze OC. Czy różnica między najtańszą a najdroższą propozycją dla jednego kierowcy jest bardzo duża? Tak. Z naszych doświadczeń wynika, że oferta z najwyższą składką jest często aż o 1000 zł droższa od najtańszej propozycji. Porównywarka pozwoli Ci zaoszczędzić nawet 1000 zł! Oprócz tego naszym klientom możemy też zaoferować dodatkowe rabaty. Ceny ubezpieczenia na samochód na Ubea.pl są więc często niższe niż w agencji.

Jak dokładnie działa kalkulator OC AC na Ubea.pl?

Kalkulator OC AC działa online, jest zupełnie darmowy i nie wymaga logowania – obliczenie polisy odbywa się bez rejestracji. Aby poznać składkę, przygotuj sobie od razu dowód rejestracyjny auta oraz prawo jazdy właścicieli samochodu. Dzięki temu wszystkie potrzebne informacje będziesz mieć pod ręką i uzupełnienie formularza zajmie Ci mało czasu.

Jak obliczyć OC online i za darmo?

Na Ubea.pl masz do wyboru dwa sposoby darmowego wyliczenia składki polisy:

 1. Szybka ścieżka wyliczenia telefonem – sprawdź kwotę 1 kliknięciem. Weź dowód rejestracyjny samochodu i otwórz go na kwadratowym kodzie Aztec. Następnie włącz kamerę w telefonie i zeskanuj kod. Teraz wystarczy tylko potwierdzić model pojazdu i już możesz porównać ceny polisy w naszej tabeli wynikowej.
 2. Wypełnienie formularza – w kalkulatorze zapytamy Cię o parametry samochodu, Twoje dane i historię ubezpieczenia. Odpowiedz zgodnie z prawdą na te pytania. Dzięki temu będziemy mogli podać rzeczywistą składkę. Pamiętaj, że kalkulację wykonamy niezależnie od tego, czy podasz dane kontaktowe.

Jak kupić OC AC na Ubea.pl?

Po wypełnieniu formularza kalkulatora online porównywarka przedstawi Ci propozycje składek OC AC różnych towarzystw. Oprócz ceny za polisę w tabeli wynikowej znajdziesz także informacje o zakresie ochrony samochodu oraz proponowanych dodatkach. Obok każdej oferty znajdziesz także przycisk „Jak kupić”. Jeśli na niego klikniesz, wyświetlą Ci się sposoby zakupu danego ubezpieczenia. Zazwyczaj dostępne są następujące opcje:

 • Przejdź na stronę – ta opcja przekieruje Cię na stronę konkretnej agencji. Tam będziesz mógł zweryfikować ofertę i podjąć ostateczną decyzję o zakupie.
 • Zadzwoń teraz – możesz zadzwonić do naszego konsultanta, który przeprowadzi Cię przez proces zakupu polisy na samochód. Pamiętaj, by w rozmowie z doradcą powołać się na numer swojej kalkulacji.
 • Zamów kontakt – podaj swój numer telefonu, a my skontaktujemy się z Tobą w dogodnym terminie, by dokończyć zakup ubezpieczenia.
Jeśli któraś z przedstawionych ofert spełni Twoje oczekiwania, możesz od razu przejść do zakupu polisy przez Internet lub telefon. W ciągu kilkunastu minut od wejścia na kalkulator będziesz więc już mieć obowiązkowe ubezpieczenie samochodu na nowy rok.

Dla jakich samochodów można policzyć cenę OC na Ubea.pl?

Kalkulator wylicza kwotę polisy OC AC dla wszystkich aut osobowych, które są przeznaczone na rynek europejski i nie mają więcej niż 30 lat. Jeżeli chcesz poznać cenę ubezpieczenia dla auta ciężarowego, motocykla czy przyczepy, możesz zamówić kontakt z naszymi doradcami.

Darmowy kalkulator OC dla samochodów ciężarowych – czy Ubea policzy składkę?

Ze względu na ograniczenia systemu CEPIK oraz słowników pojazdów, z których korzystają ubezpieczyciele, kalkulator Ubea.pl nie wyliczy bezpośrednio składki dla samochodów ciężarowych. Jeśli posiadasz taki pojazd, możesz jednak zamówić kontakt telefoniczny z doradcami porównywarki. Nasi konsultanci przekierują Cię do odpowiedniego ubezpieczyciela, który przedstawi atrakcyjną ofertę.

Darmowy kalkulator OC motocykla – jak znaleźć tanią polisę online?

Kalkulator Ubea.pl, ze względu na ograniczenia systemu CEPIK oraz słowników ubezpieczycieli, nie policzy bezpośrednio ceny OC dla motocykla. Możemy jednak przekierować Cię do towarzystwa, które zaoferuje Ci atrakcyjną ofertę. Jeśli jesteś właścicielem motocykla, zamów kontakt telefoniczny z naszymi doradcami.

Darmowy kalkulator OC przyczepy – jak policzyć składkę online?

Obowiązek ubezpieczenia dotyczy także przyczep samochodowych. Na kalkulatorze, ze względu na ograniczenia systemu CEPIK, nie policzysz bezpośrednio składki OC dla przyczepy. Zapraszamy jednak do zamówienia kontaktu telefonicznego z naszymi doradcami. Przekierujemy Cię do takiego towarzystwa, które będzie mieć atrakcyjną polisę dla Twojej przyczepy.

OC dla bezszkodowego kierowcy – jak znaleźć najtańszą ofertę?

Na najtańsze OC mogą zazwyczaj liczyć doświadczeni bezszkodowi kierowcy. Nie oznacza to jednak, że takie osoby powinny bez zastanowienia sięgać po pierwszą ofertę z brzegu. Nie wszyscy ubezpieczyciele doceniają bowiem tak samo kierowców jeżdżących bez kolizji i wypadków. Zawsze sprawdź więc, jakie oferty OC przedstawiają poszczególne agencje, aby znaleźć najtańszą polisę dla siebie.

Tanie OC dla młodego kierowcy – czy jest możliwe?

Czy ubezpieczenia samochodu młodego kierowcy musi być drogie? Nie. Istnieją sposoby na oszczędność. Bardzo skuteczną metodą na obniżenie składki jest współwłasność auta z doświadczonym kierowcą. Warto także zacząć odpowiednio wcześnie szukać nowego OC i AC. Wiele towarzystw oferuje bowiem okresowe promocje oraz zniżki. Najskuteczniejszym sposobem na tanią polisę dla młodego kierowcy jest jednak obliczenie cen w darmowym kalkulatorze. Istnieją bowiem towarzystwa, które traktują nieco łagodniej niedoświadczone osoby i proponują im niższe stawki na samochód.

Tanie OC dla szkodowego kierowcy – jak znaleźć?

Do grupy narażonej na wysokie ceny ubezpieczenia należą szkodowi kierowcy. Ze szczególnie bolesnymi podwyżkami muszą się zwykle zmierzyć osoby, które miały szkodę w poprzednim roku. Można jednak znaleźć nieco tańszą polisę na samochód, jeśli tylko dasz sobie szansę i obliczysz składki przed zakupem. Poświęć chwilę na znalezienie najlepszej oferty, a Twój portfel na pewno Ci się odwdzięczy.

Jak kupić dobre i tanie AC z pomocą naszego darmowego kalkulatora online?

Warunki obowiązkowego ubezpieczenia OC są ustalone w ustawie - wybierając konkretną ofertę można więc kierować się głównie ceną. Wystarczy obliczyć, który ubezpieczyciel ma najtańszą polisę dla Twojego samochodu. AC jest natomiast dobrowolne. Każdy właściciel auta może więc sam zdecydować, czy w ogóle chce kupować autocasco. Oznacza to też, że agencje samodzielnie ustalają zakres ochrony. W efekcie na rynku znajdziesz najróżniejsze oferty: od kompleksowych AC chroniących w pełni Twój samochód (AC All Risk) przez warianty o nieco mniejszym zakresie ochrony po najtańsze mini AC zapewniające pomoc tylko w wybranych sytuacjach. Porównując ubezpieczenia AC na Ubea.pl, możesz online samodzielnie ustalić:

 • jaką opcję likwidacji szkody preferujesz (serwis czy kosztorys),
 • jak wysoki ma być udział własny,
 • czy w razie szkody ma zostać zastosowana amortyzacja części,
 • czy do naprawy szkody mają zostać użyte części oryginalne czy zamienne (alternatywne).
Wybierając kolejne opcje będziesz widzieć, jak poszczególne warunki wpływają na cenę autocasco. Dzięki temu szybko znajdziesz kompromis między niską ceną za polisę a szerokim zakresem ochrony samochodu.

Czy darmowy kalkulator OC bez podawania danych jest możliwy?

W kalkulatorze pytamy o te dane, które są niezbędne do wyliczenia rzetelnej składki w poszczególnych towarzystwach. Nie musisz jednak od razu wpisywać wszystkich informacji. Wyliczając wstępną cenę polisy, możesz pominąć pytania o:

 • numer rejestracyjny samochodu,
 • imię i nazwisko,
 • numer PESEL właściciela auta.
Pamiętaj jednak, że bez tych danych możemy wyliczyć jedynie orientacyjną składkę. Na podstawie numeru PESEL ubezpieczyciele weryfikują bowiem historię samochodu. Dodatkowo, niektóre towarzystwa w ogóle nie przedstawią oferty, jeśli nie znają powyższych danych. Jeżeli podasz wymienione wcześniej informacje, otrzymasz więcej ofert ubezpieczenia na samochód oraz rzeczywistą składkę polisy, a nie jedynie wstępną ofertę. Wybór należy do Ciebie. Oczywiście, możesz najpierw policzyć cenę, nie podając numeru PESEL, a następnie uzupełnić dane i sprawdzić ostateczną składkę. Na Ubea.pl pole z numerem telefonu oraz mailem także jest opcjonalne. Uzupełnij tę informację wtedy, kiedy chcesz, aby nasz konsultant skontaktował się z Tobą i pomógł w uzyskaniu jak najtańszej oferty.

Czy dane podawane w darmowym kalkulatorze Ubea są bezpieczne?

Tak. Bezpieczeństwo danych naszych użytkowników jest dla nas priorytetem. Wszystkie informacje wpisywane do kalkulatora są szyfrowane. Wykorzystujemy je jedynie do policzenia składki polisy za samochód w towarzystwach ubezpieczeniowych. Nie są przekazywane nigdzie indziej. Spełniamy również wszystkie kryteria Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO).

Jakie są zalety kalkulatora OC AC?

Kalkulator OC AC pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Zakup ubezpieczenia przy pomocy porównywarki jest:

 1. Szybki – kalkulator OC AC przedstawi Ci od razu oferty z różnych towarzystw. Nie tracisz więc czasu na przeglądanie wielu stron ubezpieczycieli ani na wizyty u agentów.
 2. Wygodny – polisę na samochód kupisz, siedząc w domu w swoim fotelu. Nie musisz nigdzie dzwonić ani się umawiać. Kilka kliknięć i gotowe!
 3. Bezpieczny – wszystkie dane, które podajesz w formularzu, są szyfrowane i wykorzystujemy je jedynie do wyliczenia składki na samochód. Ubea jest także zarejestrowaną multiagencją ubezpieczeniową i posiada pełnomocnictwa od wszystkich towarzystw, z którymi współpracujemy.
 4. Dostępny online – o nieaktualnym OC przypomniałeś sobie w niedzielę wieczorem? OC kończy się, a Ty jesteś za granicą? Rejestrowałeś nowy samochód po południu? Nie przejmuj się. Ubea.pl działa dla Ciebie 24 godziny na dobę. Za pośrednictwem naszego kalkulatora zakupisz polisę z dowolnego miejsca na świecie o każdej porze.
 5. Darmowy - narzędzie Ubea udostępniamy zupełnie bezpłatnie i online. Możesz w każdej chwili sprawdzić, jak wygląda ubezpieczenie samochodu oraz jak wiele możesz zyskać poprzez porównanie ofert różnych towarzystw.

Jak skontaktować się z doradcą Ubea?

Na Ubea.pl ubezpieczenie na samochód możesz wyliczyć i zakupić całkowicie samodzielnie i za darmo. Nasi doradcy chętnie Ci jednak pomogą, jeśli w trakcie liczenia składki nasuną Ci się jakieś pytania lub będziesz mieć wątpliwości dotyczące procesu zakupu polisy. Podczas wypełniania formularza wyświetlą Ci się dwie opcje:

 • Zamów rozmowę – wystarczy, że podasz swój numer telefonu, a nasz konsultant szybko do Ciebie oddzwoni i odpowie na wszelkie pytania.
 • Rozpocznij chat – jeśli wolisz kontakt online, możesz zadać pytanie naszym doradcom na czacie.
Wiesz już wszystko o darmowym kalkulatorze OC AC Ubea – skorzystaj z naszego wsparcia i znajdź dla siebie najlepszą polisę!