Warta

Kalkulator ubezpieczeń w Warta

Warta logo

Różnice w składkach OC proponowanych temu samemu kierowcy przez różnych ubezpieczycieli sięgają nawet 1000 zł. Jeżeli nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń OC/AC Ubea.pl, aby sprawdzić, kto ma dla Ciebie najtańsze OC. Po wykonaniu kalkulacji możesz zakupić wybraną polisę przez Internet lub zamówić rozmowę telefoniczną z konsultantem ubezpieczyciela, który przedstawi Ci najkorzystniejszą ofertę. Pamiętaj, że kupując ubezpieczenie Warta w systemie Direct (przez Internet lub telefon) możesz w ciągu 30 dni zrezygnować z umowy bez żadnych konsekwencji.

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. powstało w 1920 r. Po PZU S.A. jest to największa i najstarsza firma ubezpieczeniowa w Polsce posiadająca sieć prawie sześciu tysięcy sprzedawców.

Grupa Warta oferuje różne ubezpieczenia: komunikacyjne, mieszkania i domu, turystyczne, na życie, dla firm (zarówno małych przedsiębiorstw, jak i korporacji), OC dla poszczególnych grup zawodowych. Dzięki temu swoim klientom ubezpieczyciel może zapewnić kompleksową ochronę.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC w Warcie
 2. Kontakt z Wartą
 3. Opinie o Warta
 4. Zgłoszenie szkody – Warta
 5. Wypowiedzenie OC – Warta
 6. Rezygnacja z OC w Warcie
 7. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Warcie
 8. Ubezpieczenie samochodu w Warcie
 9. Ubezpieczenie turystyczne Warta
 10. Ubezpieczenie domu i mieszkania Warta
 11. Ubezpieczenie na życie Warta

Kalkulator OC w Warcie

Zakres ochrony dawany przez ubezpieczenie OC jest taki sam w każdym towarzystwie, dlatego najważniejszym czynnikiem przy wyborze polisy powinna być cena. Z tego powodu warto przed kupnem porównać propozycje różnych ubezpieczycieli. Zobacz, jak można policzyć cenę ubezpieczenia OC w Warcie.

Kontakt z Wartą

Adres centrali

Warta S.A.
ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa

Telefon

+48 502 308 308
801 308 308

Warta zaprasza do kontaktu na swojej stronie internetowej >

Tutaj możesz zgłosić szkodę na stronie firmy Warta >

Opinie o Warta

Sprawdź, co sądzą o Warcie klienci tego ubezpieczyciela i podziel się swoją opinią o tym ubezpieczycielu.

Zgłoszenie szkody – Warta

Zgłoszenie szkody to pierwszy krok do otrzymania odszkodowania. W Warcie zdarzenie możesz zgłosić na różne sposoby: za pośrednictwem internetowego formularza, telefonicznie czy za pomocą SMS-a (przedstawiciel Warty oddzwoni wtedy do Ciebie). Możesz więc dobrać najwygodniejszy dla siebie sposób zgłoszenia i szybko rozpocząć proces likwidacji szkody.

Sprawdź, jak wygląda proces likwidacji szkody w Warcie

Wypowiedzenie OC – Warta

Jeżeli nie zmienił się właściciel auta, a poprzednia polisa została opłacona w całości, ubezpieczenie OC przedłuży się automatycznie na następny rok. Jeżeli znalazłeś lepszą ofertę i chcesz zmienić ubezpieczyciela, musisz więc złożyć wypowiedzenie w dotychczasowym towarzystwie przynajmniej na dzień przed końcem obowiązywania polisy.

Jeżeli chcesz wypowiedzieć OC w Warcie, musisz dostarczyć do ubezpieczyciela pisemne wypowiedzenie . Pamiętaj, że dokument musi zawierać Twój własnoręczny podpis.

Zobacz, jak wypowiedzieć OC w Warcie

Rezygnacja z OC w Warcie

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych bardzo ściśle określa, kiedy można zrezygnować wcześniej z wykupionej polisy OC. Mają do tego prawo:

 • osoby kupujące ubezpieczenie w systemie direct, czyli przez Internet lub telefon (w ciągu 30 dni od podpisania umowy)
 • osoby, które kupiły używany samochód i korzystają z OC poprzedniego właściciela (one mogą zrezygnować w dowolnym momencie)

Warta proponuje różne sposoby poinformowania o rezygnacji z OC. Skorzystaj z tego, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Warcie

Jeżeli nie poinformujesz ubezpieczyciela o sprzedaży auta, towarzystwo będzie zgłaszało się do Ciebie w sprawie opłaty kolejnych rat lub nowej polisy samochodu. Pamiętaj, że według prawa masz tylko 14 dni na powiadomienie Warty o zmianie właściciela auta.

Po sprzedaży samochodu zyskujesz od razu prawo do zwrotu niewykorzystanej składki AC i innych dobrowolnych polis komunikacyjnych. Zwrot składki OC możesz natomiast dostać dopiero wtedy, kiedy nowy właściciel zdecyduje się zrezygnować z dotychczasowej polisy i zawrzeć nową w innym towarzystwie.

Sprawdź, jak zgłosić sprzedaż samochodu w Warcie.

Ubezpieczenie samochodu w Warcie

Ubezpieczenie OC Warta

Ubezpieczenie OC zapewnia odszkodowanie dla innych uczestników ruchu drogowego, jeżeli spowodujesz wypadek, poruszając się autem. Do ubezpieczenia OC w Warcie jest dodawane bezpłatnie ubezpieczenie assistance w wariancie Standard, dzięki któremu, nawet jeśli będziesz sprawcą wypadku, możesz liczyć na zorganizowanie holowania pojazdu.

Dowiedz się więcej o OC w Warcie

Ubezpieczenie AC Warta

Innej ochrony potrzebuje auto wprost z salonu parkowane na ulicy w mieście, a innej starszy samochód trzymany w nocy w garażu na wsi. Dlatego ubezpieczenie AC w Warcie jest dostępne w różnych wariantach, tak by każdy mógł się czuć bezpiecznie, a jednocześnie nie musiał płacić za coś, czego nie potrzebuje.

W swojej ofercie Warta posiada także ubezpieczenie AC dla aut klasycznych.

Sprawdź dokładne warunki AC w Warcie

Ubezpieczenie NNW Warta

Ubezpieczenie NNW w Warcie obejmuje ochroną kierowcę i wszystkich pasażerów jadących samochodem. Istnieje możliwość rozszerzenia podstawowej polisy o opcję „Bezpieczna Rodzina”, w którym wysokość świadczenia w razie śmierci może wynieść nawet 300 000 zł.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu NNW w Warcie

Ubezpieczenie Assistance Warta

Ubezpieczenie Assistance w Warcie jest dostępne w aż czterech wariantach: Standard, Złoty, Złoty+, Platynowy (zapewniający m.in. holowanie bez limitu kilometrów na terenie Polski).

Ubezpieczyciel sprzedaje także krótkoterminową polisę samochodowego Assistance, dla osób które potrzebują ochrony pojazdu jedynie na czas wyjazdu (za granicę lub w Polsce).

Zielona Karta Warta

Za Zieloną Kartę w Warcie muszą płacić nawet osoby posiadające u tego ubezpieczyciela polisę OC. Cena Zielonej Karty w Warcie jest zróżnicowana i zależy przede wszystkim od tego, gdzie dokładnie jedziemy oraz na jak długo. Pamiętaj, że okres obowiązywania Zielonej Karty musi wynosić co najmniej 15 dni.

Składka bazowa zaczyna się od 11 zł (w przypadku wyjazdu trwającego od 15 do 30 dni) lub 21 zł (jeśli potrzebujemy Zielonej Karty od 30 dni do 12 miesięcy).

Bezpośrednia Likwidacja Szkód Warta

Posiadaczom OC Warta oferuje rozszerzoną wersję systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Jeśli jesteś poszkodowanym w wypadku, możesz zgłosić zdarzenie w Warcie, niezależnie od tego, czy ubezpieczyciel sprawcy jest w systemie BLS czy nie. Warta wypłaci Ci odszkodowanie, a potem sama zajmie się uzyskaniem pieniędzy od towarzystwa, w którym jest ubezpieczony winny kierowca.

Podobną rozszerzoną wersję systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód oferuje swoim klientom PZU.

Warta Auto Szyby

Warta Auto Szyby to dodatkowe ubezpieczenie na wypadek stłuczenia lub uszkodzenia szyb w samochodzie. Polisa obejmuje wszystkie szyby w pojeździe za wyjątkiem okien dachowych.

Jeżeli posiadasz zarówno to ubezpieczenie, jak i polisę AC, to zgłaszając szkodę z polisy Auto Szyby, nie utracisz zniżek na autocasco.

Ubezpieczenie kosztuje zazwyczaj 69 zł rocznie (jeśli opłacisz je jednorazowo), jednak dla wybranych marek i modeli Warta może zastosować zwyżkę składki do 20%.

Sprawdź warunki ubezpieczenia szyb w Warcie

Warta Opony

Ubezpieczenie Warta Opony pomoże Ci, jeżeli w trakcie jazdy uszkodzisz ogumienie kół. W razie awarii Warta albo wymieni uszkodzone opony na sprawne koła zapasowe będące na wyposażeniu pojazdu od razu na miejscu zdarzenia, albo odholuje pojazd do warsztatu i pokryje koszty naprawy w serwisie. Polisa działa jedynie na terenie Polski.

Warto zwrócić uwagę, że ubezpieczyciel nie pomoże, jeżeli do zdarzenia doszło na drodze nieutwardzonej.

Ubezpieczenie turystyczne Warta

Dla osób zainteresowanych ochroną w czasie podróży, Warta ma sprawdzoną ofertę. Mowa o polisie Warta Travel. Wspomniane ubezpieczenie chroni klienta w przypadku nagłego zachorowania oraz pogorszenia stanu zdrowia na skutek choroby przewlekłej lub nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia, ratownictwa oraz transportu medycznego. Dodatkowo klient może korzystać z assistance. Zapewnia ono pomoc za granicą (m.in. organizację powrotu do Polski) Równie ważna jest ochrona z tytułu NNW i OC. W ramach rozszerzenia ochrony, Warta proponuje między innymi ubezpieczenie bagażu, ochronę podczas amatorskiego uprawiania sportu, zwrot kosztów leczenia w Polsce (po wypadku za granicą) i ochronę rzeczy pozostawionych w domu.

Ubezpieczenie domu i mieszkania Warta

Ubezpieczenie domu Warta

Warta oferuje ubezpieczenie domu wraz z pakietem Assistancem, który zapewni pomoc nie tylko w razie wypadków ściśle związanych z naszymi „czterema kątami”. Polisę można także rozszerzyć o ubezpieczenie sprzętu poza domem oraz roweru.

Ubezpieczenie mieszkania Warta

Ubezpieczenie mieszkania w Warcie chroni zarówno w razie uszkodzenia nieruchomości przez zdarzenia losowe, jak i w przypadku kradzieży. Możesz wykupić polisę na jeden rok lub od razu ubezpieczyć lokal na 3 lata.

Razem z ubezpieczeniem nieruchomości jest oferowane także OC w życiu prywatnym, dzięki któremu nie będziesz musiał sam pokrywać roszczeń osób poszkodowanych z winy Twojej, Twoich dzieci czy zwierząt.

Ubezpieczenie budowy Warta

Warta umożliwia ochronę domu jednorodzinnego, letniskowego czy mieszkania już w trakcie budowy. Standardowa polisa zabezpiecza przed skutkami zdarzeń losowych, a rozszerzona wersja chroni też od kradzieży z włamaniem lub rabunku.

Ubezpieczenie na życie Warta

Warta proponuje różnorodne ubezpieczenia chroniące życie i zdrowie. Mowa o następujących polisach:

 • Warta dla Ciebie i Rodziny - to typowe ubezpieczenie ochronne, które zapewnia odszkodowanie w razie wypadku, narodzin dziecka, choroby czy też śmierci
 • Warta Ochrona - zapewnia wsparcie finansowe dla bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego i pomoc finansową w razie problemów ze zdrowiem członków rodziny
 • Warta Posag - gwarantuje wypłatę miesięcznej renty dzieciom w razie śmierci opiekuna i kapitał dla nich na życiowy start
 • Warta Bezpieczna Przyszłość - to polisa, która zapewnia ochronę na wypadek niespodziewanych zdarzeń, a także ułatwia gromadzenie kapitału na przyszłość i daje możliwość inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK)
 • Ubezpieczenie NNW - ubezpieczyciel w ramach tej polisy wypłaci pieniądze i zorganizuje dodatkową pomoc, jeśli ubezpieczonego spotka nieszczęśliwy wypadek
 • NNW Szkolne - ubezpieczenie zapewniające rzeczywistą ochronę dla przedszkolaka, ucznia i studenta (z możliwością wykupienia OC studenta)

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń ubea 

Placówki i oddziały Warta