Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC w Warcie

Ubezpieczenie OC w Warcie

Data aktualizacji: 2021-09-14
Ubezpieczyciele, chcąc wyróżnić się na rynku, coraz częściej proponują różne bezpłatne dodatki do polisy OC. Czy pakiet OC Komfort oferowany przez Wartę jest opłacalnym rozwiązaniem? Jaką dokładnie pomoc on zapewnia?

Ubezpieczenie OC, które musi posiadać każdy samochód zarejestrowany w Polsce, ma za zadanie chronić osoby poszkodowane w wypadku spowodowanym przez Ciebie. Polisa OC Komfort w Warcie gwarantuje jednak pomoc także dla osoby kupującej to ubezpieczenie.

Spis treści:

  1. Kalkulator OC Warta
  2. BLS i OC Szybka Wypłata w Warcie
  3. Assistance Standard w Warcie
  4. Zielona Karta w Warcie
  5. Kiedy opłaca się kupić OC w Warcie?

Kalkulator OC Warta

Każdy samochód musi mieć ubezpieczenie OC Warta nie sprzedaje ubezpieczenia OC przez Internet. Osoby chcące się dowiedzieć, ile zapłacą za polisę w tym towarzystwie, muszą skontaktować się z agentem Warty (telefonicznie lub osobiście w oddziale).

Otrzymaną propozycję składki można następnie porównać z propozycjami innych towarzystw ubezpieczeniowych za pośrednictwem kalkulatora OC, tak aby mieć gwarancję, że nie przepłaci się za obowiązkowe ubezpieczenie.

Dowiedz się więcej:

Dlaczego Warta nie ma kalkulatora OC online?

BLS i OC Szybka Wypłata w Warcie

Nie wszyscy ubezpieczyciele rzetelnie naprawiają szkody z ubezpieczenia OC. Kupując obowiązkową polisę dla swojego samochodu w Warcie, nie musisz się już martwić tym, w jakim towarzystwie będzie ubezpieczony sprawca ewentualnego wypadku. Szkodę zawsze będziesz mógł naprawić w Warcie. Pakiet OC Komfort łączy bowiem zalety systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) z autorskim rozwiązaniem Warty o nazwie „OC Szybka Wypłata”.

Jeżeli jesteś poszkodowany w wypadku, dzięki systemowi BLS możesz zgłosić szkodę w towarzystwie, w którym to Ty posiadasz OC. Twój ubezpieczyciel naprawi uszkodzone auto, a potem sam zajmie się odzyskaniem pieniędzy od towarzystwa, w którym polisę wykupił sprawca zdarzenia. System BLS ma jednak jedno istotne ograniczenie: można z niego skorzystać jedynie wtedy, jeżeli zarówno Twój ubezpieczyciel, jak i towarzystwo sprawcy są w tym systemie. Rozwiązanie Warty niweluje tę wadę.

Dodatek „OC Szybka Wypłata” gwarantuje, że Warta pomoże swojemu klientowi poszkodowanemu w wypadku, nawet jeśli ubezpieczyciel sprawcy nie jest w systemie BLS. Dodatkowo w ramach rynkowego systemu BLS naprawiane są jedynie szkody o rozmiarach nie większych niż 30 tys. zł. W rozwiązaniu Warty limit wynosi aż 500 tys. zł.

Dowiedz się więcej:

Jak skontaktować się z Wartą

Assistance Standard w Warcie

Do ubezpieczenia OC Warta dodaje także bezpłatne Assistance Standard. To minimalny wariant polisy działający jedynie na terenie Polski. Co dokładnie zapewnia to ubezpieczenie?

  • informacja serwisowa w razie wypadku
  • przekazanie pilnej wiadomości bliskiej osobie w razie wypadku
  • holowanie w razie wypadku do 100 km
  • holowanie pojazdu drugiego kierowcy na terenie RP w razie wypadku spowodowanego przez Ciebie.

Suma ubezpieczenia Assistance Standard wynosi 5000 zł.

Osoby mające OC w Warcie mogą oczywiście liczyć także na zniżki na inne dodatkowe polisy, takie jak np. Warta Auto Szyby.

Zobacz także:

Warunki innych wariantów Assistance w Warcie

Zielona Karta w Warcie

Warta jest jednym z nielicznych towarzystw, w którym nawet osoby posiadające OC u tego ubezpieczyciela, muszą płacić za Zieloną Kartę, czyli dokument potrzebny w razie wyjazdu do państwa nieuznającego polskiego ubezpieczenia OC.

Koszt Zielonej Karty zależy od kilku czynników (przede wszystkim od długości ubezpieczenia oraz dotychczasowej historii szkód), ale osoby mające w Warcie wykupioną obowiązkową polisę otrzymają zniżkę na ten dokument.

Dowiedz się więcej:

Zielona Karta w Warcie

Kiedy opłaca się kupić OC w Warcie?

OC w Warcie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób szukających spokoju i pewności. Dzięki rozwiązaniu OC Szybka Wypłata nie musisz tracić czasu i nerwów na walkę o odszkodowanie z ubezpieczycielem sprawcy. Wszystko załatwisz w Warcie. Jeżeli jednak ktoś jest zapalonym podróżnikiem, często ruszającym samochodem w dalekie zagraniczne wojaże, lepszym rozwiązaniem dla niego będzie wybór takiego towarzystwa, w którym Zieloną Kartę otrzyma za darmo.

Sprawdź także:

Inne ubezpieczenia majątkowe i osobowe Warty

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC w HDI

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, której podstawowy zakres jest regulowany prawem. HDI proponuje jednak także Pakiet OC Turbo zawierający liczne atrakcyjne dodatki. Sprawdź, czy warto...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w MTU24

MTU24 przyciąga klientów możliwością kupienia polisy szybko i prosto przez Internet. Czy ubezpieczenie OC w tym towarzystwie ma jeszcze inne zalety? Sprawdzamy, jakie dodatki do OC proponuje MTU24.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w Wiener (dawniej Gothaer)

Warunki obowiązkowego ubezpieczenia OC są regulowane ustawą. Wiener oferuje jednak wiele dodatków rozszerzających zakres ochrony. Czy warto zatem zakupić OC w tym towarzystwie?

Czytaj więcej
Komentarze