17

największych ubezpieczycieli
na urlop i wyjazd
  • Ubezpieczenie na cały świat
  • Ubezpieczenie dla aktywnych
  • Ubezpieczenie podróży
Sprawdź oferty
Zeskanuj kod z dowodu
rejestracyjnego telefonem
i oblicz składkę w 5 sekund
Skanuj kod
Ubezpieczenia turystyczne - porównaj ceny i kup
online!

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Chcesz chronić życie i zdrowie swoje oraz najbliższych? Na Ubea.pl szybko sprawdzisz warunki ubezpieczeń na życie w różnych towarzystwach.

Nasi partnerzy

Pracujemy z najlepszymi partnerami ubezpieczeniowymi

Najczęściej zadawane pytania - ubezpieczenia na życie

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Jak kupić dobre ubezpieczenie turystyczne online?

Tuż przed wyjazdem mało kto narzeka na nadmiar czasu. Na szczęście internetowa i darmowa porównywarka ubezpieczeń turystycznych pozwoli prosto oraz szybko porównać oferty polis, aby znaleźć tę najlepszą propozycję na wakacje.

Czytaj więcej
Jak działa karta EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) daje Ci dostęp do publicznej służby zdrowia w wielu europejskich krajach. Dzięki niej masz takie prawa jak obywatel tego kraju, w którym przebywasz. EKUZ nie gwarantuje jednak darmowego leczenia.

Czytaj więcej
Ile kosztuje transport medyczny z zagranicy?

Transport medyczny z zagranicy, choćby z sąsiedniego kraju, może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych (np. jeśli pacjent wymaga przewozu samolotem sanitarnym). Na szczęście, ubezpieczenie turystyczne może pokryć koszty transportu.

Czytaj więcej
Czy OC w życiu prywatnym przyda się w podróży?

OC w życiu prywatnym to dodatek oferowany przez większość ubezpieczycieli do polisy turystycznej. W ramach tego ubezpieczenia towarzystwo pokryje koszty szkód spowodowanych przypadkowo na wyjeździe przez turystę lub jego dzieci i zwierzęta.

Czytaj więcej
Co zrobić w razie bankructwa biura podróży?

Upadki biur podróży nie należą niestety do rzadkości. Po ogłoszeniu upadłości przez firmę klienci danego operatora mogą otrzymać pieniądze z ubezpieczenia biura lub z Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Tłumaczymy, jak ubiegać się o te pieniądze.

Czytaj więcej
Jak wybrać dobre ubezpieczenie narciarskie?

Ryzyko kontuzji na stoku narciarskim jest niestety spore. Dobre ubezpieczenie narciarskie powinno pokryć koszty akcji ratowniczej i leczenia za granicą. Polisa może też zabezpieczać Twój sprzęt oraz pomóc Ci, kiedy to Ty przypadkiem spowodujesz szkodę.

Czytaj więcej
Ile kosztuje leczenie za granicą, jeśli masz tylko EKUZ?

Nawet jeśli posiadasz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, możesz zapłacić sporo za leczenie za granicą. W artykule wymieniamy dokładne koszty grożące turystom bez ubezpieczenia podróżnego w poszczególnych krajach.

Czytaj więcej
Jaka suma ubezpieczenia turystycznego będzie wystarczająca?

Wybierając sumę ubezpieczenia turystycznego, weź pod uwagę koszty leczenia w danym kraju oraz transportu do Polski. Sprawdź w artykule, jakie stawki będą wystarczające na podróż w poszczególne rejony świata.

Czytaj więcej
Czy warto kupować ubezpieczenie bagażu?

Kradzież, uszkodzenie lub zagubienie bagażu na wakacjach jest niestety bardzo prawdopodobne. Dobre ubezpieczenie bagażu zapewni Ci odszkodowanie, które pokryje koszty doznanych szkód.

Czytaj więcej
Czy ubezpieczenie turystyczne na krajową podróż jest opłacalne?

Ubezpieczenie turystyczne przyda się także w trakcie krajowej wycieczki. Dobra polisa podróżna na wakacje w Polsce powinna zawierać NNW oraz OC w życiu prywatnym. Sprawdź, ile kosztuje takie ubezpieczenie.

Czytaj więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.
71 722 80 00

Ostatnie wiadomości i porady

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym wiadomościom i poradom naszych ekspertów

Ubezpieczenie turystyczne
Ubezpieczenie turystyczne
2022-01-31

Polisa narciarska: jak zgłosić szkodę?

Zgłoszenie szkody, którego wymaga firma oferująca np. ubezpieczenie kosztów leczenia, podlega pewnym wymogom. Sprawdziliśmy te wymagania dotyczące polis narciarskich.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie turystyczne
Ubezpieczenie turystyczne
2021-12-31

Wypadek na nartach w UE: leczenie nie będzie darmowe

Celem zagranicznych wyjazdów polskich narciarzy i snowboardzistów są głównie kraje Unii Europejskiej. W tych państwach turysta z Polski nie ma gwarancji darmowego leczenia.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie turystyczne
Ubezpieczenie turystyczne
2021-12-16

Polisę narciarską kupimy z ochroną przed COVID w pakiecie?

O ochronie ubezpieczeniowej związanej z COVID-19 mówi się w kontekście polis na letnie wakacje. Warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja dotycząca ubezpieczeń narciarskich.

Czytaj więcej
Więcej artykułów