pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt

17 największych ubezpieczycieliNA URLOP I WYJAZD

 • Ubezpieczenie na cały świat
 • Ubezpieczenie dla aktywnych
 • Ubezpieczenie podróży
Sprawdź ofertySprawdź oferty
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie życie

Ubezpieczenie życie

Porady eksperta

Ubezpieczenie podróżne krótkoterminowe

Weekend w Czechach? Tydzień w Grecji? Dwutygodniowy urlop w Hiszpanii? Miesięczny wojaż po Ameryce Południowej? Niezależnie od tego gdzie jedziesz, ubezpieczenie turystyczne krótkoterminowe zapewni Ci niezbędną ochronę. Jak je wybrać i kupić?

Ubezpieczenie od opóźnienia i odwołania lotu

Zadowolony i wypoczęty wracasz ze słonecznego urlopu. Masz nadzieję na sprawny powrót do domu, ale start samolotu jest wciąż przesuwany. Po kilku godzinach oczekiwania na lotnisku Twoja cierpliwość zaczyna się wyczerpywać, dziecko krzyczy, że chce jeść, a Ty zastanawiasz się, czy nie będzie Wam potrzebny nocleg na kolejną noc. Czy ubezpieczenie od opóźnienia i odwołania lotu pomoże w takiej sytuacji?

Ubezpieczenie turystyczne a covid

Koronawirus towarzyszy nam już od ponad roku. Tak długi czas sprawił, że coraz więcej osób chce podróżować za granicę mimo trwającej pandemii. Czy ubezpieczenie turystyczne zapewni ochronę, jeśli w trakcie wakacji złapiesz wirusa COVID-19? Czy ubezpieczenie kosztów rezygnacji obejmuje zachorowanie na koronawirusa?

Assistance w podróży – jak działa assistance w ubezpieczeniu turystycznym?

Miała być piękna podróż, a tu nagle dopada Cię choroba. Zamiast cieszyć się beztroskim wypoczynkiem za granicą, zaczynasz więc w panice szukać lekarza w nieznanym mieście. Spokojnie. Weź głęboki oddech i zadzwoń do ubezpieczyciela. Assistance w podróży zapewni Ci pomoc w każdej nagłej sytuacji.

więcej porad eksperta

Ubezpieczenie podróży i turystyczne. Na co zwrócić uwagę?

 • Jeśli wyjeżdżasz na wyjazd zorganizowany, np przez biuro podróży, ubezpiecz się indywidualnie. Ubezpieczenia turystyczne sprzedawane z wycieczką mają bardzo ograniczony zakres ochrony.
 • Karta EKUZ wydawana przez NFZ zabezpieczy Cię przez leczeniem szpitalnym z zagrożeniem życia. Za wizytę u lekarza będziesz musiał zapłacić
 • Szukaj ubezpieczenia podróżnego gdzie likwidacja szkody (zapłata za usługi medyczne) odbywa się bezgotówkowo bezpośrednio z ubezpieczycielem.
 • Zwróć uwagę na sumy ubezpieczenia poszczególnych ryzyk. Podstawowe sumy mogą okazać się za niskie.
 • Rozważ zakup ubezpieczenia od dodatkowych ryzyk takich jak: OC, utrata bagażu, ratownictwa medycznego, transportu zwłok, itp.

Więcej o ubezpieczeniu turystycznym i podróżnym.

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych w 3 prostych krokach

Krok 1.

Wystarczy wypełnić nieskomplikowany formularz, aby zapoznać się z naszą ofertą. Intuicyjna porównywarka umożliwia wybór najlepszego wariantu polisy. Oferujemy ubezpieczenia podróżne, a także ubezpieczenie do pracy za granicą. Aby wyliczyć ofertę potrzebne są jedynie podstawowe dane dotyczące terminu wyjazdu, liczby uczestników, miejsca oraz zakresu ochrony. W razie ewentualnych wątpliwości można w każdej chwili doprecyzować telefonicznie wszystkie informacje z pomocą konsultanta.

Krok 2.

Wyświetlone w tabeli wynikowej składki umożliwiają wybór najbardziej odpowiedniej opcji. Polecamy ubezpieczenia turystyczne, polisy zagraniczne oraz narciarskie, które cieszą się dużym zainteresowaniem w sezonie urlopowym. Warte uwagi są także polisy podróżne od dodatkowego ryzyka, np. utraty bagażu czy ratownictwa medycznego. Jeżeli potrzebujesz więcej czasu na podjęcie decyzji, wystarczy skorzystać z opcji wysłania kalkulacji na maila. Do oferty powrócisz wtedy w dowolnym momencie.

Krok 3.

Wybraną polisę turystyczną lub narciarską można zakupić online, zatwierdzając wypełniony wcześniej formularz lub telefonicznie z pomocą konsultanta. Potwierdzenie zawartej umowy przesyłane jest do klienta na adres mailowy.

* szczegóły oferty u naszego konsultanta pod numerem 71 722 80 00