TUW TUZ

Kalkulator ubezpieczeń w TUW TUZ

TUW TUZ logo

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUZ rozpoczęło działalność w 2003 r. TUZ TUW oferuje ubezpieczenia zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Oprócz polis komunikacyjnych, mieszkaniowych i NNW, TUZ TUW sprzedaje także produkty ubezpieczeniowe dla rolników, pakiety dla placówek oświatowych oraz ubezpieczenia mienia kościelnego.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC w TUZ TUW
 2. Kontakt z TUZ TUW
 3. Opinie o TUZ TUW
 4. Zgłoszenie szkody w TUZ TUW
 5. Wypowiedzenie OC w TUZ TUW
 6. Rezygnacja z OC w TUZ TUW
 7. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w TUZ TUW
 8. Ubezpieczenie samochodu w TUZ TUW
 9. Ubezpieczenie domu i mieszkania TUZ TUW
 10. Ubezpieczenie na życie TUZ TUW

Kalkulator OC w TUZ TUW

TUZ TUW nie sprzedaje ubezpieczeń online na swojej stronie internetowej. Za pośrednictwem strony towarzystwa można jedynie zamówić kontakt z agentem. Ofertę, którą zaprezentuje Ci przedstawiciel TUZ, warto porównać z propozycjami innych ubezpieczycieli przy pomocy kalkulatora OC/AC Ubea.pl.

Kontakt z TUZ TUW

Adres

ul. Bokserska 66
02-690 Warszawa

Infolinia

22 327 60 60

Mail

bok@tuz.pl

Opinie o TUZ TUW

Wybór ubezpieczenia nie jest prostą decyzją. Przed jej podjęciem warto sprawdzić, co o polisach danego towarzystwa sądzą jego klienci. W tym wątku na forum znajdziesz opinie o TUZ TUW. Jeśli masz już jakieś doświadczenia z TUZ, napisz, jak oceniasz tę firmę.

Zgłoszenie szkody w TUZ TUW

Aby zwiększyć szansę na sprawną wypłatę wysokiego odszkodowania, warto jak najszybciej zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. TUZ TUW możesz poinformować o zdarzeniu:

 • telefonicznie:
  22 327 60 60

 • mailowo:
  zgloszenie@tuz.pl

 • korespondencyjnie:
  Centrum Obsługi Korespondencji
  ul. Prażmowskiego 15
  26-600 Radom

Wypowiedzenie OC w TUZ TUW

Ubezpieczenie OC można wypowiedzieć jedynie w kilku ściśle określonych sytuacjach. Jeżeli jedna z nich Cię dotyczy i chcesz zrezygnować z OC w TUZ TUW, prześlij wypowiedzenie tradycyjną pocztą pod adres:

ul. Boskerska 66
02-690 Warszawa

lub mailem pod adres centrala@tuz.pl.

Pamiętaj, że rezygnacja z OC musi zawierać Twój własnoręczny podpis.

Sprawdź, kiedy możesz wypowiedzieć OC

Rezygnacja z OC w TUZ TUW

Z OC zawartego przez poprzedniego właściciela Twojego samochodu możesz korzystać do końca okresu obowiązywania polisy. Masz także możliwość rezygnacji z tej umowy w dowolnym momencie. Ta opcja może okazać się atrakcyjna, jeśli ubezpieczyciel żąda od Ciebie wysokiej dopłaty po rekalkulacji składki.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w TUZ TUW

W ciągu 14 dni od sprzedaży samochodu należy powiadomić swojego ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu oraz przekazać mu pełne dane nowego właściciela auta. Zgłaszając sprzedaż, zyskujesz także od razu prawo do zwrotu składki za niewykorzystany okres AC oraz NNW. Jeśli nabywca samochodu zdecyduje się wypowiedzieć zawartą przez Ciebie polisę OC, otrzymasz także zwrot składki za obowiązkowe ubezpieczenie.

W TUZ TUW sprzedaż samochodu najlepiej zgłosić za pośrednictwem internetowego formularza.

Ubezpieczenie samochodu w TUZ TUW

Ubezpieczenie OC TUZ TUW

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkową polisą. Jeśli więc posiadasz samochód zarejestrowany w kraju, musi on mieć taką polisę. Warto jednak pamiętać, że warunki tej polisy są ściśle uregulowane ustawą. Wybierając OC, kieruj się więc przede wszystkim ceną produktu. W TUZ TUW możesz zakupić samą polisę OC lub cały pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych kompleksowo chroniący Twój samochód.

Zobacz, ile wynosi kara za brak OC

Ubezpieczenie AC TUZ TUW

Ubezpieczenie AC obejmuje szkody polegające na utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu Twojego samochodu. Podczas gdy OC chroni Ciebie przed koniecznością wypłaty pieniędzy poszkodowanemu, AC zapewnia pieniądze na naprawę Twojego samochodu. Oryginalną propozycją TUZ TUW jest AC krótkoterminowe zawierane na minimum 30 dni.

Sprawdź, jak otrzymać wysokie odszkodowanie z OC i AC

Ubezpieczenie assistance TUZ TUW

Samochodowe assistance zawiera najróżniejsze świadczenia pomagające po kolizji, wypadku, awarii czy unieruchomieniu pojazdu. Nie każdy jednak potrzebuje ich wszystkich. Dlatego TUZ TUW oferuje Assistance w aż czterech różnych wariantach:

 • Podstawowy
 • Standard
 • Comfort
 • VIP

Dzięki temu możesz wybrać faktycznie odpowiadające Ci rozwiązanie.

Ubezpieczenie NNW TUZ TUW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów samochodu. Za trwałe następstwa zdarzeń związanych z ruchem pojazdu można otrzymać świadczenie w wysokości do 50 000 zł.

Ubezpieczenie Autoszyby TUZ TUW

Jako dodatek do OC lub AC można zakupić ubezpieczenie Autoszyby. Polisa działa na terenie Polski i obejmuje szkody polegające na zniszczeniu lub uszkodzeniu szyby na skutek różnych zdarzeń (jak np. zderzenie z innym pojazdem, działanie żywiołów, akty wandalizmu).

Zielona Karta TUZ TUW

Jeżeli wybierasz się autem do jednego z krajów, które nie należą do Unii Europejskiej, sprawdź, czy nie będziesz tam potrzebować Zielonej Karty. W TUZ TUW możesz zakupić taki dokument na minimum 15 dni.

Zobacz, którzy ubezpieczyciele oferują Zieloną Kartę za darmo

Bezpośrednia Likwidacja Szkód TUZ TUW

TUZ TUW nie przystąpił dotychczas do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Jeżeli więc chcesz skorzystać z zalet tego programu, ubezpiecz samochód w innym towarzystwie.

Ubezpieczenie domu i mieszkania TUZ TUW

Ubezpieczenie domu TUZ TUW

Podstawowe ubezpieczenie nieruchomości w TUZ TUW zapewnia ochronę przed skutkami szkód spowodowanych przez żywioły, takie jak ogień, deszcz nawalny, grad, powódź, uderzenie pioruna. Dodatkowo można ubezpieczyć lokal od szkód spowodowanych:

 • kradzieżą,
 • dewastacją,
 • przepięciem,
 • stłuczeniem.

Ubezpieczenie mieszkania TUZ TUW

Ubezpieczenie mieszkania w TUZ TUW chroni nie tylko budynek. Polisa obejmuje też pakiet Home Assistance, a dodatkowo można dokupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Chroni ono przed koniecznością wypłaty odszkodowania z własnej kieszeni za szkody spowodowane osobom trzecim.

Ubezpieczenie budowy TUZ TUW

TUZ TUW umożliwia także ubezpieczenie dopiero powstających domów jednorodzinnych zarówno na początkowym, jak i późniejszym etapie budowy.

Ubezpieczenie domku letniskowego TUZ TUW

Właściciele domków letniskowych mogą w TUZ TUW dokupić dodatkowo ubezpieczenie chroniące taki budynek. Polisa obejmuje także odpowiedzialność cywilną posiadacza domku.

Ubezpieczenie na życie TUZ TUW

TUZ TUW oferuje dwa proste ubezpieczenia zapewniające wypłatę świadczenia w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w następstwie wypadku:

 • Ubezpieczenie NNW – zakres ochrony można rozszerzyć o różnorodne klauzule. Do wyboru masz aż 9 dodatkowych umów.
 • Pakiet NNW Dla Rodziny – ta polisa jest przeznaczona dla osób posiadających ubezpieczenie nieruchomości w TUZ TUW. Pakiet NNW może objąć maksymalnie 5 osób zameldowanych w ubezpieczonym lokalu.