Strona główna  |  Wiadomości  |  Uprawiasz sport? Sprawdź, jakie ubezpieczenie wybrać

Uprawiasz sport? Sprawdź, jakie ubezpieczenie wybrać

Data aktualizacji: 2021-09-13
Osoby zawodowo uprawiające sport wiedzę, że ubezpieczenie jest niezbędne. Ale nawet jeśli jesteś tylko amatorem sportu, powinieneś pomyśleć o polisie dla siebie. Zwłaszcza, że w sporcie nie trudno o kontuzję.

Ubezpieczyciele posiadają w swoich ofertach różnorodne pakiety ubezpieczeń dla osób uprawiających sporty. Często zdarza się, że ubezpieczamy samochód, dom czy nawet swojego czworonoga, a zapominamy o sobie.

Siatkówka plażowa Tymczasem ubezpieczyciele posiadają oferty polis dla tych, którzy chcą cieszyć się życiem w 100%, czyli dla:

  • amatorów czterech kółek,
  • miłośników sportu,
  • podróżników i ludzi wyjeżdżających na wakacje,
  • polisy na życie.

Ubezpieczony zawodowiec

Każdy zawodowy sportowiec jest ubezpieczony. Podczas uprawiania sportu wzrasta ryzyko nieszczęśliwego wypadku, czy kontuzji. Sportowcy najczęściej ubezpieczają życie i zdrowie, ale także ubezpieczają się na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim lub ubezpieczają swój sprzęt. Sportowcy wolą być zabezpieczeni, ponieważ często sport to jedyne źródło ich utrzymania. W najgorszym wypadku może dojść nawet do tego, że kontuzja wykluczy ich na zawsze z udziału w zawodach.

Ubezpieczony sportowiec w takiej sytuacji będzie miał zabezpieczoną przyszłość majątkową. Nie tylko dostanie odszkodowanie, ale też jego koszty leczenia i rehabilitacji mogą zostać pokryte. Niektórzy sportowcy współpracują z ubezpieczycielami w ramach oferty sponsorskiej.

Ubezpieczenia dla amatorów sportu

Osoby, które nie uprawiają sportu zawodowo także mogą liczyć na korzystne oferty ubezpieczeniowe. Ubezpieczyciele najczęściej przygotowują elastyczne oferty, aby każdy mógł wybrać kwotę oraz zakres ochrony dopasowane do swoich potrzeb.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy sportowe w dwóch wariantach:

1) WARIANT 1

Dotyczy pełnego zakresu ochrony. Ubezpieczenie oprócz wypadków w czasie uprawiania sportu obejmuje również pozostałe sytuacje, w czasie których może dojść do wypadku (podczas innej aktywności sportowej/ruchowej, w czasie podróży i w życiu prywatnym).

2) WARIANT 2

Dotyczy wyłącznie sytuacji uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej. Wariant ten może zostać rozszerzony o inną aktywność fizyczną.

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Przy wyborze ubezpieczenia warto dokładnie porównać zakres ochrony w stosunku do oferowanej ceny. Nigdy nie bierzmy pod uwagę tylko i wyłącznie ceny, ponieważ oszczędzając kilka złotych w perspektywie miesiąca, możemy bardzo mocno zawęzić zakres lub sumę ubezpieczenia. Zakup tańszej polisy może więc być nieopłacalny w dłuższej perspektywie.

Podobne artykuły
zycie
Ubezpieczenie na życie
2023-03-20

Jak przez 20 lat podrożały wizyty u polskich lekarzy?

Według danych GUS, w minionym roku wizyty lekarskie zdrożały o około 17%. Sprawdzamy, czy przez ostatnie 20 lat kiedykolwiek miały miejsce większe podwyżki.

Czytaj więcej
zycie
Ubezpieczenie na życie
2022-12-07

Wciąż mało wydajemy na ubezpieczenie siebie

Nasi rodacy wciąż wydają więcej na polisy majątkowe aniżeli na ochronę życia oraz zdrowia. Sprawdzamy, czy Polska pod tym względem wyróżnia się w Europie.

Czytaj więcej
zycie
Ubezpieczenie na życie
2016-09-19

Polacy wolą polisy medyczne od NFZ-u

W najnowszym rankingu publicznych systemów ochrony zdrowia Polska zajęła przedostatnią pozycję. Niewydolność systemu zarządzanego przez NFZ sprawia, że Polacy coraz częściej wykupują prywatne...

Czytaj więcej
Komentarze