Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Uprawiasz sport? Sprawdź, jakie ubezpieczenie wybrać

Ostatnia aktualizacja: 2021-09-13

Osoby zawodowo uprawiające sport wiedzę, że ubezpieczenie jest niezbędne. Ale nawet jeśli jesteś tylko amatorem sportu, powinieneś pomyśleć o polisie dla siebie. Zwłaszcza, że w sporcie nie trudno o kontuzję.

Ubezpieczyciele posiadają w swoich ofertach różnorodne pakiety ubezpieczeń dla osób uprawiających sporty. Często zdarza się, że ubezpieczamy samochód, dom czy nawet swojego czworonoga, a zapominamy o sobie.

Siatkówka plażowa Tymczasem ubezpieczyciele posiadają oferty polis dla tych, którzy chcą cieszyć się życiem w 100%, czyli dla:

 • amatorów czterech kółek,
 • miłośników sportu,
 • podróżników i ludzi wyjeżdżających na wakacje,
 • polisy na życie.

Spis treści:

 1. Ubezpieczony zawodowiec
 2. Ubezpieczenia dla amatorów sportu
 3. Gdzie kupić ubezpieczenie?

Ubezpieczony zawodowiec

Każdy zawodowy sportowiec jest ubezpieczony. Podczas uprawiania sportu wzrasta ryzyko nieszczęśliwego wypadku, czy kontuzji. Sportowcy najczęściej ubezpieczają życie i zdrowie, ale także ubezpieczają się na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim lub ubezpieczają swój sprzęt. Sportowcy wolą być zabezpieczeni, ponieważ często sport to jedyne źródło ich utrzymania. W najgorszym wypadku może dojść nawet do tego, że kontuzja wykluczy ich na zawsze z udziału w zawodach.

Ubezpieczony sportowiec w takiej sytuacji będzie miał zabezpieczoną przyszłość majątkową. Nie tylko dostanie odszkodowanie, ale też jego koszty leczenia i rehabilitacji mogą zostać pokryte. Niektórzy sportowcy współpracują z ubezpieczycielami w ramach oferty sponsorskiej.

Ubezpieczenia dla amatorów sportu

Osoby, które nie uprawiają sportu zawodowo także mogą liczyć na korzystne oferty ubezpieczeniowe. Ubezpieczyciele najczęściej przygotowują elastyczne oferty, aby każdy mógł wybrać kwotę oraz zakres ochrony dopasowane do swoich potrzeb.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy sportowe w dwóch wariantach:

1) WARIANT 1

Dotyczy pełnego zakresu ochrony. Ubezpieczenie oprócz wypadków w czasie uprawiania sportu obejmuje również pozostałe sytuacje, w czasie których może dojść do wypadku (podczas innej aktywności sportowej/ruchowej, w czasie podróży i w życiu prywatnym).

2) WARIANT 2

Dotyczy wyłącznie sytuacji uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej. Wariant ten może zostać rozszerzony o inną aktywność fizyczną.

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Przy wyborze ubezpieczenia warto dokładnie porównać zakres ochrony w stosunku do oferowanej ceny. Nigdy nie bierzmy pod uwagę tylko i wyłącznie ceny, ponieważ oszczędzając kilka złotych w perspektywie miesiąca, możemy bardzo mocno zawęzić zakres lub sumę ubezpieczenia. Zakup tańszej polisy może więc być nieopłacalny w dłuższej perspektywie.

Tagi:

Komentarze