pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 00

Kontakt

17 największych ubezpieczycieliMIESZKANIA I DOMU

 • Ubezpieczenie mieszkania i domu All Risk
 • Pomoc hydraulika, elektryka i ślusarza W pakiecie
 • Ubezpieczenie domu w budowie, domu letniskowego,
  budynków gospodarczych i ogrodzenia
  Szybko, najtaniej, najwięcej ofert
Sprawdź ofertySprawdź oferty
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive
Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie życie

Ubezpieczenie życie

Porady eksperta

Warta Dom - ubezpieczenie domu i mieszkania

Włamanie, dewastacja, zalanie – to wszystko grozi Twoim czterem kątom, niezależnie od tego czy mieszkasz w willi za miastem czy wynajmujesz kawalerkę w dużym mieście. Ubezpieczenie domu i mieszkania w Warcie pomoże Ci zabezpieczyć nieruchomość.

Jak ubezpieczyć dom w budowie?

Osoby samodzielnie budujące dom jednorodzinny często kupują ubezpieczenie budowy. Niezależnie, czy robi się to z konieczności (ponieważ bank udzielający kredytu wymaga ubezpieczenia domu w budowie), czy z przezorności, warto sprawdzić jak działa taka polisa.

Czy ubezpieczenie gospodarstw rolnych jest obowiązkowe?

OC kierowców nie jest jedyną obowiązkową polisą w Polsce. Także właściciele domów nie mają niekiedy wyboru i muszą kupić ubezpieczenie dla swojej nieruchomości. Kto ma obowiązek posiadać polisę chroniącą budynek mieszkalny oraz inne elementy gospodarstwa rolnego?

Zgłoszenie szkody w PZU

Nie wystarczy wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak z niego korzystać i w jaki sposób zgłosić szkodę, by mieć jak największe szanse na duże odszkodowanie. Zobacz, jak przebiega zgłoszenie szkody w PZU

Ubezpieczenie mieszkania jest pełne „haczyków”?

Klienci towarzystw ubezpieczeniowych często skarżą się, że przez niezrozumiałe zapisy w umowie ubezpieczenia mieszkania nie otrzymali odszkodowania za zniszczony lokal. Czy rzeczywiście umowy polis nieruchomości są pełne haczyków?

więcej porad eksperta

Ubezpieczenie mieszkania i domu musi być dobrze dopasowane

 • Dopasuj zakres ochrony do własnych potrzeb, dzięki czemu nie płacisz za ochronę od zagrożeń, których nie musisz się obawiać (np. trzęsienie ziemi, powódź). Im więcej zagrożeń tym wyższa składka.
 • Rzetelnie oszacuj wartość swojego mieszkania/domu, osobno w zakresie murów, części stałych i części ruchomych. Pamiętaj, że wartość rynkowa Twojego domu czy mieszkania to również działka lub udział w gruncie, które nie są przedmiotem ubezpieczenia. Wyceń sam dom lub budynek lub mieszkanie po cenie jego odtworzenia czyli odbudowania. Z reguły wycena te jest o 30% niższa od wartości całej nieruchomości
 • Rozważ zakup OC w życiu prywatnym, która chroni Cię od szkód wyrządzonych osobom trzecim, zarówno tych na osobie, jak i w mieniu. Szkoda może być wyrządzona nie tylko przez Ciebie, ale również przez Twoje dziecko, czy Twojego psa – wówczas przyda się polisa OC w życiu prywatnym, która zabezpieczy Cię przed finansowymi konsekwencjami tych szkód, np zalaniem sąsiada.

Więcej o ubezpieczeniu mieszkania i domu.

Porównywarka ubezpieczeń w 3 prostych krokach

Krok 1.

Wybierasz interesujący Cię produkt i wyliczasz składkę. Jeśli nie jesteś pewien wszystkich parametrów, wypełnij go jak najdokładniej potrafisz. Po zamówieniu kontaktu w tabeli wynikowej, konsultant odpyta Cię ponownie telefonicznie o wszystkie parametry i pomoże wpisać poprawne.

Krok 2.

"Porównujesz oferty" w tabeli wynikowej. Kupujesz ubezpieczenie online lub zamawiasz bezpłatną rozmowę z konsultantem. Konsultant pomoże Ci zakończyć proces zakupu i odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Jeśli chcesz odłożyć decyzję o zakupie ubezpieczenia na później - zapisz kalkulację i wyślij ją sobie na e-mail. Nie będziesz musiał ponownie wypełniać formularza, nawet jeśli wrócisz do nas za rok.

Krok 3.

Kupujesz online, nie musisz ponownie wypełniać danych na stronie ubezpieczyciela, postępujesz zgodnie z komunikatami na stronie ubezpieczyciela. Jeśli kupujesz korzystając z pomocy konsultanta przez telefon, podajesz mu rzetelnie wszystkie swoje dane, a on wprowadza je za Ciebie w systemie ubezpieczyciela. Potwierdzenie zawarcia polisy otrzymujesz mailem, a po jej opłaceniu polisa przychodzi do Ciebie pocztą.

Tylko u nas zrobisz to dosłownie w 5 minut!