Uprzejmie informujemy, iż Prezes UOKiK decyzją z dnia 18 września 2023 r. nr 7/2023 stwierdził, że Ubea Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu stosowała wobec konsumentów nieuczciwe praktyki rynkowe. Szczegóły tutaj

17

największych ubezpieczycieli
mieszkania i domu
  • Ubezpieczenie mieszkania i domu All Risk
  • Pomoc hydraulika, elektyrka i ślusarza w pakiecie
  • Ubezpieczenie domu w budowie, domu letniskowego
    budynków gospodarczych i ogrodzenia
Sprawdź oferty
Zeskanuj kod z dowodu
rejestracyjnego telefonem
i oblicz składkę w 5 sekund
Skanuj kod
Ubezpieczenia domu
lub mieszkania -
porównaj i kup online

Porównywarka ubezpieczeń domu i mieszkania

Zależy Ci na Twoich czterech kątach? Na Ubea.pl szybko i wygodnie sprawdzisz cenę oraz warunki wielu ubezpieczeń nieruchomości.

Nasi partnerzy

Pracujemy z najlepszymi partnerami ubezpieczeniowymi

Najczęściej zadawane pytania - ubezpieczenia nieruchomości

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Jak wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania od pożaru?

Każde ubezpieczenie mieszkania i domu powinno Cię chronić w przypadku pożaru. Zwróć jednak uwagę na dokładną definicję pożaru używaną przez danego ubezpieczyciela. Pamiętaj też, by ubezpieczyć nie tylko mury i elementy stałe, lecz także ruchomości.

Czytaj więcej
Jakie ubezpieczenie mieszkania chroni w razie powodzi?

Podstawowe ubezpieczenie mieszkania nie zawsze zapewni odszkodowanie w przypadku powodzi. Wcześniejsza powódź w danym miejscu może też podwyższyć składkę lub w ogóle uniemożliwić ubezpieczenie od tego ryzyka. Sprawdź, jak zatem wybrać dobrą polisę.

Czytaj więcej
N,a czym polega i kto proponuje ubezpieczenie od wszystkich ryzyk (all risk)?

Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk (all risk) zapewnia Ci odszkodowanie w razie zajścia dowolnej szkody za wyjątkiem tych, które zostały jednoznacznie wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności. Sprawdź, kto oferuje ubezpieczenie domu all risk.

Czytaj więcej
Jakie ubezpieczenie paneli słonecznych wybrać?

Koszty instalacji fotowoltaicznej są bardzo wysokie. Dobre ubezpieczenie paneli słonecznych powinno zapewnić Ci odszkodowanie w przypadku ich uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży.

Czytaj więcej
Jakie ubezpieczenie domku letniskowego wybrać?

Nie tylko Twój dom czy mieszkanie warto zabezpieczyć. Na szczęście większość ubezpieczycieli oferuje też ubezpieczenie domku letniskowego. Dobra polisa powinna chronić w razie zdarzeń losowych oraz kradzieży.

Czytaj więcej
Jakie ubezpieczenie mieszkania od kradzieży wybrać?

Ubezpieczenie nieruchomości od kradzieży należy zazwyczaj wykupić jako dodatkową polisę. Wybierając ubezpieczenie, sprawdź, jakie typy przedmiotów chroni ta polisa i jakich zabezpieczeń mieszkania lub domu wymaga ubezpieczyciel.

Czytaj więcej
Jak działa ubezpieczenie od przepięcia?

Nawet krótkie przepięcie może spowodować znaczne szkody w sprzęcie elektronicznym. Ubezpieczenie domu lub mieszkania od przepięcia zapewni Ci jednak odszkodowanie za uszkodzone lub zniszczone rzeczy.

Czytaj więcej
Kiedy przyda się OC w życiu prywatnym?

OC w życiu prywatnym zabezpieczy Twoje finanse, jeśli przypadkiem spowodujesz szkodę majątkową lub osobową innej osobie. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie także wtedy, kiedy szkodę spowodują Twoje dzieci lub zwierzęta.

Czytaj więcej
Czy warto kupić ubezpieczenie dla domu w budowie?

Żywioły i złodzieje zagrażają też budynkom, które są dopiero w budowie. Dobre ubezpieczenie domu w budowie zabezpieczy Twoje finanse zainwestowane w powstającą budowlę.

Czytaj więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.
71 722 80 00

Ostatnie wiadomości i porady

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym wiadomościom i poradom naszych ekspertów

Ubezpieczenie nieruchomości
Ubezpieczenie nieruchomości
2023-01-31

OC najemcy będzie teraz koniecznością?

OC najemcy coraz częściej jest wymogiem stawianym przez właścicieli mieszkań. Wyjaśniamy, jak dokładnie funkcjonuje takie ubezpieczenie mieszkaniowe.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie nieruchomości
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-12-28

Upadek na chodniku może nas kosztować 80 000 zł?

Odszkodowania za upadek na śliskim chodniku wcale nie są niskie. Udowadnia to analiza orzecznictwa sądowego z ostatnich lat. Poszkodowani otrzymują nawet 80 000 zł.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie nieruchomości
Ubezpieczenie nieruchomości
2022-11-25

Odśnieżanie jest ważne przy ubezpieczeniach?

Obowiązki związane z odśnieżaniem mają spore znaczenie w kontekście ubezpieczeń nieruchomości. Wyjaśniamy o co dokładnie chodzi.

Czytaj więcej
Więcej artykułów