pon-pt godz 9:00-17:00

71 722 80 15

Kontakt

17 największych ubezpieczycieliMIESZKANIA I DOMU

 • Ubezpieczenie mieszkania i domu All Risk
 • Pomoc hydraulika, elektryka i ślusarza W pakiecie
 • Ubezpieczenie domu w budowie, domu letniskowego,
  budynków gospodarczych i ogrodzenia
  Szybko, najtaniej, najwięcej ofert
Sprawdź ofertySprawdź oferty
 • Link4
 • AXA Direct
 • Aviva
 • Liberty Ubezpieczenia
 • Proama
 • PZU
 • Warta
Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie życie

Ubezpieczenie życie

Porady eksperta

Co grozi za zniszczenie wynajmowanego mieszkania?

Stłuczenie, zalanie, przewrócenie i rozbicie – w mieszkaniu, także tym wynajmowanym, łatwo może dojść do większego lub mniejszego wypadku. Zniszczeniu może wtedy ulec także mienie należące do właściciela nieruchomości. Jakie konsekwencje grożą w takiej sytuacji osobie wynajmującej mieszkanie? Jak się przed nimi zabezpieczyć?

Ubezpieczenie domu w budowie w kredycie

Nie wszystkie osoby planujące zaciągnięcie kredytu hipotecznego wiedzą, że ubezpieczenie nowego mieszkania lub domu jest wymagane jeszcze przed ukończeniem prac budowlanych. Już niebawem kredytobiorcy będą mogli samodzielnie wybrać firmę, która ubezpieczy ich powstające lokum

Jakie wybrać ubezpieczenie domu w trakcie budowy?

Ubezpieczenie domu i mieszkania to nie tylko zabezpieczenie powstałych i zamieszkanych lokalów. Ubezpieczyć można również nieruchomość będącą dopiero w trakcie budowy. Przymierzasz się do wzięcia kredytu hipotecznego i wybudowania swojego wymarzonego domu? Przeczytaj jak zabezpieczyć swoją nieruchomość w trakcie budowy.

Ubezpieczenie domu od gradobicia, pioruna, powodzi, pożaru i innych żywiołów

Zimą z utęsknieniem wyczekujemy ciepłych dni. Gdy przychodzi wiosna, a po niej lato, wraz z wyższą temperaturą pojawiają się rozmaite zagrożenia, które skutecznie psują Polakom radość z cieplejszej części roku. Powodzie i nawałnice to klęski żywiołowe najczęściej dotykające mieszkańców kraju nad Wisłą. Stąd też coraz częściej padają pytania na temat ubezpieczenia od zdarzeń losowych np. powodzi, nawałnicy.

więcej porad eksperta

Ubezpieczenie mieszkania i domu musi być dobrze dopasowane

 • Dopasuj zakres ochrony do własnych potrzeb, dzięki czemu nie płacisz za ochronę od zagrożeń, których nie musisz się obawiać (np. trzęsienie ziemi, powódź). Im więcej zagrożeń tym wyższa składka.
 • Rzetelnie oszacuj wartość swojego mieszkania/domu, osobno w zakresie murów, części stałych i części ruchomych. Pamiętaj, że wartość rynkowa Twojego domu czy mieszkania to również działka lub udział w gruncie, które nie są przedmiotem ubezpieczenia. Wyceń sam dom lub budynek lub mieszkanie po cenie jego odtworzenia czyli odbudowania. Z reguły wycena te jest o 30% niższa od wartości całej nieruchomości
 • Rozważ zakup OC w życiu prywatnym, która chroni Cię od szkód wyrządzonych osobom trzecim, zarówno tych na osobie, jak i w mieniu. Szkoda może być wyrządzona nie tylko przez Ciebie, ale również przez Twoje dziecko, czy Twojego psa – wówczas przyda się polisa OC w życiu prywatnym, która zabezpieczy Cię przed finansowymi konsekwencjami tych szkód, np zalaniem sąsiada.

Więcej o ubezpieczeniu mieszkania i domu.

Porównywarka ubezpieczeń w 3 prostych krokach

Krok 1.

Wybierasz interesujący Cię produkt i wyliczasz składkę. Jeśli nie jesteś pewien wszystkich parametrów, wypełnij go jak najdokładniej potrafisz. Po zamówieniu kontaktu w tabeli wynikowej, konsultant odpyta Cię ponownie telefonicznie o wszystkie parametry i pomoże wpisać poprawne.

Krok 2.

"Porównujesz oferty" w tabeli wynikowej. Kupujesz ubezpieczenie online lub zamawiasz bezpłatną rozmowę z konsultantem. Konsultant pomoże Ci zakończyć proces zakupu i odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Jeśli chcesz odłożyć decyzję o zakupie ubezpieczenia na później - zapisz kalkulację i wyślij ją sobie na e-mail. Nie będziesz musiał ponownie wypełniać formularza, nawet jeśli wrócisz do nas za rok.

Krok 3.

Kupujesz online, nie musisz ponownie wypełniać danych na stronie ubezpieczyciela, postępujesz zgodnie z komunikatami na stronie ubezpieczyciela. Jeśli kupujesz korzystając z pomocy konsultanta przez telefon, podajesz mu rzetelnie wszystkie swoje dane, a on wprowadza je za Ciebie w systemie ubezpieczyciela. Potwierdzenie zawarcia polisy otrzymujesz mailem, a po jej opłaceniu polisa przychodzi do Ciebie pocztą.

Tylko u nas zrobisz to dosłownie w 5 minut!