Proama

Kalkulator ubezpieczeń w Proama

Proama logo

Aby sprawdzić, ile wynosi składka za ubezpieczenie Proama, skorzystaj z kalkulatora OC/AC Ubea.pl. Oblicz składkę OC, dzięki naszemu bezpłatnemu narzędziu i zakup wybrane ubezpieczenie przez Internet. Możesz także skontaktować się telefonicznie z konsultantem Proamy.

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, jaką ofertę ma dla Ciebie Proama i kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Policz OC - Proama

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Proama kompleksowo zabezpiecza majątek indywidualnych klientów, oferując ubezpieczenia samochodu, mieszkaniowe oraz turystyczne. W swojej ofercie posiada także ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz polisy dla firm. W Polsce Proama jest obecna od 2011 r. W 2013 r. towarzystwo stało się oficjalną częścią Grupy Generali – międzynarodowej firmy ubezpieczeniowej działającej w 60 krajach na świecie.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC/AC Proama
 2. Proama OC AC: rabat -10%
 3. Kontakt Proama
 4. Opinie o Proama
 5. Zgłoszenie szkody w Proama
 6. Wypowiedzenie OC w Proama
 7. Rezygnacja z OC w Proama
 8. Zgłoszenie sprzedaży auta w Proama
 9. Ubezpieczenie samochodu
 10. Ubezpieczenie turystyczne w Proama
 11. Ubezpieczenie domu i mieszkania w Proama

Kalkulator OC/AC Proama

Ubezpieczenia samochodowe OC oraz AC można zakupić w Proamie za pośrednictwem ich strony internetowej. Polisy tego ubezpieczyciela są dostępne także w kalkulatorze OC/AC Ubea.pl.

Pamiętaj, że aby wyliczyć online składkę ubezpieczenia w tym towarzystwie, musisz podać numer PESEL właściciela samochodu oraz numer rejestracyjny pojazdu.

Proama OC AC: rabat -10%

Nikt nie lubi przepłacać za ubezpieczenie OC AC. Na szczęście na porównywarce Ubea.pl możesz załapać się na dodatkowy rabat -10%, kupując polisy komunikacyjne Proama.

Jak złapać taki rabat -10%?

 • wylicz składkę OC AC dla swojego samochodu na kalkulatorze Ubea.pl,
 • po obliczeniu wyników kalkulacji zamów kontakt z naszym konsultantem.

Kontakt Proama

Adres do korespondencji

ul. Senatorska 18
00-082 Warszawa

Telefon

815 815 815

Mail

Obsługa klienta: centrumklienta@proama.pl
Likwidacja szkód: szkody@proama.pl

Poznaj wszystkie sposoby kontaktu z Proamą

Opinie o Proama

Na naszym forum możesz sprawdzić opinie o Proama innych osób. Dodaj swoją opinię, jeśli kupowałeś kiedyś polisę w Proamie lub zastanawiałeś się nad wyborem tego ubezpieczyciela.

Zgłoszenie szkody w Proama

Proces zgłoszenia szkody w Proama jest bardzo prosty. Ubezpieczyciela można poinformować o szkodzie online lub telefonicznie.

Wypowiedzenie OC w Proama

Jeżeli nowe OC chcesz kupić w innym towarzystwie, masz obowiązek złożyć wypowiedzenie u dotychczasowego ubezpieczyciela najpóźniej dzień przed końcem umowy. Musi ono zawierać Twój własnoręczny podpis. Sprawdź, jak najszybciej wypowiedzieć OC w Proama.

Rezygnacja z OC w Proama

Jeżeli kupujesz używane auto, masz prawo korzystać z OC poprzedniego właściciela. Proama dokonuje jednak w takim przypadku rekalkulacji składki. Jeżeli dopłata jest bardzo wysoka, skorzystaj z prawa do rezygnacji z OC i zakup nowe w innym towarzystwie. Możesz to zrobić w dowolnym momencie.

Zgłoszenie sprzedaży auta w Proama

Jeżeli nie chcesz płacić za ubezpieczenie auta, które sprzedałeś, pamiętaj, aby zgłosić do Proama fakt zbycia pojazdu. Według obecnie obowiązującego prawa powinieneś to zrobić w ciągu 14 dni. Do zgłoszenia sprzedaży warto dołączyć numer Twojego rachunku bankowego. Jeśli posiadałeś dobrowolne polisy samochodowe lub nowy właściciel wypowie umowę OC, Proama będzie od razu wiedziała, na jakie konto przesłać Ci zwrot niewykorzystanej składki.

Sprawdź, jak zgłosić sprzedaż samochodu w Proamie

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie OC w Proama

Proama kusi doświadczonych kierowców zniżką na ubezpieczeniu OC wynoszącą nawet -70% (w innych towarzystwach maksymalna zniżka wynosi zazwyczaj -60%). Dodatkowo do obowiązkowej polisy towarzystwo dołącza za darmo podstawowy Assistance Wypadkowy.

Sprawdź inne zalety OC w Proamie

Ubezpieczenie AC w Proama

Ubezpieczenie AC w Proama oferuje dość rozbudowaną ochronę samochodu. Po pierwsze zarówno w przypadku bezgotówkowej likwidacji szkody, jak i w przypadku wypłaty odszkodowania na podstawie faktur, towarzystwo nie stosuje amortyzacji części. Po drugie Proama oferuje AC w formule All Risk.

Sprawdź, co jeszcze zapewnia ubezpieczenie AC w Proamie

Ubezpieczenie Assistance w Proama

Podstawowy Assistance Wypadkowy jest dołączany za darmo do każdego ubezpieczenia OC w Proama. Kierowcy szukający bardziej rozbudowanej ochrony mogą dokupić Assistance w wersji Midi lub Super.

Zobacz, jaki zakres ochrony oferują poszczególne warianty Assistance w Proamie

Ubezpieczenie NNW w Proama

Oprócz typowego NNW w Pojeździe zapewniającego wypłatę świadczenia dla kierowcy i pasażerów auta w razie wypadku drogowego, Proama oferuje także NNW poza Pojazdem. Chroni ono życie i zdrowie właściciela samochodu oraz jego rodziny (współmałżonka i dzieci) w sytuacjach, które nie są związane z posiadaniem auta.

Zobacz, jakie są warunki ubezpieczenia NNW w Proamie

Zielona Karta w Proama

Zielona Karta jest w Proama dołączana za darmo do każdego ubezpieczenia OC. Ubezpieczyciel wyśle Ci ją pocztą, kiedy tylko go powiadomisz, że taki dokument jest Ci potrzebny.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w Proama

Proama, podobnie jak Generali, nie dołączyła dotąd do programu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS).

Ubezpieczenie turystyczne w Proama

Ubezpieczenie turystyczne w Proama sprawdzi się zarówno w przypadku podróży krajowej, jak i zagranicznej. Ubezpieczyciel sprzedaje także polisy dopasowane do potrzeb narciarzy.

Sprawdź dokładne warunki ubezpieczenia turystycznego w Proamie

Ubezpieczenie domu i mieszkania w Proama

Ubezpieczenie domu w Proama

Każdy dom potrzebuje dostowanej ochrony. Proama pozwala swobodnie ustalić dokładny zakres ubezpieczenia nieruchomości oraz wysokość sum. Polisa mieszkaniowa jest dostępna w wersji Proama Dom oraz bardziej rozbudowanej Proama Dom All Risk.

Ubezpieczenie mieszkania w Proama

Oprócz podstawowego ubezpieczenia mienia Proama ma w swojej ofercie także OC w życiu prywatnym oraz Assistance, a także inne dodatkowe umowy, które mogą się przydać właścicielowi mieszkania lub osobie najmującej lokal.

Sprawdź dokładne warunki ubezpieczenia mieszkania i domu w Proamie

Ubezpieczenie altanki i domu letniskowego w Proama

Proama umożliwia także ubezpieczenie altany lub szopy znajdujących się obok nieruchomości chronionej przez ubezpieczyciela. Nie sprzedaje natomiast polis obejmujących swoim zakresem domki letniskowe.

Ubezpieczenie domu w budowie

W Proama możliwe jest także ubezpieczenie domu lub mieszkania, które są dopiero w budowie. Pamiętaj, by ustalając sumę takiej polisy, wziąć pod uwagę wzrost wartości domu będący wynikiem prac budowlanych zaplanowanych na dany rok.