17

największych ubezpieczycieli życiowych
  • Ubezpieczenie kredytu
  • Ubezpieczenie ochronne, inwestycyjne, pogrzebowe
  • Ubezpieczenie grupowe i indywidualne
Sprawdź oferty
Zeskanuj kod z dowodu
rejestracyjnego telefonem
i oblicz składkę w 5 sekund
Skanuj kod
Ubezpieczenia na życie
- porównaj ceny i kup
online!

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Chcesz chronić życie i zdrowie swoje oraz najbliższych? Na Ubea.pl szybko sprawdzisz warunki ubezpieczeń na życie w różnych towarzystwach.

Nasi partnerzy

Pracujemy z najlepszymi partnerami ubezpieczeniowymi

Najczęściej zadawane pytania - ubezpieczenia turystyczne

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Wybierając ubezpieczenie na życie, zdecyduj najpierw, czy potrzebna jest Ci polisa ochronna czy oszczędnościowa. Następnie zastanów się nad sumą ubezpieczenia oraz nad tym, na jaki czas pragniesz zawrzeć umowę.

Czytaj więcej
Jakie są sposoby na niską składkę ubezpieczenia na życie?

Cena polisy na życie zależy od wielu czynników, między innymi wysokości sumy ubezpieczenia oraz wieku, w którym zawiera się umowę. Istnieje jednak dużo sposobów na obniżenie składki. Sprawdź, które są najskuteczniejsze.

Czytaj więcej
Czy grupowe ubezpieczenie na życie jest opłacalne?

Firmy często oferują grupowe ubezpieczenia na życie swoim pracownikom. Przystąpienie do takiej polisy jest łatwe, a składka nie jest zwykle zbyt wygórowana. Zanim jednak podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie zakres ochrony ubezpieczenia.

Czytaj więcej
Jak wybrać szkolne ubezpieczenie NNW dziecka?

Na początku każdego roku szkolnego rodzice otrzymują ze szkoły ofertę grupowego ubezpieczenia NNW dziecka. Przed podpisaniem umowy warto jednak sprawdzić, czy lepszego zakresu ochrony nie zapewni indywidualne ubezpieczenie NNW.

Czytaj więcej
Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Dobrowolne prywatne ubezpieczenia zdrowotne stają się coraz popularniejsze wśród Polaków zniecierpliwionych długimi kolejkami do lekarzy. Wybierając polisę, zwróć m.in. uwagę na liczbę i rodzaj dostępnych specjalizacji lekarzy, okres karencji oraz lokalizację placówek.

Czytaj więcej
Czy ubezpieczenie na życie bez karencji jest możliwe?

Dla ubezpieczeń na życie charakterystyczna jest karencja, czyli czas już po zawarciu umowy, w którym ubezpieczyciel nie obejmuje Cię pełną ochroną. W szczególnych przypadkach jest jednak możliwe ubezpieczenie na życie bez karencji.

Czytaj więcej
Jakie długoterminowe ubezpieczenie na życie wybrać?

Długoterminowe ubezpieczenie na życie ma przede wszystkim chronić ubezpieczonego i jego bliskich na wypadek choroby lub śmierci. Sprawdź ranking polis, w którym porównujemy produkty, biorąc pod uwagę m.in. zakres ochrony i wyłączenia odpowiedzialności.

Czytaj więcej
Czy warto kupić ubezpieczenie na życie dla seniora?

Ubezpieczenia na życie dla starszych osób spełniają głównie funkcję ochronną. Każdy ubezpieczyciel ustala jednak indywidualnie dokładne warunki oraz wiek, do którego można zawrzeć umowę. Zanim więc wybierzesz polisę dla seniora, porównaj różne produkty.

Czytaj więcej
Jak działa ubezpieczenie posagowe?

Ubezpieczenie posagowe pomaga zabezpieczyć przyszłość dziecka pod względem finansowym. Polisa zapewnia pieniądze na start w dorosłe życie i chroni przed skutkami ewentualnej przedwczesnej śmierci opiekunów.

Czytaj więcej
Jakie ubezpieczenie chroni w czasie pracy za granicą?

Wyjazd na stałe do pracy za granicą, delegacja, praca tuż przy granicy kraju – coraz więcej Polaków zarabia na utrzymanie poza Polską. W każdym z tych przypadków obowiązują nieco inne zasady ubezpieczenia zdrowotnego.

Czytaj więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.
71 722 80 00

Ostatnie wiadomości i porady

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym wiadomościom i poradom naszych ekspertów

Ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie na życie
2022-08-17

NNW dla ucznia z Ukrainy to nie problem?

Pod koniec wakacji zawsze wzrasta zainteresowanie polisami szkolnymi. Wyjaśniamy, czy uczniowie z Ukrainy też mogą być objęci takimi ubezpieczeniami NNW.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie na życie
2021-11-19

Polisa na życie - czy można z niej zrezygnować?

Czy można łatwo zrezygnować z ubezpieczenia na życie? Nasz artykuł odpowiada na to ważne pytanie.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie na życie
2021-06-14

Ile kosztuje polisa na życie?

Mam jeszcze czas, mnie to nie spotka, na poważne choroby zapadają inni – tak myśli sobie wiele osób. Eliksir wiecznej młodości jednak nie istnieje, a choroby dotykają wszystkich. Warto więc wcześnie...

Czytaj więcej
Więcej artykułów