17

największych ubezpieczycieli życiowych
  • Ubezpieczenie kredytu
  • Ubezpieczenie ochronne, inwestycyjne, pogrzebowe
  • Ubezpieczenie grupowe i indywidualne
Sprawdź oferty
Zeskanuj kod z dowodu
rejestracyjnego telefonem
i oblicz składkę w 5 sekund
Skanuj kod
Ubezpieczenia na życie
- porównaj ceny i kup
online!

Porównywarka ubezpieczeń na życie

Chcesz chronić życie i zdrowie swoje oraz najbliższych? Na Ubea.pl szybko sprawdzisz warunki ubezpieczeń na życie w różnych towarzystwach.

Nasi partnerzy

Pracujemy z najlepszymi partnerami ubezpieczeniowymi

Najczęściej zadawane pytania - ubezpieczenia turystyczne

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Wybierając ubezpieczenie na życie, zdecyduj najpierw, czy potrzebna jest Ci polisa ochronna czy oszczędnościowa. Następnie zastanów się nad sumą ubezpieczenia oraz nad tym, na jaki czas pragniesz zawrzeć umowę.

Czytaj więcej
Jakie są sposoby na niską składkę ubezpieczenia na życie?

Cena polisy na życie zależy od wielu czynników, między innymi wysokości sumy ubezpieczenia oraz wieku, w którym zawiera się umowę. Istnieje jednak dużo sposobów na obniżenie składki. Sprawdź, które są najskuteczniejsze.

Czytaj więcej
Czy grupowe ubezpieczenie na życie jest opłacalne?

Firmy często oferują grupowe ubezpieczenia na życie swoim pracownikom. Przystąpienie do takiej polisy jest łatwe, a składka nie jest zwykle zbyt wygórowana. Zanim jednak podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie zakres ochrony ubezpieczenia.

Czytaj więcej
Jak wybrać szkolne ubezpieczenie NNW dziecka?

Na początku każdego roku szkolnego rodzice otrzymują ze szkoły ofertę grupowego ubezpieczenia NNW dziecka. Przed podpisaniem umowy warto jednak sprawdzić, czy lepszego zakresu ochrony nie zapewni indywidualne ubezpieczenie NNW.

Czytaj więcej
Jak wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Dobrowolne prywatne ubezpieczenia zdrowotne stają się coraz popularniejsze wśród Polaków zniecierpliwionych długimi kolejkami do lekarzy. Wybierając polisę, zwróć m.in. uwagę na liczbę i rodzaj dostępnych specjalizacji lekarzy, okres karencji oraz lokalizację placówek.

Czytaj więcej
Czy ubezpieczenie na życie bez karencji jest możliwe?

Dla ubezpieczeń na życie charakterystyczna jest karencja, czyli czas już po zawarciu umowy, w którym ubezpieczyciel nie obejmuje Cię pełną ochroną. W szczególnych przypadkach jest jednak możliwe ubezpieczenie na życie bez karencji.

Czytaj więcej
Jakie długoterminowe ubezpieczenie na życie wybrać?

Długoterminowe ubezpieczenie na życie ma przede wszystkim chronić ubezpieczonego i jego bliskich na wypadek choroby lub śmierci. Sprawdź ranking polis, w którym porównujemy produkty, biorąc pod uwagę m.in. zakres ochrony i wyłączenia odpowiedzialności.

Czytaj więcej
Czy warto kupić ubezpieczenie na życie dla seniora?

Ubezpieczenia na życie dla starszych osób spełniają głównie funkcję ochronną. Każdy ubezpieczyciel ustala jednak indywidualnie dokładne warunki oraz wiek, do którego można zawrzeć umowę. Zanim więc wybierzesz polisę dla seniora, porównaj różne produkty.

Czytaj więcej
Jak działa ubezpieczenie posagowe?

Ubezpieczenie posagowe pomaga zabezpieczyć przyszłość dziecka pod względem finansowym. Polisa zapewnia pieniądze na start w dorosłe życie i chroni przed skutkami ewentualnej przedwczesnej śmierci opiekunów.

Czytaj więcej
Jakie ubezpieczenie chroni w czasie pracy za granicą?

Wyjazd na stałe do pracy za granicą, delegacja, praca tuż przy granicy kraju – coraz więcej Polaków zarabia na utrzymanie poza Polską. W każdym z tych przypadków obowiązują nieco inne zasady ubezpieczenia zdrowotnego.

Czytaj więcej
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.
71 722 80 00

Ostatnie wiadomości i porady

Bądź na bieżąco dzięki najnowszym wiadomościom i poradom naszych ekspertów

Ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie na życie
2023-03-20

Jak przez 20 lat podrożały wizyty u polskich lekarzy?

Według danych GUS, w minionym roku wizyty lekarskie zdrożały o około 17%. Sprawdzamy, czy przez ostatnie 20 lat kiedykolwiek miały miejsce większe podwyżki.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie na życie
2023-01-20

Ćwiczenia wojskowe: co z ochroną ubezpieczeniową?

W 2023 r. do 200 000 Polaków odbędzie obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. Wyjaśniamy zatem, jak wygląda kwestia ochrony ubezpieczeniowej podczas takich ćwiczeń.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na życie
Ubezpieczenie na życie
2022-12-30

Polisa receptą na drożyznę u lekarzy?

Inflacja dotyczy nie tylko produktów spożywczych i energii. Przez rok mocno podrożały też usługi medyczne. Wyjaśniamy, czy ubezpieczenie może być receptą na ten problem.

Czytaj więcej
Więcej artykułów