Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

HDI

HDI logo

Kalkulator ubezpieczeń w HDI

SAMOCHÓD DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Ubezpieczenia HDI Asekuracja

HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. powstało z połączenia dwóch zakładów ubezpieczeń – HDI Asekuracja TU S.A. i HDI SAMOPOMOC TU S.A. – należących do Grupy Talanx/HDI. Właścicielem 100% akcji Spółki jest HDI-Gerling International Holding AG z siedzibą w Hanowerze (Niemcy). HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. jest jednym z pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych na rynku polskim, które wdrożyły system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001:2000 w zakresie usług ubezpieczeniowych.

Misją firmy HDI jest być najlepszą firmą ubezpieczeń majątkowych na rynku polskim o największym zaufaniu polskich klientów, poprzez stworzenie najlepszej standardowej i niestandardowej oferty, doskonałe wykorzystanie potencjału sieci sprzedaży oraz profesjonalną współpracę z agentami i brokerami. Drogą do tego celu ma być budowanie kultury organizacyjnej opartej na zaufaniu pracowników oraz generowanie satysfakcjonującego wyniku finansowego dla akcjonariusza.

Oferta ubezpieczeniowa dla klientów indywidualnych

Ubezpieczenie samochodu HDI

HDI proponuje bogatą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, w skład której wchodzą:

 • obowiązkowe ubezpieczenie OC
 • Auto Casco – gwarantuje odszkodowanie, kiedy uszkodzony zostanie samochód ubezpieczonego, niezależnie od przyczyny
 • NNW – to ochrona dla kierowcy oraz pasażerów w razie nieszczęśliwego wypadku, którego przyczyną jest poruszanie się samochodem
 • HDI Assistance – zapewnia pomoc (przede wszystkim naprawę na miejscu zdarzenia lub holowanie), jeżeli auto ulegnie awarii w trakcie jazdy
 • HDI Opony – jeżeli koło ulegnie uszkodzeniu ubezpieczyciel zorganizuje naprawę na miejscu zdarzenia lub holowanie do warsztatu
 • HDI Szyby – zapewnia naprawę lub wymianę szyby w razie jej uszkodzenia. Polisa działa na terenie Polski
 • HDI Mini Gap – ta polisa jest okrojoną, a przez to oczywiście tańszą, wersją ubezpieczenia AC. Odszkodowanie otrzymasz, jeżeli samochód zostanie skradziony.

Różnorodna oferta ubezpieczeń samochodu HDI sprawia, że każdy kierowca znajdzie polisę pasującą do jego potrzeb.

Ubezpieczenie domu HDI

Mury, okna, meble, sprzęt AGD i RTV, sprzęt sportowy – jeżeli chcemy czuć się rzeczywiście bezpieczni w swoich czterech kątach polisa mieszkaniowa powinna zapewniać ochronę wszystkich tych elementów. Ubezpieczenie domu HDI to prosty produkt, który ochroni wszystko to, co dla Ciebie cenne. W wersji podstawowej polisa obejmuje 18 ryzyk. Dokupienie Assistance Standard gwarantuje, że jeżeli w wyniku poważniejszego zdarzenia nasze lokum nie będzie nadawało się do zamieszkania, ubezpieczyciel zorganizuje zakwaterowanie w hotelu oraz dozór ocalałych rzeczy.

Ubezpieczenie turystyczne HDI

Ubezpieczenie turystyczne HDI to oferta przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie elastyczność oraz płacenie tylko za to, co rzeczywiście jest potrzebne. Ubezpieczyciel daje możliwość dobrania zakresu ubezpieczenia, tak żeby pasował on do typu planowanego wyjazdu. Wypoczynek na plaży, górska wspinaczka, nurkowanie, podróż krajowa lub zagraniczna: HDI zapewni odpowiednią pomoc w razie nieprzewidzianego wypadku w każdej z tych sytuacji. Na polskim rynku HDI sprzedaje polisy podróżne pod marką Warta.

Ubezpieczenie dla rolników HDI

HDI proponuje kompleksową ochronę dla rolników, sprzedając zarówno obowiązkowe ubezpieczenia, jak i dobrowolne produkty. OC rolnika (które chroni przed roszczeniami osób poszkodowanych) oraz ubezpieczenie budynków rolniczych od działania żywiołów to dwie polisy, które musi posiadać każda osoba prowadząca działalność w rolnictwie. Dodatkowo w ramach ubezpieczenia dla rolników HDI proponuje polisę chroniącą mienie. Podczas gdy obowiązkowe ubezpieczenie budynków zapewnia odszkodowanie jedynie w razie uszkodzenia murów, ten drugi produkt chroni także ruchomości oraz stałe elementy wyposażenia.

Oferta ubezpieczeniowa dla firm

Ubezpieczenie HDI Firma Plus

Na osobach prowadzących działalność gospodarczą ciąży duża odpowiedzialność. Jeden wypadek, nawet niezawiniony, może przekreślić wiele lat pracy. Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców HDI stworzyło pakiet Firma Plus, w którego skład wchodzą m.in.:

 • ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
 • ubezpieczenie od szkód wynikających z kradzieży
 • ubezpieczenie sprzętu elektronicznego.

Pakiet dostępny jest w wariancie Podstawowym oraz Standardowym. Każdy z nich można także rozszerzyć o liczne dodatkowe opcje, dopasowując polisę do specyfiki branży, w której działamy.

Ubezpieczenie podróżne dla firm HDI

Ubezpieczenie turystyczne przyda się także w trakcie podróży służbowej. Dlatego HDI proponuje przedsiębiorcom polisę, której dokładny zakres ochrony mogą dopasować do swoich potrzeb. Jeżeli organizujemy wyjazd firmowy, powinniśmy zainteresować się polisą podróżną zbiorową. Zagwarantuje ona, że nie przepłacimy niepotrzebnie za ubezpieczenie, a jednocześnie zapewnimy naszym pracownikom odpowiednią ochronę w trakcie wyjazdu. Ubezpieczenie podróżne dla firm HDI to dobra oferta zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych korporacji.

Ubezpieczenie floty w HDI

Nie tylko osoby prywatne muszą dbać o ubezpieczenie swoich samochodów. To obowiązek także przedsiębiorców posiadających floty pojazdów firmowych. HDI, wychodząc naprzeciw potrzebom małych i średnich przedsiębiorców, oferuje preferencyjne warunki ochrony już dla floty wynoszącej zaledwie 5 pojazdów. Właścicielom firm HDI oferuje m.in. ubezpieczenie OC, AC (w formule All Risk), Assistance oraz NNW. Dokładny skład pakietu można dobrać do swoich potrzeb, a stawka za ubezpieczenie jest negocjowana indywidualnie dla każdego przypadku.

Oferta ubezpieczeniowa dla korporacji

Ubezpieczenia HDI dla korporacji to szeroka oferta zawierająca ubezpieczenia mienia, techniczne, ubezpieczenie OC przedsiębiorstw produkcyjnych, budowlanych i usługowych, architektów, projektantów i osób wykonujących zawody techniczne, ubezpieczenie OC zawodowej, firm informatycznych, członków władz spółek kapitałowych, badań klinicznych (ubezpieczenia OC badacza i sponsora), skutków porwań i szantażu, ubezpieczenia transportowe, NNW (grupowe – ponad 5 osób) oraz gwarancje ubezpieczeniowe.

Jak zgłosić szkodę w HDI?

Jeżeli chcemy zgłosić szkodę w HDI, najlepiej zrobić to za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie towarzystwa. Za jego pomocą zgłosimy szkodę zarówno majątkową, jak i osobową. Wystarczy wypełnić krótki formularz, podając czas i rodzaj zdarzenia, jego przyczynę oraz numer polisy i przesłać go online do ubezpieczyciela.

Jeżeli chcemy dopytać się o to, na jakim etapie jest likwidacja szkody, możemy zamówić rozmowę z doradcą ubezpieczyciela, wysyłając SMS o treści SZKODA na numer 661 001 581.

Kontakt z HDI

HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna
ul. Płocka 11/13
01-231 Warszawa

Infolinia: 801 801 181
Z tel. komórkowego: +48 22 44 99 999

Strona internetowa: www.hdi-asekuracja.pl

Krajowy Rejestr Sądowy: Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy
KRS nr 0000036629
NIP 796-10-10-902
Kapitał zakładowy zarejestrowany i opłacony 142 100 000 zł

Placówki i oddziały HDI