Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie Opon w HDI

Ubezpieczenie Opon w HDI

Data aktualizacji: 2021-09-15
W ofercie ubezpieczycieli znajdują się także polisy komunikacyjne o węższym zakresie ochrony. Takim produktem jest ubezpieczenie opon w HDI. Sprawdzamy, czy opłaca się kupować tę polisę.

Spis treści:

  1. Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych w HDI
  2. Zakres ubezpieczenia opon w HDI
  3. Zgłoszenie szkody z ubezpieczenia opon w HDI
  4. Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu opon w HDI
  5. Kiedy warto kupić ubezpieczenie opon w HDI?

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych w HDI

Ubezpieczenie opon w HDI Ubezpieczenie opon jest dostępne jedynie jako dodatek do polis OC lub AC, a tych produktów nie kupisz w HDI za pośrednictwem internetowego kalkulatora. Możesz jednak zamówić online kontakt z agentem ubezpieczyciela.

Pamiętaj, że ofertę zaprezentowaną przez HDI warto porównać z propozycjami innych towarzystw przy pomocy porównywarki ubezpieczeń.

Zakres ubezpieczenia opon w HDI

Opisywane ubezpieczenie chroni jedynie ogumienie kół pojazdu.

Produkt zapewnia Ci następujące usługi:

  • wymianę na miejscu zdarzenia kół, w których zostały uszkodzone opony lub dętki na sprawne koło zapasowe będące na wyposażeniu pojazdu;
  • holowanie pojazdu do wskazanego przez ubezpieczyciela serwisu w celu dokonania naprawy ogumienia, jeśli wymiana na miejscu zdarzenia nie jest możliwa;
  • pokrycie kosztów naprawy ogumienia w serwisie;
  • telefoniczną pomoc informacyjną (dane o zakładach wulkanizacyjnych, sklepach z oponami, punktach przechowywania opon).

Należy podkreślić, że ubezpieczenie zapewnia ochronę jedynie w Polsce.

Sprawdź warunki wariantów ubezpieczenia Assistance w HDI

Zgłoszenie szkody z ubezpieczenia opon w HDI

Po zdarzeniu, w którym opony uległy uszkodzeniu lub zniszczeniu, użyj dostępnych środków w celu zmniejszenia rozmiarów szkody.

Od razu powiadom też policję, jeśli doszło do wypadku, w którym ktoś został ranny lub zginął. Zawiadom też niezwłocznie służby, jeśli masz choćby najmniejsze podejrzenie, że doszło do popełnienia przestępstwa.

Uszkodzenie lub zniszczenie opon zgłoś bezzwłocznie telefonicznie do Centrum Obsługi Klienta. Nie podejmuj żadnych działań bez zgody ubezpieczyciela.

Sprawdź, jak zgłosić szkodę w HDI

Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu opon w HDI

Przede wszystkim musisz pamiętać o generalnych wyłączeniach odpowiedzialności obowiązujących w polisach komunikacyjnych w HDI, które opisywaliśmy przy okazji artykułu na temat ubezpieczenia AC w tym towarzystwie.

Oprócz tego w przypadku ubezpieczenia opon ubezpieczyciel nie zwraca kosztów, które zostały poniesione bez porozumienia z nim.

Zwróć uwagę, że HDI nie zorganizuje i nie pokryje kosztów świadczenia pomocy na drogach nieutwardzonych oraz tam, gdzie wstęp jest niemożliwy lub niedozwolony przez obowiązujące przepisy prawa.

Świadczenie pomocy nie zostanie też zrealizowane w przypadku, gdy w ubezpieczonym pojeździe nie ma przewidzianego przez producenta pojazdu koła zapasowego lub zestawu naprawczego koła albo też są one niesprawne.

Z odpowiedzialności HDI wyłączone są też uszkodzenia powstałe w wyniku zderzenia ubezpieczonego pojazdu z innym samochodem oraz w wyniku dewastacji.

Odpowiedzialność nie obejmuje również skutków zderzenia ubezpieczonego pojazdu z przeszkodą znajdującą się na zewnątrz pojazdu, jeżeli doszło do niego w wyniku umyślnego lub rażąco niedbałego działania ubezpieczonego / kierowcy pojazdu lub osób, za które ponosi on odpowiedzialność. Należy zauważyć, że to wyłączenie nie dotyczy ostrych przedmiotów, na które niezależnie od ubezpieczonego / kierowcy pojazdu lub osób, za które ponosi on odpowiedzialność, najechał pojazd, w szczególności takich jak szkło, gwoździe, czy ubytki w nawierzchni drogi.

Pamiętaj, że HDI nie zwraca kosztów zakupu opon, dętek oraz zestawu naprawczego koła.

Zobacz, jakie wyłączenia odpowiedzialności obowiązują w przypadku ubezpieczenia NNW

Kiedy warto kupić ubezpieczenie opon w HDI?

Ubezpieczenie opon będzie dla Ciebie przydatne, jeżeli nie potrafisz lub z jakiegoś powodu nie chcesz samemu zajmować się wymianą koła. Pamiętaj jednak, że warunkiem spełnienia świadczenia przez ubezpieczyciela jest posiadanie przez Ciebie na miejscu zdarzenia dobrego koła zapasowego lub zestawu naprawczego.

Sprawdź warunki innych ubezpieczeń w HDI

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-05-28

Na czym polega ubezpieczenie opon?

Przebita opona może zepsuć najlepiej zaplanowaną podróż. Mając ubezpieczenie opon nie będziesz musiał jednak walczyć samemu z wymianą koła. Sprawdź, jak dokładnie działa ta polisa.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie Moto – Assistance w HDI

Coraz chętniej podróżujemy samochodem na zagraniczne wakacje. W trakcie takich wojaży, a także krajowych podróży, może przydać się ubezpieczenie assistance. Sprawdzamy warunki polisy Moto-Assistance...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie szyb w HDI

Ubezpieczasz swoje auto i zastanawiasz się, czy warto rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie szyb? Sprawdzamy dokładne warunki polisy chroniącej szyby oferowanej przez HDI.

Czytaj więcej
Komentarze