Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Ubezpieczenie szyb w HDI

Ostatnia aktualizacja: 2021-09-15

Ubezpieczasz swoje auto i zastanawiasz się, czy warto rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie szyb? Sprawdzamy dokładne warunki polisy chroniącej szyby oferowanej przez HDI.

Spis treści:

 1. Kalkulator ubezpieczeń samochodu w HDI
 2. Zakres ochrony ubezpieczenia szyb w HDI
 3. Zgłoszenie szkody z ubezpieczenia szyb w HDI
 4. Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu szyb w HDI
 5. Kiedy warto kupić ubezpieczenie szyb w HDI?

Kalkulator ubezpieczeń samochodu w HDI

Ubezpieczenie szyby w samochodzie Ubezpieczenie szyb w HDI możesz zakupić tylko jako dodatek do OC lub AC. HDI nie umożliwia jednak zakupu tych polis przez Internet. Online istnieje jedynie możliwość zamówienia kontaktu z przedstawicielem towarzystwa.

Ofertę HDI warto porównać z innymi propozycjami polis przy pomocy porównywarki ubezpieczeń. Jest bowiem bardzo prawdopodobne, że jakieś inne towarzystwo zaoferuje Ci lepszą cenę.

Zakres ochrony ubezpieczenia szyb w HDI

Zgodnie z nazwą ubezpieczenie chroni szyby Twojego pojazdu.

W ramach polisy HDI organizuje i pokrywa koszt naprawy lub wymiany uszkodzonych albo zniszczonych szyb. Pamiętaj, że ubezpieczenie zapewnia ochronę jedynie w Polsce, a suma polisy na jedno zdarzenie to 4000 zł.

Uwaga! Jeżeli konieczna jest wymiana szyby czołowej, ubezpieczony musi pokryć udział własny w wysokości 10%. Można go jednak znieść za opłatą dodatkowej składki.

Sprawdź zakres ochrony ubezpieczenia opon w HDI

Zgłoszenie szkody z ubezpieczenia szyb w HDI

Jeżeli dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia szyby, zrób to, co jest możliwe, aby ograniczyć rozmiary szkody.

Od razu powiadom też policję o wypadku z ofiarami w ludziach lub powstałym w okolicznościach nasuwających podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Ubezpieczyciela powinieneś powiadomić o szkodzie telefonicznie niezwłocznie po zdarzeniu.

Po otrzymaniu zgłoszenia przedstawiciel HDI skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu i miejsca przeprowadzenia naprawy lub wymiany szyby. Likwidacja szyby dokonywana jest za pośrednictwem wskazanych przez ubezpieczyciela usługodawców.

Dowiedz się, jak wygląda likwidacja szkody w HDI

Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu szyb w HDI

W ubezpieczeniu szyb obowiązują oczywiście generalne wyłączenia odpowiedzialności wymienione przy okazji opisu polisy AC w HDI.

Oprócz tego w przypadku ubezpieczenia szyb HDI nie ponosi odpowiedzialności, jeżeli likwidacja szkody zostanie dokonana bez porozumienia z nim.

Co ważne, ubezpieczenie nie obejmuje okna dachowego oraz panoramicznego dachu pojazdu, nawet jeżeli stanowią one standardowe wyposażenie samochodu.

Sprawdź, jakie wyłączenia odpowiedzialności obowiązują w przypadku ubezpieczenia assistance w HDI

Kiedy warto kupić ubezpieczenie szyb w HDI?

Ubezpieczenie szyb jest polisą, którą szczególnie powinny zainteresować się te osoby, które często jeżdżą po drogach, gdzie łatwo o uszkodzenie szyby (np. drogi żwirowe lub jezdnie przebiegające obok budów).

Sprawdź warunki innych ubezpieczeń w HDI

Tagi:

Komentarze