Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie szyb w HDI

Ubezpieczenie szyb w HDI

Data aktualizacji: 2021-09-15
Ubezpieczasz swoje auto i zastanawiasz się, czy warto rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie szyb? Sprawdzamy dokładne warunki polisy chroniącej szyby oferowanej przez HDI.

Spis treści:

  1. Kalkulator ubezpieczeń samochodu w HDI
  2. Zakres ochrony ubezpieczenia szyb w HDI
  3. Zgłoszenie szkody z ubezpieczenia szyb w HDI
  4. Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu szyb w HDI
  5. Kiedy warto kupić ubezpieczenie szyb w HDI?

Kalkulator ubezpieczeń samochodu w HDI

Ubezpieczenie szyby w samochodzie Ubezpieczenie szyb w HDI możesz zakupić tylko jako dodatek do OC lub AC. HDI nie umożliwia jednak zakupu tych polis przez Internet. Online istnieje jedynie możliwość zamówienia kontaktu z przedstawicielem towarzystwa.

Ofertę HDI warto porównać z innymi propozycjami polis przy pomocy porównywarki ubezpieczeń. Jest bowiem bardzo prawdopodobne, że jakieś inne towarzystwo zaoferuje Ci lepszą cenę.

Zakres ochrony ubezpieczenia szyb w HDI

Zgodnie z nazwą ubezpieczenie chroni szyby Twojego pojazdu.

W ramach polisy HDI organizuje i pokrywa koszt naprawy lub wymiany uszkodzonych albo zniszczonych szyb. Pamiętaj, że ubezpieczenie zapewnia ochronę jedynie w Polsce, a suma polisy na jedno zdarzenie to 4000 zł.

Uwaga! Jeżeli konieczna jest wymiana szyby czołowej, ubezpieczony musi pokryć udział własny w wysokości 10%. Można go jednak znieść za opłatą dodatkowej składki.

Sprawdź zakres ochrony ubezpieczenia opon w HDI

Zgłoszenie szkody z ubezpieczenia szyb w HDI

Jeżeli dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia szyby, zrób to, co jest możliwe, aby ograniczyć rozmiary szkody.

Od razu powiadom też policję o wypadku z ofiarami w ludziach lub powstałym w okolicznościach nasuwających podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Ubezpieczyciela powinieneś powiadomić o szkodzie telefonicznie niezwłocznie po zdarzeniu.

Po otrzymaniu zgłoszenia przedstawiciel HDI skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia terminu i miejsca przeprowadzenia naprawy lub wymiany szyby. Likwidacja szyby dokonywana jest za pośrednictwem wskazanych przez ubezpieczyciela usługodawców.

Dowiedz się, jak wygląda likwidacja szkody w HDI

Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu szyb w HDI

W ubezpieczeniu szyb obowiązują oczywiście generalne wyłączenia odpowiedzialności wymienione przy okazji opisu polisy AC w HDI.

Oprócz tego w przypadku ubezpieczenia szyb HDI nie ponosi odpowiedzialności, jeżeli likwidacja szkody zostanie dokonana bez porozumienia z nim.

Co ważne, ubezpieczenie nie obejmuje okna dachowego oraz panoramicznego dachu pojazdu, nawet jeżeli stanowią one standardowe wyposażenie samochodu.

Sprawdź, jakie wyłączenia odpowiedzialności obowiązują w przypadku ubezpieczenia assistance w HDI

Kiedy warto kupić ubezpieczenie szyb w HDI?

Ubezpieczenie szyb jest polisą, którą szczególnie powinny zainteresować się te osoby, które często jeżdżą po drogach, gdzie łatwo o uszkodzenie szyby (np. drogi żwirowe lub jezdnie przebiegające obok budów).

Sprawdź warunki innych ubezpieczeń w HDI

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-05-28

Na czym polega ubezpieczenie opon?

Przebita opona może zepsuć najlepiej zaplanowaną podróż. Mając ubezpieczenie opon nie będziesz musiał jednak walczyć samemu z wymianą koła. Sprawdź, jak dokładnie działa ta polisa.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-05-27

Ubezpieczenie szyb - porównanie warunków

Ubezpieczyciele kuszą licznymi dodatkami do podstawowego ubezpieczenia samochodu OC i AC. Jednym z jest ubezpieczenie szyb. Jaką ochronę daje ta polisa? Komu się może przydać?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-13

Ubezpieczenie szyb - Auto Szyba Wiener (dawniej Gothaer)

Szyby to jeden z elementów pojazdu najbardziej narażonych na uszkodzenie lub zniszczenie. Dlatego Wiener proponuje kierowcom specjalne ubezpieczenie chroniące właśnie szyby. Sprawdź, czy opłaca...

Czytaj więcej
Komentarze