PZU

Kalkulator ubezpieczeń w PZU

PZU logo

Porównywarka ubezpieczeń OC/AC Ubea.pl umożliwi Ci szybkie sprawdzenie cen za ubezpieczenie w różnych towarzystwach. Wykonanie kalkulacji nic Cię nie kosztuje, a po otrzymaniu propozycji składek możesz od razu zakupić wybraną polisą. Chcesz się jeszcze zastanowić? Prześlij wyniki kalkulacji na swojego maila. Możesz także zamówić kontakt z konsultantem, który sprawdzi dla Ciebie ofertę ubezpieczenia w PZU.

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, jaką ofertę ma dla Ciebie PZU i kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Policz OC w PZU

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA (PZU S.A.) jest najstarszym i najbardziej doświadczonym ubezpieczycielem w Polsce. Posiada największą liczbę placówek oraz agentów współpracujących z firmą.

PZU oferuje kompleksową ochronę ubezpieczeniową, działając zarówno w sektorze ubezpieczeń majątkowych (ubezpieczenia samochodu, turystyczne, mieszkania), jak i osobowych (polisy na życie, NNW).

Spis treści:

 1. Kalkulator OC w PZU
 2. Kontakt z PZU
 3. Opinie o PZU
 4. Zgłoszenie szkody w PZU
 5. Wypowiedzenie OC w PZU
 6. Rezygnacja z OC w PZU
 7. Zgłoszenie sprzedaży auta w PZU
 8. Ubezpieczenie samochodu w PZU
 9. Ubezpieczenie turystyczne PZU
 10. Ubezpieczenie domu i mieszkania w PZU
 11. Ubezpieczenie na życie w PZU

Kalkulator OC w PZU

Sprawdź, jak policzyć cenę ubezpieczenie OC w PZU i porównać ofertę tego ubezpieczyciela z propozycjami innych towarzystw.

Kontakt z PZU

Adres do korespondencji

Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółka Akcyjna (PZU SA)
ul. Postępu 18A
02-676, Warszawa

Telefon

 • 801 102 102
 • 48 22 566 55 55

Oba numery są dostępne 24/7.

E-mail

kontakt@pzu.pl

Sprawdź wszystkie możliwości kontaktu z PZU

Opinie o PZU

Sprawdź opinie o PZU na forum i napisz, jakie są Twoje doświadczenia z tym ubezpieczycielem.

Zgłoszenie szkody w PZU

Wysokość odszkodowania często zależy od tego, jak szybko zgłosisz szkodę i czy dostarczysz ubezpieczycielowi wszystkie wymagane dokumenty.

W PZU szkodę z ubezpieczenia OC, AC, domu, turystycznego i innych możesz zgłosić osobiście, telefonicznie lub online.

Zobacz, jak przebiega proces zgłoszenia szkody w PZU

Wypowiedzenie OC w PZU

Jeżeli chcesz zmienić ubezpieczyciela, w dotychczasowym towarzystwie musisz złożyć wypowiedzenie OC. W przeciwnym wypadku umowa ubezpieczenia zostanie automatycznie przedłużona na następny rok.

Pisemny druk wypowiedzenia OC możesz dostarczyć do PZU na różne sposoby.

Sprawdź, jak najlepiej złożyć wypowiedzenie OC w PZU

Rezygnacja z OC w PZU

Kupując ubezpieczenie OC w systemie direct, czyli przez Internet lub telefon, możesz zrezygnować z umowy w ciągu 30 dni od jej podpisania.

W dowolnym momencie możesz natomiast zrezygnować z ubezpieczenia OC w PZU, jeśli polisa została zakupiona jeszcze przez poprzedniego właściciela samochodu.

Zgłoszenie sprzedaży auta w PZU

Jeżeli sprzedasz swoje auto, musisz w ciągu 14 dni zgłosić ten fakt ubezpieczycielowi. Zgłaszając sprzedaż samochodu w PZU, zyskujesz także prawo do zwrotu składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia AC.

Na zwrot składki OC możesz liczyć jednak tylko wtedy, jeśli nowy właściciel auta zrezygnuje z ubezpieczenia OC wykupionego przez Ciebie.

Sprawdź, jak zgłosić sprzedaż samochodu w PZU

Ubezpieczenie samochodu w PZU

Ubezpieczenie OC w PZU

Każde auto musi posiadać ubezpieczenie OC. Za jego brak grozi Ci kara, której wysokość zależy od tego, jak długo nie posiadasz polisy.

Kupując ubezpieczenie OC w PZU, masz dodatkowo prawo do otrzymania od ubezpieczyciela bezpłatnej Zielonej Karty.

Ubezpieczenie AC w PZU

Polica AC pomoże Ci niezależnie od tego, w jaki sposób Twoje auto zostało uszkodzone. Dokładny zakres autocasco w PZU możesz dostosować do swoich potrzeb, tak aby płacić tylko za to, co jest rzeczywiście dla Ciebie przydatne.

Ubezpieczenie NNW w PZU

Wypadki drogowe wiążą się też niestety z obrażeniami ciała kierowcy i pasażerów. Ubezpieczenie NNW zapewni w takiej sytuacji potrzebne wsparcie finansowe.

Kupując polisę NNW w PZU, pamiętaj, by wybrać odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia.

Ubezpieczenie Assistance w PZU

Assistance w PZU pomoże Ci zarówno w razie awarii auta wiele kilometrów od domu, jak i wtedy kiedy zatrzaśniesz kluczyki w pojeździe. Ubezpieczyciel oferuje wsparcie finansowe oraz organizacyjne.

Zielona Karta w PZU

Mimo że po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej Zielona Karta straciła na znaczeniu, to jednak nadal w niektórych krajach nie wystarczy posiadanie zwykłego ubezpieczenia OC.

W PZU Zielona Karta jest dawana za darmo osobom posiadającym ubezpieczenie OC w tym towarzystwie.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód - BLS - w PZU

BLS, czyli Bezpośrednia Likwidacja Szkód, sprawia, że po wypadku, w którym jesteś poszkodowanym, możesz zwrócić się o odszkodowanie do swojego ubezpieczyciela, a nie do towarzystwa sprawcy. Dzięki temu nie musisz się przejmować, w jakim towarzystwie sprawca ma OC i czy rzetelnie naprawia on szkody.

PZU było pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który wprowadził taki system u siebie. Siedem innych zakładów ubezpieczeniowych przystąpiło do BLS dopiero rok później. Przewagą PZU jest fakt, że ubezpieczyciel zapewni Ci pomoc, nawet jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy nie jest w systemie BLS.

PZU Auto Szyba

Jeśli przejeżdżasz często po żwirowych drogach lub blisko budowy i obawiasz się o uszkodzenie szyby, PZU Auto Szyba rozwiąże Twój problem. Polisa zapewnia organizację oraz pokrycie kosztów wymiany lub naprawy szyby.

Ubezpieczenie Auto Szyba możesz kupić, jeśli posiadasz już w PZU polisę OC lub AC. Zgłaszając szkodę z ubezpieczenia Auto Szyba, unikniesz utraty zniżek na AC.

Ubezpieczenie OC na miesiąc w PZU

Każde auto powinno posiadać polisę OC, nawet jeśli ma obce numery rejestracyjne. Jeżeli właśnie sprowadziłeś używany samochód zarejestrowany za granicą, który nie jest ubezpieczony, musisz wykupić dla niego ubezpieczenie krótkoterminowe, czyli tzw. OC na miesiąc. Taką polisę także znajdziesz w ofercie PZU.

W czasie obowiązywania krótkoterminowej polisy możesz zająć się wszelkimi formalnościami związanymi z rejestracją pojazdu. Po 30 dniach takie ubezpieczenie samo wygaśnie, a Ty będziesz już mógł poszukać dla siebie najtańszego OC na cały rok.

PZU Auto Ochrona Prawna

OC lub AC możesz o ubezpieczenie ochrony prawnej w PZU. Taka polisa zapewni Ci profesjonalną poradę prawną w sytuacji związanej w jakikolwiek sposób z ruchem drogowym.

Dzięki ubezpieczeniu PZU Auto Ochrona Prawna nie zostaniesz sam w walce o odszkodowanie od zarządcy dziurawej drogi lub kiedy zostaniesz oskarżony o spowodowanie karambolu.

PZU oferuje dwa warianty polisy:

 • Komfort: zapewnia poradę prawną i dostęp do wzorów pism
 • Super: gwarantuje pokrycie kosztów sądowych czy wynagrodzenia pełnomocnika, a także reprezentację adwokata w sądzie

Ubezpieczenie turystyczne PZU

Nawet najlepsza organizacja wyjazdu nie zagwarantuje, że urlopu nie przerwie nieszczęśliwy wypadek. Złamana noga na narciarskim stoku, bagaż zagubiony podczas podróży samolotem, udar cieplny spowodowany zbyt długim wylegiwaniem się na słońcu – ubezpieczenie turystyczne w PZU już za kilka złotych dziennie ochroni Cię przed finansowymi konsekwencjami w każdej z tych sytuacji.

Polisa podróżna PZU Wojażer w zakresie podstawowym obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia i minimalny wariant assistance. Ochronę można jednak rozszerzyć o wiele dodatkowych klauzul.

Ubezpieczenie domu i mieszkania w PZU

Ubezpieczenie domu w PZU

Własne cztery kąty to marzenie wielu Polaków. Kiedy już uda się je spełnić, warto zadbać o to, by w razie zniszczenia domu przez burzę lub zalania przez powódź, nie pozostać samemu z problemem.

Ubezpieczenie PZU Dom oferuje odszkodowanie w razie zniszczenia lub uszkodzenia domu oraz w przypadku kradzieży. Zapewnia też pomoc w awaryjnych sytuacjach.

Ubezpieczenie mieszkania w PZU

Pożar, zalanie, zwarcie instalacji, włamanie – ubezpieczenie mieszkania zapewni Ci ochronę w każdej z tych sytuacji. W ramach polisy mieszkaniowej w PZU otrzymujesz też usługi assistance (np. pomoc hydraulika czy ślusarza).

Sprawdź, czy warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie w PZU

Ubezpieczenie altanki PZU

Domek letniskowy, altanka, budynek gospodarczy – wiele osób chciałoby ubezpieczyć coś więcej niż swoje mieszkania. PZU umożliwia ubezpieczenie dowolnego budynku.

Polisa zapewni odszkodowanie, jeśli budynek lub jego wyposażenie zostanie uszkodzone przez zdarzenie losowe (np. piorun, powódź, upadek drzewa). Otrzymasz pieniądze także wtedy, kiedy ktoś celowo zniszczy Twoją własność lub dojdzie do kradzieży z włamaniem.

Ubezpieczenie domu w budowie w PZU

Budowa domu to prawie dla wszystkich duże wyzwanie finansowe. Ubezpieczenie domu w budowie PZU pozwoli Ci zabezpieczyć się na wypadek zniszczenia budowy przez powódź czy huragan, uszkodzenia materiałów budowlanych przez upadające drzewo oraz włamania. Co ważne, banki uznają polisę oferowaną przez PZU jako zabezpieczenie kredytu.

Ubezpieczenie pod kredyt w PZU

Udzielanie kredytu hipotecznego wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego banki żądają od kredytobiorców dodatkowych zabezpieczeń. Jednym z nich jest wykupienie ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, a następnie cesja polisy na bank.

Szukając ubezpieczenia pod kredyt, możesz wybrać polisę oferowaną przez PZU. Bankom wystarczy zwykle ubezpieczenie o minimalnym zakresie, ale jeśli chcesz zapewnić rzeczywistą ochronę, lepiej wybierz produkt o poszerzonym zakresie.

Ubezpieczenie na życie w PZU

Wśród różnorodnej oferty ubezpieczeń na życie w PZU każdy znajdzie coś dla siebie. Towarzystwo proponuje:

 • typowe ochronne ubezpieczenia na życie
 • produkty łączące funkcję ochronną z oszczędzaniem
 • polisy zapewniające wsparcie finansowe po nieszczęśliwym wypadku
 • oraz polisy posagowe zapewniające pieniądze dla dziecka na start w dorosłe życie.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń ubea 

Placówki i oddziały PZU