Strona główna  |  Ubezpieczyciele w Polsce  |  AXA Ubezpieczenia

AXA Ubezpieczenia

Kalkulator ubezpieczeń w AXA Ubezpieczenia

AXA Ubezpieczenia logo

Kalkulator OC/AC Ubea.pl pozwoli Ci szybko i za darmo sprawdzić składkę ubezpieczenia proponowaną przez AXA. Po otrzymaniu kalkulacji możesz zakupić polisę przez Internet lub zamówić rozmowę telefoniczną z doradcą towarzystwa. Zakup ubezpieczenia AXA Direct przez Internet pozwoli Ci uzyskać 15% zniżki na składce polisy OC lub pakietu OC/AC.

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, jaką ofertę ma dla Ciebie Axa i kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Policz OC w AXA

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

W październiku 2020 r. nowym właścicielem AXA w Polsce została UNIQA. Od 9 kwietnia 2021 r. te dwa towarzystwa ubezpieczeniowe działają razem pod wspólną nazwą UNIQA.

Firma posiada pełną ofertę ubezpieczeń majątkowych (w tym samochodu, turystyczne, mieszkaniowe) oraz osobowych (jak polisy na życie). AXA obsługuje klientów indywidualnych oraz firmy. Wśród różnorodnych propozycji ubezpieczyciela każdy znajdzie coś pasującego do jego potrzeb.

Spis treści:

 1. AXA Direct - kalkulator OC
 2. AXA Direct OC / AC z kodem -20%
 3. Kontakt z AXA Direct
 4. Opinie o AXA Direct
 5. Zgłoszenie szkody w AXA Ubezpieczenia
 6. Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w AXA Ubezpieczenia
 7. Rezygnacja z ubezpieczenia OC w AXA Ubezpieczenia
 8. Zgłoszenie sprzedaży auta w AXA Ubezpieczenia
 9. Ubezpieczenie samochodu w AXA
 10. AXA Travel – ubezpieczenie turystyczne
 11. Ubezpieczenie mieszkania i domu w AXA
 12. Ubezpieczenie na życie w AXA

AXA Direct - kalkulator OC

Ubezpieczenie OC w AXA można kupić przez Internet. Jeśli do wyliczenia składki skorzystasz z pomocy porównywarki Ubea.pl, otrzymasz dodatkową zniżkę na polisie.

Sprawdź, jak jest wyliczana cena ubezpieczenia OC w AXA

AXA Direct OC / AC z kodem -20%

Chcesz zakupić najtańsze OC i dobre AC w atrakcyjnej cenie? Skorzystaj z kodu -20% na ubezpieczenia samochodu w AXA Direct (obecnie UNIQA).

Jak złapać taką ofertę? Poznaj kod -20%:

 • wejdź na kalkulator OC / AC AXA Direct (UNIQA)
 • w pierwszym polu "Promocja" zamiast "Zniżka za zakup przez Internet" wybierz "Kod promocyjny"
 • wpisz kod: AMREST1
 • policz składkę z rabatem -20%
 • zakup korzystne ubezpieczenie online.

Kontakt z AXA Direct

Adres do korespondencji

UNIQA Polska S.A.
ul. Chłodna 51
00-867 Warszawa

Telefon

22 599 95 22

Obsługa polisy możliwa od poniedziałku do soboty od 9:00 do 17:00

Pomoc Assistance jest natomiast dostępna całą dobę we wszystkie dni w tygodniu.

Sprawdź inne sposoby kontaktu z AXA

Opinie o AXA Direct

Zastanawiasz się nad kupnem ubezpieczenia w tym towarzystwie? Sprawdź opinie innych osób o AXA. Jesteś klientem AXA? Napisz, jak oceniasz swojego ubezpieczyciela.

Zgłoszenie szkody w AXA Ubezpieczenia

Jeżeli kupiłeś polisę w AXA i przydarzyła Ci się jakakolwiek szkoda objęta zakresem ochrony, nie zwlekaj, tylko jak najszybciej zgłoś zdarzenie do ubezpieczyciela.

Szkodę z ubezpieczenia w AXA możesz zgłosić telefonicznie lub za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie ubezpieczyciela.

Dowiedz się więcej o zgłoszeniu szkody w AXA

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC w AXA Ubezpieczenia

Zbliża się koniec Twojego ubezpieczenia OC w AXA i znalazłeś lepszą ofertę w innym towarzystwie? Jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela, najpóźniej na dzień przed końcem obowiązywania dotychczasowej polisy masz obowiązek przesłać do AXA pisemne wypowiedzenie OC (z Twoim własnoręcznym podpisem). Inaczej ubezpieczyciel przedłuży automatycznie umowę na kolejny okres i każe Ci zapłacić składkę za nową polisę.

Jak wypowiedzieć OC w AXA?

Rezygnacja z ubezpieczenia OC w AXA Ubezpieczenia

Kiedy kupujesz samochód, razem z pojazdem przejmujesz także ubezpieczenie OC. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma jednak prawo dokonać rekalkulacji Twojej składki. Jeśli dopłata jest wysoka, zastanów się, czy nie skorzystać z możliwości wcześniejszej rezygnacji z OC (oczywiście musisz wtedy tego samego dnia zawrzeć nową umowę u innego ubezpieczyciela). Z OC poprzedniego właściciela możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Rezygnacja z OC w AXA jest możliwa na kilka sposobów.

Zgłoszenie sprzedaży auta w AXA Ubezpieczenia

W ciągu 14 dni od sprzedaży pojazdu musisz zgłosić u ubezpieczyciela, że samochód zmienił właściciela. Dzięki temu nie będziesz musiał płacić za polisę auta, które nie jest już Twoje.

Pamiętaj jednak, że dopóki nowy właściciel nie wypowie ubezpieczenia OC, nie możesz otrzymać zwrotu składki za niewykorzystany okres. Od razu jednak masz prawo dostać pieniądze za składki z polis dobrowolnych.

Zobacz, jak zgłosić sprzedaż samochodu w AXA i otrzymać zwrot składki

Ubezpieczenie samochodu w AXA

Ubezpieczenie OC w AXA Direct

Ubezpieczenie OC musi posiadać każdy zarejestrowany samochód. Jego warunki są takie same w każdym towarzystwie, dlatego dla wielu kierowców czynnikiem decydującym przy wyborze jest cena polisy. W ostatnim czasie AXA była jednym z ubezpieczycieli oferujących zazwyczaj niższe składki OC.

Dodatkowo w cenie polisy w AXA jest zawarte ubezpieczenie Assistance Mini (zapewniające podstawową pomoc na drodze) oraz Zielona Karta.

Dowiedz się więcej o OC w AXA

Ubezpieczenie AC w AXA Direct

AXA sprzedaje ubezpieczenie AC jedynie w pakiecie z OC. Kompleksowe AC Standard zapewnia odszkodowanie w razie zniszczenia, uszkodzenia i kradzieży auta. Już w momencie zawierania umowy należy:

 • wybrać sposób likwidacji szkody (kosztorysowo lub w warsztacie),
 • zadecydować jakie części zostaną użyte do ewentualnej naprawy (oryginalne czy zamienniki?),
 • zdecydować, czy odszkodowanie ma zostać pomniejszone o tzw. amortyzację (czyli czy ma uwzględniać obniżkę wartości części wynikającą z ich wieku).

Od tych decyzji zależy w dużej mierze ostateczna wysokość składki polisy.

Sprawdź dokładne warunki AC w AXA

Ubezpieczenie NNW w AXA Direct

Kierowca odpowiada także za bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Ubezpieczenie NNW w AXA, dostępne jako dodatek do polisy OC lub pakietu OC+AC, obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, których skutkiem jest trwały uszczerbek na zdrowiu kierowcy lub jego pasażerów.

Ubezpieczenie Assistance w AXA Direct

Razem z ubezpieczeniem OC lub pakietem OC/AC można także zakupić w AXA polisę Assistance oferującą pomoc na drodze w razie nieprzewidzianego zdarzenia.

Niezależnie od całoroczny polis samochodowych AXA oferuje także ubezpieczenie Assistance w podróży. Jeżeli natomiast chcesz ochronić swoje opony, zastanów się nad dokupieniem w AXA Assistance Opony.

Ubezpieczenie szyb w AXA Direct

Ubezpieczenie szyb w AXA zapewnia naprawę lub wymianę szyby w razie jej uszkodzenia / zniszczenia. Polisa działa jedynie na terenie Polski. Umowa może zostać zawarta jedynie wtedy, kiedy jednocześnie kupuje się OC w AXA.

Zielona Karta w AXA Direct

Nie wszystkie kraje uznają polskie ubezpieczenie OC. W takich państwach potrzebna Ci będzie Zielona Karta. Jeżeli polisę OC kupiłeś w AXA, Zieloną Kartę otrzymasz u tego ubezpieczyciela za darmo.

Sprawdź jak otrzymać Zieloną Kartę w AXA?

Bezpośrednia Likwidacja Szkód - BLS - w AXA

AXA należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Co to oznacza? Jeśli Twoje auto zostało uszkodzone w kolizji, Ty masz OC w AXA, a sprawca zdarzenia posiada polisę w innym towarzystwie także należącym do BLS, szkodę możesz zgłosić do swojego ubezpieczyciela. Nie musisz więc przejmować się szukaniem kontaktu do firmy, w której jest ubezpieczony kierowca odpowiedzialny za kolizję.

AXA wypłaci Ci odszkodowanie, a potem sama zajmie się odzyskaniem pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej sprawcy.

AXA Travel – ubezpieczenie turystyczne

AXA oferuje ochronę zarówno na czas zagranicznych wojaży, jak i podróży krajowej. Ubezpieczenie turystyczne jest dostępne w kilku wariantach różniących się dokładnym zakresem ochrony, sumami ubezpieczenia i oczywiście ceną. Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenia polisy o różne ryzyka, jak np.:

 • uprawianie na wyjeździe sportów ekstremalnych,
 • zawodowe uprawianie sportu,
 • praca fizyczna za granicą.

Sprawdź warunki ubezpieczenia AXA Kontynenty Multitravel

Ubezpieczenie mieszkania i domu w AXA

Ubezpieczenie domu w AXA

Własny dom z ogrodem to nie tylko możliwość jadania śniadań na tarasie i zapraszania znajomych na grilla w ogrodzie. To także wiele obowiązków i zmartwień związanych z utrzymaniem budynku w dobrym stanie. Ubezpieczenie domu w AXA pozwoli Ci zabezpieczyć Twoje wymarzone cztery kąty. Pakiet świadczeń możesz dopasować do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Ubezpieczenie mieszkania w AXA

Kradzież, żywioły, wypadki wynikające z rażącego niedbalstwa – ubezpieczenie AXA w wersji All Risk zabezpieczy Twoje mieszkanie przed tymi wszystkimi zdarzeniami. Dodatkowo jeżeli cena polisy wyniesie co najmniej 100 zł, otrzymasz bezpłatnie pakiet świadczeń Pomocy Medycznej 24.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu mieszkania i domu w AXA

Ubezpieczenie domu w budowie w AXA

Żywioły i dewastacja zagrażają także dopiero budowanym budynkom. Dlatego w AXA jest dostępne ubezpieczenie domu w budowie. Dzięki temu możesz mieć gwarancję, że Twój wysiłek, czas i pieniądze włożone w budowę nie pójdą na marne. Co ważne możesz także wybrać polisę pod kredyt dopasowaną do wymagań banku pożyczającego Ci pieniądze.

Ubezpieczenie na życie w AXA

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię jedynie funkcja ochronna ubezpieczenia na życie czy masz też ochotę coś zainwestować, czy szukasz polisy tylko dla siebie czy też dla całej swojej rodziny, w AXA znajdziesz ofertę pasującą do Twoich potrzeb. Ubezpieczyciel proponuje następujące opcje:

 • Plan Elastyczny (ochrona i inwestowanie środków w UFK),
 • Plan Ochronny (zabezpieczenie finansowe bliskich na wypadek Twojej śmierci),
 • Ochrona z Plusem – Pakiet Rodzinny (pomoc w razie śmierci, poważnej choroby, pobytu w szpitalu i urodzenia się dziecka),
 • Ochrona z Plusem – Pakiet Moje Dziecko (ubezpieczenie na życie dla dziecka zapewniające dostęp do lekarzy w razie poważnej choroby lub wypadku),
 • Ochrona z Plusem – Pakiet Pomoc na Raka (wsparcie finansowe, medyczne i ambulatoryjne na każdym etapie choroby),
 • Ochrona z Plusem – Pakiet Medycyna bez granic – Best Doctors (organizacja leczenia za granicą),
 • Vitalité (ubezpieczenie zdrowotne),
 • NNNW Szkolne – Bezpieczny.pl (ubezpieczenie NNW dla dzieci, młodzieży i nauczycieli).