Strona główna  |  Wiadomości  |  Zielona Karta w AXA

Zielona Karta w AXA

Data aktualizacji: 2021-07-30
Jeżeli nie wyrobimy Zielonej Karty przed wyjazdem autem do kraju, w którym jest ona wymagana, będziemy musieli kupować na miejscu dość drogie ubezpieczenie graniczne. Lepiej więc pamiętać o tym dokumencie, zwłaszcza że w AXA otrzymamy go za darmo, jeżeli tylko kupiliśmy OC w tym towarzystwie.

Wyjazd samochodem na wakacje za granicę

Od czasu przystąpienia Polski do Porozumienia Wielostronnego, w większości krajów, do których często podróżujemy, wystarczy zwykłe OC. W niektórych państwach nadal jednak potrzebna jest Zielona Karta. Jeśli o niej zapomnimy, musimy wykupić na granicy ubezpieczenie graniczne.

Spis treści:

  1. Ile kosztuje ubezpieczenie graniczne?
  2. Zielona Karta w AXA

Ile kosztuje ubezpieczenie graniczne?

Nieposiadanie Zielonej Karty może nas niestety słono kosztować. Cena ubezpieczenia granicznego bywa bowiem niestety bardzo wysoka. Jego dokładny koszt zależy od długości wyjazdu oraz tego w jakim kraju potrzebujemy tę polisę. Dla samochodu osobowego ceny ubezpieczeń granicznych przedstawiają się następująco:

Kraj Ubezpieczenie graniczne na 15 dni Ubezpieczenie graniczne na 30 dni
Albania 49 € 65 €
Białoruś 17 € 25 €
Kosowo 30 € 41 €
Maroko 57 € 88 €
Mołdawia 4,5 € 7 €
Macedonia 50 € 70 €
Rosja 43 € 65 €
Turcja 42 € 44 €
Ukraina 9,2 € 12 €


Jeżeli nie chcemy, by wymarzona wyprawa do Albanii rozpoczęła się od wydania 49 euro na granicy tego kraju, zadbajmy o wyrobienie wcześniej Zielonej Karty. Jak ją otrzymać w AXA i ile za nią zapłacimy?

Zielona Karta w AXA

AXA wydaje Zieloną Kartę bezpłatnie wszystkim tym właścicielom samochodu, którzy mają w tej firmie wykupioną polisę OC. Osoby, które obowiązkową polisę mają gdzie indziej, nie mogą otrzymać Zielonej Karty w AXA, nawet jeśli byłyby gotowe zapłacić za ten dokument.

Aby dostać Zieloną Kartę, wystarczy przed wyjazdem skontaktować się z AXA i poprosić o wydanie dokumentu. Należy to zrobić przynajmniej na 14 dni przed planowanym wyjazdem. Oczywiście jeżeli nie chcemy się stresować, czy karta zdąży do nas dotrzeć, lepiej zrobić to nieco wcześniej.

Zobacz, jak skontaktować się z AXA

Okres ważności Zielonej Karty może wynosić od 15 dni do nawet 12 miesięcy. Taka całoroczna Zielona Karta będzie dobrym wyborem dla regularnie podróżujących osób. Nie będą musiały się wtedy przejmować tym, by przed każdym wyjazdem pamiętać o wyrobieniu dokumentu.

Sprawdź także:

Inne ubezpieczenia samochodu od AXA

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-06-02

Auto zastępcze z OC sprawcy – dla kogo? Na jak długo? Na co uważać?

Jeśli Twój samochód został uszkodzony z winny innego kierowcy, możesz skorzystać z opcji wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy. Czy jednak taki pojazd zastępczy przysługuje każdemu? Jak długo...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-28

Ubezpieczenie OC PZU czy AXA? Porównanie ubezpieczeń OC

Sprawdziliśmy ofertę obowiązkowego OC z firmy PZU i AXA. Informujemy, czy istnieją duże pozacenowe różnice między tymi dwoma polisami.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-07-30

Warta Zielona Karta

Turcja, Ukraina, Albania – między innymi w tych krajach polski kierowca potrzebuje Zielonej Karty. Warta jest jednym z tych ubezpieczycieli, u którego trzeba zapłacić za jej wyrobienie, nawet...

Czytaj więcej
Komentarze