Strona główna  |  Wiadomości  |  Zgłoszenie sprzedaży samochodu w AXA

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w AXA

Data aktualizacji: 2021-09-29
Podpisałeś z nabywcą umowę kupna-sprzedaży auta oraz zgłosiłeś zmianę właściciela w Wydziale Komunikacji? Przed Tobą jeszcze jedna formalność: zgłoszenie sprzedaży samochodu u ubezpieczyciela. Jak to zrobić w AXA?

O tym że auto zmieniło właściciela, ubezpieczyciel może dowiedzieć się jedynie od sprzedawcy. Dopóki więc nie zgłosisz sprzedaży samochodu, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie wymagało od Ciebie zapłaty kolejnych rat oraz przedłużonej na następny rok polisy. Jak zatem zgłosić sprzedaż samochodu w AXA, by uniknąć takich roszczeń ze strony ubezpieczyciela?

Spis treści:

  1. Kiedy trzeba zgłosić sprzedaż samochodu?
  2. Jak zgłosić sprzedaż samochodu w AXA?
  3. Jak otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia w AXA?

Kiedy trzeba zgłosić sprzedaż samochodu?

Kluczyki do samochodu Według prawa masz 14 dni na zgłoszenie sprzedaży samochodu u ubezpieczyciela. Najważniejsze jednak jest to, by o zmianie właściciela poinformować towarzystwo, zanim nadejdzie moment spłaty kolejnej raty OC.

Na stronie porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl znajduje się wzór zawiadomienia o sprzedaży pojazdu.

Wypełniony i podpisany własnoręcznie dokument dostarcz do AXA. Dołącz do niego najlepiej także kopię umowy kupna-sprzedaży / darowizny lub innej potwierdzającej zbycie przez Ciebie samochodu.

Jak zgłosić sprzedaż samochodu w AXA?

O zmianie właściciela możesz poinformować ubezpieczyciela za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Jak otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia w AXA?

W momencie sprzedaży samochodu od razu zyskujesz prawo do otrzymania zwrotu składek za niewykorzystany okres dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych, na przykład z autocasco.

Zwrot składki z OC przysługuje Ci jednak tylko wtedy, jeżeli nabywca auta zdecyduje się wypowiedzieć OC kupione przez Ciebie i zawrzeć nową umowę w innym towarzystwie.

Jeżeli należy Ci się zwrot składki, prześlij wniosek do AXA. W tym celu wystarczy wypełnić specjalny formularz online na stronie ubezpieczyciela. Pieniądze trafią bezpośrednio na Twoje konto.

Zwrot składki powinieneś otrzymać w ciągu 30 dni od momentu, kiedy AXA otrzyma Twój wniosek.

Dowiedz się więcej:

Ubezpieczenia AXA

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-08-30

Przejęcie OC

Po zmianie właściciela auta OC przechodzi automatycznie na nabywcę. Mimo to przejęcie OC rodzi wiele pytań. Eksperci Ubea.pl przygotowali więc poradnik, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-28

Ubezpieczenie OC PZU czy AXA? Porównanie ubezpieczeń OC

Sprawdziliśmy ofertę obowiązkowego OC z firmy PZU i AXA. Informujemy, czy istnieją duże pozacenowe różnice między tymi dwoma polisami.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Benefii

Osoby sprzedające auto często zapominają o obowiązku powiadomienia o tym fakcie ubezpieczyciela, co może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji finansowych. Zobacz, jak zgłosić sprzedaż samochodu...

Czytaj więcej
Komentarze
MaJa
2018-06-04 21:27
IP: 188.146.x.x
sprzedałam samochód, kupiec wypowiedział OC miesiąc temu i .... CISZA !!! dzwoniłam do AXA domagając się zwrotu niewykorzystanej składki i powiedziano mi ...... że księgowość, że jakieś rozliczenia .... jednym słowem bajery jetem zniesmaczona i wiem, że po pierwsze nikomu już nie polecę AXA i po drugie zrezygnuję z usług tej firmy
odpowiedz
Ubea.pl
2018-06-05 08:30
IP: 81.190.x.x
Radzimy wysłać pismo do AXA z prośbą o zwrot niewykorzystanej składki. Najlepiej podać w nim od razu numer konta. Słowo pisane ma niekiedy większą skuteczność w starciu z ubezpieczycielami niż same telefony.
odpowiedz