Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC w AXA

Ubezpieczenie OC w AXA

Data publikacji: 2017-11-15
Dla większości kierowców najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze ubezpieczenia OC jest cena. W ostatnim czasie AXA była pod tym względem dość konkurencyjna.

Kalkulator ubezpieczenia OC w AXA

Każdy samochód musi posiadać ubezpieczenie OC AXA stawia na sprzedaż internetową swoich polis, dlatego na swojej stronie udostępnia kalkulator pozwalający na wyliczenie składki OC i zakupienie ubezpieczenia online.

Pamiętaj jednak, że AXA wcale nie musi mieć najtańszej oferty dla Ciebie. Zanim podpiszesz umowę, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, by przekonać się, gdzie jest najtańsza polisa dla Ciebie.

Sprawdź, jak najszybciej kupić OC w AXA

Bezpłatne dodatki do OC w AXA: Mini Assistance i Zielona Karta

Na konkurencyjnym rynku ubezpieczeń, towarzystwa starają się odróżnić nie tylko ceną. Coraz więcej firm do obowiązkowej polisy OC proponuje bezpłatne dodatki. AXA także ma je w swojej ofercie, choć akurat w przypadku tego ubezpieczyciela nie są one zbyt rozbudowane.

Kierowcy ubezpieczający swoje auto w AXA otrzymają dodatkowo za darmo:

 • Mini Assistance – na terenie Polski ubezpieczyciel zapewnia następujące usługi w ramach tej polisy:

  • informacja telefoniczna,
  • przekazanie wiadomości wskazanej osobie w razie wypadku,
  • naprawa samochodu na miejscu zdarzenia (jedynie po wypadku, do 300 zł i maksymalnie przez godzinę),
  • holowanie pojazdu – jeżeli naprawa na miejscu okaże się niemożliwa (maks. do 100 km; AXA odholuje pojazd do warsztatu partnerskiego lub autoryzowanego danej marki),
  • holowanie pojazdu należącego do poszkodowanego po wypadku – jeśli to ubezpieczony w AXA spowodował wypadek, ubezpieczyciel odholuje samochód poszkodowanego do najbliższego warsztatu / miejsca zamieszkania / na parking strzeżony (w zależności od tego co będzie bliżej)
 • Zielona Karta – nie wszystkie europejskie państwa uznają polskie ubezpieczenie OC. Jeżeli jedziesz na Ukrainę czy do Albanii, potrzebna Ci będzie Zielona Karta. W AXA otrzymasz ją bezpłatnie do polisy OC.

BLS w AXA

AXA jest jednym z towarzystw, które przystąpiło do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód, czyli BLS.

Jeżeli zatem Twoje auto zostanie uszkodzone w kolizji, a sprawca ma OC w firmie, która także należy do BLS, szkodę możesz zgłosić bezpośrednio w AXA. Twój ubezpieczyciel zajmie się naprawą samochodu, a potem sam odzyska pieniądze od firmy sprawcy.

Dowiedz się więcej o BLS

Kiedy warto kupić ubezpieczenie OC w AXA?

Bezpłatne dodatki do OC w AXA nie są zbyt rozbudowane. Z tego względu na ubezpieczenie w tym towarzystwie warto się zdecydować jedynie wtedy, kiedy po porównaniu cen okaże się, że to właśnie ta firma ma dla Ciebie najtańszą ofertę OC.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w AXA, jeśli znajdziesz tańsze ubezpieczenie gdzie indziej

Zobacz także:

Pełna oferta ubezpieczeń samochodu w AXA

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-03-27

Ubezpieczenie OC Ford – ile kosztuje?

Bez marki Ford historia motoryzacji potoczyłaby się zupełnie inaczej. Obecnie nadal wiele aut tej marki cieszy się opinią nieawaryjnych i solidnych pojazdów. Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-28

Ubezpieczenie OC PZU czy AXA? Porównanie ubezpieczeń OC

Sprawdziliśmy ofertę obowiązkowego OC z firmy PZU i AXA. Informujemy, czy istnieją duże pozacenowe różnice między tymi dwoma polisami.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-04-22

Jak wyliczane są ceny ubezpieczeń OC w AXA?

Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Jednak zanim z nawyku przedłużysz polisę OC na kolejny rok w tym samym towarzystwie, warto sprawdzić w kalkulatorze ubezpieczeń, czy gdzieś nie otrzymasz...

Czytaj więcej
Komentarze
Jerzy
2017-12-05 07:31
IP: 89.64.x.x
Jak kontynuować ubezpieczenie komunikacyjne w Liberty, które jest ważne do 22.12.2017 r.
odpowiedz
Ubea.pl
2017-12-05 08:39
IP: 81.190.x.x
Powinien Pan niedługo otrzymać propozycję kontynuacji ubezpieczenia od AXA (1 kwietnia 2017 AXA wycofała markę Liberty z rynku, więc możliwości kontynuacji polisy pod marką Liberty nie ma). Warto też jednak sprawdzić w kalkulatorze OC https://kalkulator.ubea.pl, czy któraś z innych firm ubezpieczeniowych nie ma dla Pana lepszej oferty.
odpowiedz