Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Ubezpieczenie OC w AXA

Data publikacji: 2017-11-15

Dla większości kierowców najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze ubezpieczenia OC jest cena. W ostatnim czasie AXA była pod tym względem dość konkurencyjna.

Kalkulator ubezpieczenia OC w AXA

Każdy samochód musi posiadać ubezpieczenie OC AXA stawia na sprzedaż internetową swoich polis, dlatego na swojej stronie udostępnia kalkulator pozwalający na wyliczenie składki OC i zakupienie ubezpieczenia online.

Pamiętaj jednak, że AXA wcale nie musi mieć najtańszej oferty dla Ciebie. Zanim podpiszesz umowę, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń, by przekonać się, gdzie jest najtańsza polisa dla Ciebie.

Sprawdź, jak najszybciej kupić OC w AXA

Bezpłatne dodatki do OC w AXA: Mini Assistance i Zielona Karta

Na konkurencyjnym rynku ubezpieczeń, towarzystwa starają się odróżnić nie tylko ceną. Coraz więcej firm do obowiązkowej polisy OC proponuje bezpłatne dodatki. AXA także ma je w swojej ofercie, choć akurat w przypadku tego ubezpieczyciela nie są one zbyt rozbudowane.

Kierowcy ubezpieczający swoje auto w AXA otrzymają dodatkowo za darmo:

 • Mini Assistance – na terenie Polski ubezpieczyciel zapewnia następujące usługi w ramach tej polisy:

  • informacja telefoniczna,
  • przekazanie wiadomości wskazanej osobie w razie wypadku,
  • naprawa samochodu na miejscu zdarzenia (jedynie po wypadku, do 300 zł i maksymalnie przez godzinę),
  • holowanie pojazdu – jeżeli naprawa na miejscu okaże się niemożliwa (maks. do 100 km; AXA odholuje pojazd do warsztatu partnerskiego lub autoryzowanego danej marki),
  • holowanie pojazdu należącego do poszkodowanego po wypadku – jeśli to ubezpieczony w AXA spowodował wypadek, ubezpieczyciel odholuje samochód poszkodowanego do najbliższego warsztatu / miejsca zamieszkania / na parking strzeżony (w zależności od tego co będzie bliżej)
 • Zielona Karta – nie wszystkie europejskie państwa uznają polskie ubezpieczenie OC. Jeżeli jedziesz na Ukrainę czy do Albanii, potrzebna Ci będzie Zielona Karta. W AXA otrzymasz ją bezpłatnie do polisy OC.

BLS w AXA

AXA jest jednym z towarzystw, które przystąpiło do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód, czyli BLS.

Jeżeli zatem Twoje auto zostanie uszkodzone w kolizji, a sprawca ma OC w firmie, która także należy do BLS, szkodę możesz zgłosić bezpośrednio w AXA. Twój ubezpieczyciel zajmie się naprawą samochodu, a potem sam odzyska pieniądze od firmy sprawcy.

Dowiedz się więcej o BLS

Kiedy warto kupić ubezpieczenie OC w AXA?

Bezpłatne dodatki do OC w AXA nie są zbyt rozbudowane. Z tego względu na ubezpieczenie w tym towarzystwie warto się zdecydować jedynie wtedy, kiedy po porównaniu cen okaże się, że to właśnie ta firma ma dla Ciebie najtańszą ofertę OC.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w AXA, jeśli znajdziesz tańsze ubezpieczenie gdzie indziej

Zobacz także:

Pełna oferta ubezpieczeń samochodu w AXA

Tagi:

Komentarze

2017-12-05 07:31

Jerzy89.64.x.x

Jak kontynuować ubezpieczenie komunikacyjne w Liberty, które jest ważne do 22.12.2017 r.

2017-12-05 08:39

Ubea.pl81.190.x.x

Powinien Pan niedługo otrzymać propozycję kontynuacji ubezpieczenia od AXA (1 kwietnia 2017 AXA wycofała markę Liberty z rynku, więc możliwości kontynuacji polisy pod marką Liberty nie ma). Warto też jednak sprawdzić w kalkulatorze OC https://kalkulator.ubea.pl, czy któraś z innych firm ubezpieczeniowych nie ma dla Pana lepszej oferty.