Wiener (dawniej Gothaer)

Kalkulator ubezpieczeń w Wiener

Wiener logo

Warunki ubezpieczeń oferowanych przez różne towarzystwa mogą różnić się znacząco. Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl umożliwia szybkie sprawdzenie ceny i najważniejszych zapisów w umowach polis największych towarzystw na polskim rynku. W kalkulatorze OC/AC znajdziesz także ubezpieczenia Wiener (dawniej Gothaer). Po wykonaniu kalkulacji możesz od razu zakupić wybraną polisę przez Internet lub zamówić rozmowę telefoniczną z doradcą wybranego towarzystwa.

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, jaką ofertę ma dla Ciebie Wiener i kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Policz OC - Wiener

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Wiener TU S.A. (dawniej Gothaer) jest obecny w Polsce już od 29 lat. Swoim klientom oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe, osobowe, turystyczne oraz rolne. Firma stworzyła pierwszy w Polsce program ubezpieczeniowy dedykowany elektrowniom wiatrowym i fotowoltaicznym. Wiener ubezpiecza klientów indywidualnych, małe i średnie firmy, a także korporacje.

Od lutego 2019 r. firma jest częścią międzynarodowego koncernu Vienna Insurance Group, który jest liderem na rynku ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC w Wiener / dawniej Gothaer /
 2. Wiener OC AC: rabat -5%
 3. Kontakt z Wiener / dawniej Gothaer /
 4. Opinie o Wiener / dawniej Gothaer /
 5. Zgłoszenie szkody w Wiener / dawniej Gothaer /
 6. Wypowiedzenie OC w Wiener / dawniej Gothaer /
 7. Rezygnacja z OC w Wiener / dawniej Gothaer /
 8. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Wiener / dawniej Gothaer /
 9. Ubezpieczenie samochodu w Wiener / dawniej Gothaer /
 10. Ubezpieczenie turystyczne W podróży Wiener / dawniej Gothaer /
 11. Ubezpieczenie domu i mieszkania w Wiener / dawniej Gothaer /
 12. Ubezpieczenie na życie w Wiener / dawniej Gothaer /

Kalkulator OC w Wiener / dawniej Gothaer /

Ubezpieczenia OC nie można kupić za pośrednictwem strony internetowej Wienera. Istnieje jednak możliwość wyliczenia wysokości składki obowiązkowej polisy w tym towarzystwie przy pomocy kalkulatora OC Ubea.pl. Jeśli okaże się, że oferta jest dla Ciebie interesująca, możesz dokończyć zakup telefonicznie.

Dowiedz się więcej o tym, jak jest liczona cena ubezpieczenia OC w kalkulatorze Wiener (dawniej Gothaer)

Wiener OC AC: rabat -5%

Za wysokie OC i AC? Nie rezygnuj z kompleksowego ubezpieczenia, tylko skorzystaj ze specjalnych promocji na polisy samochodowe. Na Ubea.pl otrzymasz rabat -5% na OC i AC w Wiener.

Jak zdobyć rabat 5% na OC i AC?

 • policz cenę OC AC na kalkulatorze Ubea.pl,
 • po wykonaniu kalkulacji zamów kontakt z naszym konsultantem.

Kontakt z Wiener / dawniej Gothaer /

Adres Centrali Wiener

ul. Wołoska 22A
02-675 Warszawa

Telefon

22 469 69 69

E-mail

kontakt@wiener.pl

Sprawdź wszystkie sposoby kontaktu z Wiener (dawniej Gothaer)

Opinie o Wiener / dawniej Gothaer /

Wiele opinii na temat Wiener znajdziesz na forum Ubea.pl. Jeśli miałeś kiedyś ubezpieczenie w tej firmie, napisz, czy polecasz wybór polisy u tego ubezpieczyciela.

Zgłoszenie szkody w Wiener / dawniej Gothaer /

Zgłoszenie szkody w Wiener jest możliwe za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie. Po poinformowaniu ubezpieczyciela o zdarzeniu możesz przesłać online dodatkowe informacje lub dokumenty potrzebne do wyliczenia odszkodowania.

Dowiedz się więcej o zgłoszeniu szkody w Wiener (dawniej Gothaer)

Wypowiedzenie OC w Wiener / dawniej Gothaer /

Jeżeli po roku chcesz zmienić ubezpieczyciela, musisz złożyć wypowiedzenie OC w dotychczasowej firmie. Na stronie Wiener znajdziesz wzór takiej rezygnacji. Przykładowe wypowiedzenie OC jest dostępne także na stronie porównywarki Ubea.pl: wzór wypowiedzenia OC.

Korzystając z takich gotowych wzorów możesz być pewien, że nie zapomnisz o żadnej ważnej informacji.

Zobacz, jak złożyć wypowiedzenie OC w Wiener (dawniej Gothaer)

Rezygnacja z OC w Wiener / dawniej Gothaer /

Zgodnie z obowiązującym obecnie prawem po zakupie samochodu masz prawo korzystać nadal z ubezpieczenia OC kupionego przez poprzedniego właściciela. Większość towarzystw przeprowadza jednak w takim przypadku rekalkulację składki i dlatego niektórzy nabywcy aut decydują się zrezygnować z dotychczasowego ubezpieczenia i kupić nowe w innym towarzystwie. W Wiener rezygnację z OC poprzedniego właściciela możesz złożyć w dowolnym momencie.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Wiener / dawniej Gothaer /

Sprzedaż samochodu wiąże się z obowiązkiem zgłoszenia tego faktu ubezpieczycielowi. W Wiener nie powinno Ci to sprawić żadnego kłopotu, ponieważ sprzedaż lub wyrejestrowanie pojazdu możesz zgłosić online. Pamiętaj, że w przypadku wyrejestrowania auta masz prawo do zwrotu składki OC za niewykorzystany okres.

Sprawdź, jak zgłosić sprzedaż samochodu w Wiener (dawniej Gothaer)

Ubezpieczenie samochodu w Wiener / dawniej Gothaer /

Ubezpieczenie OC Wiener / dawniej Gothaer /

Warunki obowiązkowego ubezpieczenia OC są w każdej firmie takie same. Wiener przyciąga jednak kierowców dodatkowymi korzyściami, czyli darmowym Assistance w podstawowym zakresie oraz ubezpieczeniem szyb, opon lub bagażu, które można dokupić już za kilka złotych rocznie.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu OC w Wiener (dawniej Gothaer)

Ubezpieczenie AC Wiener / dawniej Gothaer /

Ubezpieczenie AC ma ochronić Twój samochód, więc warto wybrać produkt dobrej jakości. W Wiener jest dostępne autocasco w formule All Risk, dzięki której nie musisz się martwić, czy zdarzenie, które spowoduje szkodę w Twoim pojeździe, nie będzie zbyt nietypowe, by mieścić się w granicach odpowiedzialności towarzystwa.

Sprawdź warunki AC w Wiener (dawniej Gothaer)

Ubezpieczenie NNW Wiener / dawniej Gothaer /

Polisa NNW w Wiener obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Dodatkowo ochronę można rozszerzyć o wypadki, do których dochodzi podczas wykonywania czynności życia codziennego.

Dowiedz się więcej o zakresie ubezpieczenia NNW w Wiener (dawniej Gothaer)

Ubezpieczenie Assistance Wiener / dawniej Gothaer /

Dużą zaletą assistance w Wiener jest fakt, że nawet najbardziej podstawowy wariant tej polisy gwarantuje pomoc na terenie całej Europy. Dodatkowo ubezpieczyciel oferuje także assistance krótkoterminowe, jeśli potrzebujesz ubezpieczenia jedynie na czas wyjazdu.

Sprawdź warunki świadczeń poszczególnych wariantów assistance w Wiener (dawniej Gothaer)

Zielona Karta w Wiener / dawniej Gothaer /

Wiener nie oferuje niestety darmowej Zielonej Karty swoim klientom. Dokładna cena tego dokumentu zależy w Wiener m.in. od historii szkód kierowcy oraz długości zagranicznego wyjazdu.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w Wiener / dawniej Gothaer /

Wiener należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Dodatkowo towarzystwo pomoże nawet wtedy, kiedy ubezpieczyciel sprawcy nie przystąpił do BLS.

Assistance Opony w Wiener / dawniej Gothaer /

Assistance Opony, dostępne w Wiener jako dodatek do OC lub AC, zapewnia pomoc na terenie całej Polski, jeśli koło Twojego samochodu zostanie uszkodzone lub zniszczone.

Sprawdź, czy warto kupować ubezpieczenie opon w Wiener (dawniej Gothaer)

Ubezpieczenie Szyb w Wiener / dawniej Gothaer /

Ubezpieczenie szyb w Wiener działa natomiast na terenie całej Europy. Co ważne jest ono dostępne dla auta w każdym wieku.

Sprawdź dokładne warunki ubezpieczenia szyb w Wiener (dawniej Gothaer)

Ubezpieczenie Auto Bagaż w Wiener / dawniej Gothaer /

Samochodem często musimy przewieźć cenne rzeczy. Ubezpieczenie Auto Bagaż zapewni odszkodowanie, jeśli w czasie podróży ulegną one uszkodzeniu lub zostaną skradzione. Warto podkreślić, że polisa obejmuje także sprzęt elektroniczny.

Sprawdź warunki ubezpieczenia Auto Bagaż w Wiener (dawniej Gothaer)

Ubezpieczenie kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym w Wiener / dawniej Gothaer /

To, czy po wypadku samochodowym powróci się do pełnej sprawności, zależy w dużej mierze od tego, jak szybko rozpoczniemy leczenie oraz rehabilitację. Dlatego Wiener proponuje polisę gwarantującą dostęp do bezgotówkowej organizacji świadczeń medycznych po wypadku komunikacyjnym. Ubezpieczenie chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów i obejmuje także wypadki poza Polską.

Sprawdź, jakie dokładnie korzyści zapewnia ubezpieczenie powypadkowe w Wiener (dawniej Gothaer)

Ubezpieczenie turystyczne W podróży Wiener / dawniej Gothaer /

Wiener chroni zarówno w trakcie urlopu, jak i wyjazdu służbowego. Polisa turystyczna jest w tym towarzystwie bardzo elastyczna: liczne warianty i klauzule pozwalają dopasować ochronę do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie domu i mieszkania w Wiener / dawniej Gothaer /

Ubezpieczenie domu w Wiener / dawniej Gothaer /

Oprócz podstawowej ochrony domu przed zdarzeniami losowymi Wiener oferuje także ubezpieczenie od kradzieży oraz klauzulę zapewniającą odszkodowanie w przypadku stłuczenia szyb.

Ubezpieczenie mieszkania w Wiener / dawniej Gothaer /

Wiener chroni nie tylko mieszkanie, lecz także domowników. Wśród oferowanych przez to towarzystwo produktów znajdziemy m.in. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, NNW oraz assistance domowy.

Ubezpieczenie budowy Wiener / dawniej Gothaer /

Wiener zdaje sobie sprawę, że do szkody może dojść też wtedy, kiedy dom nie jest jeszcze ukończony. Dlatego towarzystwo umożliwia ubezpieczenie budynku będącego w budowie, przebudowie lub rozbudowie.

Ubezpieczenie domku letniskowego Wiener / dawniej Gothaer /

Jeśli ubezpieczysz dom lub mieszkanie w Wiener, możesz dokupić ochronę także na inne budynki, takie jak np. domek letniskowy.

Ubezpieczenie na życie w Wiener / dawniej Gothaer /

W ofercie Wiener nie znajdziemy typowego ubezpieczenia na życie. Ubezpieczyciel proponuje natomiast:

 • polisę NNW "Na wszelki wypadek"
 • ubezpieczenie NNW dzieci, młodzieży oraz personelu w placówkach oświatowych "Oświata"
 • oraz ubezpieczenie kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku GoVital.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń ubea 

Placówki i oddziały Wiener