Strona główna  |  Ubezpieczyciele w Polsce  |  Signal Iduna

Signal Iduna

Kalkulator ubezpieczeń w Signal Iduna

Signal Iduna logo

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Spis treści:

 1. Ubezpieczenia Signal Iduna
 2. Ubezpieczenia zdrowotne Signal Iduna
 3. Ubezpieczenia turystyczne Signal Iduna
 4. Ubezpieczenia na życie Signal Iduna
 5. Ubezpieczenia majątkowe Signal Iduna
 6. Jak zgłosić szkodę w Signal Iduna?
 7. Jak wypowiedzieć umowę w Signal Iduna?
 8. Kontakt z Signal Iduna

Ubezpieczenia Signal Iduna

Grupa SIGNAL IDUNA powstała w Niemczech z połączenia SIGNAL Dortmund oraz IDUNA Nova Hamburg. W kwietniu 2009 roku koncern SIGNAL IDUNA przejął Deutscher Ring Krankenversicherungsverein a.G.- ubezpieczyciela zdrowotnego, zapewniając grupie zdecydowane "prowadzenie" na rynku zdrowotnym.

SIGNAL IDUNA jest jedną z największych instytucji finansowo - ubezpieczeniowych na rynku niemieckim, oferującą swoje usługi klientom prywatnym i korporacyjnym. Podstawową działalnością Grupy jest budowanie i sprzedaż ochrony ubezpieczeniowej, a także usługi bankowe i zarządzanie majątkiem.

Obecnie na sukces grupy pracuje 16 towarzystw ubezpieczeniowych i cztery spółki finansowe w Niemczech. Firma prężnie rozwija się również w Polsce, w Rumunii, na Węgrzech i w Szwajcarii. Łącznie SIGNAL IDUNA zatrudnia ponad 12 000 pracowników w biurach i sieciach sprzedaży, dając bezpieczeństwo ponad 10 milionom Klientów.

Ubezpieczenia zdrowotne Signal Iduna

Ubezpieczenia zdrowotne Signal Iduna skierowane są zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Towarzystwo oferuje ciekawe pakiety, takie jak Pełnia zdrowia.

Ubezpieczenia turystyczne Signal Iduna

Signal Iduna oferuje ubezpieczenia turystyczne dla osób prywatnych w ramach takich produktów jak: Bezpieczne Podróże, Travel, SKI, ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej, NNW na terytorium RP oraz ubezpieczenie Cudzoziemców na terytorium RP. Ubezpieczenia turystyczne Signal Iduna mogą nabyć także firmy w postaci pakietu Business Travel oraz ubezpieczenia dla biur turystycznych.

Wejdź na kalkulator ubezpieczeń turystycznych i sprawdź, ile kosztuje polisa na wyjazd

Ubezpieczenia na życie Signal Iduna

W ofercie ubezpieczeń na życie Signal Iduna proponuje terminowe ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie zaopatrzenia dzieci ze świadczeniem z tytułu trwałego świadectwa uposażonego oraz ubezpieczenie Niezawodna Ochrona Plus. Dla firm Signal Iduna przygotowała ubezpieczenia na życie: Multiochrona i Program Twoja Firma.

Ubezpieczenia majątkowe Signal Iduna

Ty i Twoja rodzina możecie nabyć bardzo ciekawe produkty oferowane przez Signal Iduna. Ubezpieczenia majątkowe można zawrzeć w ramach Pakietu DOM, ubezpieczenia OC w życiu prywatnym oraz NNW. Dużą popularnością cieszą się również ubezpieczenia majątkowe dla firm: Bezpieczna firma, Pakiet FIRMA, ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych, od kradzieży z włamaniem i rozboju, od wszystkich ryzyk, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, robót budowlano-montażowych, utraty zysku na skutek ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie maszyn od wszystkich ryzyk, ubezpieczenie OC, ubezpieczenie Grupowe NNW oraz Pakiet Szkoła.

Jak zgłosić szkodę w Signal Iduna?

Sposób powiadomienia Signal Iduna o wystąpieniu zdarzenia objętego ochroną zależy przede wszystkim od tego z jakiego typu ubezpieczenia zgłaszamy szkodę:

Ubezpieczenia turystyczne

 • w razie wypadku / nagłego zachorowania przed wizytą u lekarza należy skontaktować się z Centralą Alarmową:
  tel.: 0048 (0) 22 864 55 26
  fax: 0048 (0) 22 575 95 75
  SMS: +48 661 000 888
 • aby otrzymać zwrot poniesionych kosztów, po powrocie do kraju należy przesłać wniosek wraz z załącznikami dokumentującymi wydatki na adres:
  SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
  Biuro Obsługi Roszczeń
  ul. Siedmiogrodzka 9
  01-204 Warszawa

Ubezpieczenie NNW

 • przez Internet wypełniając elektroniczny formularz zgłoszenia szkody dostępny na stronie Signal Iduna
 • telefonicznie pod numerem +48 22 50 56 506
  Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00
 • listownie pod adres:
  SIGNAl IDUNA Polska TU S.A.
  ul. Siedmiogrodzka 9
  01-204 Warszawa

Ubezpieczenie na życie

 • przez aplikację „Zgłoś szkodę” dostępną na stronie internetowej Signal Iduna
 • listownie pod adres:
  SIGNAl IDUNA Polska TU S.A.
  ul. Siedmiogrodzka 9
  01-204 Warszawa
 • osobiście składając dokumenty w Centrali SIGNAL IDUNA Życie Polska TU SA, położonej przy:
  ul. Siedmiogrodzka 9
  01-204 Warszawa

Jak wypowiedzieć umowę w Signal Iduna?

Sytuacja życiowa potrafi zmienić się z dnia na dzień. Niekiedy po kilkunastu miesiącach opłacania składki na ubezpieczenie zdrowotne stwierdzamy, że obecnie nie jesteśmy w stanie podołać finansowym zobowiązaniom wobec ubezpieczyciela. Może być też tak, że zaczniemy pracę w nowej firmie, która zapewnia pracownikom rozbudowany pakiet medyczny.

Co wtedy zrobić z dotychczas posiadanym prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym? Nie ma się czym przejmować: Signal Iduna zezwala wypowiedzieć umowę ubezpieczenia w każdym momencie jej obowiązywania z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Wystarczy przesłać do towarzystwa pisemne wypowiedzenie.

Kontakt z Signal Iduna

SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
i
SIGNAL IDUNA Życie Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

ul. Siedmiogrodzka 9
01-204 Warszawa

Infolinia:

22 505 65 06

801 120 120

Strona internetowa: www.signal-iduna.pl