Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC UNIQA

Ubezpieczenie OC UNIQA

Data aktualizacji: 2021-09-14
Warunki ubezpieczenia OC nie zaskoczą Cię w żadnym towarzystwie, ponieważ są one regulowane ustawą. Ubezpieczyciel może jednak przyciągać kierowców atrakcyjnymi dodatkami do obowiązkowej polisy. Tak właśnie postępuje UNIQA.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC UNIQA
 2. Warianty OC UNIQA
 3. Zielona Karta UNIQA
 4. Bezpośrednia Likwidacja Szkód UNIQA
 5. Dodatkowe korzyści OC w UNIQA
 6. Czy warto kupić OC w UNIQA?

Kalkulator OC UNIQA

Wysokość składki OC można poznać przez Internet przy pomocy kalkulatora ubezpieczeń. UNIQA nie pozwala jednak na zakup online, więc jeśli propozycja tego ubezpieczyciela zainteresuje Cię, musisz skontaktować się telefonicznie z przedstawicielem towarzystwa. Rozmowę możesz zamówić od razu na stronie z rezultatami kalkulacji.

Zobacz, jak wyliczyć OC w UNIQA

Warianty OC UNIQA

Ubezpieczenie OC dla samochodu Aby kierowcy mogli dopasować ofertę UNIQA do swoich potrzeb, ubezpieczyciel oferuje aż trzy warianty pakietów OC. Różnią się one dodatkami oferowanymi do obowiązkowej polisy.

Zobacz, co zapewni Ci ubezpieczenie szyb w UNIQA

OC Mini:

OC Maxi:

 • OC,
 • Mini Assistance w cenie,
 • możliwość rozszerzenia o Ubezpieczenie Rehabilitacja,
 • ochrona kierowcy i pasażerów.

OC Mega:

 • OC,
 • Mini Assistance w cenie.
 • możliwość rozszerzenia o Ubezpieczenie Rehabilitacja,
 • ochrona kierowcy i pasażerów,
 • NNW Kierowcy z wysoką sumą.

Sprawdź warianty ubezpieczenia AC w UNIQA

Zielona Karta UNIQA

Kupując ubezpieczenie OC w UNIQA, zyskujesz także prawo do otrzymania bezpłatnej Zielonej Karty. Jest ona nadal obowiązkowa w niektórych europejskich krajach. Aby otrzymać kartę, wystarczy złożyć wniosek do UNIQA. Pamiętaj, by podać w nim, na ile dni potrzebujesz dokument.

Zobacz warunki ubezpieczenia turystycznego w UNIQA

Bezpośrednia Likwidacja Szkód UNIQA

W 2015 r. wprowadzono w Polsce system Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Pozwala on kierowcy na zgłoszenie szkody z OC u swojego ubezpieczyciela, który wypłaci mu odszkodowanie i sam zajmie się odzyskaniem świadczenia od towarzystwa sprawcy. Taka ścieżka postępowania ułatwia nieco procedurę likwidacji szkody z OC.

Nadal nie wszystkie towarzystwa w Polsce zdecydowały się przystąpić do tego systemu, ale UNIQA jest jedną z firm należących do BLS.

Sprawdź, jak zgłosić szkodę w UNIQA

Dodatkowe korzyści OC w UNIQA

Bezszkodowi kierowcy mogą otrzymać bardzo atrakcyjną ofertę w UNIQA, ponieważ maksymalna zniżka u tego ubezpieczyciela wynosi aż -80%.

Sprawdź, czy dostaniesz zwrot składki z OC po sprzedaży auta

UNIQA umożliwia także dokupienie ochrony uzbieranych dotychczas zniżek. Ta opcja jest szczególnie polecana osobom, które mają auto na współwłasność z młodym, niedoświadczonym kierowcą.

Zobacz, jak wypowiedzieć OC w UNIQA

Czy warto kupić OC w UNIQA?

Pakiety OC w UNIQA są dość atrakcyjne. Dodatkowymi zaletami są możliwość otrzymania bezpłatnie Zielonej Karty oraz przynależność ubezpieczyciela do systemu BLS. Jak zawsze jednak w przypadku OC pamiętaj, że najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze powinna być cena polisy. Jeśli inny ubezpieczyciel ma o wiele tańszą ofertę obowiązkowego ubezpieczenia, nie wahaj się z niej skorzystać.

Sprawdź ofertę ubezpieczeń samochodu w UNIQA

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC w HDI

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, której podstawowy zakres jest regulowany prawem. HDI proponuje jednak także Pakiet OC Turbo zawierający liczne atrakcyjne dodatki. Sprawdź, czy warto...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC InterRisk

Ubezpieczenie OC pojazdów jest najbardziej znaną obowiązkową polisą w Polsce. Jej warunki są ściśle określone w ustawie. Ubezpieczyciele mogą więc tak naprawdę rywalizować jedynie ceną oraz dodatkami...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-22

Ubezpieczenie OC w Avivie

Podstawowy zakres ubezpieczenia OC jest wszędzie taki sam. Aviva proponuje jednak interesujące bezpłatne dodatki do obowiązkowej polisy. Sprawdź, co otrzymasz, jeśli zdecydujesz się kupić OC...

Czytaj więcej
Komentarze