Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC InterRisk

Ubezpieczenie OC InterRisk

Data aktualizacji: 2021-09-15
Ubezpieczenie OC pojazdów jest najbardziej znaną obowiązkową polisą w Polsce. Jej warunki są ściśle określone w ustawie. Ubezpieczyciele mogą więc tak naprawdę rywalizować jedynie ceną oraz dodatkami oferowanymi do OC. Co w tym zakresie proponuje InterRisk?

Gdyby nie było ubezpieczenia OC, większość osób nie zdecydowałaby się zapewne jeździć autem. Obawa przed koniecznością wypłaty ogromnego odszkodowania za chwilę nieuwagi byłaby zbyt wielka. OC oferowane przez InterRisk uchroni Cię przed tymi kosztami, a także zapewni dodatkową pomoc w ramach Assistance Start.

Spis treści:

  1. Kalkulator OC/AC InterRisk
  2. Ubezpieczenie OC InterRisk
  3. Darmowe dodatki do ubezpieczenia OC InterRisk
  4. Zielona Karta w InterRisk
  5. Ochrona zniżek w InterRisk
  6. Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) w InterRisk
  7. Czy warto kupić ubezpieczenie OC w InterRisk?

Kalkulator OC/AC InterRisk

Ubezpieczenie OC samochodu Polis samochodowych InterRisk nie można zakupić przez Internet. Ubezpieczyciel nie pozwala nawet na wyliczenie składki online. Aby poznać ofertę z tej firmy, musisz więc skontaktować się z agentem towarzystwa. Jego propozycję dobrze jest jednak skonfrontować z ofertami składek w innych firmach. Poznasz je za pośrednictwem kalkulatora OC/AC Ubea.pl.

Sprawdź, jak poznać składkę OC w InterRisk

Ubezpieczenie OC InterRisk

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem dla wszystkich samochodów zarejestrowanych w Polsce. Zabezpiecza ono przed koniecznością naprawienia szkód z własnej kieszeni po wypadku lub kolizji.

Jeżeli posiadasz auto zarejestrowane w Polsce, a nie masz OC, narażasz się na wysoką karę. Pamiętaj, że dzięki systemowi „wirtualnego policjanta” UFG nie musi się już opierać jedynie na informacjach pochodzących z kontroli drogowych. Przeszukiwanie internetowej bazy pozwala wykryć pojazdy niemające OC, które od kilku miesięcy stoją nieużywane w w garażu.

OC w InterRisk ma dokładnie taki sam zakres ochrony jak w każdej innej firmie ubezpieczeniowej. Kupując obowiązkową polisę, porównaj więc koniecznie ceny i sprawdź, jakie dodatkowe umowy są Ci oferowane.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w InterRisk

Darmowe dodatki do ubezpieczenia OC InterRisk

Do ubezpieczenia OC InterRisk dodaje za darmo podstawowy wariant Assistance: Assistance Start.

Gwarantuje on pomoc polegającą na usprawnieniu auta na miejscu wypadku lub odholowaniu do najbliższego warsztatu, jeśli natychmiastowa naprawa jest niemożliwa. Pamiętaj, że Assistance Start działa jedynie na terenie Polski.

Zobacz, jakie darmowe dodatki proponuje InterRisk do AC

Zielona Karta w InterRisk

Osoby mające OC w InterRisk mogą odebrać za darmo Zieloną Kartę. Wystarczy wcześniej zgłosić do ubezpieczyciela, że taki dokument będzie Ci potrzebny.

Uwaga! Zielona Karta jest wydawana przez InterRisk na minimum 15 dni.

Sprawdź, czy warto dokupić ubezpieczenie NNW do OC

Ochrona zniżek w InterRisk

Assistance Start oraz Zieloną Kartę otrzymasz w InterRisk za darmo, jeśli kupujesz ubezpieczenie OC w tym towarzystwie. Dodatkowo do polisy możesz dokupić ochronę zniżek, dzięki której ubezpieczyciel wybaczy Ci jedną szkodę wyrządzoną w danym roku. Pamiętaj, że taka ochrona działa jedynie w InterRisk. Inne towarzystwo wyliczy Ci cenę składki, biorąc pod uwagę wszystkie spowodowane szkody.

Zobacz, jak najszybciej można skontaktować się z InterRisk

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) w InterRisk

BLS w InterRisk działa na dość specyficznych zasadach. InterRisk nie należy do ogólnopolskiego systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Jeśli jednak zapłaci się dodatkową składkę, ubezpieczyciel zapewni taką ochronę, jaką oferują towarzystwa należące do BLS. Jeżeli zatem Twoje auto zostanie uszkodzone w kolizji, możesz zgłosić zdarzenie do InterRisk. Towarzystwo wypłaci Ci pieniądze, a potem samo zajmie się odzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy.

Uwaga! Taką pomoc InterRisk oferuje nawet wtedy, kiedy ubezpieczyciel sprawcy nie jest w systemie.

InterRisk zapewnia, że odszkodowanie zostanie wypłacone w ciągu 15 dni od zgłoszenia zdarzenia. Pamiętaj, że ubezpieczyciel pomoże jedynie w przypadku szkód powstałych na terenie Polski.

Czy warto kupić ubezpieczenie OC w InterRisk?

W przypadku ubezpieczenia OC o wyborze danej polisy powinna decydować przede wszystkim cena. Darmowe dodatki mają znaczenie jedynie wtedy, kiedy składka dwóch ubezpieczeń jest bardzo zbliżona.

Sprawdź pełną ofertę ubezpieczeń InterRisk

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC w HDI

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, której podstawowy zakres jest regulowany prawem. HDI proponuje jednak także Pakiet OC Turbo zawierający liczne atrakcyjne dodatki. Sprawdź, czy warto...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w MTU24

MTU24 przyciąga klientów możliwością kupienia polisy szybko i prosto przez Internet. Czy ubezpieczenie OC w tym towarzystwie ma jeszcze inne zalety? Sprawdzamy, jakie dodatki do OC proponuje MTU24.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC UNIQA

Warunki ubezpieczenia OC nie zaskoczą Cię w żadnym towarzystwie, ponieważ są one regulowane ustawą. Ubezpieczyciel może jednak przyciągać kierowców atrakcyjnymi dodatkami do obowiązkowej polisy....

Czytaj więcej
Komentarze