Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Ubezpieczenie OC w MTU24

Ostatnia aktualizacja: 2021-09-14

MTU24 przyciąga klientów możliwością kupienia polisy szybko i prosto przez Internet. Czy ubezpieczenie OC w tym towarzystwie ma jeszcze inne zalety? Sprawdzamy, jakie dodatki do OC proponuje MTU24.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC MTU24
 2. Bezpłatne dodatki do OC w MTU24
 3. Jak można rozszerzyć zakres ochrony OC w MTU24?
 4. Ochrona utraty zniżek ubezpieczenia OC w MTU24
 5. Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) w MTU24
 6. Zielona Karta w MTU24
 7. Kiedy opłaca się kupić OC w MTU24?

Kalkulator OC MTU24

MTU24 specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń przez Internet. Na stronie towarzystwa znajdziemy więc także prosty kalkulator OC pozwalający szybko wyliczyć wysokość składki. Każda osoba korzystająca z tego narzędzia ma następnie możliwość dokończyć proces zakupu polisy online lub przez telefon.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup obowiązkowej polisy akurat w MTU24, warto sprawdzić przy pomocy porównywarki ubezpieczeń, co proponują inne towarzystwa i samemu przekonać się, która z ofert będzie dla nas najlepsza.

Zobacz, jak dokładnie działa kalkulator OC w MTU24

Bezpłatne dodatki do OC w MTU24

Zmiana pasa samochód MTU24 przyciąga klientów przede wszystkim prostotą zakupu, możliwością zawarcia umowy online o dowolnej porze każdego dnia oraz atrakcyjną ceną obowiązkowej polisy. Ubezpieczyciel nie oferuje natomiast żadnych darmowych dodatków do OC.

Jak można rozszerzyć zakres ochrony OC w MTU24?

MTU24 oferuje wiele ubezpieczeń rozszerzających zakres podstawowej ochrony samochodu (np. Assistance, ubezpieczenie szyb i opon). Osoby zawierające w tym towarzystwie umowę OC lub AC, mogą liczyć na atrakcyjne ceny takich dodatkowych polis.

Ochrona utraty zniżek ubezpieczenia OC w MTU24

Osoby zawierające umowę ubezpieczenia OC w MTU24 mają możliwość dokupienia także ochrony utraty zniżek. Dzięki temu ubezpieczyciel wybaczy jedną szkodę na OC w okresie ubezpieczenia i nie utraci się zebranych dotychczas zniżek. Należy jednak podkreślić, że taka ochrona działa jedynie w MTU24. Jeśli w następnym roku będziesz chciał zmienić towarzystwo, to nowy ubezpieczyciel uwzględni wszystkie szkody, wyliczając składkę.

Ochrona utraty zniżek w MTU24 jest dostępna jedynie dla osób, które w dniu rozpoczęcia umowy:

 • mają co najmniej 20% zniżki za przebieg ubezpieczenia OC,
 • ukończyły 26 lat,
 • w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały szkody z OC (w przypadku przerwy w OC bierze się pod uwagę 12 miesięcy obowiązywania ostatniej umowy OC).

Warto zauważyć, że MTU24 oferuje także ochronę utraty zniżek ubezpieczenia AC.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) w MTU24

MTU24, podobnie jak wszystkie inne marki z grupy ERGO Hestia, należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Co to oznacza dla ubezpieczonego?

W przypadku szkody spowodowanej przez innego kierowcę można zgłosić się do swojego towarzystwa – MTU24 – i poinformować go o zdarzeniu. Nasz ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie i następnie sam zajmie się odzyskaniem pieniędzy od towarzystwa sprawcy. Należy jednak podkreślić, że z dobrodziejstw BLS można skorzystać tylko wtedy, kiedy firma, w której polisę OC posiada winny kierowca, także należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód.

Zobacz, jak zgłosić szkodę w MTU24 i jak najszybciej skontaktować się z MTU24

Zielona Karta w MTU24

Osoby, które chcą otrzymać dokument Zielonej Karty, a posiadają OC w MTU24, muszą pamiętać, że zawarcie takiej umowy będzie wiązało się w tym towarzystwie z dopłatą dodatkowej składki.

Zieloną Kartę w MTU24 wykupuje się na okres co najmniej 15 dni.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w MTU24 i kiedy możesz otrzymać zwrot niewykorzystanej składki obowiązkowego OC

Kiedy opłaca się kupić OC w MTU24?

Jedyną darmową korzyścią wiążącą się z posiadaniem OC w MTU24 jest fakt, że ten ubezpieczyciel należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Inne dodatki są dodatkowo płatne, więc podstawowym czynnikiem wpływającym na wybór polisy właśnie w tym towarzystwie powinna być atrakcyjna cena podstawowego, obowiązkowego ubezpieczenia. Jeżeli inne towarzystwo oferuje Ci lepszą składkę OC, nie wahaj się przejść do niego.

Sprawdź warunki ubezpieczeń oferowanych przez MTU24

Tagi:

Komentarze