Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC w MTU24

Ubezpieczenie OC w MTU24

Data aktualizacji: 2021-09-14
MTU24 przyciąga klientów możliwością kupienia polisy szybko i prosto przez Internet. Czy ubezpieczenie OC w tym towarzystwie ma jeszcze inne zalety? Sprawdzamy, jakie dodatki do OC proponuje MTU24.

Spis treści:

  1. Kalkulator OC MTU24
  2. Bezpłatne dodatki do OC w MTU24
  3. Jak można rozszerzyć zakres ochrony OC w MTU24?
  4. Ochrona utraty zniżek ubezpieczenia OC w MTU24
  5. Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) w MTU24
  6. Zielona Karta w MTU24
  7. Kiedy opłaca się kupić OC w MTU24?

Kalkulator OC MTU24

MTU24 specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń przez Internet. Na stronie towarzystwa znajdziemy więc także prosty kalkulator OC pozwalający szybko wyliczyć wysokość składki. Każda osoba korzystająca z tego narzędzia ma następnie możliwość dokończyć proces zakupu polisy online lub przez telefon.

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup obowiązkowej polisy akurat w MTU24, warto sprawdzić przy pomocy porównywarki ubezpieczeń, co proponują inne towarzystwa i samemu przekonać się, która z ofert będzie dla nas najlepsza.

Zobacz, jak dokładnie działa kalkulator OC w MTU24

Bezpłatne dodatki do OC w MTU24

Zmiana pasa samochód MTU24 przyciąga klientów przede wszystkim prostotą zakupu, możliwością zawarcia umowy online o dowolnej porze każdego dnia oraz atrakcyjną ceną obowiązkowej polisy. Ubezpieczyciel nie oferuje natomiast żadnych darmowych dodatków do OC.

Jak można rozszerzyć zakres ochrony OC w MTU24?

MTU24 oferuje wiele ubezpieczeń rozszerzających zakres podstawowej ochrony samochodu (np. Assistance, ubezpieczenie szyb i opon). Osoby zawierające w tym towarzystwie umowę OC lub AC, mogą liczyć na atrakcyjne ceny takich dodatkowych polis.

Ochrona utraty zniżek ubezpieczenia OC w MTU24

Osoby zawierające umowę ubezpieczenia OC w MTU24 mają możliwość dokupienia także ochrony utraty zniżek. Dzięki temu ubezpieczyciel wybaczy jedną szkodę na OC w okresie ubezpieczenia i nie utraci się zebranych dotychczas zniżek. Należy jednak podkreślić, że taka ochrona działa jedynie w MTU24. Jeśli w następnym roku będziesz chciał zmienić towarzystwo, to nowy ubezpieczyciel uwzględni wszystkie szkody, wyliczając składkę.

Ochrona utraty zniżek w MTU24 jest dostępna jedynie dla osób, które w dniu rozpoczęcia umowy:

  • mają co najmniej 20% zniżki za przebieg ubezpieczenia OC,
  • ukończyły 26 lat,
  • w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały szkody z OC (w przypadku przerwy w OC bierze się pod uwagę 12 miesięcy obowiązywania ostatniej umowy OC).

Warto zauważyć, że MTU24 oferuje także ochronę utraty zniżek ubezpieczenia AC.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) w MTU24

MTU24, podobnie jak wszystkie inne marki z grupy ERGO Hestia, należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Co to oznacza dla ubezpieczonego?

W przypadku szkody spowodowanej przez innego kierowcę można zgłosić się do swojego towarzystwa – MTU24 – i poinformować go o zdarzeniu. Nasz ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie i następnie sam zajmie się odzyskaniem pieniędzy od towarzystwa sprawcy. Należy jednak podkreślić, że z dobrodziejstw BLS można skorzystać tylko wtedy, kiedy firma, w której polisę OC posiada winny kierowca, także należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód.

Zobacz, jak zgłosić szkodę w MTU24 i jak najszybciej skontaktować się z MTU24

Zielona Karta w MTU24

Osoby, które chcą otrzymać dokument Zielonej Karty, a posiadają OC w MTU24, muszą pamiętać, że zawarcie takiej umowy będzie wiązało się w tym towarzystwie z dopłatą dodatkowej składki.

Zieloną Kartę w MTU24 wykupuje się na okres co najmniej 15 dni.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w MTU24 i kiedy możesz otrzymać zwrot niewykorzystanej składki obowiązkowego OC

Kiedy opłaca się kupić OC w MTU24?

Jedyną darmową korzyścią wiążącą się z posiadaniem OC w MTU24 jest fakt, że ten ubezpieczyciel należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Inne dodatki są dodatkowo płatne, więc podstawowym czynnikiem wpływającym na wybór polisy właśnie w tym towarzystwie powinna być atrakcyjna cena podstawowego, obowiązkowego ubezpieczenia. Jeżeli inne towarzystwo oferuje Ci lepszą składkę OC, nie wahaj się przejść do niego.

Sprawdź warunki ubezpieczeń oferowanych przez MTU24

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC InterRisk

Ubezpieczenie OC pojazdów jest najbardziej znaną obowiązkową polisą w Polsce. Jej warunki są ściśle określone w ustawie. Ubezpieczyciele mogą więc tak naprawdę rywalizować jedynie ceną oraz dodatkami...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-20

Ubezpieczenie OC Compensa

Pomimo wzrostu cen ubezpieczenia OC w ostatnich miesiącach konsekwencje jego nieposiadania są nadal o wiele bardziej dotkliwe dla portfela. W Compensie obowiązkową polisę można rozszerzyć o wiele...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC w MTU

Rankingi OC pokazują, że ceny obowiązkowego ubezpieczenia są zazwyczaj w MTU jednymi z niższych na rynku. Towarzystwo nie oferuje jednak żadnych darmowych dodatków do OC.

Czytaj więcej
Komentarze