Strona główna  |  Wiadomości  |  Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU24

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU24

Data aktualizacji: 2021-09-29
Zgłoszenie sprzedaży samochodu to obowiązek, o którym wiele osób zapomina. Tymczasem jego niedopełnienie może mieć przykre konsekwencje. Sprawdzamy, jak zgłosić sprzedaż auta w MTU24.

Spis treści:

  1. Kiedy trzeba zgłosić sprzedaż samochodu w MTU24?
  2. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU24
  3. Zwrot składki za niewykorzystane ubezpieczenie w MTU24
  4. Jak otrzymać zwrot składki w MTU24?

Kiedy trzeba zgłosić sprzedaż samochodu w MTU24?

Nowy kierowca w samochodzie Sprzedaż samochodu należy zgłosić w dwóch miejscach:

  • w Wydziale Komunikacji,
  • w towarzystwie ubezpieczeniowym, w którym wykupiło się OC.

Co się stanie, jeżeli nie wypełnisz obowiązku zgłoszenia sprzedaży u ubezpieczyciela?

Po pierwsze, będziesz ponosił razem z nabywcą auta odpowiedzialność solidarną za zapłatę tych rat, których termin płatności minie między sprzedażą samochodu a zgłoszeniem jej do towarzystwa. Odpowiedzialność solidarna oznacza, że ubezpieczyciel ma dowolność w wyborze, od kogo będzie żądał zapłaty. Może więc zażądać zapłaty całej raty od Ciebie (a skoro nie będzie wiedział, że auto zmieniło właściciela, z pewnością tak się właśnie stanie).

Po drugie, jeśli ubezpieczyciel nie będzie wiedział, że auto zmieniło właściciela, przedłuży automatycznie umowę ubezpieczenia OC na następny rok. W efekcie wyśle do Ciebie żądanie zapłaty składki polisy za auto, którego od dawna nie posiadasz.

Zobacz, jak skutecznie zgłosić szkodę w MTU24

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU24

Sprzedaż samochodu w MTU24 można zgłosić za pośrednictwem indywidualnego konta na stworzonym przez grupę ERGO Hestia portalu internetowym Polisa Online.

Zgłaszając sprzedaż, należy przekazać do ubezpieczyciela informacje na temat:

  • danych osobowych sprzedawcy,
  • danych osobowych nabywcy,
  • pojazdu,
  • daty sprzedaży.

Do zgłoszenia należy dołączyć skan lub fotografię dokumentu potwierdzającego, że auto zmieniło właściciela (np. dokument sprzedaży czy darowizny samochodu).

Sprawdź, jak szybko skontaktować się z MTU24 w innych sprawach

Zwrot składki za niewykorzystane ubezpieczenie w MTU24

Sprzedajesz auto, które miesiąc temu ubezpieczyłeś? Chciałbyś otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczeń? Niestety sprawa nie jest taka prosta.

Od razu po sprzedaży samochodu przysługuje Ci jedynie zwrot składki za niewykorzystany okres dobrowolnych polis komunikacyjnych (np. AC, NNW).

Zwrot z OC należy Ci się natomiast dopiero wtedy, kiedy nabywca zdecyduje się zrezygnować z tej polisy. Dopóki tego nie zrobi, nie możesz dostać zwrotu, ponieważ obowiązkowe ubezpieczenie przechodzi automatycznie na nowego właściciela.

Jak otrzymać zwrot składki w MTU24?

Jeżeli przysługuje Ci zwrot składki z któregoś ubezpieczenia w MTU24, prześlij do ubezpieczyciela informację o numerze swojego konta bankowego, na które ma zostać dokonany przelew.

Sprawdź, jakie ubezpieczenia samochodu proponuje MTU24

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU

Zbycie samochodu trzeba zgłosić w dwóch miejscach: u swojego ubezpieczyciela oraz w Wydziale Komunikacji. Zobacz, jak zgłosić sprzedaż auta w MTU, aby nie płacić składki OC za nowego właściciela.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Proama

Nie chcesz płacić za ubezpieczenie OC sprzedanego auta? Od razu po sprzedaży auta zgłoś ubezpieczycielowi fakt zbycia pojazdu. Zobacz, jak najszybciej zgłosić sprzedaż samochodu w Proamie.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Generali

Nie chcesz otrzymywać wezwań do zapłaty za ubezpieczenie OC auta, które już dawno sprzedałeś? Pamiętaj o obowiązku zgłoszenia sprzedaży samochodu u ubezpieczyciela w ciągu 14 dni. Jak najprościej...

Czytaj więcej
Komentarze