Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Wypowiedzenie OC w MTU24

Data publikacji: 2018-10-19

Kupiłeś auto i chcesz zrezygnować z OC zawartego przez poprzedniego właściciela? A może nie chcesz przedłużać umowy ubezpieczenia na kolejny rok w tym samym towarzystwie? Sprawdź, kiedy możesz wypowiedzieć OC w MTU24 i jak to zrobić.

Kiedy możesz wypowiedzieć OC w MTU24?

Stop - wypowiedzenie OC Wypowiedzenie polisy OC wygląda inaczej niż rezygnacja z dobrowolnych ubezpieczeń samochodu. Ustawodawca przewidział jedynie pięć sytuacji, w których możliwe jest wypowiedzenie obowiązkowej umowy:

 • na koniec obowiązywania dotychczasowej umowy OC – pamiętaj, że jeśli nie wypowiesz polisy, przedłuży się ona automatycznie na następny rok (o ile dotychczas obowiązujące OC Ty kupiłeś i opłaciłeś je w całości);
 • w przypadku podwójnego OC – jeśli nie wypowiesz poprzedniej umowy OC, a jednocześnie kupisz nowe w innej firmie, Twoje auto będzie miało dwie polisy. W takiej sytuacji masz prawo wypowiedzieć to ubezpieczenie, które przedłużyło się automatycznie;
 • jeśli kupujesz ubezpieczenie przez Internet lub telefon – w ciągu 30 dni od zawarcia umowy w systemie direct możesz ją wypowiedzieć bez żadnych konsekwencji;
 • jeśli korzystasz z OC poprzedniego właściciela – kupując używany samochód, przejmujesz automatycznie także polisę OC zawartą przez sprzedawcę auta. Możesz korzystać z niej do końca okresu obowiązywania lub wypowiedzieć w dowolnym momencie. Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciel ma prawo do rekalkulacji składki, jeśli masz np. gorszą historię ubezpieczeniową lub mieszkasz w większym mieście. Dodatkowo, jeśli nie wypowiesz OC, a poprzedni właściciel kupił ubezpieczenie na raty, masz obowiązek zapłacić te, których termin płatności mija po dniu nabycia auta.
 • w momencie wyrejestrowania auta – ubezpieczenie OC muszą posiadać auta zarejestrowane w Polsce. Jeżeli więc wyrejestrowujesz samochód, możesz złożyć wypowiedzenie polisy i poprosić o zwrot niewykorzystanej składki.

Zobacz, jak wyliczyć składkę OC przy pomocy kalkulatora ubezpieczeń MTU24

Jak wypowiedzieć OC w MTU24?

Myślisz, że wypowiedzenie OC to bardzo skomplikowany proces i z tego powodu od kilku lat ubezpieczasz auto w tym samym towarzystwie? Nic bardziej błędnego. Wypowiedzenie OC w MTU24 jest bardzo proste i możesz to załatwić nawet w kilka minut bez wychodzenia z domu. Ubezpieczyciel udostępnia następujące opcje wypowiedzenia OC:

 • za pośrednictwem indywidualnego konta na portalu Polisa Online - z dostępnych usług wybierz opcję „Wypowiedz OC”

 • mailem – skan lub zdjęcie dokumentu wypowiedzenia z własnoręcznym podpisem należy wysłać pod adres

 • pocztą – dokument wypowiedzenia wyślij pod adres:

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA
ul. Hestii 1,
81-731 Sopot

Na stronie porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl znajdziesz także wzór pisemnego wypowiedzenia OC. Skorzystaj z niego, by nie zapomnieć o zamieszczeniu żadnej ważnej informacji.

Sprawdź, jak zgłosić szkodę z OC lub AC w MTU24

Wypowiedzenie OC poprzedniego właściciela w MTU24

OC przejęte po poprzednim właścicielu możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie. Wiele osób decyduje się na taki krok, jeśli towarzystwo prześle informację o bardzo niekorzystnej rekalkulacji składki. Częste jest także wysyłanie rezygnacji tuż przed upływem terminu płatności kolejnej raty.

Pamiętaj, że jeśli rezygnujesz z OC poprzedniego właściciela samochodu, musisz koniecznie zawrzeć od razu nową polisę w innym towarzystwie. Nawet dzień przerwy ciągłości ubezpieczenia naraża Cię bowiem na wysoką karę za brak polisy.

Jeśli wypowiadasz ubezpieczenie, poinformuj o tym poprzedniego właściciela. Wraz z Twoją rezygnacją zyska on bowiem prawo do zwrotu niewykorzystanej części składki.

Sprawdź, jakie ubezpieczenia oferuje MTU24

Tagi:

Komentarze

2020-06-19 12:13

Ryszard Maciuszek83.7.x.x

wysłałem wypowiedzenie UMOWY OC nr 911011477895 osobowe renault espace nr ONY 12747

2020-06-19 14:41

Ubea.pl83.3.x.x

Dzień dobry, wypowiedzenie OC z własnoręcznym podpisem należy przesłać bezpośrednio do MTU24. Wypowiedzenie może Pan przesłać mailem lub za pośrednictwem indywidualnego konta na portalu, zgodnie z tym co napisano w artykule.