Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC w MTU

Ubezpieczenie OC w MTU

Data aktualizacji: 2021-09-15
Rankingi OC pokazują, że ceny obowiązkowego ubezpieczenia są zazwyczaj w MTU jednymi z niższych na rynku. Towarzystwo nie oferuje jednak żadnych darmowych dodatków do OC.

Spis treści:

  1. Kalkulator OC w MTU
  2. Ubezpieczenie OC w MTU
  3. BLS w MTU
  4. Zielona Karta w MTU
  5. Ochrona zniżek w MTU
  6. Kiedy warto kupić ubezpieczenie OC w MTU?

Kalkulator OC w MTU

Ubezpieczenie OC samochodu Kalkulator ubezpieczeń Ubea.pl wylicza składki OC w różnych towarzystwach, także w MTU. Jeżeli po wyświetleniu wyników kalkulacji okaże się, że oferta MTU jest dla Ciebie atrakcyjna, możesz od razu przejść do zakupu polisy przez Internet.

Ubezpieczenie OC w MTU

Skutki kolizji i wypadków drogowych są zwykle bardzo kosztowne. Dlatego samochody w Polsce muszą być ubezpieczone w zakresie OC. Inaczej każda większa stłuczka kończyłaby się długą batalią o pieniądze dla poszkodowanych.

Zakres ubezpieczenia OC jest taki sam w każdym towarzystwie. Niektórzy ubezpieczyciele, chcąc przyciągnąć klientów, oferują jednak różne darmowe ubezpieczenia jako dodatek do obowiązkowego OC (np. mini assistance). MTU nie zdecydowało się na taki model sprzedaży i oferuje polisę bez żadnych dodatków. Zaletą takiego „gołego” OC jest jednak atrakcyjna cena. Jeżeli jesteś gotowy zapłacić nieco więcej, do obowiązkowej polisy możesz dokupić Assistance.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w MTU

BLS w MTU

Inną zaletą ubezpieczenia OC w MTU jest fakt, że towarzystwo to, podobnie jak wszystkie inne marki ERGO Hestii, należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Co to oznacza?

Sprawdź, jak zgłosić szkodę w MTU

Kiedy dochodzi do kolizji, której winny jest inny kierowca, zazwyczaj w sprawie odszkodowania trzeba się zgłaszać do ubezpieczyciela sprawcy. Jeżeli jednak zarówno towarzystwo, w którym Ty masz OC, jak i ubezpieczyciel sprawcy należą do systemu BLS, możesz zgłosić zdarzenie w swoim towarzystwie. Firma, w której kupiłeś OC, wypłaci Ci świadczenie, a potem sama zgłosi się z regresem do ubezpieczyciela winnego kierowcy.

Sprawdź, jacy jeszcze ubezpieczyciele należą do systemu BLS

Zielona Karta w MTU

Od czasu przystąpienia Polski do Uni Europejskiej Zielona Karta straciła na znaczeniu. W większości państw, do których polscy kierowcy często jeżdżą autem, wystarczy zwykłe OC. Jeśli jednak wybierasz się samochodem na Ukrainę czy do Albanii, Zielona Karta będzie niezbędnym dokumentem.

Jeżeli masz ubezpieczenie OC w MTU, możesz złożyć wniosek do ubezpieczyciela o wydanie takiego dokumentu, ale będziesz musiał zapłacić za niego kilkadziesiąt złotych.

Zobacz, gdzie dostaniesz Zieloną Kartę za darmo

Ochrona zniżek w MTU

Uzbieranie dobrej historii ubezpieczeniowej nie jest łatwe. Kiedy w końcu się to uda, warto zadbać o to, by nie stracić zniżek przez jedną drobną stłuczkę. Dlatego w MTU, płacąc dodatkową niewielką składkę, możesz wykupić ochronę zniżek na polisie OC. Masz prawo dokupić ją także do polisy AC.

Aby wykupić ochronę zniżek w MTU, musisz jednak spełnić pewne ściśle określone warunki:

  • posiadać 60% zniżek za dotychczasowy bezszkodowy przebieg polisy,
  • mieć przynajmniej 25 lat,
  • posiadać prawo jazdy przynajmniej 3 lata.

Ubezpieczenie ochroni Twoje zniżki w przypadku maksymalnie dwóch szkód komunikacyjnych w następujących bezpośrednio po sobie 3 ostatnich latach ubezpieczenia.

Zobacz, kiedy masz prawo do zwrotu składki z OC w MTU

Kiedy warto kupić ubezpieczenie OC w MTU?

Do ubezpieczenia OC w MTU nie są dodawane żadne darmowe dodatki, więc do wyboru polisy akurat w tym towarzystwie może Cię tak naprawdę zachęcić jedynie cena oraz przynależność towarzystwa do systemu BLS. Przed zakupem sprawdź więc dokładnie, jak składka proponowana przez MTU wypada na tle polis oferowanych przez innych ubezpieczycieli.

Sprawdź inne ubezpieczenia proponowane przez MTU

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w MTU24

MTU24 przyciąga klientów możliwością kupienia polisy szybko i prosto przez Internet. Czy ubezpieczenie OC w tym towarzystwie ma jeszcze inne zalety? Sprawdzamy, jakie dodatki do OC proponuje MTU24.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w Wiener (dawniej Gothaer)

Warunki obowiązkowego ubezpieczenia OC są regulowane ustawą. Wiener oferuje jednak wiele dodatków rozszerzających zakres ochrony. Czy warto zatem zakupić OC w tym towarzystwie?

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC InterRisk

Ubezpieczenie OC pojazdów jest najbardziej znaną obowiązkową polisą w Polsce. Jej warunki są ściśle określone w ustawie. Ubezpieczyciele mogą więc tak naprawdę rywalizować jedynie ceną oraz dodatkami...

Czytaj więcej
Komentarze