MTU

Kalkulator ubezpieczeń

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

MTU jest jedną z marek ERGO Hestii powstałą z reorganizacji Mojego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Firma rozpoczęła działalność w 2002 r., a w 2014 r. połączyła się z Hestią. Od tego czasu oferuje swoim klientom zrozumiałe ubezpieczenia oparte na stabilności finansowej i organizacyjnej zapewnianej przez ERGO Hestię.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC
 2. Kontakt z MTU
 3. Opinie o MTU
 4. Zgłoszenie szkody w MTU
 5. Wypowiedzenie OC w MTU
 6. Rezygnacja z OC w MTU
 7. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU
 8. Ubezpieczenie samochodu
 9. Ubezpieczenie domu i mieszkania w MTU

Kalkulator OC

MTU nie posiada własnego kalkulatora OC/AC w internecie. Jeśli posiadasz już ofertę z MTU możesz ją porównać wypełniając formularz na stronie kalkulatora ubezpieczeń Ubea.pl. Po wykonaniu kalkulacji nasz konsultant sprawdzi Ci czy oferta MTU jest najlepsza. Cały proces zajmie Ci tylko kilka minut.

Kontakt z MTU

Adres do korespondencji

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń
ERGO Hestia S.A.
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Telefon

Zgłaszanie szkód i obsługa polis przez telefon:

58 555 62 22

Zgłoszenie szkody w aucie czy mieszkaniu oraz zapotrzebowania na usługi assistance jest możliwe całą dobę.

Strona internetowa
www.mtu.pl

Zobacz wszystkie możliwości kontaktu z MTU

Opinie o MTU

Na forum Ubea.pl możesz sprawdzić opinie o MTU innych osób. Jeśli masz jakieś doświadczenia z tym ubezpieczycielem, podziel się nimi w komentarzach.

Zgłoszenie szkody w MTU

Zgłoszenie szkody w MTU jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela. Osoby wolące bardziej tradycyjne metody komunikacji mogą poinformować MTU o zdarzeniu przez telefon, pocztą lub osobiście.

Sprawdź, jak zgłosić szkodę w MTU

Wypowiedzenie OC w MTU

MTU udostępnia swoim klientom internetowy panel do obsługi polisy. Przy jego pomocy możliwe jest także wypowiedzenie ubezpieczenia OC.

Sprawdź, jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC w MTU

Rezygnacja z OC w MTU

Kupując samochód, przejmujesz także ubezpieczenie OC zawarte przez poprzedniego właściciela. Masz jednak prawo w dowolnym momencie zrezygnować z tej polisy i podpisać nową umowę w innym towarzystwie. W MTU możesz przez Internet zrezygnować z ubezpieczenia OC poprzedniego właściciela.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU

Po sprzedaży samochodu masz 14 dni na zgłoszenie faktu zbycia auta ubezpieczycielowi. W MTU bez problemu dotrzymasz tego terminu, ponieważ sprzedaż pojazdu można zgłosić online. Wystarczy wypełnić krótki formularz.

Sprawdź, dlaczego lepiej zgłosić sprzedaż samochodu w MTU

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie OC w MTU

MTU nie proponuje żadnych darmowych dodatków do ubezpieczenia OC. Do zakupu polisy w tym towarzystwie może Cię jednak zachęcić fakt, że MTU dość często oferuje obowiązkową polisę w bardzo atrakcyjnej cenie.

Sprawdź, jakie są zalety ubezpieczenia OC w MTU

Ubezpieczenie AC w MTU

MTU proponuje ubezpieczenie AC w dwóch wariantach:

 • AC Mini – zapewnia odszkodowanie tylko w przypadku szkody całkowitej,
 • AC Maxi – gwarantuje pełną ochronę dla Twojego samochodu.

Sprawdź zakres ochrony ubezpieczenia AC w MTU

Ubezpieczenie NNW w MTU

Z polisy AC otrzymasz pieniądze na naprawę auta. Świadczenie za uszczerbek na zdrowiu będący wynikiem stłuczki możesz natomiast dostać z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Zaletą NNW w MTU jest szeroki zakres terytorialny.

Sprawdź warunki ubezpieczenia NNW w MTU

Ubezpieczenie Assistance w MTU

Do ubezpieczenia OC lub AC można dokupić polisę Assistance w MTU. Zapewnia ona jednak jedynie podstawową pomoc w razie uszkodzenia lub kradzieży auta.

Ubezpieczenie szyb w MTU

Inną dodatkową polisą w MTU jest ubezpieczenie szyb. Chroni ona nie tylko szyby, lecz także Twoje zniżki na AC. Szkoda zgłoszona z tej polisy nie wpłynie bowiem na historię ubezpieczeniową.

Poznaj wszystkie zalety ubezpieczenia szyb w MTU

Zielona Karta w MTU

Wiele towarzystw oferuje Zieloną Kartę za darmo osobom posiadającym u nich OC. W MTU jest jednak inaczej. Osoby mające obowiązkowe ubezpieczenie w MTU muszą zapłacić za Zieloną Kartę 30 zł.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w MTU

MTU, podobnie jak wszystkie inne marki ERGO Hestii, należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Jeżeli więc Twoje auto zostanie uszkodzone w kolizji, możesz zgłosić sprawę do MTU. Ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze, a potem sam zajmie się odzyskaniem kwoty odszkodowania od towarzystwa sprawcy.

Ubezpieczenie domu i mieszkania w MTU

Ubezpieczenie domu w MTU

Ubezpieczenie domu możesz w MTU zawrzeć w wariancie podstawowym oraz rozszerzonym. Ta druga opcja zawiera także polisę odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie mieszkania w MTU

Ubezpieczenie mieszkania w MTU zapewnia odszkodowanie w przypadku szkód wynikających z najpowszechniejszych ryzyk, takich jak pożar czy kradzież z włamaniem. Taka polisa będzie odpowiednia także dla tych, którzy muszą przepisać umowę ubezpieczenia na bank, w którym wzięli kredyt hipoteczny (czyli muszą dokonać cesji ubezpieczenia na bank).

Sprawdź warunki ubezpieczenia mieszkania i domu w MTU