Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

MTU

MTU logo
OC w MTUMTUCena ubezpieczenia OC w MTU2.59622750
OC + AC w MTUMTUCena ubezpieczenia OC + AC w MTU2.63136650
OC + AC + NNW w MTUMTUCena ubezpieczenia OC + AC + NNW w MTU2.2664850
OC + NNW w MTUMTUCena ubezpieczenia OC + NNW w MTU2.58114150

MTU w rankingu towarzystw

OC 2,59
OC + AC 2,63
OC + AC + NNW 2,26
OC + NNW 2,58

Kalkulator ubezpieczeń w MTU

SAMOCHÓD DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Ubezpieczenia MTU

MTU to produkt Grupy Ergo Hestia powstały z reorganizacji Mojego Towarzystwa Ubezpieczeniowego SA, którego Hestia była właścicielem. MTU rozpoczęło działalność operacyjną w połowie 2002 roku a w 2014 roku połączyło się z Ergo Hestią.

Już trzy lata od powstania, MTU osiągnęło najwyższa dynamikę wzrostu wśród wszystkich zakładów ubezpieczeń majątkowych na polskim rynku.

Oferta ubezpieczeniowa MTU

Pakiet Mój Samochód

Towarzystwo zapewnia nie tylko ubezpieczenie OC. MTU oferuje również ubezpieczenie Zielonej Karty, Autocasco, ubezpieczenie utraty zniżki za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia, ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów oraz ubezpieczenie NNW w ruchu komunikacyjnym.

Ubezpieczenie OC MTU

Nawet najlepszy kierowca może spowodować wypadek samochodowy, dlatego według polskiego prawa każde zarejestrowane auto powinno posiadać ubezpieczenie OC. Dzięki niemu osoby poszkodowane w wypadku mają gwarancję, że otrzymają odszkodowanie, a sprawca zdarzenia nie musi się martwić kwestiami finansowymi. Kupując ubezpieczenie OC MTU, uzyskuje się dostęp do swojego konta online, dzięki któremu praktycznie każdą sprawę związaną z ubezpieczeniem można załatwić przez Internet. Istnieje możliwość rozszerzenia polisy OC w MTU o ubezpieczenie szyb, NNW lub Assistance.

Ubezpieczenie AC MTU

Jeżeli pragnie się zabezpieczyć finansowo także swoje auto, trzeba wykupić polisę AC. To z niej można otrzymać pieniądze na naprawę samochodu, jeśli uszkodzi się je z własnej winy lub kiedy szkoda będzie efektem działania żywiołów. Ubezpieczenie AC MTU jest dostępne w dwóch wariantach:

 • AC Mini – zapewnia wypłatę odszkodowania jedynie wtedy, kiedy dojdzie do szkody całkowitej lub samochód zostanie skradziony.
 • AC Maxi – gwarantuje otrzymanie odszkodowania niezależnie od tego, czy szkoda jest całkowita czy też jedynie częściowa.

Inne ubezpieczenia komunikacyjne w MTU

Podstawowe ubezpieczenia komunikacyjne MTU można rozszerzyć o następujące opcje:

 • ubezpieczenie szyb: gwarantuje wypłatę pieniędzy na wymianę lub naprawę uszkodzonej albo zniszczonej szyby. Polisa działa na terenie Polski.
 • Assistance: to ubezpieczenie zapewnia pomoc w razie nieprzewidzianych zdarzeń na drodze. W zakres polisy wchodzi m.in.: pomoc informacyjna, holowanie pojazdu do 200 km lub naprawa samochodu na miejscu.
 • NNW: zakresem polisy objęte są następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z jazdą samochodem. Ubezpieczenie chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów.
 • Zielona karta: nie we wszystkich krajach wystarczy posiadać polskie OC. Jadąc samochodem np. na Ukrainę, należy się zaopatrzyć dodatkowo w Zieloną Kartę.

Ubezpieczenie mieszkania i domu MTU

Niezależnie od tego, czy do szkody w mieszkaniu dojdzie w wyniku uderzenia pioruna czy zalania przez sąsiada, polisa mieszkaniowa zapewni wypłatę pieniędzy na remont nieruchomości. Ubezpieczenie mieszkania MTU jest dostępne w dwóch wariantach:

 • podstawowy: zapewnia ochronę murów nieruchomości oraz stałych elementów.
 • rozszerzony: zapewnia dodatkowo ochronę mienia ruchomego oraz zawiera ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Ta polisa ochroni osobę ubezpieczającą się, jeżeli ona, jej członek rodziny lub zwierzę domowe wyrządzi szkodę komuś innemu.

Jak zgłosić szkodę w MTU?

Posiadając polisę w MTU, można zgłosić szkodę w każdym momencie, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. Warto pamiętać, że w przypadku niektórych typów ubezpieczeń, warunki umowy określają dokładnie, ile ma się czasu na zgłoszenie szkody. Najlepszym wyjściem jest poinformowanie ubezpieczyciela o zdarzeniu od razu w dniu jego zajścia.

W MTU szkodę można zgłosić na dwa sposoby:

 • telefonicznie pod numerem: 801 170 170
  lub +48 (58) 555 65 00

Konsultanci MTU są dostępni całą dobę. W ten sposób można zgłosić szkodę z własnej polisy lub wyrządzoną przez osobę mającą polisę w MTU.

Przez Internet można zgłaszać jedynie szkody z własnej polisy ubezpieczeniowej.

Dane MTU

Adres MTU

MTU - Ergo Hestia Spółka Akcyjna
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Infolinia MTU

Sprzedaż polis przez telefon 801 105 105 lub 22 754 95 21

Sprzedaż ubezpieczeń odbywa się od poniedziałku do soboty od 8:00 do 20:00.

Dane rejestrowe MTU

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A., 81-731 Sopot, ul. Hestii 1

wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000024812

NIP: 585-000-16-90

Strona internetowa: www.mtu.pl