Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

MTU

MTU logo

Kalkulator ubezpieczeń w MTU

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

MTU jest jedną z marek ERGO Hestii powstałą z reorganizacji Mojego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Firma rozpoczęła działalność w 2002 r., a w 2014 r. połączyła się z Hestią. Od tego czasu oferuje swoim klientom zrozumiałe ubezpieczenia oparte na stabilności finansowej i organizacyjnej zapewnianej przez ERGO Hestię.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC w MTU
 2. Kontakt z MTU
 3. Opinie o MTU
 4. Zgłoszenie szkody w MTU
 5. Wypowiedzenie OC w MTU
 6. Rezygnacja z OC w MTU
 7. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU
 8. Ubezpieczenie samochodu
 9. Ubezpieczenie domu i mieszkania w MTU

Kalkulator OC w MTU

Składkę OC oraz AC w MTU możesz wyliczyć na stronie kalkulatora ubezpieczeń Ubea.pl. Po wykonaniu kalkulacji istnieje możliwość zakupu polisy przez Internet. Cały proces zajmie Ci tylko kilka minut.

Kontakt z MTU

Adres do korespondencji

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń
ERGO Hestia S.A.
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Telefon

Zgłaszanie szkód i obsługa polis przez telefon:

58 555 62 22

Zgłoszenie szkody w aucie czy mieszkaniu oraz zapotrzebowania na usługi assistance jest możliwe całą dobę.

Strona internetowa

https://www.mtu.pl

Zobacz wszystkie możliwości kontaktu z MTU

Opinie o MTU

Na forum Ubea.pl możesz sprawdzić opinie o MTU innych osób. Jeśli masz jakieś doświadczenia z tym ubezpieczycielem, podziel się nimi w komentarzach.

Zgłoszenie szkody w MTU

Zgłoszenie szkody w MTU jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie internetowej ubezpieczyciela. Osoby wolące bardziej tradycyjne metody komunikacji mogą poinformować MTU o zdarzeniu przez telefon, pocztą lub osobiście.

Sprawdź, jak zgłosić szkodę w MTU

Wypowiedzenie OC w MTU

MTU udostępnia swoim klientom internetowy panel do obsługi polisy. Przy jego pomocy możliwe jest także wypowiedzenie ubezpieczenia OC.

Sprawdź, jak wypowiedzieć ubezpieczenie OC w MTU

Rezygnacja z OC w MTU

Kupując samochód, przejmujesz także ubezpieczenie OC zawarte przez poprzedniego właściciela. Masz jednak prawo w dowolnym momencie zrezygnować z tej polisy i podpisać nową umowę w innym towarzystwie. W MTU możesz przez Internet zrezygnować z ubezpieczenia OC poprzedniego właściciela.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU

Po sprzedaży samochodu masz 14 dni na zgłoszenie faktu zbycia auta ubezpieczycielowi. W MTU bez problemu dotrzymasz tego terminu, ponieważ sprzedaż pojazdu można zgłosić online. Wystarczy wypełnić krótki formularz.

Sprawdź, dlaczego lepiej zgłosić sprzedaż samochodu w MTU

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie OC w MTU

MTU nie proponuje żadnych darmowych dodatków do ubezpieczenia OC. Do zakupu polisy w tym towarzystwie może Cię jednak zachęcić fakt, że MTU dość często oferuje obowiązkową polisę w bardzo atrakcyjnej cenie.

Sprawdź, jakie są zalety ubezpieczenia OC w MTU

Ubezpieczenie AC w MTU

MTU proponuje ubezpieczenie AC w dwóch wariantach:

 • AC Mini – zapewnia odszkodowanie tylko w przypadku szkody całkowitej,
 • AC Maxi – gwarantuje pełną ochronę dla Twojego samochodu.

Sprawdź zakres ochrony ubezpieczenia AC w MTU

Ubezpieczenie NNW w MTU

Z polisy AC otrzymasz pieniądze na naprawę auta. Świadczenie za uszczerbek na zdrowiu będący wynikiem stłuczki możesz natomiast dostać z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Zaletą NNW w MTU jest szeroki zakres terytorialny.

Sprawdź warunki ubezpieczenia NNW w MTU

Ubezpieczenie Assistance w MTU

Do ubezpieczenia OC lub AC można dokupić polisę Assistance w MTU. Zapewnia ona jednak jedynie podstawową pomoc w razie uszkodzenia lub kradzieży auta.

Ubezpieczenie szyb w MTU

Inną dodatkową polisą w MTU jest ubezpieczenie szyb. Chroni ona nie tylko szyby, lecz także Twoje zniżki na AC. Szkoda zgłoszona z tej polisy nie wpłynie bowiem na historię ubezpieczeniową.

Poznaj wszystkie zalety ubezpieczenia szyb w MTU

Zielona Karta w MTU

Wiele towarzystw oferuje Zieloną Kartę za darmo osobom posiadającym u nich OC. W MTU jest jednak inaczej. Osoby mające obowiązkowe ubezpieczenie w MTU muszą zapłacić za Zieloną Kartę 30 zł.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w MTU

MTU, podobnie jak wszystkie inne marki ERGO Hestii, należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Jeżeli więc Twoje auto zostanie uszkodzone w kolizji, możesz zgłosić sprawę do MTU. Ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze, a potem sam zajmie się odzyskaniem kwoty odszkodowania od towarzystwa sprawcy.

Ubezpieczenie domu i mieszkania w MTU

Ubezpieczenie domu w MTU

Ubezpieczenie domu możesz w MTU zawrzeć w wariancie podstawowym oraz rozszerzonym. Ta druga opcja zawiera także polisę odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Ubezpieczenie mieszkania w MTU

Ubezpieczenie mieszkania w MTU zapewnia odszkodowanie w przypadku szkód wynikających z najpowszechniejszych ryzyk, takich jak pożar czy kradzież z włamaniem. Taka polisa będzie odpowiednia także dla tych, którzy muszą przepisać umowę ubezpieczenia na bank, w którym wzięli kredyt hipoteczny (czyli muszą dokonać cesji ubezpieczenia na bank).

Sprawdź warunki ubezpieczenia mieszkania i domu w MTU