Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Compensa

Ubezpieczenie OC Compensa

Data aktualizacji: 2021-09-20
Pomimo wzrostu cen ubezpieczenia OC w ostatnich miesiącach konsekwencje jego nieposiadania są nadal o wiele bardziej dotkliwe dla portfela. W Compensie obowiązkową polisę można rozszerzyć o wiele umów dodatkowych.

Za brak ubezpieczenia OC grożą wysokie kary nakładane przez UFG. Dodatkowo, jeżeli spowodujesz wypadek nieubezpieczonym autem, będziesz musiał wypłacić odszkodowanie z własnej kieszeni. Jeżeli chcesz uniknąć takich konsekwencji, zadbaj o polisę OC samochodu. Czy zakup obowiązkowego ubezpieczenia w Compensie jest dobrym rozwiązaniem?

Spis treści:

  1. Kalkulator OC Compensa
  2. Zakres ochrony ubezpieczenia OC Compensa
  3. Zielona Karta w Compensa
  4. Bezpośrednia Likwidacja Szkód w Compensie
  5. Ubezpieczenie od ryzyka utraty zniżki w Compensie
  6. Kiedy warto kupić ubezpieczenie OC w Compensie?

Kalkulator OC Compensa

Samochody ubezpieczenie Compensa nie prowadzi sprzedaży ubezpieczeń OC przez Internet. Aby poznać proponowaną składkę obowiązkowej polisy w tym towarzystwie, musisz skontaktować się z agentem ubezpieczyciela. Kiedy będziesz już znał ofertę OC Compensy, porównaj ją z propozycjami innych towarzystw w kalkulatorze ubezpieczeń.

Sprawdź, jak wyliczyć składkę OC w Compensie

Zakres ochrony ubezpieczenia OC Compensa

Warunki obowiązkowego ubezpieczenia OC są dokładnie takie same w każdym towarzystwie, ponieważ są one uregulowane ustawą. Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą więc odróżnić się jedynie ceną oraz darmowymi dodatkami proponowanymi do polisy. Poniżej opisujemy, na jakie korzyści można liczyć w przypadku ubezpieczenia OC od Compensy.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w Compensie

Zielona Karta w Compensa

Osoby posiadające ubezpieczenie OC w Compensie otrzymają w tym towarzystwie także darmową Zieloną Kartę. Wystarczy złożyć wniosek do ubezpieczyciela. Dokument jest wydawany na minimum 15 dni.

Zobacz, czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne w Compensie, jadąc za granicę

Bezpośrednia Likwidacja Szkód w Compensie

Compensa nie należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód, ale po opłaceniu dodatkowej składki można uzyskać prawa bardzo podobne do tych, które posiadają klienci towarzystw należących do BLS.

Na czym polega system Bezpośredniej Likwidacji Szkód? Jeżeli sprawcą zdarzenia jest inny kierowca, a w kolizji nikt nie został ranny, możesz zgłosić szkodę u swojego ubezpieczyciela. Twoje towarzystwo wypłaci Ci pieniądze, a potem samo zwróci się do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot tej kwoty. Dzięki temu poszkodowany kierowca nie musi się przejmować kontaktem z nieznanym sobie towarzystwem.

Standardowo jest tak, że pojazd sprawcy także musi być ubezpieczony w towarzystwie należącym do tego systemu, aby Bezpośrednia Likwidacja Szkód zadziałała. Compensa jednak pomoże Ci nawet wtedy, kiedy drugi kierowca jest ubezpieczony w firmie, która nie przystąpiła do systemu BLS.

Uwaga! System BLS działa jedynie w przypadku szkody na terenie Polski, a maksymalna wysokość szkody do której ubezpieczyciel pomoże to 25 000 zł.

Zobacz, jak zgłosić szkodę w Compensie

Ubezpieczenie od ryzyka utraty zniżki w Compensie

Do polisy OC można także dokupić ubezpieczenie od ryzyka utraty zniżki. Jakie korzyści daje ta umowa? Jeśli w danym roku spowodujesz jedną szkodę, zachowasz zebrane dotychczas zniżki. Jeśli będziesz sprawcą więcej niż jednego zdarzenia, ubezpieczyciel wyliczy w następnym roku zniżki, biorąc pod uwagę wszystkie szkody poza pierwszą.

Taką umowę można także dokupić w Compensie do ubezpieczenia AC.

Uwaga! Klauzula jest dostępna jedynie dla kierowców, którzy mają już co najmniej 20% zniżki za przebieg ubezpieczenia.

Pamiętaj także, ubezpieczenie od ryzyka utraty zniżki działa jedynie w tym towarzystwie, w którym się je wykupi. Inni ubezpieczyciele wyliczą więc składkę OC, biorąc pod uwagę wszystkie szkody spowodowane przez Ciebie w danym roku.

Kiedy warto kupić ubezpieczenie OC w Compensie?

Compensa zazwyczaj nie oferuje bardzo niskich cen ubezpieczenia OC, dlatego jeśli zależy Ci na samej obowiązkowej polisie, lepszym wyborem będzie zwykle inne towarzystwo. Compensa ma jednak dość atrakcyjne pakiety OC i AC, dlatego warto przyglądnąć się ich propozycji, jeśli chcesz zapewnić większą ochronę dla swojego auta.

Sprawdź warunki innych ubezpieczeń w Compensie

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-01-18

Beesafe – nowy kalkulator ubezpieczeniowy. Opinie, zalety, wady

Beesafe to nowa marka ubezpieczeniowa na polskim rynku oferująca polisy komunikacyjne. Sprawdzamy, jakie są jej zalety i wady oraz jak kupić ubezpieczenie, wypowiedzieć OC i zgłosić szkodę w Beesafe.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC w MTU24

MTU24 przyciąga klientów możliwością kupienia polisy szybko i prosto przez Internet. Czy ubezpieczenie OC w tym towarzystwie ma jeszcze inne zalety? Sprawdzamy, jakie dodatki do OC proponuje MTU24.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC InterRisk

Ubezpieczenie OC pojazdów jest najbardziej znaną obowiązkową polisą w Polsce. Jej warunki są ściśle określone w ustawie. Ubezpieczyciele mogą więc tak naprawdę rywalizować jedynie ceną oraz dodatkami...

Czytaj więcej
Komentarze