Strona główna  |  Wiadomości  |  Beesafe – nowy kalkulator ubezpieczeniowy. Opinie, zalety, wady

Beesafe – nowy kalkulator ubezpieczeniowy. Opinie, zalety, wady

Data aktualizacji: 2021-01-18
Beesafe to nowa marka ubezpieczeniowa na polskim rynku oferująca polisy komunikacyjne. Sprawdzamy, jakie są jej zalety i wady oraz jak kupić ubezpieczenie, wypowiedzieć OC i zgłosić szkodę w Beesafe.

Marka Beesafe należy do grupy Vienna Insurance Group (VIG), czyli lidera ubezpieczeniowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne proponowane przez TU Compensa (jedną ze spółek VIG), a swoją ofertę kieruje przede wszystkim do tych, którzy w Internecie czują się jak w domu. Beesafe stawia bowiem na sprzedaż ubezpieczeń online. Sprawdzamy, czy ich kalkulator jest faktycznie tak szybki, jak zapewniają przedstawiciele Beesafe.

Spis treści:

  1. Co to jest Beesafe?
  2. Jak działa kalkulator ubezpieczeń Beesafe?
  3. Ubezpieczenia Beesafe – jakie pakiety proponuje?
  4. Jakie dodatkowe ubezpieczenia oferuje Beesafe?
  5. Beesafe – zalety i wady

Co to jest Beesafe?

Kalkulator ubezpieczeń Beesafe Swój oficjalny start marka ubezpieczeniowa Beesafe miała w październiku 2020 r. Polska jest pierwszym krajem, w którym Vienna Insurance Group zdecydowała się uruchomić tę usługę. Jeśli faza pilotażowa wypadnie pomyślnie, marka rozpocznie działalność także na innych rynkach, na których jest obecna grupa VIG.

Na razie w ofercie Beesafe są dostępne jedynie ubezpieczenia komunikacyjne. Marka prowadzi sprzedaż za pośrednictwem internetowego kalkulatora. Jeśli potrzebujesz pomocy konsultantów, możesz skontaktować się z nimi telefonicznie. Polisę zakupisz online lub przez telefon. Beesafe nie ma natomiast żadnych fizycznych oddziałów, w których prowadziłaby sprzedaż ubezpieczeń na miejscu.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń Beesafe?

Kalkulator Beesafe obiecuje błyskawiczne wyliczenie składki ubezpieczenia. Jak to narzędzie działa w praktyce?

Aby zakupić ubezpieczenie samochodu na Beesafe, musisz wykonać następujące kroki:

1. Podaj numer rejestracyjny auta oraz datę urodzenia właściciela samochodu. Na podstawie tych informacji Beesafe pobierze dane z bazy UFG. Jeżeli nie znasz numeru rejestracyjnego (bo np. dopiero przymierzasz się do kupna pojazdu) lub go nie pamiętasz, Beesafe umożliwia ręczne wypełnienie danych o aucie. Oczywiście taka ścieżka zajmie więcej czasu.
2. Sprawdź, czy dane pobrane przez Beesafe są zgodne z rzeczywistością. Jeśli dostrzegasz jakiś błąd, popraw go od razu.
3. Jeżeli chcesz, podaj swój numer telefonu. Nie musisz tego robić, ale jeśli się na to zdecydujesz, będziesz mógł zapisać wyliczoną ofertę. Umożliwisz też doradcy Beesafe kontakt z Tobą w celu pomożenia Ci w wyborze ubezpieczenia.
4. Beesafe wyliczy wstępną składkę ubezpieczenia.
5. Wybierz interesujący Cię pakiet ubezpieczeń oraz usługi dodatkowe.
6. Uzupełnij brakujące dane. Pamiętaj, że po ich podaniu cena ubezpieczenia może ulec zmianie.
7. Sprawdź ostateczną składkę i, jeśli nadal jesteś zainteresowany ofertą, zapłać za ubezpieczenie przelewem online.
8. Gotową polisę Beesafe prześle na Twój adres mailowy. Potwierdzenie ubezpieczenia możesz także pobrać na telefon do aplikacji Wallet.

Ubezpieczenia Beesafe – jakie pakiety proponuje?

Pod marką Beesafe znajdziesz ubezpieczenia komunikacyjne od TU Compensa. Najważniejsze polisy dla samochodu są dostępne w trzech pakietach różniących się zakresem ochrony. Do wyboru masz:

1. Bee Drive – podstawowa ochrona auta:

  • OC
  • NNW kierowcy i pasażera

2. Bee Hybrid – wariant pośredni:

  • OC
  • AC z likwidacją szkody w jednym z warsztatów partnerskich
  • NNW kierowcy i pasażera
  • Assistance Standard (to ubezpieczenie zapewnia pomoc po wypadku lub awarii: naprawa auta na miejscu zdarzenia, holowanie do 200 km, opłacenie kontynuacji podróży – pokrycie kosztów 2 noclegów lub wynajem auta zastępczego na 7 dni)
  • Bezpośrednia likwidacja szkód – jeśli inny kierowca uszkodzi Twoje auto, możesz zgłosić szkodę w Beesafe. Ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie, a potem samodzielnie zajmie się odzyskaniem pieniędzy od towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy.

3. Bee Turbo – kompleksowa ochrona auta i kierowcy:

  • OC
  • AC z likwidacją szkody w ASO
  • NNW kierowcy i pasażera
  • Assistance Premium (to ubezpieczenie zapewnia pomoc po wypadku lub awarii: naprawa auta na miejscu zdarzenia, holowanie do 1000 km, opłacenie kontynuacji podróży – pokrycie kosztów 4 noclegów lub wynajem auta zastępczego na 14 dni)
  • Bezpośrednia likwidacja szkód.

Jakie dodatkowe ubezpieczenia oferuje Beesafe?

Trzy podstawowe pakiety opisane powyżej możesz uzupełnić wieloma mniejszymi, dodatkowymi ubezpieczeniami poprawiającymi komfort życia kierowcy i pasażerów. Beesafe daje całkowitą dowolność w ich doborze.

Na podstronie Beesafe opisujemy dokładnie wszystkie opcje ubezpieczeń dostępne w ofercie.

Beesafe – zalety i wady

Niewątpliwą zaletą Beesafe jest wygoda wyliczenia i zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego. Formularz jest łatwy do wypełnienia, szybki i czytelny.

Aby rozszerzyć pakiet o dodatkowe ubezpieczenia, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Co ważne, cały czas widzisz także całkowitą cenę.

Na plus należy też zaliczyć fakt, że podanie numeru telefonu jest opcjonalne. Osoby chcące skorzystać z pomocy konsultanta, mają taką możliwość. Kierowcy, którzy wolą samodzielnie wyliczyć i zakupić polisę, nie są natomiast zmuszani do podawania tej informacji. Wadą jest jednak to, że osoba, która nie poda numeru telefonu, nie ma możliwości zapisania wyliczonej oferty i powrotu do niej w przyszłości.

Strona jest w pełni responsywna, więc ubezpieczenie wyliczysz także na swoim smartfonie.

Musisz jednak pamiętać, że szybki kalkulator Beesafe wyświetli Ci jedynie produkty ubezpieczeniowe TU Compensa. Po wyliczeniu składki na tej stronie nie wiesz więc, czy przypadkiem inny ubezpieczyciel nie ma dla Ciebie korzystniejszej oferty. Może się zatem niestety zdarzyć tak, że sporo przepłacisz za polisę dla swojego auta.

Najlepiej więc po skorzystaniu z narzędzia Beesafe wejść jeszcze na kalkulator OC/AC Ubea.pl. Wystarczy, że zeskanujesz kod Aztec z dowodu rejestracyjnego, a porównywarka wyświetli Ci propozycje składek w wielu różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu szybko przekonasz się, gdzie najlepiej ubezpieczyć samochód.

Dla niektórych osób wadą Beesafe może być także fakt, że marka nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów.

W jej ofercie nie znajdziesz też innych ubezpieczeń, jak np. ubezpieczenie turystyczne czy mieszkania. Przynajmniej na razie wśród polis komunikacyjnych nie ma też krótkoterminowego assistance.

Beesafe to nowa marka ubezpieczeniowa mająca w swojej ofercie kompleksowe i ciekawe polisy samochodu. Kalkulator jest faktycznie szybki i łatwy do wypełnienia. Przed zakupem polisy na tej stronie warto jednak porównać ofertę Beesafe z propozycjami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Inaczej możesz słono przepłacić za ubezpieczenie OC, AC czy Assistance.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-08-30

Przejęcie OC

Po zmianie właściciela auta OC przechodzi automatycznie na nabywcę. Mimo to przejęcie OC rodzi wiele pytań. Eksperci Ubea.pl przygotowali więc poradnik, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-03-27

Ubezpieczenie OC Ford – ile kosztuje?

Bez marki Ford historia motoryzacji potoczyłaby się zupełnie inaczej. Obecnie nadal wiele aut tej marki cieszy się opinią nieawaryjnych i solidnych pojazdów. Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC...

Czytaj więcej
Komentarze