Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Data publikacji: 2021-03-30
Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl postanowili natomiast sprawdzić, jaka jest średnia składka OC dla Subaru Impreza, Forester i innych modeli japońskiej firmy.

Subaru pozwala się wyróżnić na polskich drogach. Nietypowe rozwiązania sprawiają też jednak, że koszty serwisowania są wyższe. Na szczęście kierowcy Subaru mogą się cieszyć z niskich składek OC. Najtańsze OC na Ubea.pl dla Subaru kosztowało zaledwie 357 zł.

Najtańsze OC i AC Subaru:

Ubezpieczenie Model Subaru Cena
OC Subaru Justy 357 zł
OC + AC Subaru Justy 607 zł

Spis treści:

 1. Ubezpieczenie OC Subaru – czy jest drogie?
 2. OC Subaru – jak kupić tanie OC?
 3. Ubezpieczenie AC Subaru – czy opłaca się kupować autocasco?
 4. AC Subaru – ile wynosi składka?
 5. Subaru - czy warto kupić auto tej marki?

Porównywarka ubezpieczeń Ubea: ubezpieczenie OC Subaru – czy jest drogie?

Subaru ubezpieczenie OC

Czy marka i model auta mają w ogóle wpływ na cenę OC? Tak, mają. Ubezpieczyciele stosują różne stawki bazowe dla różnych marek samochodów. Model pojazdu nie jest jednak jedynym czynnikiem decydującym o wysokości składki obowiązkowego ubezpieczenia. Miejsce zamieszkania, wiek kierowcy, historia szkód czy pojemność silnika także mają duży wpływ na koszt polisy.

Aby sprawdzić, ile kosztuje OC dla Subaru, policzyliśmy więc składki dla różnych kierowców. Wśród naszych przykładowych właścicieli Subaru znajduje się zarówno doświadczony kierowca bez szkód na koncie, jak i młoda osoba dopiero budująca swój staż za kółkiem. Policzyliśmy też cenę OC dla kierowcy, który niedawno spowodował kolizję i dla takiego, który mieszka w dużym mieście.

 • Wariant 1: pani Małgorzata z Jaworzna kupuje OC od 16 lat, a sama jest w wieku 42 lat. Od 9 lat może się pochwalić bezszkodową historią ubezpieczeniową.
 • Wariant 2: pan Albert mieszka w Poznaniu i ma 38 lat. Umowy OC zawiera od 11 lat. Przez ostatnie 10 nie spowodował żadnej szkody.
 • Wariant 3: pani Donata jest mieszkanką Raciborza. Ma 32 lata i od 8 lat zawiera umowy OC. Niestety, w zeszłym roku była sprawcą szkody.
 • Wariant 4: 21-letni pan Kazimierz zawiera drugą umowę OC w życiu. Jak dotąd nie spowodował żadnej szkody. Mieszka w Krotoszynie.

Cenę OC policzyliśmy dla wielu różnych modeli Subaru, od malutkiego Subaru Justy przez popularnego Subaru Impreza po crossovera Subaru XV. Wyliczone składki prezentujemy poniżej.


Ubezpieczenie OC Subaru BRZ

Subaru BRZ to samochód sportowy, który był produkowany do 2020 r. Jego następcą ma być Subaru Sibling. Standardowe wyposażenie auta obejmuje między innymi kierownicę obszytą skórą, ośmiogłośnikowy system audio z nawigacją, dodatkową poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy czy inteligentny system ratunkowy. Ile kosztuje OC dla Subaru BRZ?

Subaru BRZ – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 478 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 579 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 726 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 1819 zł

Ubezpieczenie OC Subaru Forester

Subaru Forester znajduje się na pograniczu światów crossoverów i SUV-ów klasy kompaktowej. Pierwsza generacja tego modelu zdobywała od 2000 r. do 2002 r. tytuł Najlepszego samochodu rekreacyjnego z napędem na cztery koła w Australii. Jaka jest składka OC dla Subaru Forester?

Subaru Forester – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 464 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 557 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 655 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 1573 zł

Ubezpieczenie OC Subaru Impreza

Bardzo popularny Subaru Impreza to samochód klasy kompaktowej i następca modelu Leone, czyli pierwszego masowo produkowanego auta osobowego z napędem na cztery koła. Ile zapłacą za OC właściciele Subaru Impreza?

Subaru Impreza – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 464 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 557 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 656 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 1573 zł

Ubezpieczenie OC Subaru Justy

Subkompaktowy Subaru Justy jest produkowany przez Subaru od 1984 r. Pod tą samą nazwą Subaru sprzedawało potem również lekko zmodyfikowane modele innych marek. Dla przykładu w 1994 r. Subaru wypuściło na europejski rynek odrobinę zmienioną wersję Suzuki Swift. Czy OC dla Subaru Justy jest drogie?

Subaru Justy – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 357 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 375 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 593 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 1156 zł

Ubezpieczenie OC Subaru Legacy

Subaru Legacy należy do klasy średniej. Wraz z szóstą generacją tego modelu japońska marka zdecydowała o wycofaniu Subaru Legacy z europejskich rynków. Na jakie ceny OC powinni być przygotowani właściciele Subaru Legacy?

Subaru Legacy – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 423 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 448 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 661 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 1604 zł

Ubezpieczenie OC Subaru Levorg

Subaru Levorg to samochód, który zastąpił kombi modelu Legacy. Jego nazwa jest połączeniem trzech słów: Legacy (dziedzictwo), Revolution (rewolucja) oraz Touring (podróżowanie). Czy można znaleźć tanie OC dla Subaru Levorg?

Subaru Levorg – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 441 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 532 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 656 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 1478 zł

Ubezpieczenie OC Subaru Outback

Subaru Outback to pojazd należący do klasy średniej i bazujący na modelu Legacy. Produkcja jego szóstej generacji zaczęła się w 2019 r. Ile kosztuje przeciętnie OC dla Subaru Outback?

Subaru Outback – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 480 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 582 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 645 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 1755 zł

Ubezpieczenie OC Subaru Tribeca

Sportowo-użytkowy Subaru Tribeca był produkowany w latach 2005-2014 w USA. Co ciekawe, w ramach współpracy Subaru ze szwedzkim SAAB w 2011 r. powstał model 9-6 bazujący na Subaru B9 Tribeca. Można go zobaczyć w muzeum marki SAAB w Trollhättan. Czy OC dla Subaru Tribeca jest drogie?

Subaru Tribeca – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 507 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 589 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 964 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 2014 zł

Ubezpieczenie OC Subaru WRX

Sportowe Subaru WRX jest agresywniejszą odmianą czwartej generacji modelu Impreza. W porównaniu z tym popularnym modelem japońskiej marki Subaru WRX ma zwiększony rozstaw osi pojazdu, a także inne zderzaki. Ile zapłaci się za OC Subaru WRX?

Subaru WRX – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 543 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 740 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 721 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 1885 zł

Ubezpieczenie OC Subaru XV

Subaru XV zbudowano na bazie płyty podłogowej czwartej generacji Subaru Impreza. To auto osobowe typu crossover jest dostępne w trzech wersjach wyposażeniowych: Active, Comfort oraz Exclusive. Jaka jest średnia składka dla Subaru XV?

Subaru XV – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pani Małgorzata – doświadczony kierowca z Jaworzna 441 zł
Pan Albert – doświadczony kierowca z Poznania 532 zł
Pani Donata – kierowca z niedawną szkodą 605 zł
Pan Kazimierz – młody kierowca 1478 zł

OC Subaru – jak kupić tanie OC?

Ubezpieczyciele muszą mieć dobrą opinię o kierowcach Subaru, bo ceny OC dla właścicieli aut tej marki są dość niskie. Pani Małgorzata może ubezpieczyć Subaru Impreza już za 464 zł. W przypadku osoby z dużej miejscowości – pana Alberta – składka ta wzrasta do 557 zł. Z nieco wyższymi cenami trzeba się oczywiście liczyć w przypadku aut sportowych czy po prostu takich z silnikami o dużej pojemności.

Warto zwrócić uwagę, że nawet pani Donata – osoba, która niedawno spowodowała szkodę – nie musi zapłacić bardzo dużo za OC swego auta. Na Ubea.pl znaleźliśmy ubezpieczenie dla Subaru Forester już za 655 zł. Oczywiście, propozycje niektórych innych ubezpieczycieli były znacznie wyższe. Jest więc ważne, by przed zakupem OC porównać składki i znaleźć dla siebie najkorzystniejszą propozycję. Pamiętaj, że warunki obowiązkowej polisy są określone w ustawie. Nie musisz się więc obawiać, że najtańsze OC nie zapewni Ci ochrony.

Młode osoby bez stażu za kółkiem muszą niestety zapłacić więcej za OC. I tacy kierowcy powinni jednak skorzystać z kalkulatora Ubea.pl przed zakupem polisy. Niektóre propozycje dla pana Kazimierza były nawet o tysiąc złotych droższe od tych przedstawionych w tabeli. Taka kwota, szczególnie dla młodej osoby, jest już z pewnością znacząca.

Czy istnieje jeszcze jakiś sposób, aby pan Kazimierz zapłacił tańsze OC? Tak, jest to współwłasność samochodu z doświadczonym kierowcą. W takim przypadku ubezpieczyciel uwzględni zarówno zwyżki pana Kazimierza, jak i zniżki osoby z długą historią ubezpieczeniową. W ten sposób propozycja OC dla Subaru będzie znacznie tańsza.

Ubezpieczenie AC Subaru – czy opłaca się kupować autocasco?

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową dla wszystkich właścicieli samochodów. Nikt jednak nie może Ci kazać kupić ubezpieczenia AC. Nie ma też żadnych kar za brak autocasco. Kierowcy mogą się więc zacząć zastanawiać, czy warto w ogóle kupować AC dla Subaru.

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba najpierw sprawdzić, w jakich sytuacjach może Ci pomóc ubezpieczenie AC. Podczas gdy polisa OC chroni Cię przed koniecznością wypłaty z własnej kieszeni odszkodowania w razie spowodowania kolizji lub wypadku, AC zapewnia Ci pieniądze na naprawę własnego auta.

Autocasco pomoże Ci, jeśli Twoje auto zostanie:

 • uszkodzone,
 • zniszczone,
 • skradzione.

Warto zauważyć, że wypłata odszkodowania z AC nie zależy od tego, kto spowodował szkodę i w jakich dokładnie okolicznościach ona powstała. Zderzenie z sarną? Działanie podwórkowego wandala? Kolizja w korku? Zawsze wtedy możesz liczyć na wypłatę pieniędzy z autocasco.

Na szczęście, Subaru nie padają zbyt często ofiarą złodziei. Najbardziej na baczności powinni się mieć właściciele Subaru Forester, których w samej Warszawie skradziono w 2018 r. 30 sztuk. Uszkodzenia i zniszczenia grożą już jednak każdemu samochodowi. A ze względu na liczne nietypowe rozwiązania w autach marki Subaru, ich koszty serwisowania i naprawy są zazwyczaj dość wysokie. Lepiej więc zabezpieczyć się przed nimi, kupując wcześniej polisę AC.

AC Subaru – ile wynosi składka?

Wybierając ubezpieczenie AC, nie możesz kierować się wyłącznie wysokością składki. Za niską ceną może się bowiem kryć wąski zakres ochrony, który w razie szkody zapewni Ci jedynie liczne rozczarowania. Oczywiście, mało który kierowca może sobie pozwolić na wybieranie ubezpieczenia o bardzo szerokim zakresie ochrony bez patrzenia w ogóle na cenę polisy. Kluczem jest jednak znalezienie kompromisu między ceną a warunkami.

Aby pokazać, jak zmienia się cena zależnie od zakresu ochrony, policzyliśmy składki AC dla Subaru w dwóch wariantach. Przedstawiamy je poniżej:

Wariant 1: AC o najmniejszym zakresie ochrony

 • odszkodowanie wypłacane na podstawie kosztorysu,
 • części zamienne,
 • amortyzacja,
 • udział własny.

Wariant 2: AC o pełnym zakresie ochrony

 • naprawa w serwisie,
 • części oryginalne,
 • brak amortyzacji,
 • minimalny udział własny.

Ceny polis AC policzyliśmy dla pani Małgorzaty – doświadczonego kierowcy z Jaworzna.

Subaru – przykładowe kalkulacje OC+AC:

Model Subaru Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Subaru BRZ 1393 zł 1914 zł
Subaru Forester 1241 zł 1724 zł
Subaru Impreza 1281 zł 1871 zł
Subaru Justy 607 zł 888 zł
Subaru Legacy 1006 zł 1621 zł
Subaru Levorg 1394 zł 1972 zł
Subaru Outback 1983 zł 2611 zł
Subaru WRX 2282 zł 2996 zł
Subaru XV 1382 zł 1455 zł

Powyższa tabela pokazuje wyraźnie nie tylko zależność między ceną AC a zakresem ochrony, lecz również między wysokością składki a wartością auta. Składka dla kompaktowej Subaru Imprezy jest wyraźnie niższa od tej zaproponowanej dla Subaru Outback z klasy średniej.

Subaru - czy warto kupić auto tej marki?

Silnik typu bokser, stały, symetryczny napęd na wszystkie koła – Subaru jest znane z konsekwentnego stosowania oryginalnych rozwiązań technicznych, które sprawdzały im się od lat. Nic więc dziwnego, że wśród miłośników motoryzacji Subaru ma opinię auta dla indywidualistów. Jeżeli chcesz się wyróżnić na drogach, a jednocześnie zależy Ci na solidnym aucie, rozważ zakup samochodu tej japońskiej marki.

Miłośnikom crossoverów i SUV-ów spodoba się Subaru Forester, a osobom, które szukają malutkiego auta na dojazdy w mieście do pracy, podpasuje Subaru Justy. Dużą popularnością cieszy się też oczywiście Subaru Impreza.

Niewątpliwą zaletą Subaru są niskie ceny ubezpieczenia OC. Najtańsze OC dla Subaru, a także korzystne składki AC, znajdziesz bez problemu przy pomocy kalkulatora Ubea.pl.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-10

Ubezpieczenie OC Land Rover – ile kosztuje?

Samochody terenowe i SUV-y to specjalność brytyjskiej marki Land Rover. Sprawdzamy, ile za ubezpieczenie OC zapłacą osoby posiadające Land Rovery Discovery czy Defender.

Czytaj więcej
Komentarze