Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Data publikacji: 2021-03-30
Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła produkcję aut, wypuszczając takie modele jak Saab 900, Saab 9-3 czy Saab 9-5.

Nieco ekstrawaganckie auta marki Saab były produkowane do 2012 r. Na polskich drogach nadal jednak można spotkać wiele samochodów tej szwedzkiej firmy. Tak jak wszystkie inne pojazdy należy je ubezpieczyć w zakresie OC. Na szczęście, obowiązkowa polisa dla skandynawskich pojazdów nie jest droga. Kalkulacje na Ubea.pl pokazują, że OC dla Saaba można kupić już za 349 zł!

Najtańsze OC i AC Saab:

Ubezpieczenie Model Saab Cena
OC Saab 9-5 349 zł
OC+AC Saab 9-3 690 zł


Spis treści:

 1. Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?: ubezpieczenie OC Saab – czy zapłacisz dużo?
 2. OC Saab – ile wynosi składka?
 3. Ubezpieczenie AC Saab – czy opłaca się kupować?
 4. AC Saab – jaka jest składka?
 5. Saab – dla kogo to marka?

Porównywarka ubezpieczeń Ubea: ubezpieczenie OC Saab – czy zapłacisz dużo?

Saab ubezpieczenie OC

Na cenę ubezpieczenia OC wpływa wiele różnych czynników. Jest to nie tylko marka i model auta, lecz również historia ubezpieczenia, miejsce zamieszkania, wiek właściciela samochodu itp. Nie istnieje więc jedna odpowiedź na pytanie: „Ile kosztuje OC dla Saaba?”. Aby jednak pokazać orientacyjne składki dla aut marki Saab, policzyliśmy ceny OC dla kilku przykładowych właścicieli pojazdów z tej firmy. Ich sylwetki prezentujemy poniżej:

 • Wariant 1: pan Maciej z Krosna ma 45 lat, a OC kupuje od 18. Przez ostatnie 11 lat może się pochwalić bezszkodowym kontem.
 • Wariant 2: pani Dagmara jest w wieku 38 lat, a umowy OC zawiera od 11. Mieszka w Szczecinie. Od 8 lat nie spowodowała żadnej szkody, więc ma maksymalne zniżki na ubezpieczeniu.
 • Wariant 3: pan Władysław ma 32 lata i jest mieszkańcem Wambierzyc. Ubezpieczenie OC kupuje od 9 lat. Niestety, w zeszłym roku spowodował szkodę.
 • Wariant 4: pani Konstancja skończyła 22 lata i kupuje swoje drugie OC w życiu. Dotąd nie była sprawcą żadnej szkody. Mieszka w Skawinie.

Ceny OC policzyliśmy dla kilku flagowych modeli Saab, takich jak Saab 900, Saab 9-3 oraz Saab 9-5.


Ubezpieczenie OC Saab 9-2X

Saab 9-2X, należący do klasy kompaktowej, był produkowany w latach 2004-2006. Pojazd zbudowano w ramach współpracy z marką Subaru i posiada taką samą płytę podłogową jak Subaru Impreza II kombi. Ile kosztuje ubezpieczenie OC dla Saab 9-2X?

Saab 9-2X – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Maciej – doświadczony kierowca z Krosna 381 zł
Pani Dagmara – doświadczony kierowca ze Szczecina 531 zł
Pan Władysław – kierowca z niedawną szkodą 768 zł
Pani Konstancja – młody kierowca 1732 zł

Ubezpieczenie OC Saab 9-3

Saab 9-3 należy do klasy średniej. Marka Saab produkowała go do 2011 r. W latach 2013-2015 trafił ponownie na rynek, tym razem dzięki National Electric Vehicle Sweden. Przy jego projektowaniu Saab korzystał z zaplecza technologicznego koncernu General Motors. Dlatego właśnie w Saab 9-3 wprowadzono pierwszy w historii marki silnik wysokoprężny. Czy OC dla Saab 9-3 jest drogie?

Saab 9-3 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Maciej – doświadczony kierowca z Krosna 379 zł
Pani Dagmara – doświadczony kierowca ze Szczecina 528 zł
Pan Władysław – kierowca z niedawną szkodą 800 zł
Pani Konstancja – młody kierowca 1715 zł

Ubezpieczenie OC Saab 9-5

Saab 9-5 to przedstawiciel klasy wyższej-średniej w ofercie szwedzkiej marki. W designie auta wyraźnie widać skandynawską surowość i minimalizm. Stylizacja deski rozdzielczej przywołuje na myśl wnętrze samolotu, które inspirowało projektantów pojazdu. Uwagę zwraca miejsce ulokowania kluczyka do stacyjki – umieszczono go między przednimi fotelami. Jaka jest przeciętna składka OC dla Saab 9-5?

Saab 9-5 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Maciej – doświadczony kierowca z Krosna 349 zł
Pani Dagmara – doświadczony kierowca ze Szczecina 484 zł
Pan Władysław – kierowca z niedawną szkodą 801 zł
Pani Konstancja – młody kierowca 1408 zł

Ubezpieczenie OC Saab 9-7X

Saab 9-7X – SUV klasy wyższej – jest pierwszym samochodem typu SUV w historii szwedzkiej marki. Konstrukcję auta opracowano na płycie podłogowej koncernu General Motors. Niezależnie od wersji napęd jest przekazywany na wszystkie koła pojazdu poprzez automatyczną skrzynię biegów. Jakiej składki OC powinni się spodziewać właściciele Saab 9-7X?

Saab 9-7X – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Maciej – doświadczony kierowca z Krosna 646 zł
Pani Dagmara – doświadczony kierowca ze Szczecina 867 zł
Pan Władysław – kierowca z niedawną szkodą 876 zł
Pani Konstancja – młody kierowca 2627 zł

Ubezpieczenie OC Saab 900

Saab 900 należący do klasy średniej był produkowany do 1998 r. To pierwszy seryjnie produkowany w Europie pojazd z benzynowym silnikiem turbodoładowanym. Ten awangardowy model Saaba zyskał w Polsce przydomek „krokodyl”. Ile zapłaci się za OC Saaba 900?

Saab 900 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Maciej – doświadczony kierowca z Krosna 408 zł
Pani Dagmara – doświadczony kierowca ze Szczecina 571 zł
Pan Władysław – kierowca z niedawną szkodą 662 zł
Pani Konstancja – młody kierowca 1779 zł

Ubezpieczenie OC Saab 9000

Saab 9000 to przedstawiciel klasy średniej-wyższej zaprezentowany po raz pierwszy w 1984 r. Samochód zaprojektowano na płycie podłogowej zwanej Tipo 4, która była wspólnym dziełem Saaba i Fiata. Saab 9000 to pierwszy duży, flagowy model marki ze Szwecji. Czy łatwo znaleźć tanie OC dla Saaba 9000?

Saab 9000 – przykładowe kalkulacje OC:

Kierowca Najtańsza propozycja ubezpieczenia OC
Pan Maciej – doświadczony kierowca z Krosna 396 zł
Pani Dagmara – doświadczony kierowca ze Szczecina 553 zł
Pan Władysław – kierowca z niedawną szkodą 615 zł
Pani Konstancja – młody kierowca 1682 zł

OC Saab - ile wynosi składka?

Pod względem ubezpieczenia OC Saab na pewno nie zrujnuje Cię finansowo. Składki ubezpieczeń są dość niskie i to także dla tych kierowców, którzy muszą się zazwyczaj liczyć z podwyżkami cen. Pani Dagmara – osoba z dużego miasta – może kupić ubezpieczenie OC dla Saaba 9-5 za 484 zł. Z kolei pan Władysław, mimo spowodowanej niedawno szkody, ubezpieczy Saaba 9000 za 615 zł.

Oczywiście, należy pamiętać, że składki przedstawione w powyższych tabelach to najtańsze OC znalezione dla danych modeli Saabów i ich właścicieli. Inne propozycje były nierzadko droższe nawet o 1000 zł. Właśnie dlatego kupując obowiązkowe ubezpieczenie, nie warto chwytać bez zastanowienia pierwszą ofertę z brzegu przesłaną przez ubezpieczyciela. Lepiej skorzystać z kalkulatora OC i porównać różne propozycje. W ten sposób prosto i szybko znajdziesz najkorzystniejsze OC dla siebie.

W powyższych tabelach niewątpliwie wyróżniają się składki OC dla pani Konstancji – młodego kierowcy kupującego swoje drugie OC w życiu. Takie osoby nierzadko jeżdżą brawurowo i zbyt szybko. W połączeniu z małym doświadczeniem za kółkiem tworzy to zabójczą mieszankę. Ubezpieczyciele oferują więc zwykle wysokie propozycje ubezpieczeń OC młodym kierowcom.

Czy istnieje jakaś możliwość obniżenia składki OC w takim przypadku? Tak, jest to współwłasność auta z doświadczonym kierowcą. Wtedy ubezpieczyciel bierze pod uwagę zarówno zwyżki młodej osoby, jak i zniżki osoby ze stażem za kółkiem. Dzięki temu ostateczna cena OC dla Saaba będzie wyraźnie niższa.

Ubezpieczenie AC Saab - czy opłaca się kupować?

Firma Saab została zlikwidowana w 2012 r., więc auta tej marki poruszające się po polskich drogach mają już nieco lat. Nie oznacza to jednak, że zakup AC dla takiego auta nie ma sensu. Ze względu na wiele nietypowych rozwiązań stosowanych w szwedzkich pojazdach, naprawa takiego pojazdu nawet po drobnej kolizji może być bowiem dość kosztowna.

Ubezpieczenie AC pomoże Ci w razie:

 • uszkodzenia,
 • zniszczenia,
 • kradzieży

Twojego samochodu.

Jeśli Twój Saab ma już kilkanaście lat, możesz zdecydować się na mini AC zamiast pełnego autocasco . Jest ono znacznie tańsze i zapewnia pomoc tylko w ściśle określonych sytuacjach. Pamiętaj, że dokładne warunki małego AC różnią się zależnie od ubezpieczyciela. Niektóre firmy w ramach tego ubezpieczenia zapewniają ochronę od skutków działania żywiołów, inne stawiają na pomoc w razie szkody całkowitej. Wybierając mini AC, sprawdź więc zawsze, od czego konkretnie chroni dana polisa.

AC Saab - jaka jest składka?

Ubezpieczenie AC to dobrowolna polisa. W związku z tym każdy ubezpieczyciel ma też pewną dowolność w ustalaniu warunków ubezpieczenia. Oczywiście, istnieją pewne przyjęte normy i ogólny kształt autocasco jest wszędzie podobny. W szczegółach jednak polisy mogą się dość mocno różnić. Dodatkowo praktycznie każdy ubezpieczyciel proponuje kilka różnych wariantów AC. Wybrany zakres ochrony wpływa rzecz jasna na cenę.

Aby uwzględnić różnorodność warunków AC, policzyliśmy cenę autocasco dla Saaba, biorąc pod uwagę dwa różne warianty. Prezentujemy je poniżej:

Wariant 1 – AC o najmniejszym zakresie ochrony

 • odszkodowanie liczone na podstawie kosztorysu
 • udział własny
 • części zamienne
 • amortyzacja

Wariant 2 – AC o pełnym zakresie ochrony

 • naprawa w serwisie
 • minimalny udział własny
 • części oryginalne
 • brak amortyzacji

Koszt autocasco policzyliśmy dla już wcześniej zaprezentowanych przykładowych kierowców.


Saab – kalkulacje OC+AC dla pana Macieja – doświadczonego kierowcy z Krosna:

Model Saab Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Saab 9-3 690 zł 1188 zł
Saab 9-5 855 zł 1299 zł

Saab – kalkulacje OC+AC dla pani Dagmary – doświadczonego kierowcy ze Szczecina:

Model Saab Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Saab 9-3 780 zł 1390 zł
Saab 9-5 880 zł 1771 zł

Saab – kalkulacje OC+AC dla pana Władysława – kierowcy z niedawną szkodą:

Model Saab Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Saab 9-3 1453 zł 1853 zł
Saab 9-5 1724 zł 2081 zł

Saab – kalkulacje OC+AC dla pani Konstancji – młodego kierowcy:

Model Saab Wariant 1: cena OC+AC Wariant 2: cena OC+AC
Saab 9-3 2338 zł 3872 zł
Saab 9-5 2637 zł 4554 zł

Jak widać, ceny pakietów OC i AC dla aut marki Saab też nie są zbyt wysokie. Doświadczony kierowca, zarówno z małego jak i dużego miasta, może ubezpieczyć swojego Saaba 9-3 lub Saaba 9-5 za niecały tysiąc złotych rocznie.

Saab - dla kogo to marka?

Ekstrawagancki Saab z pewnością nie jest autem dla każdego. Kupując pojazd tej marki, trzeba być przygotowanym na humory i naprawy samochodu. Nie da się jednak zaprzeczyć, że Saab jest zazwyczaj dobrze wyposażony, a także zapewnia bardzo dobre osiągi. Silniki benzynowe tych aut posiadają bowiem zwykle turbosprężarki. Wiąże się z tym wysokie zużycie paliwa, ale akurat ono jest trochę równoważone atrakcyjnymi propozycjami OC dla aut marki Saab.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-10

Ubezpieczenie OC Land Rover – ile kosztuje?

Samochody terenowe i SUV-y to specjalność brytyjskiej marki Land Rover. Sprawdzamy, ile za ubezpieczenie OC zapłacą osoby posiadające Land Rovery Discovery czy Defender.

Czytaj więcej
Komentarze