Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC w Avivie

Ubezpieczenie OC w Avivie

Data aktualizacji: 2021-09-22
Podstawowy zakres ubezpieczenia OC jest wszędzie taki sam. Aviva proponuje jednak interesujące bezpłatne dodatki do obowiązkowej polisy. Sprawdź, co otrzymasz, jeśli zdecydujesz się kupić OC u tego ubezpieczyciela.

Samochód po kolizji - szkoda Najważniejszym czynnikiem przy wyborze ubezpieczenia OC powinna być wysokość składki. Jeśli jednak dwa towarzystwa proponują polisy w zbliżonej cenie, warto przyjrzeć się, jakie bezpłatne dodatki oferują. Sprawdzamy, jak to wygląda w Avivie.

Spis treści

 1. Kalkulator OC Aviva
 2. Darmowe dodatki do ubezpieczenia OC w Avivie
 3. Pakiet usług dodatkowych do ubezpieczenia OC w Avivie
 4. Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) w Avivie
 5. Czy warto kupić OC w Avivie?

Kalkulator OC Aviva

Ubezpieczenie OC w Avivie możesz zakupić przez Internet. Wcześniej jednak warto skorzystać z kalkulatora OC/AC, aby sprawdzić, jak propozycja tego ubezpieczyciela wypada na tle ofert innych towarzystw.

Darmowe dodatki do ubezpieczenia OC w Avivie

Aviva oferuje kompleksowy pakiet darmowych dodatków do ubezpieczenia OC. Razem z polisą OC otrzymasz:

 • darmową lekcję w Szkole Bezpiecznej Jazdy – jeżeli przydarzy Ci się wypadek, zgłoś się do Avivy w ciągu 14 dni, a ubezpieczyciel umówi Cię na spotkanie w Szkole Bezpiecznej Jazdy,
 • polisę Assistance – wariant podstawowy działający w całej Europie (oprócz Rosji) zapewnia:
  • holowanie pojazdu,
  • transport kierowcy i pasażerów do miejsca odholowania auta,
  • samochód zastępczy,
  • parkowanie (do 100 zł),
  • informację medyczną,
  • informację o warsztatach naprawczych,
 • Zieloną Kartę - jeśli będziesz potrzebował certyfikatu Zielonej Karty, zadzwoń do Avivy. Ubezpieczyciel prześle dokument pod wskazany przez Ciebie adres.

Aviva odholuje także samochód osoby poszkodowanej do warsztatu, jeśli to ubezpieczony spowoduje wypadek.

Przekonaj się, czy opłaca się dokupić NNW w Avivie

Podstawowy pakiet Assistance zapewnia dość standardową pomoc, ale warto zwrócić uwagę na zasięg terytorialny. Darmowe polisy assistance dodawane do OC zazwyczaj działają jedynie w Polsce. Tymczasem ubezpieczenie w Avivie obejmuje prawie całą Europę.

Globtroterzy docenią także bezpłatną Zieloną Kartę. Mając ubezpieczenie OC w Avivie, jest się gotowym na podróż w najdalsze zakątki Europy.

Pakiet usług dodatkowych do ubezpieczenia OC w Avivie

Ochronę proponowaną przez Avivę można jeszcze rozszerzyć, dokupując w momencie zawierania umowy OC dodatkowe klauzule. Każda z tych opcji kosztuje zaledwie 9 zł. Warto więc im się przyjrzeć i sprawdzić, która z nich może okazać się rzeczywiście przydatna.

Możliwości do wyboru są następujące:

 • Car SPA – po naprawie pojazdu Aviva dodatkowo wypoleruje lakier auta lub oczyści tapicerkę,
 • Ubezpieczenie opon – w przypadku uszkodzenia opony Aviva wymieni koło lub odholuje auto do warsztatu na naprawę,
 • Ochrona elektroniki w zagranicznej podróży – w razie uszkodzenia sprzętu elektronicznego lub jego utraty w następstwie napaści, kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozboju, Aviva zapewni dojazd do sklepu ze sprzętem RTV oraz pomoc tłumacza przy zgłoszeniu kradzieży. Wypłaci też jednorazowe świadczenie w wysokości 300 €.

Sprawdź, jak kupić OC online w Avivie

Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) w Avivie

Dzięki systemowi Bezpośredniej Likwidacji Szkód możesz zgłosić do Avivy uszkodzenie samochodu w wyniku kolizji, nawet jeśli sprawca jest ubezpieczony w innym towarzystwie. Aviva wypłaci Ci odszkodowanie, a potem sama zajmie się odzyskaniem pieniędzy od towarzystwa winnego kierowcy.

Aviva należy do systemu BLS od 1 lipca 2015 r. Trzeba jednak pamiętać, że aby można było zgłosić szkodę w ramach tego systemu, muszą zostać spełnione poniższe warunki:

 • zdarzenie miało miejsce w Polsce,
 • w kolizji brały udział tylko 2 pojazdy,
 • w zdarzeniu nie było rannych (doszło zatem do kolizji, a nie do wypadku),
 • wina została orzeczona przez policję / samodzielnie przez uczestników zdarzenia (sprawa nie jest w sądzie),
 • wartość szkody w samochodzie nie przekracza 30 tys. zł,
 • ubezpieczyciel sprawcy także należy do BLS.

Czy warto kupić OC w Avivie?

Darmowe dodatki do OC w Avivie są dość atrakcyjne. Pamiętaj jednak, że tak naprawdę wartościowe są one jedynie wtedy, jeżeli propozycja ubezpieczenia OC w Avivie jest jedną z najtańszych w Twoim przypadku. Jeśli inne towarzystwo proponuje Ci polisę tańszą o kilkaset złotych, to bardziej opłacalnym wyjściem jest wybór najtańszego ubezpieczyciela i dokupienie assistance.

Sprawdź także:

Inne ubezpieczenia komunikacyjne w Avivie

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC w HDI

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, której podstawowy zakres jest regulowany prawem. HDI proponuje jednak także Pakiet OC Turbo zawierający liczne atrakcyjne dodatki. Sprawdź, czy warto...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-15

Ubezpieczenie OC InterRisk

Ubezpieczenie OC pojazdów jest najbardziej znaną obowiązkową polisą w Polsce. Jej warunki są ściśle określone w ustawie. Ubezpieczyciele mogą więc tak naprawdę rywalizować jedynie ceną oraz dodatkami...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-14

Ubezpieczenie OC UNIQA

Warunki ubezpieczenia OC nie zaskoczą Cię w żadnym towarzystwie, ponieważ są one regulowane ustawą. Ubezpieczyciel może jednak przyciągać kierowców atrakcyjnymi dodatkami do obowiązkowej polisy....

Czytaj więcej
Komentarze