Strona główna  |  Ubezpieczyciele w Polsce  |  Allianz Direct

Allianz Direct

Kalkulator ubezpieczeń w Allianz Direct

Allianz Direct logo

Porównywarka ubezpieczeń OC/AC Ubea.pl umożliwi Ci szybkie sprawdzenie cen i warunków polis proponowanych przez największych ubezpieczycieli. Ubezpieczenie Allianz Direct możesz zakupić od razu przez Internet. Możesz też zamówić rozmowę telefoniczną z konsultantem towarzystwa. Pamiętaj, że kupując polisę w systemie direct, masz możliwość zrezygnowania z zawartej umowy w ciągu 30 dni bez żadnych konsekwencji.

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Allianz jest jedną z największych instytucji finansowych na świecie. W odpowiedzi na rozwój internetowej sprzedaży ubezpieczeń, w grudniu 2006 r. zaczął w Polsce działać serwis Allianz Direct oferujący w imieniu Allianz polisy online oraz przez telefon.

W 2012 r. nowym właścicielem serwisu Allianz Direct stał się Allianz Polska.

Obecnie za pośrednictwem Allianz Direct można w prosty i szybki sposób ubezpieczyć samochód, mieszkanie oraz zakupić polisę na podróż.

Spis treści:

  1. Kalkulator OC w Allianz Direct
  2. Dane teleadresowe Allianz Direct
  3. Opinie o Allianz Direct
  4. Zgłoszenie szkody w Allianz Direct
  5. Wypowiedzenie OC w Allianz Direct
  6. Rezygnacja z OC w Allianz Direct
  7. Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Allianz Direct
  8. Ubezpieczenie samochodu w Allianz Direct
  9. Ubezpieczenie turystyczne Allianz Direct
  10. Ubezpieczenie domu Allianz Direct

Kalkulator OC w Allianz Direct

Allianz Direct promuje sprzedaż ubezpieczeń przez Internet oraz telefon. Wysokość składki OC można więc oczywiście poznać za pośrednictwem internetowego kalkulatora. Serwis wylicza jednak tylko cenę ubezpieczenia w Allianz. Tę ofertę warto więc porównać z innymi przy pomocy kalkulatora Ubea.pl. Dzięki temu będziesz pewien, że nie przepłacasz za obowiązkową polisę.

Dane teleadresowe Allianz Direct

Adres

Allianz Polska Services Sp. z o.o.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Infolinia

223 853 853

Infolinia dostępna od poniedziałku do piątku od 8 do 18

Strona internetowa
www.allianz.pl


Online

Wiele spraw w Allianz załatwisz wygodnie za pośrednictwem formularzy online.

Opinie o Allianz Direct

Zanim kupisz ubezpieczenie, warto sprawdzić, co sądzą o danym towarzystwie jego klienci. Na forum Ubea znajdziesz także opinie o Allianz Direct. Zachęcamy do dodawania własnych ocen.

Zgłoszenie szkody w Allianz Direct

Szkodę w Allianz najszybciej i najwygodniej zgłosić online. Istnieje także możliwość poinformowania ubezpieczyciela o zdarzeniu telefonicznie pod numerem 224 224 224.

Wypowiedzenie OC w Allianz Direct

Kiedy kupujesz polisę OC za pośrednictwem Allianz Direct, tak naprawdę ubezpieczasz samochód w Allianz. Z tego powodu ewentualne wypowiedzenie polisy (np. na koniec obowiązywania umowy, kiedy chcesz zmienić towarzystwo) najlepiej przesłać bezpośrednio do Allianz.

Rezygnacja z OC w Allianz Direct

Kupiłeś auto ubezpieczone za pośrednictwem Allianz Direct? W dowolnym momencie możesz zrezygnować z tej umowy i kupić nowe OC w innym towarzystwie. Jeśli zdecydujesz się pozostać przy ubezpieczeniu poprzedniego właściciela, pamiętaj, że nie zostanie ono automatycznie przedłużone na następny rok.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Allianz Direct

Sprzedawca samochodu ma obowiązek zgłosić ubezpieczycielowi zbycie pojazdu w ciągu 14 dni. Jeśli nie przypilnujesz tego, Twoja umowa OC ulegnie automatycznemu przedłużeniu i otrzymasz wezwanie do zapłaty składki za auto, którego już nie posiadasz. Towarzystwo będzie także żądało od Ciebie spłacania kolejnych rat, jeśli zdecydowałeś się na rozłożenie płatności za polisę.

Sprzedaż samochodu najłatwiej zgłosić w Allianz za pośrednictwem formularza online . Pamiętaj, że jeżeli nabywca zdecyduje się wypowiedzieć zawartą przez Ciebie umowę ubezpieczenia OC, masz prawo do zwrotu składki za niewykorzystany okres.

Ubezpieczenie samochodu w Allianz Direct

Ubezpieczenie OC Allianz Direct

Wybierając ubezpieczenie OC, najlepiej kierować się ceną polisy oraz wygodą zakupu. Allianz Direct umożliwia Ci zawarcie umowy przez Internet. Dzięki temu samochód ubezpieczysz także w weekend czy w środku nocy.

Ubezpieczenie AC Allianz Direct

Nawet najlepsze umiejętności prowadzenia samochodu nie uchronią Cię od szkód spowodowanych działaniem żywiołów czy od kradzieży. Dlatego jeżeli zależy Ci na Twoim aucie, zakup ubezpieczenie AC, aby czuć się bezpiecznym w każdej sytuacji.

Ubezpieczenie Assistance Allianz Direct

Wśród wakacyjnych planów nikt nie wypisuje „szukania warsztatu samochodowego za granicą”. Awaria auta może się jednak zdarzyć wszędzie o dowolnej porze. Dlatego Allianz w ramach ubezpieczenia assistance zapewnia pomoc 24 godziny na dobę w Polsce i za granicą. Do wyboru masz 3 warianty o różnym zakresie ochrony.

Ubezpieczenie NNW Allianz Direct

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w Allianz zapewni rodzinie wypłatę nawet 90 000 zł w przypadku śmierci kierowcy w wyniku zdarzenia drogowego. Polisa gwarantuje także świadczenie za uszczerbek na zdrowiu będący konsekwencją wypadku komunikacyjnego oraz za śmierć pasażerów.

Ubezpieczenie ochrony prawnej Allianz Direct

Ubezpieczenie ochrony prawnej jest nadal mało rozpowszechnione w Polsce, mimo że bardzo wiele osób narzeka na wysokie koszty procesów sądowych. Ubezpieczenie proponowane przez Allianz zapewnia zwrot kosztów do 15 000 zł, jeśli w związku z użytkowaniem samochodu popadniesz w spór prawny.

Zielona Karta Allianz Direct

Zielona Karta przyda Ci się wtedy, kiedy jedziesz do jednego z europejskich krajów, który nie uznaje polskiego ubezpieczenia OC (np. na Ukrainę, do Azerbejdżanu czy Macedonii). W wielu towarzystwach osoby mające obowiązkową polisę u tego ubezpieczyciela otrzymują Zieloną Kartę za darmo. W Allianz trzeba jednak dodatkowo zapłacić za ten dokument.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód Allianz Direct

Allianz oferuje bezpośrednią likwidację szkód jedynie tym kierowcom, którzy mają wykupione w tej firmie ubezpieczenie AC.

Sprawdź, jak działa system Bezpośredniej Likwidacji Szkód

Ubezpieczenie turystyczne Allianz Direct

Urlop na plaży, sportowy wypoczynek, wyjazd na rok za granicę – spośród wielu ubezpieczeń turystycznych proponowanych przez Allianz Direct znajdziesz polisę na każdą okazję. Pamiętaj, by ustalając konkretne warunki ochrony, wybrać odpowiednio dużą sumę, zwłaszcza w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia.

Ubezpieczenie domu Allianz Direct

Ubezpieczenie domu Allianz Direct

Polisa w formule All Risks pozwala Ci ubezpieczyć dom, nawet od tych ryzyk, które ciężko przewidzieć w momencie zawierania umowy ubezpieczenia. Jeżeli dopłacisz dodatkową składkę, ubezpieczyciel zniesie także limity kwot obowiązujące w przypadku zabezpieczenia przedmiotów wartościowych.

Ubezpieczenie mieszkania Allianz Direct

Ubezpieczając mieszkanie w Allianz, otrzymujesz prawo do lokalu zastępczego do 60 dni. Dzięki temu będziesz mógł na spokojnie zająć się remontem nieruchomości po szkodzie.

Zobacz, jak wybrać dobre ubezpieczenie domu i mieszkania

Ubezpieczenie budowy Allianz Direct

Żywioły i złodzieje nie omijają dopiero budowanych domów. Allianz umożliwia więc ubezpieczenie budynku już na etapie budowy. Pamiętaj, by ustalając sumę ubezpieczenia, uwzględnić planowane na dany rok inwestycje, które zwiększą wartość budowli.

Ubezpieczenie domku letniskowego Allianz Direct

Nieruchomość używana jedynie okazjonalnie także potrzebuje ochrony. Dlatego w Allianz można ubezpieczyć nie tylko dom i mieszkanie, lecz także domek letniskowy, budynek gospodarczy oraz garaż.