mBank

Kalkulator ubezpieczeń w mBank

mBank logo

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Bank rozpoczął działalność jako Bank Rozwoju Ekspertów (BRE Bank) w 1986 r. W 2000 r. firma uruchomiła mBank, czyli pierwszy w pełni internetowy bank w Polsce. W 2013 r. ujednolicono markę i nazwa „mBank” zastąpiła nazwę firmy oraz marek BRE i MultiBank.

W 2015 r. mBank rozpoczął długoterminową współpracę z grupą AXA i od tego momentu zaczął sprzedawać ubezpieczenia oferowane przez to towarzystwo. Obecnie posiadacze rachunku w mBank mogą zakupić ubezpieczenia komunikacyjne, turystyczne, mieszkaniowe, na życie, a także polisy bardziej związane z działalnością bankową, czyli ubezpieczenia kredytów oraz kart.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC mBank
 2. Kontakt mBank
 3. Opinie o mBank
 4. Odszkodowanie z mBank
 5. Wypowiedzenie OC mBank
 6. Rezygnacja z ubezpieczenia mBank
 7. Zgłoszenie sprzedaży auta mBank
 8. Ubezpieczenie samochodu mBank
 9. Ubezpieczenie turystyczne mBank
 10. Ubezpieczenie domu i mieszkania mBank
 11. Ubezpieczenie życia mBank

Kalkulator OC mBank

Klienci mBank mają możliwość wyliczyć składkę OC i AC oraz zakupić ubezpieczenie na stronie banku. Warto jednak porównać składkę proponowaną przez AXA za pośrednictwem mBank z propozycjami innych towarzystw. Szybko zrobisz to przy pomocy kalkulatora OC/AC Ubea.pl.

Kontakt mBank

Adres korespondencyjny

mBank S.A.
Bankowość detaliczna
Skrytka Pocztowa 2108
90-959 Łódź 2

Ekspert online

Ekspert online mBank jest dostępny przez całą dobę 7 dni w tygodniu

Telefon

801 300 800

Opinie o mBank

Sprawdź opinie o mBank na forum, by przekonać się, co o tych ubezpieczeniach sądzą dotychczasowi klienci. Jeśli kupowałeś polisę za pośrednictwem mBanku, dodaj swoją ocenę.

Odszkodowanie z mBank

Szkodę z ubezpieczenia możesz zgłosić telefonicznie (22 459 10 00) lub mailowo (ubezpieczenia@axa.pl). Od razu po zgłoszeniu zdarzenia towarzystwo przystąpi do badania okoliczności sprawy i prześle propozycję odszkodowania. Jeśli ta oferta Ci odpowiada, możesz ją od razu zaakceptować. Nie wahaj się jednak składać roszczenia o wyższe świadczenie, jeśli uważasz, że należy Ci się więcej pieniędzy.

Sprawdź, jak otrzymać wysokie odszkodowanie z OC i AC

Wypowiedzenie OC mBank

Za pośrednictwem mBanku można zakupić ubezpieczenia AXA, więc wypowiedzenie polisy OC najlepiej przesłać bezpośrednio do tego towarzystwa. Można to zrobić:

 • mailowo pod adres:
  serwis@axaubezpieczenia.pl

 • korespondencyjnie pod adres:
  AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.
  ul. Chłodna 51,
  00-867 Warszawa

Przeczytaj, kiedy możesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC

Rezygnacja z ubezpieczenia mBank

Kupując używane auto, przejmujesz automatycznie polisę OC przypisaną do tego auta. Musisz jednak pamiętać, że ubezpieczyciel ma prawo dokonać rekalkulacji. Jeśli w jej wyniku okaże się, że składka nie jest już dla Ciebie korzystna, wypowiedz OC i zakup polisę w innym towarzystwie. Możesz to zrobić w dowolnym momencie obowiązywania ubezpieczenia. Towarzystwo zażąda jednak od Ciebie dopłaty za te dni, kiedy faktycznie udzielało Ci ochrony. Jeśli więc chcesz rezygnować z OC, najlepiej zrobić to od razu po zakupie auta.

Zgłoszenie sprzedaży auta mBank

Sprzedaż auta powinieneś zgłosić w ciągu 14 dni do swojego ubezpieczyciela. Najprościej zrobić to, korzystając z formularza online udostępnionego na stronie mBank. Sprzedaż samochodu możesz też jednak zgłosić mailem lub tradycyjną pocztą (korzystając z tych samych adresów, które podano wyżej przy okazji omawiania sposobów wypowiedzenia OC).

Ubezpieczenie samochodu mBank

Ubezpieczenie OC mBank

Ubezpieczenie OC ma wszędzie dokładnie taki sam zakres ochrony. Warto więc wybrać najtańszą ofertę i nie przepłacać. Osoby, które kupują OC za pośrednictwem mBank, mogą liczyć na rabat 15%, jeśli zawierają umowę przez Internet.

Ubezpieczenie AC mBank

mBank udostępnia ubezpieczenie AC w dwóch wariantach: „ekonomicznym” oraz bardziej rozbudowanym „wygodnym”. Różnią się one m.in. sposobem likwidacji szkody, występowaniem udziału własnego oraz gwarantowanej sumy ubezpieczenia. Możesz także stworzyć wariant własny, w którym sam ustalasz najważniejsze warunki polisy.

Ubezpieczenie NNW mBank

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia świadczenie, jeśli efektem wypadku komunikacyjnego jest śmierć, czasowy uszczerbek na zdrowiu lub trwałe inwalidztwo kierowcy lub pasażerów. Możesz wybrać jedną z dwóch sum ubezpieczenia: 10 000 zł lub 20 000 zł.

Ubezpieczenie szyb mBank

W ramach tego ubezpieczenia towarzystwo wymieni szybę w razie jej pęknięcia lub wybicia. Polisa działa w całej Polsce. Co ważne, zgłoszenie szkody z tego ubezpieczenia nie spowoduje utraty zniżek na AC w AXA.

Ubezpieczenie opon mBank

Po złapaniu gumy potrzebna jest szybka pomoc na drodze. mBank zapewni Ci taką w ramach ubezpieczenia opon. Koło w Twoim aucie zostanie wymienione od razu na miejscu lub też ubezpieczyciel odholuje samochód do warsztatu i pokryje koszt naprawy.

Ubezpieczenie Natychmiastowej Pomocy Assistance mBank

mBank proponuje ubezpieczenie assistance w 4 wariantach, różniących się zakresem świadczeń, zasięgiem terytorialnym oraz limitami odpowiedzialności. Możesz więc dobrać taki zakres pomocy, jaki jest Ci faktycznie potrzebny.

Ubezpieczenie Natychmiastowej Pomocy Assistance – Samochód Zastępczy mBank

Oprócz pełnego assistance mBank oferuje także dodatkowe ubezpieczenie zapewniające jedynie samochód zastępczy po szkodzie. Możesz wybrać jeden z dwóch wariantów. W pierwszym z nich otrzymasz samochód zastępczy na 7 dni, a w drugim na 14.

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej Posiadacza Pojazdu mBank

Każdy wie, że procesy sądowe w Polsce są długie i kosztowne. Z ubezpieczeniem ochrony prawnej kierowca może liczyć na pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów adwokata i procesu aż do kwoty wynoszącej 10 000 zł.

Ubezpieczenie Niezdolności do Pracy Zarobkowej mBank

Konsekwencje wypadku drogowego mogą być bardzo poważne. Dodatkowe ubezpieczenie proponowane przez mBank zapewnia wypłatę świadczenia do 100 000 zł, jeśli w wyniku zdarzenia związanego z ruchem drogowym zostanie stwierdzona trwała niezdolność do pracy.

Ubezpieczenie Pobytu w Szpitalu w Wyniku Nieszczęśliwego Wypadku Posiadacza Pojazdu mBank

Każdy dzień pobytu w szpitalu oznacza utraconą szansę na zarobek. Jeśli w placówce medycznej przebywasz z powodu wypadku komunikacyjnego, mBank wypłaci Ci do 150 zł za każdą spędzoną tam dobę.

Ubezpieczenie Utraty Życia Posiadacza Pojazdu Wskutek Nieszczęśliwego Wypadku mBank

Podróżujesz dużo autem i obawiasz się, jak poradzi sobie Twoja rodzina, jeśli zginiesz w wypadku komunikacyjnym? Ubezpieczenie Utraty Życia zapewni Twoim bliskim wypłatę 100 000 zł, jeżeli przyczyną śmierci był wypadek samochodowy.

Ubezpieczenie turystyczne mBank

mBank proponuje sumę ubezpieczenia kosztów leczenia wynoszącą nawet 100 000 euro. Taka kwota zagwarantuje Ci bezpieczeństwo także w trakcie wyprawy na inny kontynent. Warto zwrócić uwagę, że polisa standardowo obejmuje amatorskie uprawianie sportu.

Sprawdź, jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne na wyjazd

Ubezpieczenie domu i mieszkania mBank

Ubezpieczenie domu mBank

mBank proponuje ubezpieczenie nieruchomości w 3 głównych wariantach różniących się zakresem ochrony. Oprócz tego dostępna jest także opcja „Pod kredyt”, która zapewnia odszkodowanie jedynie za szkody wynikające z działania żywiołów.

Ubezpieczenie mieszkania mBank

Za ubezpieczenie mieszkania w mBank możesz zapłacić jednorazowo lub podzielić płatność na raty (2, 4 lub nawet 12). Składka będzie pobierana automatycznie z Twojego konta.

Ubezpieczenie życia mBank

Osoby, które posiadają rachunek w mBanku od co najmniej 6 miesięcy, mogą wykupić ubezpieczenie Życie 24h. To podstawowa polisa, dzięki której Twoi bliscy otrzymają świadczenie w razie Twojej śmierci.