Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

TUW

TUW logo

Kalkulator ubezpieczeń w TUW

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Spis treści:

 1. Ubezpieczenia TUW
 2. Ubezpieczenia komunikacyjne TUW
 3. Ubezpieczenia dla rodziny TUW
 4. Ubezpieczenia dla rolnika TUW
 5. Ubezpieczenia dla firm TUW
 6. Inne ubezpieczenia w TUW
 7. Kontakt z TUW

Ubezpieczenia TUW

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych powstało w lutym 1992 roku podczas reaktywacji przedwojennej tradycji wzajemności. Współtwórcami TUW byli Fundacja Akcji Demokratycznej, Fundacja Pomocy Społecznej SOS, Fundacja Inicjatyw Społeczno - Gospodarczych, Społeczna Fundacja Solidarność oraz Euresa zachodnio - europejski holding towarzystw ubezpieczeniowych.

Pierwsza polisa wystawiona przez TUW została wystawiona 16 marca 1992 roku i właśnie tę datę uznano za początek działalności Towarzystwa w dziale ubezpieczeń majątkowych.

Towarzystwo opiera się na zasadzie wzajemności i realizuje ideę "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Głównym celem TUW jest zapewnienie kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej dla Członków tworzących Towarzystwo. Aby zostać Członkiem TUW wystarczy złożyć deklarację członkowską, wpłacić wpisowe, wykupić udziały, zawrzeć umowę ubezpieczenia i opłacić składkę członkowską. Osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Towarzystwa mogą zostać wyróżnione przez Walne Zgromadzenie tytułem Członkostwa Honorowego.

Ubezpieczenia komunikacyjne TUW

W ramach ubezpieczeń samochodowych TUW oferuje ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu mechanicznego, autocasco, NNW, zieloną kartę oraz Assistance.

Ubezpieczenie OC TUW

Ubezpieczenie OC to podstawowa polisa dla właściciela samochodu. Polskie prawo nie daje wyboru – trzeba je posiadać. Można jednak wybrać to towarzystwo, które ma dla nas najtańszą ofertę. Kupując ubezpieczenie OC TUW, otrzymuje się dodatkowo bezpłatną polisę Assistance, która zapewnia podstawową pomoc, jeżeli auto zepsuje się po drodze. Polskie OC gwarantuje ochronę także w innych krajach: we wszystkich państwach Unii Europejskiej, w Islandii, Lichtensteinie, Norwegii oraz Szwajcarii. Jeżeli jedziemy gdzie indziej, musimy dodatkowo dokupić na wyjazd Zieloną Kartę.

Ubezpieczenie AC TUW

Wypadek lub kradzież samochodu może zdarzyć się wszędzie, niezależnie od tego czy jesteśmy w Polsce czy za granicą. Ubezpieczenie AC TUW zapewni ochronę pojazdu w każdej sytuacji. Można ubezpieczyć samochodu aż do 15 roku eksploatacji, a w przypadku fabrycznie nowych aut mamy zapewnioną gwarantowaną sumę ubezpieczenia. Istnieje możliwość rozszerzenia podstawowej polisy AC o ubezpieczenie bagażu podróżnego czy ochronę w razie utraty kluczyków. Dodatkowo, nawet jeśli nie posiadamy jeszcze żadnych zniżek na AC, TUW obniży cenę polisy, jeśli mamy zniżki na OC.

Ubezpieczenie NNW TUW

Jeśli kupujemy ubezpieczenie OC lub AC, warto się zastanowić, czy nie dokupić jeszcze ubezpieczenia NNW.

Taka polisa zapewni wypłatę pieniędzy za następstwa nieszczęśliwych wypadków będących skutkiem poruszania się samochodem. Ubezpieczenie obejmuje także zdarzenia powstałe np. w wyniku wsiadania czy wysiadania z samochodu oraz jego załadunku i rozładunku. Ubezpieczenie NNW TUW obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów, a jego suma na osobę może wynosić od 5 000 do 25 000 zł. Sumę można dodatkowo zwiększyć kilkakrotnie dla kierowcy samochodu.

Ubezpieczenia dla rodziny TUW

W ramach ubezpieczeń TUW dla rodziny Członkowie Towarzystwa mogą ubezpieczyć dom i mieszkanie, ruchomości, OC w życiu prywatnym, OP, NNW, szyby i inne przedmioty szklane od stłuczenia, domki letniskowe, budowle i małą architekturę oraz dom w budowie.

Ubezpieczenia dla rolnika TUW

Ubezpieczenia TUW dla rolników obejmują budynki gospodarstwa rolnego, OC rolnika, kompleksowe ubezpieczenie "Bezpieczna Zagroda", uprawy i zwierzęta (w tym z dopłatami), mienie w gospodarstwie rolnym, drób oraz maszyny i sprzęt rolniczy (agrocasco).

Ubezpieczenia dla firm TUW

Oferta ubezpieczeń dla firm od TUW gwarantuje kompleksowe ubezpieczenia w ramach polisy "Bezpieczna firma w TUW-ie". Można również zawrzeć poszczególne ubezpieczenia majątkowe, techniczne, OC, osobowe i transportowe.

Inne ubezpieczenia w TUW

TUW oferuje również ubezpieczenia dla szkoły, gminy, wspólnoty mieszkaniowej i spółdzielni mieszkaniowej.

Kontakt z TUW

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW"
ul. H. Raabego 13
02-793 Warszawa

Infolinia

22 545 39 50

801 001 003

Infolinia czynna:

 • od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 20:00
 • w piątki od 8:00 do 19:00
 • w soboty od 8:00 do 15:00

E-mail

Strona internetowa:

www.tuw.pl