Kontakt
  • Link4
  • AXA Ubezpieczenia
  • Aviva
  • Proama
  • PZU
  • Warta

Polins

Polins logo

Kalkulator ubezpieczeń w Polins

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Polins jest głównym przedstawicielem w Polsce duńskiego ubezpieczyciela Gefion Insurance A/S.

Jakie problemy ma Gefion?

W marcu 2020 r. organ nadzoru finansowego w Danii zakazał towarzystwu Gefion sprzedaży nowych ubezpieczeń, a także odnawiania istniejących. Taka decyzja wynikła z niespełnienia kapitałowego wymogu wypłacalności przez Gefion oraz niezatwierdzenia planu przywrócenia prawidłowej sytuacji finansowej. Duński nadzór uznał, że przedstawiony plan nie zabezpieczy w odpowiedni sposób interesów aktualnych ani przyszłych klientów.

Aby Gefion mógł powrócić do sprzedaży polis, musiałby odzyskać płynność finansową. Na to jednak w najbliższej przyszłości się nie zanosi.

Ubezpieczenie samochodu Gefion - czy OC jest ważne?

Ubezpieczenie OC zawarte wcześniej w tym towarzystwie jest ważne do końca okresu obowiązywania. Jeśli więc masz OC w Gefion i spowodujesz kolizję czy wypadek, poszkodowany nadal będzie mógł się zgłosić do Twojego ubezpieczyciela po odszkodowanie.

Twoje OC nie przedłuży się jednak automatycznie na kolejny rok. Jeśli więc masz OC w Gefion, sprawdź przed końcem polisy, który ubezpieczyciel ma dla Ciebie korzystną ofertę i tam zakup nowe OC. Inaczej będzie Ci grozić wysoka kara za brak OC. Dotychczasowe OC nie odnowi się, więc nie musisz składać wypowiedzenia OC w Gefion.

Czy trzeba płacić kolejne raty OC dla Gefion?

Jeśli zakupiłeś OC w Gefion w ratach, masz nadal obowiązek opłacać wszystkie raty w terminie. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, Twoje aktualne OC jest nadal ważne, więc ubezpieczycielowi należą się składki za tę polisę.

Co ważne, opłacanie kolejnych rat za aktualne OC nie wpływa w jakikolwiek sposób na przedłużenie ubezpieczenia na kolejny rok w Gefion.

Upadłość Gefion - co się stanie, jeśli do niej dojdzie?

Jeśli spełni się czarny scenariusz i zostanie ogłoszona upadłość Gefiona, Twoje OC nie wygaśnie od razu. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny obejmie Cię ochroną jeszcze przez 90 dni, abyś miał czas wykupić nowe OC u innego ubezpieczyciela. Jeżeli jednak termin końca OC wypada szybciej, ubezpieczenie przestanie obowiązywać wraz z nadejściem tego dnia.

Jeżeli spowodujesz szkodę w czasie, kiedy ochroną będzie Cię obejmować Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, poszkodowany kierowca powinien zgłosić szkodę właśnie do UFG. Może to zrobić za pośrednictwem dowolnego ubezpieczyciela (np. tego, u którego sam ma wykupioną polisę).

Kontakt z Polins

Adres

ul. Gabriela Narutowicza 18
99-320 Żychlin
Polska

Telefon

+48 22 292 24 48

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00

Adres e-mail

info@polins.pl

Zgłoszenie szkody w Polins

Gefion jest nadal zobowiązany do likwidacji szkód oraz wypłaty odszkodowań z tytułu zawartych wcześniej ubezpieczeń. Jeśli więc przydarzy Ci się szkoda, jak najszybciej zgłoś ją do Polins - przedstawiciela Gefiona w Polsce.

Szkodę w Polins najwygodniej zgłosić za pośrednictwem formularza internetowego. Będziesz mógł wtedy bez pośpiechu wypełnić wszystkie pola, będąc pewnym, że nie zapomnisz o żadnej ważnej informacji.

Zgłoszenie szkody w Polins jest możliwe także telefonicznie lub przy pomocy maila.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Polins

Gefion nadal obsługuje aktualne polisy OC. Oznacza to, że Ciebie także wciąż dotyczy obowiązek zgłaszania zmian w danych na polisie, w tym zmiany właściciela samochodu.

O sprzedaży samochodu masz obowiązek poinformować swojego ubezpieczyciela w ciągu 14 dni. Jeśli masz OC w Polins, zbycie pojazdu możesz zgłosić przy pomocy internetowego formularza.