Polins

Kalkulator ubezpieczeń w Polins

Polins logo

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Polins jest głównym przedstawicielem w Polsce duńskiego ubezpieczyciela Gefion Insurance A/S.


Aktualizacja 10.06.2021 r.:

Sąd w Danii ogłosił właśnie upadłość Gefiona. Co to oznacza dla jego klientów oraz osób poszkodowanych przez kierowców posiadających OC w tym towarzystwie?

Roszczenia z obowiązkowego OC będzie realizował Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w Polsce. Szkodę do UFG należy zgłaszać za pośrednictwem dowolnego towarzystwa ubezpieczeń, które sprzedaje w naszym kraju OC. Żaden ubezpieczyciel nie może odmówić pomocy w takiej sytuacji.

Osoby, które posiadają w Gefionie dobrowolne polisy, muszą natomiast kierować swoje roszczenia do duńskich syndyków masy upadłościowej. Są to: Søren Aamann Jensen (adres: Tuborg Boulevard 1, 2900 Hellerup) oraz Boris Frederiksen (adres: Kalvebod Brygge 32, 2900 Hellerup). Roszczenia należy zgłosić w ciągu 4 tygodni od ogłoszenia upadłości Gefiona. Muszą one zawierać kompletną dokumentację udowadniającą zasadność składanych roszczeń. Należy jednak być gotowym na to, że realizacja roszczeń może nieco potrwać.

Jeżeli posiadasz ważne ubezpieczenie OC w Gefionie, musisz pamiętać, że ulegnie ono rozwiązaniu najpóźniej w chwili, kiedy upłyną 3 miesiące od dnia ogłoszenia upadłości (chyba że wcześniej minie termin ważności OC). Pamiętaj więc koniecznie o zawarciu nowej umowy obowiązkowego ubezpieczenia w odpowiednim terminie. Inaczej grozi Ci kara za brak OC.

Jakie problemy ma Gefion?

W marcu 2020 r. organ nadzoru finansowego w Danii zakazał towarzystwu Gefion sprzedaży nowych ubezpieczeń, a także odnawiania istniejących. Taka decyzja wynikła z niespełnienia kapitałowego wymogu wypłacalności przez Gefion oraz niezatwierdzenia planu przywrócenia prawidłowej sytuacji finansowej. Duński nadzór uznał, że przedstawiony plan nie zabezpieczy w odpowiedni sposób interesów aktualnych ani przyszłych klientów.

Aby Gefion mógł powrócić do sprzedaży polis, musiałby odzyskać płynność finansową. Na to jednak w najbliższej przyszłości się nie zanosi.

Ubezpieczenie samochodu Gefion - czy OC jest ważne?

Ubezpieczenie OC zawarte wcześniej w tym towarzystwie jest ważne do końca okresu obowiązywania. Jeśli więc masz OC w Gefion i spowodujesz kolizję czy wypadek, poszkodowany nadal będzie mógł się zgłosić do Twojego ubezpieczyciela po odszkodowanie.

Twoje OC nie przedłuży się jednak automatycznie na kolejny rok. Jeśli więc masz OC w Gefion, sprawdź przed końcem polisy, który ubezpieczyciel ma dla Ciebie korzystną ofertę i tam zakup nowe OC. Inaczej będzie Ci grozić wysoka kara za brak OC. Dotychczasowe OC nie odnowi się, więc nie musisz składać wypowiedzenia OC w Gefion.

Czy trzeba płacić kolejne raty OC dla Gefion?

Jeśli zakupiłeś OC w Gefion w ratach, masz nadal obowiązek opłacać wszystkie raty w terminie. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, Twoje aktualne OC jest nadal ważne, więc ubezpieczycielowi należą się składki za tę polisę.

Co ważne, opłacanie kolejnych rat za aktualne OC nie wpływa w jakikolwiek sposób na przedłużenie ubezpieczenia na kolejny rok w Gefion.

Upadłość Gefion - co się stanie, jeśli do niej dojdzie?

Jeśli spełni się czarny scenariusz i zostanie ogłoszona upadłość Gefiona, Twoje OC nie wygaśnie od razu. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny obejmie Cię ochroną jeszcze przez 90 dni, abyś miał czas wykupić nowe OC u innego ubezpieczyciela. Jeżeli jednak termin końca OC wypada szybciej, ubezpieczenie przestanie obowiązywać wraz z nadejściem tego dnia.

Jeżeli spowodujesz szkodę w czasie, kiedy ochroną będzie Cię obejmować Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, poszkodowany kierowca powinien zgłosić szkodę właśnie do UFG. Może to zrobić za pośrednictwem dowolnego ubezpieczyciela (np. tego, u którego sam ma wykupioną polisę).

Kontakt z Polins

Adres

ul. Gabriela Narutowicza 18
99-320 Żychlin
Polska

Telefon

+48 22 292 24 48

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00

Adres e-mail

info@polins.pl

Zgłoszenie szkody w Polins

Gefion jest nadal zobowiązany do likwidacji szkód oraz wypłaty odszkodowań z tytułu zawartych wcześniej ubezpieczeń. Jeśli więc przydarzy Ci się szkoda, jak najszybciej zgłoś ją do Polins - przedstawiciela Gefiona w Polsce.

Szkodę w Polins najwygodniej zgłosić za pośrednictwem formularza internetowego. Będziesz mógł wtedy bez pośpiechu wypełnić wszystkie pola, będąc pewnym, że nie zapomnisz o żadnej ważnej informacji.

Zgłoszenie szkody w Polins jest możliwe także telefonicznie lub przy pomocy maila.

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Polins

Gefion nadal obsługuje aktualne polisy OC. Oznacza to, że Ciebie także wciąż dotyczy obowiązek zgłaszania zmian w danych na polisie, w tym zmiany właściciela samochodu.

O sprzedaży samochodu masz obowiązek poinformować swojego ubezpieczyciela w ciągu 14 dni. Jeśli masz OC w Polins, zbycie pojazdu możesz zgłosić przy pomocy internetowego formularza.