Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Benefia

Benefia logo
OC w BenefiaBenefiaCena ubezpieczenia OC w Benefia3.841745950
OC + AC w BenefiaBenefiaCena ubezpieczenia OC + AC w Benefia3.36338250
OC + AC + NNW w BenefiaBenefiaCena ubezpieczenia OC + AC + NNW w Benefia3.64179850
OC + NNW w BenefiaBenefiaCena ubezpieczenia OC + NNW w Benefia3.81279750

Benefia w rankingu towarzystw

OC 3,84
OC + AC 3,36
OC + AC + NNW 3,64
OC + NNW 3,81

Kalkulator ubezpieczeń w Benefia

SAMOCHÓD DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Ubezpieczenia BENEFIA

BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group jest spółką akcyjną zawiązaną aktem notarialnym dnia 22 września 1999 roku. Jedynym akcjonariuszem jest austriacka grupa ubezpieczeniowo-bankowa Vienna Insurance Group, posiadająca ponad 180 letnią tradycję i doświadczenie. W skład jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowo - Wschodniej, jaką jest Vienna Insurance Group, wchodzi 50 firm ubezpieczeniowych działających w 23 krajach Europy.

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych BENEFII jest szeroka, zróżnicowana i dzięki temu dostosowana do specyfiki potrzeb i preferencji poszczególnych klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. BENEFIA doceniana na rynku ubezpieczeniowych na przełomie swojego istnienia otrzymała wiele prestiżowych nagród. Ostatnim osiągnięciem firmy jest przyznany w 2009 roku przez Kapitułę Polskiego Klubu Biznesu „Certyfikat Rzetelności i Wiarygodności”. Świadczy on o tym, że BENEFIA jest oceniana na rynku jako solidny i rzetelny partner dla swoich klientów. Certyfikat jest ważny do 30 grudnia 2011 roku.

Sprawdź, jak wyliczyć OC w kalkulatorze Benefia

Ubezpieczenia majątkowe Benefia dla klienta indywidualnego

Klient indywidualny ma możliwość zabezpieczenia całego swojego majątku począwszy od ubezpieczenia mieszkanie przez ubezpieczenie samochodu. Benefia posiada w swojej ofercie ubezpieczenie OC, Zieloną Kartę, Autocasco, NNW, Assistance Plus, Top Assistance, Ochronę Prawną, GAP, Dom Plus, Koszty Leczenia Plus, Pakiet Mieszkanie.

Ubezpieczenie OC Benefia

Każdy samochód zarejestrowany w Polsce musi posiadać ubezpieczenie OC. Niedopełnienie tego obowiązku grozi otrzymaniem kary za brak polisy, a także koniecznością wypłaty z własnej kieszeni odszkodowania dla poszkodowanych w wypadku, którego jesteśmy sprawcą. Ubezpieczenie OC Benefia zapewnia ochronę gwarantowaną w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Warto pamiętać, że polisa OC przedłuża się automatycznie po 12 miesiącach, dlatego jeśli chce się zmienić ubezpieczyciela, należy przynajmniej na dzień przed zakończeniem umowy złożyć wypowiedzenie ubezpieczenia w dotychczasowym towarzystwie.

Ubezpieczenie AC Benefia

Polisa OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, ale to autocasco zapewni ochronę dla naszego auta. Kradzież, kolizja, której jesteśmy sprawcą, wichura – auto może zostać uszkodzone z różnych przyczyn. Ubezpieczenie AC Benefia zapewni odszkodowanie w każdej z tych sytuacji. Benefia ubezpiecza pojazdy z okresem eksploatacji do 12 lat. W ofercie towarzystwa można znaleźć różne opcje AC, dostosowane zarówno do potrzeb klienta indywidualnego, jak i przedsiębiorcy. Warto zatem poświęcić chwilę na przejrzenie warunków poszczególnych produktów, aby wybrać takie AC, którego zakres ochrony nam najbardziej odpowiada.

Zielona Karta Benefia

Jeżeli wybieramy się na wakacje samochodem do bardziej nietypowego kraju niż Włochy czy Hiszpania, warto sprawdzić, czy w danym państwie nie będzie nam potrzebna Zielona Karta. Jedynie bowiem w krajach, które podpisały Wielostronne Porozumienie, wystarczy polskie ubezpieczenie OC. Jeśli jedziemy np. do Albanii, Mołdawi czy na Ukrainę, przed wyjazdem musimy zaopatrzyć się w Zieloną Kartę. Działa ona dokładnie tak samo jak polisa OC: jeżeli spowodujemy wypadek, odszkodowanie dla poszkodowanych w zdarzeniu zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela. Zieloną Kartę w Benefii otrzymają osoby, które wykupiły w tym towarzystwie co najmniej ubezpieczenie OC.

Ubezpieczenie mieszkania Benefia

Wielu Polaków marzy o posiadaniu własnych „czterech kątów”. Jeśli już je mamy, warto je odpowiednio zabezpieczyć. Ubezpieczenie mieszkania w Benefii zapewnia kompleksową ochronę nieruchomości i jej wyposażenia. Ubezpieczyciel oferuje dwa warianty pakietu polis mieszkaniowych:

 • Pakiet Mieszkania: zawiera między innymi ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych, od kradzieży, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz home assistance.
 • Benefia Rodzina: oprócz polis oferowanych w ramach Pakietu Mieszkanie w tym wariancie znajdują się dodatkowo ubezpieczenia szyb, ochrona innych przedmiotów w wyniku stłuczeń oraz uszkodzonych w wyniku przepięć elektrycznych.

Ubezpieczenia Benefia dla firm

Klient biznesowy może skorzystać z szerokiej oferty zawierającej ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku, ubezpieczenie OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia oraz NNW.

BENEFIA Życie

Produkty indywidualne pozwalają Klientom Benefii wybrać zabezpieczenie na życie najlepiej dostosowane do ich potrzeb. Do dyspozycji Klientów pozostają takie ubezpieczenia jak Start z Plusem, Życie z Plusem, Terminowe, Kapitałowe, Inwestycyjne, Inwestycyjne ze składką jednorazową, Bezpieczenie dzień po dniu, Kolory Życia+, Pakiet ubezpieczeniowy Medicasco.

Ubezpieczenie na życie Benefia

Ubezpieczenie na życie może spełniać wiele funkcji. Zapewnienie bezpieczeństwa finansowego w razie wystąpienia wypadku, który spowoduje, że nie możemy już pracować, zabezpieczenie rodziny w razie śmierci ubezpieczonego czy zagwarantowanie dzieciom dobrego startu. Ubezpieczenie na życie Benefia Kolory Życia+ łączy funkcję ochronną (wypłata pieniędzy dla rodziny w momencie śmierci osoby ubezpieczonej) z inwestycyjną (część składki jest inwestowana w fundusze kapitałowe). Benefia umożliwia wybór jednego z sześciu wariantów Funduszu. Pozwala także dopasować do swoich potrzeb wysokość sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie zdrowotne Benefia

Nikt nie może przewidzieć, co dokładnie przyniesie mu przyszłość. Nie mamy gwarancji, że nie przydarzy nam się nieszczęśliwy wypadek lub poważnie nie zachorujemy. Możemy jednak wcześniej zabezpieczyć się finansowo na taką ewentualność. Medicasco to kilka ubezpieczeń zdrowotnych Benefii w jednym pakiecie. W zestawie znajdziemy:

 • Indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie,
 • Indywidualne dodatkowe ubezpieczenie z tytułu poważnego zachorowania
 • Indywidualne dodatkowe ubezpieczenie z tytułu pobytu w szpitalu na skutek choroby,
 • Indywidualne dodatkowe ubezpieczenie z tytułu pobytu w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku,
 • Indywidualne dodatkowe ubezpieczenie z tytułu częściowego trwałego inwalidztwa.

Fundusze Benefia

Fundusze Benefia służą do pomnażania pieniędzy w ramach takich polis, jak ubezpieczenia z funduszem kapitałowym czy Kolory Życia+. Benefia oferuje liczne fundusze do wyboru, m.in.:

 • Fundusz Stabilnego Wzrostu,
 • Fundusz Zrównoważony,
 • Fundusz Aktywnego Inwestowania,
 • Fundusz Gwarantowanego Zysku.

Benefia umożliwia podział inwestycyjnej części składki na różne fundusze. Można także przenosić środki między funduszami. Raz w roku jest to możliwe nieodpłatnie (a w przypadku polisy Kolory Życia+ nawet raz w miesiącu).

Jak zgłosić szkodę w Benefia?

Jeżeli posiadamy ubezpieczenie w Benefia i przydarzy nam się szkoda znajdująca się w zakresie ochrony posiadanej polisy, powinniśmy jak najszybciej zgłosić to zdarzenie ubezpieczycielowi. W Benefia szkodę najlepiej zgłosić telefonicznie pod numerem:

 • 0 801 080 300
 • (22) 212 20 30
 • jeżeli zgłaszamy szkodę z polisy Assistance SOS: (22) 532 85 83
 • jeżeli zgłaszamy szkodę z polisy home asistance: 0 (22) 295 82 07
 • jeżeli jesteśmy klientami mBanku: (22) 532 85 84

Telefony są czynne całą dobę.

Na stronie ubezpieczyciela można także znaleźć druk zgłoszenia szkody osobowej oraz w mieniu.

Kontakt z BENEFIĄ

BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group
ul. Rydygiera 21A
01-793 Warszawa

tel: 22 544 14 30
fax: 22 544 14 38

Strona internetowa: www.benefia.pl

KRS:11036, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy KRS,
NIP: 525-21-66-530,
Kapitał zakładowy: 61 500 000,00 zł - opłacony w całości