Strona główna  |  Wiadomości  |  Ubezpieczenie OC Benefia

Ubezpieczenie OC Benefia

Data aktualizacji: 2021-09-22
Dokładne warunki polis AC czy Assistance różnią się bardzo w zależności od ubezpieczyciela. Z obowiązkowym ubezpieczeniem OC jest inaczej: zakres ochrony zapewniany przez tę polisę jest określony w ustawie. O wyborze konkretnej firmy powinna więc decydować cena. Benefia oferuje zwykle bardzo atrakcyjne składki OC.

Spis treści:

  1. Kalkulator OC
  2. Ubezpieczenie OC w Benefii
  3. BLS w Benefii
  4. Zielona Karta w Benefii
  5. Kiedy warto kupić ubezpieczenie OC w Benefii?

Kalkulator OC

Propozycje OC dla tego samego kierowcy od różnych ubezpieczycieli mogą różnić się nawet o 1000 zł. Warto więc porównać składki przed zakupem, aby potem nie żałować, że przepłaciło się kilkaset złotych za polisę o dokładnie takich samych warunkach. Kalkulator OC Ubea.pl umożliwi jednoczesne porównanie ofert różnych towarzystw w tym Benefii.

Ubezpieczenie OC w Benefii

Samochód na drodze Benefia przyciąga kierowców przede wszystkim atrakcyjnymi cenami OC. W rankingach ubezpieczeń to towarzystwo plasuje się zazwyczaj dość wysoko.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w Benefii

Należy jednak zwrócić uwagę, że niska cena OC w Benefii wynika także z braku darmowych dodatków do polisy. Ubezpieczyciel sprzedaje „gołe” OC, nie dodając nawet podstawowego assistance do polisy. Jeśli więc po wykonaniu kalkulacji okaże się, że inne towarzystwo ma OC tylko nieznacznie droższe od Benefii, sprawdź, jakie darmowe dodatki ono oferuje. Możliwe, że bardziej opłacalnym wyjściem będzie wybór nieco wyższej propozycji.

Sprawdź, jakie są warunki ubezpieczenia AC w Benefii

BLS w Benefii

Jak dotychczas Benefia nie przystąpiła do programu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS). Jeśli więc masz OC w Benefii, to kolizję spowodowaną przez innego kierowcę musisz zawsze zgłosić do towarzystwa sprawcy. Nie możesz skorzystać z pośrednictwa Benefii.

Sprawdź, które towarzystwa należą do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód

Zielona Karta w Benefii

Zieloną Kartę w Benefii mogą otrzymać jedynie te osoby, które mają OC w tym towarzystwie. Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebował takiego dokumentu, złóż odpowiednio wcześniej wniosek o jego wydanie do towarzystwa.

Zielona Karta jest wydawana przez Benefię na okres od 15 dni do 12 miesięcy.

Sprawdź, kiedy możesz otrzymać zwrot składki z OC

Kiedy warto kupić ubezpieczenie OC w Benefii?

W przypadku ubezpieczenia OC Benefia konkuruje jedynie ceną. Wybór jest więc prosty. Jeżeli oferta tego towarzystwa jest zdecydowanie najtańsza, zakup polisę w tej firmie. Jeśli jednak inna firma ma lepszą propozycję, nie wahaj się z niej skorzystać.

Sprawdź warunki innych ubezpieczeń samochodu w Benefii

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze