Strona główna  |  Ubezpieczyciele w Polsce  |  Pocztowe TUW

Pocztowe TUW

Kalkulator ubezpieczeń w Pocztowe TUW

Pocztowe TUW logo

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW) rozpoczęło działalność na przełomie 2002 i 2003 r. Początkowo ubezpieczało jedynie majątek Poczty Polskiej oraz należących do niej spółek zależnych. Następnie TUW zaczął obejmować ochroną pracowników poczty i członków ich rodzin.

Pocztowe TUW od 2006 r. sprzedaje ubezpieczenia także klientom z zewnątrz, zarówno indywidualnym, jak i małym oraz dużym przedsiębiorstwom. Oprócz polis komunikacyjnych, mieszkaniowych, podróżnych i na życie w ofercie TUW znajdują się także ubezpieczenia rolnicze, dla firm oraz mikro ubezpieczenia przeznaczone specjalnie dla klientów Poczty Polskiej (np. polisa chroniąca przesyłki).

Spis treści:

 1. Kalkulator OC Pocztowe TUW
 2. Kontakt z Pocztowe TUW
 3. Opinie o Pocztowe TUW
 4. Zgłoszenie szkody w Pocztowe TUW
 5. Wypowiedzenie OC w Pocztowe TUW
 6. Rezygnacja z ubezpieczenia OC w Pocztowe TUW
 7. Zgłoszenie sprzedaży auta w Pocztowe TUW
 8. Ubezpieczenie samochodu Pocztowe TUW
 9. Ubezpieczenie turystyczne Pocztowe TUW
 10. Ubezpieczenie domu i mieszkania Pocztowe TUW
 11. Ubezpieczenie na życie Pocztowe TUW

Kalkulator OC Pocztowe TUW

Pocztowe TUW nie sprzedaje ubezpieczeń przez Internet. Wysokość składki OC można więc poznać dopiero po skontaktowaniu się bezpośrednio z przedstawicielem tego towarzystwa. Tę propozycję warto porównać z ofertami innych ubezpieczycieli dostępnymi w kalkulatorze OC.

Kontakt z Pocztowe TUW

Siedziba centrali

ul. Rodziny Hiszpańskich 8
02-685 Warszawa

Telefon

22 203-27-01
22 203-27-02

Mail

poczta@tuwpocztowe.pl

Opinie o Pocztowe TUW

Przed zakupem ubezpieczenia warto przekonać się, co o danym towarzystwie sądzą dotychczasowi klienci. Tutaj znajdziesz opinie o Pocztowym TUW. Zachęcamy do wystawiania nowych ocen.

Zgłoszenie szkody w Pocztowe TUW

Zgłoszenie szkody w Pocztowym TUW nie sprawi Ci żadnych kłopotów, ponieważ ubezpieczyciel na swojej stronie internetowej udostępnia formularze online do zgłoszenia szkody z każdego rodzaju ubezpieczenia. Pamiętaj, by po poinformowaniu towarzystwa o zdarzeniu nie naprawiać nic na własną rękę, dopóki przedstawiciel TUW nie dokona oględzin szkody.

Zobacz, jak otrzymać wysokie odszkodowanie z ubezpieczeń OC i AC

Wypowiedzenie OC w Pocztowe TUW

Jeżeli posiadasz ubezpieczenie OC w Pocztowym TUW i chciałbyś zmienić ubezpieczyciela na następny rok, musisz przesłać wypowiedzenie obowiązkowej polisy najpóźniej na dzień przed końcem jej obowiązywania. Inaczej ubezpieczenie przedłuży się automatycznie na kolejne 12 miesięcy.

Wypowiedzenie OC możesz przesłać do TUW tradycyjną pocztą pod adres:

Centrum Operacji i Roszczeń
Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych
ul. Mickiewicza 19
26-600 Radom

Przesłanie wypowiedzenia jest też możliwe przy pomocy maila. Skan wypowiedzenia z własnoręcznym podpisem należy przesłać pod adres cor@tuwpocztowe.pl.

Sprawdź, kiedy możesz wypowiedzieć OC

Rezygnacja z ubezpieczenia OC w Pocztowe TUW

Wypowiedzenie OC należy także przesłać do Pocztowego TUW, jeżeli kupiłeś auto ubezpieczone w tym towarzystwie i chcesz zmienić ubezpieczyciela. Pamiętaj, by poinformować poprzedniego właściciela samochodu, że zrezygnowałeś z dotychczasowego OC. Będzie on mógł się wtedy zwrócić do ubezpieczyciela po zwrot składki za niewykorzystany okres.

Zgłoszenie sprzedaży auta w Pocztowe TUW

Podpisanie umowy kupna-sprzedaży z nabywcą i przekazanie mu kluczyków do auta to nie koniec formalności związanych ze zbyciem pojazdu. Sprzedaż samochodu musisz zgłosić do Wydziału Komunikacji oraz w ciągu 14 dni do swojego ubezpieczyciela. Pocztowe TUW najłatwiej poinformować o nowym właścicielu auta przy pomocy formularza dostępnego na stronie internetowej.

Ubezpieczenie samochodu Pocztowe TUW

Ubezpieczenie OC Pocztowe TUW

Ubezpieczenie OC jest jednym z obowiązkowych ubezpieczeń. Za jego brak grozi wysoka kara oraz konieczność wypłacenia z własnej kieszeni odszkodowania, jeżeli spowodujesz wypadek, jeżdżąc nieubezpieczonym autem. Kupując OC w Pocztowym TUW, chronisz się przed obiema tymi konsekwencjami.

Ubezpieczenie AC Pocztowe TUW

W ofercie Pocztowego TUW znajdują się dwa warianty ubezpieczenia AC:

 • Minicasco – odszkodowanie otrzymasz wyłącznie w przypadku szkody całkowitej
 • Maxicasco – polisa działa zarówno w przypadku szkody całkowitej, jak i częściowej. Szkoda może zostać rozliczona w wariancie serwisowym lub kosztorysowym – wyboru metody dokonujesz samodzielnie w momencie zakupu AC.

Ubezpieczenie Assistance Pocztowe TUW

Ubezpieczenie Assistance jest dostępne w Pocztowym TUW jako dodatek do OC lub AC. Tę polisę, zapewniającą organizację i pokrycie kosztów różnych świadczeń w razie unieruchomienia auta, możesz wybrać w jednym z trzech wariantów:

 • Podstawowy,
 • Standard,
 • Komfort.

Ubezpieczenie NNW Pocztowe TUW

Nawet drobna stłuczka może zakończyć się uszczerbkiem na zdrowiu kierowcy lub pasażera. Ubezpieczenie NNW zapewni w takim momencie odszkodowanie. Pocztowe TUW umożliwia samodzielne ustalenie sumy polisy. Do wyboru masz następujące kwoty:

 • 5 000 zł,
 • 10 000 zł,
 • 20 000 zł.

Mniejsza suma ubezpieczenia oznacza oczywiście niższą składkę, lecz jednocześnie wiąże się z wypłatą mniejszego odszkodowania w razie wypadku. Przemyśl więc dokładnie, jaką kwotę wybierasz.

Zielona Karta w Pocztowe TUW

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej znaczenie Zielonej Karty znacząco spadło. Nadal jednak przydaje się kierowcom wybierającym się autem w bardziej egzotyczne rejony, jak np. do Azerbejdżanu, Iranu czy Tunezji. Jeśli planujesz taką podróż, złóż odpowiednio wcześnie do Pocztowego TUW wniosek o wydanie Zielonej Karty. Dzięki temu nie będziesz musiał kupować drogiego ubezpieczenia granicznego.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód - BLS - w Pocztowe TUW

Bezpośrednia Likwidacja Szkód polega na tym, że w razie kolizji możesz zgłosić się po odszkodowanie do swojego ubezpieczyciela, a nie do towarzystwa sprawcy. Firma, w której posiadasz OC, wypłaci Ci pieniądze, a potem sama zwróci się do ubezpieczyciela winnego kierowcy po zwrot odszkodowania. System BLS rozpoczął działalność w 2015 r. Pocztowe TUW nie należy jednak do tego programu.

Sprawdź, jakie towarzystwa są w systemie BLS

Ubezpieczenie turystyczne Pocztowe TUW

Planując wyjazd, mało kto chce myśleć o tym, co może pójść nie tak. Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się jednak także w trakcie wymarzonych wakacji. Lepiej więc pomyśleć o tym wcześniej i zakupić ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu w razie wypadku nie będziesz się musiał martwić, ile zapłacisz za pomoc ratowników i pobyt w szpitalu.

Polisa turystyczna proponowana przez Pocztowe TUW zawiera obowiązkowo ubezpieczenie kosztów leczenia oraz assistance. Ochronę możesz też poszerzyć o ubezpieczenie:

 • bagażu podróżnego,
 • sprzętu sportowego,
 • mienia od kradzieży na czas podróży,
 • następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
 • assistance samochodowy,
 • odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Ubezpieczenie domu i mieszkania Pocztowe TUW

Ubezpieczenie domu Pocztowe TUW

Pocztowe TUW przygotowało ubezpieczenie domu w dwóch pakietach różniących się zakresem ochrony. Dla najbardziej wymagających dostępna jest także polisa w formie indywidualnej, która umożliwia samodzielne dopasowanie zakresu i sum ubezpieczenia.

Ubezpieczenie mieszkania Pocztowe TUW

W Pocztowym TUW możesz zabezpieczyć swoje cztery kąty od szkód powstałych w następstwie działania żywiołów, zdarzeń losowych oraz kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji. Jeżeli składka roczna będzie wyższa niż 150 zł, otrzymasz dodatkowo pakiet assistance. Jeśli za ubezpieczenie zapłacisz mniej, assistance możesz dokupić za jedyne 15 zł.

Ubezpieczenie domu w budowie Pocztowe TUW

W ofercie ubezpieczeń majątkowych TUW znajdziesz także wariant „Dom w budowie”. Obejmuje on ochronę stałych elementów domu od szkód będących skutkiem działania żywiołów (np. ognia, powodzi, zapadania ziemi), a także uderzenia pojazdu, upadku statku powietrznego oraz wybuchu.

Ubezpieczenie na życie Pocztowe TUW

Ubezpieczenie na życie proponowane przez Pocztowe TUW składa się z trzech elementów zapewniających ochronę:

 • życia,
 • zdrowia,
 • w razie wypadku.

Możesz wybrać jeden, dwa lub wszystkie warianty. W przypadku każdego z nich ustalasz samodzielnie sumę ubezpieczenia.