Strona główna  |  Ubezpieczyciele w Polsce  |  Balcia Insurance

Balcia Insurance

Kalkulator ubezpieczeń w Balcia Insurance

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Balcia Insurance jest łotewskim zakładem ubezpieczeniowym obecnym w największych państwach Unii Europejskiej. Spółkę założono w 1993 r. pod nazwą BTA. W 2016 r. firma zmieniła nazwę na Balcia Insurance SE.

W pierwszych latach istnienia firma działała jedynie na Łotwie, Litwie oraz w Estonii. Ekspansję na rynek europejski spółka rozpoczęła w 2008 roku. Firma zaczęła sprzedawać swoje produkty w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech.

W Polsce Balcia pojawiła się w 2009 r. Nawiązała współpracę z RESO Europa Service, które do dzisiaj zajmuje się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych oferowanych przez Balcia oraz likwidacją szkód.

Zmiana nazwy z BTA na Balcia Insurance SE była wynikiem realizowanej reogarnizacji spółki oraz sprzedaży portfela łotewskiego, litewskiego i estońskiego. Obecnie Balcia sprzedaje swoje produkty w Polsce jako oddział zagranicznego zakładu ubezpieczeń.

Balcia posiada wszystkie dostępne licencje na ubezpieczenia działu drugiego (pozostałe ubezpieczenia osobowe i majątkowe).

Spis treści:

 1. Kalkulator OC Balcia
 2. Dane teleadresowe Balcia
 3. Zgłoszenie szkody w Balcia
 4. Wypowiedzenie OC w Balcia
 5. Rezygnacja z ubezpieczenia OC w Balcia
 6. Zgłoszenie sprzedaży auta w Balcia
 7. Ubezpieczenie samochodu Balcia
 8. Ubezpieczenie turystyczne Balcia
 9. Ubezpieczenie domu i mieszkania Balcia

Kalkulator OC Balcia

Balcia nie sprzedaje swoich ubezpieczeń przez Internet. Aby poznać wysokość składki OC proponowanej przez to towarzystwo, musisz skontaktować się z agentem tego towarzystwa. Ofertę Balcia najlepiej porównać z propozycjami innych firm w kalkulatorze OC/AC Ubea.pl.

Dane teleadresowe Balcia

Adres

Al. Jerozolimskie 136
02-305 Warszawa

Telefon

22 27 03 100

87 565 44 44

E-mail

info@balcia.pl

Zgłoszenie szkody w Balcia

W imieniu towarzystwa Balcia likwidacją szkód zajmuje się w Polsce RESO Europa Service Sp. z o.o. To właśnie z tą firmą powinieneś się więc kontaktować, jeśli posiadasz polisę w Balcia i dojdzie do jakiejś szkody. Z RESO możesz się skontaktować:

 • telefonicznie:
  +48 87 565 44 44
 • za pośrednictwem maila:
  likwidacja@reso.com.pl

Sprawdź, jak uzyskać wysokie odszkodowanie z OC i AC

Wypowiedzenie OC w Balcia

Aby wypowiedzieć umowę OC zawartą w Balcia, należy skontaktować się z RESO Europa Service Sp. z o.o.

Wypowiedzenie można:

 • przesłać drogą elektroniczną na e-mail:
  wypowiedzenia@reso.com.pl

 • przesłać pocztą tradycyjną:
  RESO Europa Service Sp. z o.o.
  ul. Innowacyjna 1
  16-400 Suwałki

 • złożyć osobiście u agenta działającego w imieniu firmy lub w siedzibie RESO.

Sprawdź, kiedy można wypowiedzieć ubezpieczenie OC

Rezygnacja z ubezpieczenia OC w Balcia

Po zakupie auta przejmujesz automatycznie ubezpieczenie OC zawarte przez poprzedniego właściciela. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że otrzymasz karę za brak polisy. Ubezpieczyciel może jednak dokonać rekalkulacji składki i zażądać od Ciebie dopłaty, jeśli np. masz mniejsze zniżki niż sprzedawca lub mieszkasz w większym mieście. W takiej sytuacji warto sprawdzić w kalkulatorze OC, czy nie lepiej wypowiedzieć polisę kupioną przez poprzedniego właściciela i zawrzeć nową w innej firmie. Pamiętaj, że z OC zawartego przez kogoś innego, możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Zgłoszenie sprzedaży auta w Balcia

Sprzedający samochód ma obowiązek w ciągu 14 dni powiadomić swojego ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu.

Jeżeli posiadasz OC w Balcia, dokumenty (zawiadomienie o sprzedaży pojazdu oraz kopię umowy kupna-sprzedaży lub innej umowy udowadniającej przeniesienie własności samochodu) należy przesłać:

 • drogą elektroniczną na e-mail:
  umowyks@reso.com.pl

 • pocztą tradycyjną:
  RESO Europa Service Sp. z o.o.
  ul. Innowacyjna 1
  16-400 Suwałki

Ubezpieczenie samochodu Balcia

Ubezpieczenie OC Balcia

Oprócz znanego wszystkim rocznego obowiązkowego ubezpieczenia OC Balcia proponuje także OC krótkoterminowe zawierane na miesiąc. Taką polisę można zakupić tylko w kilku ściśle określonych przypadkach. Osoby prywatne mają z nią najczęściej do czynienia, kiedy sprowadzają auto z zagranicy. Dla samochodu posiadającego zagraniczne tablice rejestracyjne można bowiem kupić jedynie OC krótkoterminowe.

Ubezpieczenie AC Balcia

AC proponowane przez Balcia jest skonstruowane w oparciu o formułę All Risks. Oznacza to, że ubezpieczyciel odpowiada za wszystkie szkody w aucie, które nie zostały jednoznacznie wyłączone z zakresu odpowiedzialności w warunkach polisy.

Balcia oferuje wiele możliwości rozszerzenia zakresu ochrony. Opłacając dodatkową składkę, można znieść:

 • franszyzę integralną,
 • amortyzację części,
 • redukcję sumy ubezpieczenia.

Istnieje też możliwość wykupienia dodatkowych opcji ochrony:

 • kluczyki,
 • lusterka,
 • gwarantowana suma ubezpieczenia.

Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie Assistance Balcia

Użytecznym uzupełnieniem ubezpieczenia OC lub AC jest polisa assistance. Zapewnia ona organizację oraz pokrycie kosztów pomocy w razie wypadku, awarii lub unieruchomienia samochodu. Ubezpieczenie może obejmować ochroną zdarzenia powstałe na terenie:

 • Polski,
 • Europy z wyłączeniem Rosji, Ukrainy, Białorusi, Albanii, Mołdawii oraz azjatyckiej części Turcji.

Możesz wybierać spośród trzech wariantów ubezpieczenia:

 • podstawowy,
 • rozszerzony,
 • maksymalny.

Ubezpieczenie NNW Balcia

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów samochodu. Kupując NNW w Balcia, wybierasz oddzielną sumę polisy dla kierowcy oraz dla pasażera.

Ubezpieczenie Auto Szyby Balcia

Jako dodatek do obowiązkowej polisy OC Balcia proponuje ubezpieczenie Auto Szyby, które zapewnia zwrot kosztów naprawy lub wymiany szyby. Należy zauważyć, że w przypadku wymiany szyby czołowej Balcia wprowadza udział własny wynoszący 25% szkody. Istnieje jednak możliwość zniesienia udziału przez zapłatę dodatkowej składki.

Zielona Karta Balcia

Jeśli jedziesz autem na zagraniczne wakacje, upewnij się, czy w żadnym z krajów, przez które będziesz przejeżdżać, nie będziesz potrzebować Zielonej Karty. W niektórych europejskich państwach nie wystarczy bowiem posiadać zwykłe polskie OC. Jeśli na wjeździe do takiego kraju nie okażesz dokumentu Zielonej Karty, będziesz musiał wykupić drogie ubezpieczenie graniczne.

Balcia umożliwia swoim klientom zawarcie umowy Zielonej Karty na czas od 15 dni do 12 miesięcy.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód - BLS - Balcia

System Bezpośredniej Likwidacji Szkód ułatwia uzyskanie odszkodowania, kiedy Twoje auto zostanie uszkodzone w kolizji spowodowanej przez innego kierowcę. Balcia nie przystąpiła jednak na razie do tego programu.

Sprawdź, które towarzystwa są w systemie Bezpośredniej Likwidacji Szkód

Ubezpieczenie turystyczne Balcia

Polisy podróżne oferuje wielu ubezpieczycieli, jednak bardzo często ich zakres terytorialny nie obejmuje, przynajmniej w podstawowej wersji, takich krajów jak Rosja czy Białoruś. Ubezpieczenie turystyczne Balcia jest pod tym względem wyjątkiem. Ochrona w ramach ubezpieczenia ryzyk w podróży obowiązuje na terytorium Federacji Rosyjskiej lub Republiki Białorusi.

Polisa turystyczna rekompensuje wydatki medyczne poniesione na bezzwłoczną pomoc udzieloną ubezpieczonemu w czasie podróży. Ubezpieczenie pokryje też wydatki poniesione na transport do placówki medycznej oraz repatriację.

Ubezpieczenie domu i mieszkania Balcia

Ubezpieczenie domu Balcia

Własne cztery kąty wymagają szczególnej ochrony. Pakiet Dom proponowany przez Balcia zawiera ubezpieczenie mienia, OC w życiu prywatnym, NNW oraz Assistance. Dzięki temu polisa chroni nie tylko Twój dom, lecz także osoby w nim mieszkające.

Ubezpieczenie mieszkania Balcia

Nieprzewidziane wypadki zdarzają się w mieszkaniu o wiele częściej, niż byśmy tego chcieli. Dlatego Balcia w ramach ubezpieczenia mieszkania oferuje również rozbudowany Home Assistance, który zapewni Ci pomoc różnych specjalistów (m.in. ślusarza, elektryka, hydraulika), kiedy w lokalu dojdzie do jakiejś awarii.

Sprawdź, co powinno zawierać dobre ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie domu w budowie Balcia

Budynek nie musi być ukończony, by móc go ubezpieczyć. Balcia umożliwia kupno polisy dla domu, który jest jeszcze w trakcie powstawania. Dzięki temu w razie zniszczenia budowy np. w wyniku pożaru czy powodzi, nie stracisz pieniędzy zainwestowanych dotychczas w budowany budynek.

Ubezpieczenie domku letniskowego Balcia

Od ognia oraz innych zdarzeń losowych można ubezpieczyć także domek letniskowy, w którym spędzasz swoje wakacje. Bez konieczności opłaty dodatkowej składki polisa obejmuje swoim zakresem także szkody spowodowane dewastacją czy przepięciem.