Elvia

Kalkulator ubezpieczeń w Elvia

Elvia logo

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Oblicz moje OC/AC

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

Elvia, utworzona w 1950 r. w Szwajcarii, jest prekursorem ubezpieczeń turystycznych. Założyciele firmy Elvia jako pierwsi dostrzegli, że rosnąca mobilność ludzi oznacza także, że coraz więcej osób będzie potrzebowała pomocy w obcych krajach. W 1995 r. Elvia stała się częścią Allianz Group. W 2000 r. połączono z kolei Elvia Travel Insurance z SACNAS-Mondial Assistance, firmą, która już w latach 70. świadczyła takie usługi jak pomoc dla samochodu za granicą.

Historia polskiego oddziału firmy sięga lat 90. Wtedy to Elvia, jako pierwszy ubezpieczyciel w naszym kraju, zaczęła oferować ubezpieczenia turystyczne połączone ze świadczeniami assistance oraz assistance samochodowe. Obecnie pod marką Elvia swoje ubezpieczenia turystyczne oferuje przez Internet Mondial Assistance.

Spis treści:

 1. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Elvia
 2. Kontakt z Elvia
 3. Opinie o Elvia
 4. Zgłoszenie szkody w Elvia
 5. Ubezpieczenie turystyczne Elvia

Kalkulator ubezpieczeń turystycznych Elvia

Elvia sprzedaje ubezpieczenia turystyczne całkowicie przez Internet. Wystarczy, że wybierzesz produkt i zapłacisz za niego online, a gotową polisę otrzymasz w ciągu 15 minut na swojego maila. Warto jednak porównać propozycję przygotowaną przez Elvię z ofertami innych towarzystw, korzystając z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych.

Kontakt z Elvia

Adres

AWP P&C S.A. Oddział w Polsce
ul. Domaniewska 50B
02-672 Warszawa

Telefon

22 522 27 75

Wybierz:

1 – jeśli zgłaszasz problem ze zdrowiem,
2 – w sytuacji kiedy zgłaszasz problem z autem,
3 - w przypadku kwestii technicznych, zakupu polisy, pytań o produkty itp.

Adres e-mail

sekretariat@mondial-assistance.pl

Strona internetowa
elvia.pl

Na stronie internetowej dostępny jest także formularz kontaktowy

Media społecznościowe

Facebook: Bezpieczny Wyjazd

Opinie o Elvia

Jadąc za granicę, warto mieć pewność, że wybrany ubezpieczyciel sprawnie organizuje pomoc w razie wypadku. Na forum Ubea.pl znajdziesz opinie klientów Elvii na temat oferowanych przez tę markę ubezpieczeń turystycznych. Jeśli korzystałeś z polis tej firmy, dodaj swoją ocenę.

Zgłoszenie szkody w Elvia

Konsultanci Elvii są dostępni dla turystów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. W razie jakiegokolwiek zdarzenia możesz więc od razu skontaktować się z towarzystwem i uzyskać pomoc. Jeśli to tylko możliwe, nie organizuj na własną rękę żadnych świadczeń. Poczekaj, aż centrum alarmowe Elvii wskaże Ci, z usług której placówki medycznej możesz skorzystać.

Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, kiedy względy bezpieczeństwa wymagają natychmiastowego kontaktu z lekarzem. W takim przypadku skorzystaj z potrzebnej pomocy i skontaktuj się z Elvią tak szybko, jak będzie to możliwe. Pamiętaj, by przekazać towarzystwu wszystkie rachunki potwierdzające poniesione koszty.

Ubezpieczenie turystyczne Elvia

Ubezpieczenie podróżne Elvia

Elvia zapewnia pomoc wszystkim turystom podróżującym za granicę. Do wyboru masz 4 warianty ubezpieczenia:

 • Standard,
 • Medium,
 • Optimum,
 • VIP.

Poszczególne opcje różnią się zakresem ochrony oraz wysokością sumy poszczególnych ubezpieczeń. Każdy z wariantów zapewnia:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia,
 • assistance,
 • polisę chroniącą bagaż i sprzęt sportowy
 • dostęp do infolinii podróżnej.

Rozszerzone warianty oferują także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

Sprawdź, jak w 10 krokach wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie wyjazdu sportowego Elvia

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek Elvia przygotowała specjalne warianty ubezpieczeń turystycznych: Active oraz Extreme. Pierwszy z nich obejmuje amatorskie uprawianie sportów rekreacyjnych. Drugi jest przeznaczony dla osób, które na wyjeździe planują amatorskie uprawianie sportów zimowych oraz ekstremalnych.

Ubezpieczenie narciarskie Elvia

Ubezpieczenie narciarskie Elvia, oprócz elementów zawartych w ubezpieczeniu podróżnym, oferuje dodatkowo pakiet SKI. Zapewnia on:

 • zwrot kosztów karnetu na wyciąg narciarski,
 • świadczenie w przypadku zamknięcia narciarskich tras zjazdowych,
 • zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu narciarskiego.

Ubezpieczenie jest dostępne w dwóch wariantach różniących się sumami ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na narty w Polsce Elvia

Elvia generalnie nie ubezpiecza turystów podróżujących po Polsce. Wyjątkiem jest polisa SKI PL proponowana osobom wybierającym się na krajowe stoki. Pakiet zawiera następujące elementy:

 • transport medyczny,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
 • ubezpieczenie NNW,
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Sprawdź, jak wybrać dobre ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenie podróży służbowej Elvia

Coraz więcej Polaków podróżuje służbowo po Europie. Elvia proponuje takim osobom ochronę w dwóch wariantach: Standard oraz Prestige. Każdy z nich zawiera te same elementy:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance,
 • ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego,
 • ubezpieczenie NNW,
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej,
 • infolinię podróżną.

Warianty różnią się natomiast oferowanymi sumami ubezpieczeń.

Zobacz, jaką sumę ubezpieczenia turystycznego wybrać na wyjazd zagraniczny

Ubezpieczenie do pracy za granicą Elvia

Wyjeżdżasz za granicę do pracy? Praca, zwłaszcza fizyczna, zwiększa prawdopodobieństwo nieszczęśliwego wypadku. Elvia proponuje ubezpieczenie dla osób wyjeżdżających do pracy nawet na okres 12 miesięcy.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu Elvia

Nagłe zachorowanie, kradzież niezbędnych dokumentów, rozpoczęcie nowej pracy – z różnych powodów możesz zostać zmuszony do rezygnacji z zaplanowanej podróży. Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy wydanych już na organizację wyprawy, zakup wcześniej w Elvii ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu.

Ubezpieczenie samochodu na czas podróży Elvia

Długa podróż autem zwiększa ryzyko awarii. Jeśli na co dzień nie posiadasz rozbudowanego assistance samochodowego, zakup w Elvii ubezpieczenie samochodu jedynie na czas podróży.