Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta

Ergo Hestia

Ergo Hestia logo

Kalkulator ubezpieczeń w Ergo Hestia

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

ERGO Hestia jest jednym z trzech największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Firma, której centralna siedziba znajduje się w Sopocie, powstała w 1991 r. W 2000 r. spółka weszła w skład międzynarodowej grupy ERGO.

Obecnie na ERGO Hestię składają się dwie spółki: STU Ergo Hestia SA (zajmująca się ubezpieczeniami majątkowymi) oraz STU na Życie ERGO Hestia SA (oferująca polisy osobowe).

Ubezpieczenia majątkowe sprzedawane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Każda z nich jest dedykowana nieco innym klientom.

W poniższym artykule znajdziecie informacje o ubezpieczeniach na życie oraz polisach majątkowych sprzedawanych pod marką ERGO Hestia. Informacje o innych markach grupy znajdziecie w oddzielnych artykułach: MTU oraz You Can Drive.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC ERGO Hestia
 2. Kontakt z ERGO Hestia
 3. Opinie o ERGO Hestia
 4. Zgłoszenie szkody w ERGO Hestia
 5. Wypowiedzenie OC ERGO Hestia
 6. Rezygnacja z ubezpieczenia OC ERGO Hestia
 7. Zgłoszenie sprzedaży auta w ERGO Hestia
 8. Ubezpieczenie samochodu ERGO Hestia
 9. Ubezpieczenie turystyczne ERGO Hestia
 10. Ubezpieczenie domu i mieszkania w ERGO Hestia
 11. Ubezpieczenie na życie ERGO Hestia

Kalkulator OC ERGO Hestia

Za pośrednictwem strony internetowej ERGO Hestia istnieje jedynie możliwość zamówienia kontaktu z agentem. Marka ta nie prowadzi bowiem sprzedaży obowiązkowych polis on-line. Ofertę otrzymaną od ERGO Hestia możesz jednak szybko porównać z propozycjami innych towarzystw za pośrednictwem kalkulatora OC/AC.

Dowiedz się więcej o wyliczaniu ceny OC w ERGO Hestii.

Kontakt z ERGO Hestia

Adres korespondencyjny

STU Ergo Hestia SA / STU Życie Ergo Hestia SA
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Telefon

801 107 107
(58) 555 55 55

Infolinia ERGO Hestia jest czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Sprawdź inne sposoby kontaktu z ERGO Hestią

Opinie o ERGO Hestia

Sprawdź opinie o ERGO Hestia użytkowników naszego forum i opowiedz o własnych doświadczeniach z tym ubezpieczycielem.

Zgłoszenie szkody w ERGO Hestia

Dzięki systemowi iHestia większość formalności związanych z obsługą polisy oraz zgłoszeniem szkody załatwisz przez Internet. Przy pomocy elektronicznego formularza możesz też na bieżąco sprawdzać, na jakim etapie jest obecnie likwidacja Twojej szkody.

Jak zgłosić szkodę w ERGO Hestii?

Wypowiedzenie OC ERGO Hestia

Niezależnie od tego, czy zmieniasz towarzystwo, ponieważ inna firma zaproponowała Ci tańsze OC czy też dlatego, że u innego ubezpieczyciela znalazłeś lepsze dodatkowe ubezpieczenia, musisz złożyć wypowiedzenie OC w ERGO Hestii najpóźniej na dzień przed końcem umowy. W innym przypadku Twoja polisa zostanie przedłużona automatycznie na następny rok.

Rezygnacja z ubezpieczenia OC ERGO Hestia

Jako nowy właściciel auta masz prawo korzystać z OC kupionego przez sprzedawcę, ale nie musisz. Jeśli rekalkulacja dokonana przez ubezpieczyciela jest dla Ciebie bardzo niekorzystna, złóż rezygnację z OC i znajdź lepszą ofertę w innej firmie.

Zgłoszenie sprzedaży auta w ERGO Hestia

Nikt nie lubi zbytnich formalności, jednak niektóre z nich są naprawdę przydatne i mogą zaoszczędzić wielu potencjalnych kłopotów. Jedną z takich formalności, o której lepiej nie zapomnieć, jest zgłoszenie sprzedaży auta swojemu ubezpieczycielowi. Pamiętaj, że powinieneś to zrobić w ciągu 14 dni.

Sprawdź, jak zgłosić sprzedaż samochodu w ERGO Hestii

Ubezpieczenie samochodu ERGO Hestia

Ubezpieczenie OC ERGO Hestia

Ubezpieczenie OC proponowane przez ERGO Hestię jest pozbawione bezpłatnych dodatków. Posiadacze OC w ERGO Hestii muszą zapłacić nawet za podstawowy wariant assistance oraz Zieloną Kartę. OC w tej firmie wybieraj więc tylko, jeśli cena obowiązkowej polisy jest dla Ciebie rzeczywiście atrakcyjna.

Ubezpieczenie AC ERGO Hestia

Ubezpieczenie AC w ERGO Hestii zapewnia wypłatę odszkodowania, jeśli to Twoje auto ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu, niezależnie od tego, kto jest sprawcą tego zdarzenia.

ERGO Hestia proponuje AC w trzech wariantach:

 • Wariant 1 zapewnia odszkodowanie jedynie w razie całkowitej utraty pojazdu
 • Wariant 2 chroni w przypadku utraty lub uszkodzenia samochodu
 • Wariant 3 to pełne Autocasco w wersji All Risk

Ochrona zniżek OC ERGO Hestia

Jeżeli masz uzbierane już co najmniej 20% zniżki na OC, zawierając umowę obowiązkowej polisy, możesz jednocześnie dokupić ochronę utraty zniżek na OC w ERGO Hestii. Dzięki takiej dodatkowej składce nie utracisz swoich zniżek, jeśli w danym roku spowodujesz jedną szkodę.

Assistance ERGO Hestia

Ubezpieczenie Assistance w ERGO Hestia dostępne jest w trzech wariantach różniących się zakresem terytorialnym oraz rodzajem dostępnych usług udzielanych za pośrednictwem Centrum Alarmowego w razie wypadku lub awarii pojazdu na drodze. Pamiętaj, że polisy assistance nie zakupisz samodzielnie: jednocześnie musisz zawrzeć umowę OC lub AC.

Ubezpieczenie NNW ERGO Hestia

Dzięki ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w ERGO Hestii Ty lub Twój pasażer otrzymacie świadczenie w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku zdarzenia związanego z jazdą autem. Trzy dostępne warianty różnią się sumą ubezpieczenia. Warto natomiast podkreślić, że każdy z nich zapewnia ochronę na całym świecie.

Ubezpieczenie szyb ERGO Hestia

Jeżeli zawrzesz dodatkową umowę ubezpieczenia szyb w ERGO Hestii, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty naprawy lub wymiany szyby w przypadku jej uszkodzenia. Należy podkreślić, że polisa zapewnia ochronę jedynie w Polsce, a ubezpieczyciel wymieni szybę przy użyciu części alternatywnych.

Ubezpieczenie bagażu ERGO Hestia

Oryginalną propozycją dodatkowej polisy samochodowej jest ubezpieczenie bagażu. Zapewni ono odszkodowanie w razie uszkodzenia, zniszczenia lub utraty rzeczy znajdujących się w pojeździe.

Ochrona prawna ERGO Hestia

Polskie sądy wielu Polakom kojarzą się jedynie z długimi procesami i wysokimi kosztami. Ochrona prawna w ERGO Hestii zapewni Ci pomoc, jeżeli będziesz dochodził swoich roszczeń lub zostaniesz oskarżony o wykroczenie bądź przestępstwo drogowe.

Zielona Karta ERGO Hestia

Osoby często podróżujące autem w dalekie zakątki Europy powinny pamiętać, że ERGO Hestia nie oferuje bezpłatnej Zielonej Karty. Osoby mające w tym towarzystwie polisę OC poniosą jednak jedynie symboliczną opłatę za ten dokument.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód - BLS - ERGO Hestia

ERGO Hestia należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) od samego początku jego funkcjonowania w Polsce, czyli 1 kwietnia 2015 r. Jeżeli masz OC w tym towarzystwie i Twój samochód zostanie uszkodzony w kolizji, którą spowodował inny kierowca, możesz zgłosić zdarzenie bezpośrednio do ERGO Hestii. Twój ubezpieczyciel zajmie się likwidacją szkody, zapewniając swój standard obsługi, a potem sam zajmie się odzyskaniem pieniędzy od towarzystwa sprawcy.

Ubezpieczenie turystyczne ERGO Hestia

Kupując ubezpieczenie turystyczne w ERGO Hestii, masz do wyboru aż 12 elementów polisy. Dzięki temu możesz faktycznie dopasować ochronę do swoich wyjątkowych potrzeb, niezależnie od tego, czy wybierasz się na:

 • weekendowy wypad do Berlina,
 • wakacyjny wyjazd ze znajomymi do Włoch,
 • ekstremalną eskapadę do Azji.

Zobacz, który wariant ubezpieczenia turystycznego w ERGO Hestii wybrać na swoją podróż

Ubezpieczenie domu i mieszkania w ERGO Hestia

Ubezpieczenie domu w ERGO Hestia

Pożar, powódź, dewastacja – pakiet ubezpieczenia nieruchomości proponowany przez ERGO Hestię ochroni dom przed różnymi zagrożeniami. Wśród polis oferowanych przez towarzystwo znajdziesz także kompleksową ofertę assistance domowego i medycznego.

Ubezpieczenie mieszkania w ERGO Hestia

Poszczególne elementy ubezpieczenia mieszkania w ERGO Hestii można łączyć w dowolny sposób, tak aby stworzyć pakiet odpowiadający Ci zarówno zakresem ochrony, jak i ceną. Osoby wynajmujące mieszkanie powinny zwrócić szczególną uwagę na OC najemcy.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu mieszkania i domu ERGO Hestia

Ubezpieczenie domu letniskowego w ERGO Hestia

ERGO Hestia umożliwia także ubezpieczenie nieruchomości, która służy celom rekreacyjnym lub wypoczynkowym. Jeśli chcesz ochronić swój domek letniskowy, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Ubezpieczenie domu w budowie ERGO Hestia

Ubezpieczyciel pozwala też na ubezpieczenie budynku, który jest dopiero w budowie. Po jej zakończeniu bez problemu zmienisz umowę na polisę dla domu.

Ubezpieczenie na życie ERGO Hestia

ERGO Hestia posiada zróżnicowaną ofertę ubezpieczeń na życie. Możesz wybrać tradycyjną polisę ochronną lub zdecydować się na wariant łączący ochronę z inwestycją. Ubezpieczyciel posiada także produkty stworzone specjalnie z myślą o rodzinie. Jeżeli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem na życie w ERGO Hestii, skontaktuj się z agentem towarzystwa, by wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Propozycję ERGO Hestii możesz porównać z ofertami innych firm na stronie Ubea.pl dedykowanej ubezpieczeniom na życie.

Placówki i oddziały Ergo Hestia