Allianz (dawniej Aviva)

Kalkulator ubezpieczeń w Aviva

Aviva logo

Nie trać czasu na przeglądanie stron wszystkich ubezpieczycieli. Kalkulator ubezpieczeń pozwoli Ci szybko sprawdzić cenę składki za ubezpieczenie Twojego samochodu w różnych towarzystwach, także w Avivie. Po poznaniu cen możesz kupić wybrane ubezpieczenie przez Internet lub skontaktować się telefonicznie z konsultantem ubezpieczyciela. Płatność kartą za ubezpieczenie Aviva pozwoli Ci obniżyć składkę ubezpieczenia OC lub pakietu OC/ AC o 4%.

Kliknij poniżej, aby przejść do kalkulatora OC / AC. Szybko sprawdzisz, jaką ofertę ma dla Ciebie Aviva i kto zaproponuje Ci najtańsze OC oraz najlepsze AC.

Policz OC - Aviva

Jeśli interesuje Cię inne ubezpieczenie, kliknij poniżej:

DOM TURYSTYCZNE ŻYCIE

W dniu 2 lipca 2022 r. marka Aviva zmieniła się w Allianz. Był to wynik przejęcia polskiej działalności firmy Aviva przez niemieckiego ubezpieczyciela. Zachęcamy do sprawdzenia informacji na temat oferty Allianz w Polsce. 

Aviva jest obecna w Polsce od 1992 r., oferując zarówno ubezpieczenia, jak i produkty inwestycyjne. Dla Avivy najważniejsze są polisy na życie, ale w ofercie firmy znajdziesz także ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkania oraz turystyczne. Polski oddział Avivy jest częścią międzynarodowej Grupy Aviva – szóstej instytucji ubezpieczeniowej na świecie.

Spis treści:

 1. Kalkulator OC w Aviva
 2. Dane teleadresowe Aviva
 3. Opinie o Aviva
 4. Odszkodowania z Aviva
 5. Wypowiedzenie OC w Aviva
 6. Rezygnacja z ubezpieczenia OC w Aviva
 7. Zgłoszenie sprzedaży auta w Avivie
 8. Ubezpieczenie samochodu Aviva
 9. Ubezpieczenie turystyczne Aviva
 10. Ubezpieczenie domu Aviva
 11. Ubezpieczenie na życie Aviva

Kalkulator OC w Aviva

Sprawdź, jak jest wyliczana cena ubezpieczenia OC w Aviva i jak porównać ich propozycję z ofertami innych towarzystw.

Dane teleadresowe Aviva

Adres korespondencyjny

ul. Inflancka 4b
00-189 Warszawa

Telefon

+48 22 557 44 44

Infolinia czynna pon. - pt. 8:00-19:00
Assistance dostępne 24/7

E-mail

bok@aviva.pl

Sprawdź inne sposoby kontaktu z Avivą

Opinie o Aviva

Przeglądnij opinie o Aviva naszych użytkowników i zamieść własną recenzję tego ubezpieczyciela.

Odszkodowania z Aviva

Aby otrzymać pełne odszkodowanie, musisz poinformować ubezpieczyciela odpowiednio wcześnie o zdarzeniu. Pamiętaj, że nie trzeba od razu przesyłać wszystkich dokumentów. Możesz je uzupełniać w trakcie procesu likwidacji szkody.

Zgłoszenie szkody jest możliwe w Aviva na różne sposoby:

 • za pośrednictwem formularza internetowego,
 • telefonicznie,
 • mailem,
 • listownie.

Wybierz ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy.

Zobacz, jak zgłosić szkodę w Aviva, by dostać jak największe odszkodowanie

Wypowiedzenie OC w Aviva

Zgodnie z polskim prawem umowa ubezpieczenia OC (oprócz kilku wyjątkowych sytuacji) przedłuża się automatycznie na kolejny rok, o ile nie zostanie wypowiedziana. Jeżeli więc, korzystając z kalkulatora OC, znalazłeś na najbliższy rok lepsze ubezpieczenie w innej firmie, musisz wypowiedzieć OC w dotychczasowej. Inaczej będziesz musiał płacić za dwie polisy.

Sprawdź, jak wypowiedzieć OC w Avivie.

Rezygnacja z ubezpieczenia OC w Aviva

Kupując samochód, przejmujesz także ubezpieczenie OC zawarte przez poprzedniego właściciela. Ubezpieczyciel ma jednak prawo dokonać rekalkulacji składki. Jeżeli składka polisy po takim przeliczeniu będzie wyjątkowo niekorzystna, możesz skorzystać z prawa do rezygnacji z OC.

Zgłoszenie sprzedaży auta w Avivie

Polskie prawo daje Ci tylko 14 dni na zgłoszenie sprzedaży samochodu u ubezpieczyciela. Pamiętaj, że dopóki tego nie zrobisz, Aviva od Ciebie będzie żądała zapłaty kolejnych rat za ubezpieczenie.

Jeżeli auto posiadało dobrowolne ubezpieczenie (np. AC), od razu po podpisaniu umowy sprzedaży przysługuje Ci zwrot składki za niewykorzystany okres polisy.

Z polisą OC sprawa wygląda jednak inaczej: dopóki nowy właściciel nie zdecyduje się zrezygnować z ubezpieczenia kupionego przez Ciebie, nie masz prawa do zwrotu składki za obowiązkowe ubezpieczenie.

Sprawdź, jak zgłosić sprzedaż samochodu w Avivie i otrzymać zwrot składki

Ubezpieczenie samochodu Aviva

Ubezpieczenie OC w Avivie

Obowiązkowe ubezpieczenie OC w Avivie chroni przed odpowiedzialnością za szkody spowodowane osobom trzecim. W ramach tej polisy Aviva oferuje różne darmowe dodatki:

 • assistance w podstawowym wariacie obowiązujące na terenie Europy (oprócz Rosji),
 • Zieloną Kartę
 • lekcję w Szkole Bezpiecznej Jazdy.

Ubezpieczenie AC w Avivie

W ramach ubezpieczenia AC Aviva obejmuje ochroną nie tylko pojazd, lecz także wyposażenie dodatkowe samochodu oraz dwa foteliki dla dzieci.

Ubezpieczyciele pomoże też w razie zaginięcia lub kradzieży kluczyków do auta oraz w przypadku zniszczenia dokumentów związanych z samochodem (dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy).

Ubezpieczenie Assistance w Avivie

Dzięki samochodowemu assistance nie zostaniesz sam na drodze w razie awarii pojazdu. Podstawowy pakiet Assistance w Aviva jest dodawany bezpłatnie do ubezpieczenia OC lub AC. Osoby poszukujące lepszej ochrony mogą natomiast dokupić wariant Rozszerzony lub Maksymalny.

Ubezpieczenie NNW w Avivie

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w Avivie jest dostępne w wersji podstawowej oraz rozszerzonej. W pierwszym wariancie ochroną objęte są jedynie zdarzenia związane z ruchem pojazdu. W drugim ubezpieczyciel wypłaci świadczenie także za inne wypadki.

Ubezpieczenie szyb w Avivie

Szyby są jednymi z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów w samochodzie. Dlatego też Aviva proponuje dodatkową polisę dedykowaną specjalnie im. W razie uszkodzenia szyby ubezpieczyciel zapewni jej wymianę lub naprawę bez uszczerbku dla zniżek na polisie AC w Avivie.

Sprawdź warunki ubezpieczenia szyb w Avivie

Ubezpieczenie ochrony prawnej w Avivie

Jakie korzyści oferuje ubezpieczenie ochrony prawnej w Avivie? Jeżeli walczysz w sądzie o odszkodowanie od zarządcy drogi za uszkodzenie samochodu spowodowane wjechaniem w dziurę albo też przeciw tobie jest prowadzone postępowanie karne w związku z zarzutem popełnienia wykroczenia drogowego, ubezpieczyciel zapewni Ci pomoc oraz pokryje koszty ochrony prawnej.

Zielona Karta w Avivie

Wszystkie osoby posiadające ubezpieczenie OC w Avivie mają prawo do bezpłatnej Zielonej Karty. Wystarczy przed podróżą zadzwonić do towarzystwa. Aviva wyśle dokument pod wskazany adres.

Bezpośrednia Likwidacja Szkód - BLS - w Avivie

Aviva przystąpiła do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód (BLS) 1 lipca 2015 r. Od tego momentu jeżeli masz ubezpieczenie OC w Avivie i zostaniesz poszkodowany w wypadku, możesz zgłosić sprawę do swojego ubezpieczyciela. Aviva wypłaci należne Ci świadczenie, a potem sama zajmie się odzyskaniem tych pieniędzy od ubezpieczyciela sprawcy.

Aby jednak skorzystanie z systemu BLS było możliwe, muszą być spełnione następujące warunki:

 • zdarzenie musi mieć miejsce w Polsce,
 • w kolizji biorą udział tylko 2 pojazdy,
 • w zdarzeniu nie było rannych,
 • wina została orzeczona przez policję lub samodzielnie przez uczestników zdarzenia (sprawa nie może być w sądzie),
 • wartość szkody w samochodzie nie przekracza 30 tys. zł,
 • ubezpieczyciel sprawcy także należy do BLS.

Ubezpieczenie turystyczne Aviva

Niespodziewane zdarzenia są nieodłączną częścią podróżowania. Niestety nie wszystkie z nich są przyjemne. Ubezpieczenie turystyczne „W podróży” w Aviva zapewnia ochronę na wszelkich wyjazdach trwających maksymalnie 29 dni. Jeżeli planujesz dłuższą wędrówkę, możesz wybrać roczne ubezpieczenie podróżne w Avivie.

Ubezpieczenie domu Aviva

Ubezpieczenie domu w Avivie

Nie ma dwóch takich samych domów, dlatego ubezpieczenie nieruchomości proponowane przez Avivę jest bardzo elastyczne. Oprócz podstawowej polisy od pożaru i innych zdarzeń losowych towarzystwo oferuje jeszcze 9 dodatkowych umów, np. ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rozboju, od dewastacji czy roweru.

Ubezpieczenie mieszkania w Avivie

Zalanie przez sąsiada z góry, pożar, kradzież – nigdy w pełni nie zabezpieczysz swoich czterech kątów od wszystkich możliwych zdarzeń. Możesz jednak uchronić się przed ich finansowymi konsekwencjami. Ubezpieczenie mieszkania w Avivie zapewni Ci środki na remont, abyś mógł zawsze cieszyć się swoim wymarzonym gniazdkiem.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu mieszkania i domu Avivy

Ubezpieczenie domu letniskowego w Avivie

Ubezpieczenie „Twój Dom”, czyli wariant Premium standardowej polisy nieruchomości w Avivie, umożliwia także ubezpieczenie domku letniskowego. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznie, gdziekolwiek nie będziesz.

Ubezpieczenie domu w budowie w Avivie

Żywioły czy kradzieże zagrażają nie tylko ukończonym, zamieszkałym budynkom. Dlatego w wariancie premium polisy domu w Avivie możesz ubezpieczyć także dopiero budowany budynek.

Ubezpieczenie na życie Aviva

Indywidualne ubezpieczenia na życie to dla Avivy jeden z kluczowych produktów. Oferowane przez nią polisy zapewniają kompleksową ochronę życia i zdrowia dla osoby kupującej ubezpieczenie oraz jej rodziny.

Aviva proponuje następujące produkty:

 • Twoje Życie: daje dostęp do bezpłatnych badań kontrolnych oraz zniżki na specjalistyczne badania. W trudnych sytuacjach życiowych zapewni wsparcie finansowe i pomoc
 • Nowa Perspektywa: łączy funkcje ochronne oraz inwestycyjne. Zapewnia wypłatę świadczenia bliskim osobom w razie śmierci ubezpieczonego, odszkodowanie w przypadku choroby, wypadku lub niezdolności do pracy, a także pozwala na oszczędzanie kapitału i inwestowanie dodatkowych kwot na rachunkach dedykowanych
 • Rozsądny Partner: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ze zniżką dla osób ubezpieczających się razem ze współmałżonkiem
 • Moje Bezpieczeństwo Prestiż: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków o poszerzonym zakresie ochrony i wyższych sumach ubezpieczenia
 • Ubezpieczenie juniorGO: ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne pozwalające gromadzić pieniądze z myślą o łatwiejszym starcie Twojego dziecka w dorosłość. Dodatkowo w razie problemów ze zdrowiem dziecka lub rodzica polisa zapewni wsparcie finansowe
 • Smartlife: podstawowe ubezpieczenie na życie, które można kupić całkowicie online. Umowę zawiera się na 5 lat.