Strona główna  |  Wiadomości  |  Zgłoszenie sprzedaży auta Aviva

Zgłoszenie sprzedaży auta Aviva

Data aktualizacji: 2021-09-29
Jednym z obowiązków osoby sprzedającej samochód jest poinformowanie ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu. Sprawdź, jak zgłosić sprzedaż w Avivie i co Ci grozi, jeśli o tym zapomnisz.

Spis treści:

  1. Kiedy trzeba zgłosić sprzedaż samochodu w Avivie?
  2. Jak zgłosić sprzedaż samochodu w Avivie?
  3. Jak otrzymać zwrot składki za ubezpieczenie OC i AC?

Kiedy trzeba zgłosić sprzedaż samochodu w Avivie?

Sprzedaż samochodu Obowiązkiem właściciela samochodu jest poinformowanie ubezpieczyciela o jego sprzedaży w ciągu 14 dni. Warto pamiętać, że ten przepis nie jest jedynie kolejną formalnością do odhaczenia. Niedopełnienie tego obowiązku może Cię drogo kosztować. Dlaczego?

Ubezpieczenie OC, o ile nie zostanie wypowiedziane, przedłuża się automatycznie na kolejny okres. Wyjątkiem jest sytuacja, w której auto zmieniało właściciela w trakcie obowiązywania polisy.

Jeżeli nie zgłosisz więc sprzedaży auta, Aviva przedłuży ubezpieczenie OC na następny rok i prześle Ci wezwanie do zapłaty składki. Będzie także żądała opłacenia kolejnych rat, jeżeli wcześniej nie zapłaciłeś za OC w całości. Wytłumaczenie, że już nie jesteś właścicielem tego samochodu zajmie trochę czasu (a i tak niekoniecznie uchroni Cię od konieczności zapłaty rat, których termin mijał między dniem sprzedaży auta a poinformowaniem o niej ubezpieczyciela). Jeżeli zatem chcesz uniknąć takich trudności, nie zwlekaj ze zgłoszeniem sprzedaży samochodu.

Zobacz, jak policzyć składkę OC w Avivie

Jak zgłosić sprzedaż samochodu w Avivie?

Ubezpieczycielowi musisz przekazać dane nowego właściciela. Do powiadomienia warto także dołączyć umowę kupna-sprzedaży czy darowizny lub inny dokument potwierdzający fakt zbycia samochodu.

Gotowe zgłoszenie sprzedaży możesz przekazać do Avivy:

  • mailem:

kontakt@aviva.pl

  • listownie:

Aviva TUO SA
ul. Inflacka 4b
00-189 Warszawa

Jak otrzymać zwrot składki za ubezpieczenie OC i AC?

Od razu po sprzedaży samochodu przysługuje Ci zwrot niewykorzystanej składki AC oraz innych dobrowolnych ubezpieczeń. Zwrot z ubezpieczenia OC możesz natomiast otrzymać tylko, jeżeli nowy właściciel zdecyduje się wypowiedzieć Twoją obowiązkową polisę.

Jeżeli przysługuje Ci zwrot składki, poproś o niego za pomocą maila lub listownie (przesyłając prośbę na adresy podane powyżej). Wysyłając do Avivy numer konta, zdecydowanie przyspieszysz moment otrzymania gotówki.

Dowiedz się więcej:

Jakie ubezpieczenia oferuje Aviva

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU24

Zgłoszenie sprzedaży samochodu to obowiązek, o którym wiele osób zapomina. Tymczasem jego niedopełnienie może mieć przykre konsekwencje. Sprawdzamy, jak zgłosić sprzedaż auta w MTU24.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w MTU

Zbycie samochodu trzeba zgłosić w dwóch miejscach: u swojego ubezpieczyciela oraz w Wydziale Komunikacji. Zobacz, jak zgłosić sprzedaż auta w MTU, aby nie płacić składki OC za nowego właściciela.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-29

Zgłoszenie sprzedaży samochodu w Proama

Nie chcesz płacić za ubezpieczenie OC sprzedanego auta? Od razu po sprzedaży auta zgłoś ubezpieczycielowi fakt zbycia pojazdu. Zobacz, jak najszybciej zgłosić sprzedaż samochodu w Proamie.

Czytaj więcej
Komentarze
waloszek
2018-04-16 07:45
IP: 85.219.x.x
mie umiecie poprawnie wpisac adresu wiec to porada jest do dupy
odpowiedz
Ubea.pl
2018-04-16 08:22
IP: 81.190.x.x
Czy mógłby Pan sprecyzować, gdzie widzi Pan błąd w adresie? Podane dane kontaktowe są zgodne z tymi podawanymi przez Avivę.
odpowiedz