Kontakt
 • Link4
 • AXA Ubezpieczenia
 • Aviva
 • Proama
 • PZU
 • Warta
 • You Can Drive

Jak porównać ubezpieczenia w kalkulatorze OC ubea.pl?

Ostatnia aktualizacja: 2016-01-10

Kalkulator OC, który znajduje się w naszym serwisie, umożliwia porównanie składek kilkunastu towarzystw jednocześnie. Jeżeli szukasz ubezpieczenia i po raz pierwszy korzystasz z internetowej porównywarki OC/AC przeczytaj, jak poprawnie wypełnić formularz, porównać oferty i wybrać najtańsze OC i najlepsze AC dla swojego samochodu.

Oblicz ubezpieczenie

Oblicz moje OC/AC

Nie musisz rejestrować się w naszym serwisie, ani zakładać konta, aby porównać ceny wybranych ubezpieczeń. Wystarczy, że wypełnisz formularz. Podanie wszystkich danych jest niezbędne do wyliczenia składek wszystkich naszych ubezpieczycieli.

Kalkulator OC AC – zanim ubezpieczysz swój samochód

Krok pierwszy: dane pojazdu

Zacznij od uzupełnienia informacji o pojeździe: rok zakupu auta, pochodzenie, marka, model, ilość miejsc, stan pojazdu, itd. Nie pamiętasz daty produkcji auta? Po najechaniu kursorem na daną rubrykę, z boku po prawej stronie na znak zapytania pojawi się podpowiedź.

Dane o samochodzie wypełniamy po kolei, ponieważ pola wcześniejsze warunkują pojawienie się i wartości pól kolejnych.

Nasz kalkulator OC AC NNW wyliczy Ci składki dla aut osobowych. W przypadku innych aut, takie jak dostawcze lub ciężarowe będziesz poproszony o zamówienie kontaktu z konsultantem, który przedstawi najlepszą ofertę i najtańsze OC.

Zwróć uwagę na pola:

 • roczny przebieg - im mniejszy tym niższa składka,
 • sposób wykorzystywania - jeśli jest inny niż prywatny uzyskasz mniej ofert. Ubezpieczyciele nie chcą ubezpieczać aut wykorzystywanych do celów zarobkowych. Składka będzie wyższa. Oblicz składkę jak dla wykorzystania prywatnego i zamów rozmowę z konsultantem, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla innego wykorzystania pojazdu,
 • wykorzystywanie za granicą - jeśli nie planujesz wyjazdu za granicę zaznacz "nie będzie używany" lub "do miesiąca". Parametr ma wpływ na wysokość składki i ilość ofert,
 • strona kierownicy - jeśli masz auto z kierownicą po prawej stronie musisz się liczyć ze składką nawet 300% wyższą. Ubezpieczyciele mogą też nie przedstawić swojej oferty. Zaznacz kierownicę po lewej stronie i zamów rozmowę z konsultantem, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla kierownicy po prawej stronie,
 • tuning auta - parametr ma wpływ na wysokość składki. Tuning auta zwiększą jej wartość nawet o 100%. Ubezpieczyciele mogą też nie przedstawić swojej oferty. Zaznacz "nie" i zamów rozmowę z konsultantem, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego pojazdu. Sprawdź czy faktycznie Twoje auto musi być potraktowane jako tuningowane,
 • miejsce użytkowania - kod pocztowy miejsca użytkowania auta ma wpływ na wysokość składki. To wartość deklarowana, a więc sprawdź gdzie składka może wyjść korzystniej.

Krok drugi: dane właściciela i głównego kierowcy

W tym miejscu zostaniesz poproszony o wypełnienie podstawowych informacji personalnych takich jak kod pocztowy zamieszkania, płeć, data urodzenia, data uzyskania prawa jazdy, stan cywilny, wiek dzieci i historię ubezpieczenia (zniżki i szkody). Jeżeli ubezpieczany samochód ma współwłaściciela, należy również podać jego dane. Każda z tych informacji może mieć wpływ na przeliczaną wysokość składki. Podanie numeru pesel, imienia i nazwiska jest opcjonalne. Umożliwi jednak wyliczenie większej ilości ofert. Danych tych wymaga m. in. Proama i MTU.

Formularz poprosi o wskazanie głównego kierowcy. Dla wielu ubezpieczycieli to ta osoba decyduje o wysokości składki - wybierz mądrze głównego kierowcę.

Dlaczego w porównywarce znajdziemy więcej pytań niż w kalkulatorze OC danego towarzystwa ubezpieczeniowego?

Dla ubezpieczycieli różne informacje mogą być ważne, a porównywarka OC obejmuje swoim zakresem wszystkie oferty towarzystw, dla których kalkuluje składki. Żadna informacja, o którą pytamy w formularzu nie jest zbędna i ma znaczenie przy obliczaniu składki OC AC NNW.

Krok trzeci: wynik i porównanie

Po uzupełnieniu formularza będziesz musiał poczekać parę sekund na odpowiedź z ofertami od ubezpieczycieli. Pamiętaj, że oferty które zobaczysz zostały wyliczone przez ubezpieczyciela (Ubea nie liczy ofert) na podstawie podanych przez Ciebie wartości. Jeśli uzyskałeś gdzieś inną ofertę, sprawdź czy została ona Ci przedstawiona na bazie tych samych wartości, które wpisałeś w naszym formularzu. Ubezpieczyciele zawsze mają tą samą ofertę na aktualny dzień.

Naszą ofertę warto zapisać i wysłać na swój e-mail. Będziesz mógł zawsze do nie jej wrócić i kupić ubezpieczenie, a za rok w prosty sposób, bez konieczności odpowiadania od nowa na wszystkie pytania, w ciągu kilku sekund, przeliczyć dla siebie nową, odnowieniową ofertę od wszystkich ubezpieczycieli

Co dalej?

Przed sobą widzisz listę propozycji składek OC dla naszego pojazdu: od najtańszej proponowanej składki do najdroższej. W zależności od oferty masz trzy możliwości do wyboru:

 • Kup online – po kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę danego ubezpieczyciela, na której możesz kupić wybrane ubezpieczenie lub do formularza zakupowego Ubea.
 • Zamów rozmowę - zamawiasz bezpłatnie rozmowę z konsultantem ubezpieczyciela, który wyjaśni wszystkie Twoje wątpliwości i poprowadzi dalej proces zakupu ubezpieczenia

Możesz też doliczyć składkę AC i NNW podając kilka dodatkowych informacji.

Całość kalkulacji nie jest skomplikowana i zajmie Ci maksymalnie 5 minut. Jeśli masz wątpliwości zadzwoń do nas podając nr kalkulacji widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Nasz konsultant pomoże Ci wypełnić formularz.

Tagi:

Komentarze

2017-01-17 19:54

wuj37.47.86.143

Wychodi mi bezprzerwy rodzaj samochodu a nic sie nieda wpisac

2017-01-18 10:09

Ubea.pl81.190.208.17

W punkcie "Dane pojazdu" powinien Pan kliknąć na pole "wybierz pojazd...". Wtedy pojawi się Panu pole wyboru roku produkcji, a następnie marki, modelu itd. Jeżeli nadal nie będzie mógł Pan wypełnić formularza, prosimy zadzwonić pod numer 71 722 80 00.