Strona główna  |  Wiadomości  |  Jak policzyć ceny ubezpieczenia OC / AC na Ubea.pl?

Jak policzyć ceny ubezpieczenia OC / AC na Ubea.pl?

Data publikacji: 2020-05-26
Kto ma najtańsze OC? - w obliczu ciągłych podwyżek składek ubezpieczenia to coraz częściej zadawane pytanie. Darmowy kalkulator OC i AC pozwoli szybko na nie odpowiedzieć.

Każde ubezpieczenie OC zapewnia taki sam zakres ochrony. Dlatego właśnie nie ma sensu przepłacać kilkaset czy nawet tysiąc złotych za obowiązkową polisę.

Skąd jednak wiedzieć, który ubezpieczyciel ma najtańsze OC? Na to pytanie odpowie porównywarka OC – darmowa i szybka.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Darmowa internetowa porównywarka OC i AC pozwala szybko kupić ubezpieczenia Ubezpieczyciele, wyliczając składkę OC, biorą pod uwagę wiele czynników, takich jak:

 • historia szkód,
 • wiek kierowcy,
 • staż za kierownicą,
 • miejsce zamieszkania,
 • pojemność silnika,
 • stan cywilny

i wiele innych.

Każde towarzystwo ustala jednak własną politykę cenową i samodzielnie decyduje, jaką wagę przyłoży do poszczególnych czynników. Każdy ubezpieczyciel ma także swoją określoną grupę docelową, czyli typ klientów, któremu chciałby przede wszystkim sprzedawać ubezpieczenia.

Kiedy zatem zbliża się dzień, kiedy trzeba wykupić obowiązkowe ubezpieczenie znajdź towarzystwo, które właśnie dla Ciebie ma najtańszą ofertę. Nie wierz opiniom w Internecie mówiącym, że najtańsze OC jest zawsze u ubezpieczyciela X. Twoim celem powinno być znalezienie towarzystwa, które chce właśnie takich właścicieli samochodów jak Ty. U takiego ubezpieczyciela masz największe szanse na niską cenę OC.

Sprawdź sposoby naszych ekspertów na tanie ubezpieczenie OC:

Porównywarka ubezpieczeń Ubea: Jak policzyć ceny OC?

Jak jednak znaleźć towarzystwo, które akurat dla Ciebie ma najtańszą ofertę? Można dzwonić do każdego towarzystwa lub umawiać się na spotkanie z agentami, prosząc o wyliczenie składki. Można jednak także wypełnić jeden krótki formularz w darmowej porównywarce OC i w kilka minut poznać oferty kilkunastu ubezpieczycieli.

Taką właśnie funkcjonalność zapewnia darmowa porównywarka OC i AC Ubea. Wypełnienie formularza pozwoli Ci szybko odnaleźć najtańsze ubezpieczenie. Jeśli któraś oferta Ci się spodoba, będziesz mógł też od razu zakupić polisę przez Internet.

Jak skorzystać z kalkulatora OC i AC?

 • Zanim zaczniesz wypełniać formularz w porównywarce, przygotuj prawo jazdy / dowód osobisty właściciela samochodu oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Dzięki temu będziesz miał przy sobie wszystkie dane potrzebne do obliczenia składki.
 • Wypełnij formularz, wpisując prawdziwe i kompletne dane. Podanie nieprawdziwych informacji sprawi, że wyliczona składka nie będzie pokrywała się z rzeczywistą ceną ubezpieczenia.
 • Porównywarka ubezpieczeń Ubea nie prosi o podanie numeru PESEL w trakcie wyliczania składki. Nie jest też wymagane podawanie numeru telefonu. Dane, o które prosimy, są wykorzystywane jedynie do wyliczenia składki.
 • Od razu po wypełnieniu formularza zobaczysz tabelę z wynikami kalkulacji. Teraz możesz już zakupić wybrane ubezpieczenie przez Internet albo skontaktować się telefonicznie z agentem towarzystwa. Jeżeli chcesz jeszcze przemyśleć wybór oferty, skorzystaj z możliwości przesłania kalkulacji na maila. Dzięki temu będziesz mógł do niej wrócić w dowolnym momencie.
 • Pamiętaj, że kupując polisę na odległość, możesz w ciągu 30 dni zrezygnować z umowy bez żadnych konsekwencji.

Jakie ubezpieczenia OC wylicza kalkulator Ubea.pl?

Porównywarka Ubea.pl wylicza składki OC wielu ubezpieczycieli. Każdy z nich ma nieco inny profil idealnego kierowcy, któremu zaproponuje najniższą cenę OC. Każdy z nich oferuje też inne promocje. Poniżej znajdziesz linki do artykułów, z których dowiesz się więcej o poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych:

Jak znaleźć dobre AC na Ubea.pl?

Kupno AC jest nieco bardziej skomplikowane niż wybranie OC. W przypadku autocasco to towarzystwo oraz właściciel samochodu decydują o dokładnym zakresie polisy. Zazwyczaj zapłacenie wyższej składki oznacza lepszą ochronę, jednak nie jest tak zawsze. Kupując AC, zwróć więc uwagę zarówno na cenę, jak i na dokładne warunki umowy.

Darmowa porównywarka Ubea pozwala dopasować zakres ochrony do swoich potrzeb. Wyliczając składkę AC, ustalasz:

 • czy wolisz wariant kosztorysowy czy serwisowy,
 • jaki chcesz udział własny,
 • czy chcesz amortyzację części,
 • czy w razie wypadku chcesz, by naprawiono samochód, używając części oryginalnych.

Zmieniając poszczególne czynniki, możesz na bieżąco sprawdzać ceny w każdym z wariantów. Dzięki temu szybko zorientujesz się, w którym towarzystwie jest najlepszy stosunek ceny do jakości i dostosujesz ubezpieczenie do swoich potrzeb. Zajmie Ci to przecież tylko kilka minut.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Saab – ile kosztuje?

Jeśli któraś marka aut powinna się kojarzyć z samolotami, to jest to bez wątpienia Saab. Szwedzki koncern rozpoczął swoją historię od produkcji samolotów. Po II Wojnie Światowej firma zaczęła...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-30

Ubezpieczenie OC Subaru – ile kosztuje?

Miłośnicy motoryzacji markę Subaru kojarzą przede wszystkim z wykorzystywaniem silników w układzie bokser. Zapewniają one niższy poziom hałasu i wibracji oraz niższy spadek mocy. Eksperci Ubea.pl...

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-03-11

Ubezpieczenie OC Chevrolet – ile kosztuje?

Kompaktowe osobówki, duże SUV-y, legendarne samochody sportowe – amerykański producent Chevrolet ma bardzo różnorodną ofertę aut. W naszym kraju pojazdy tej marki nie są już sprzedawane, ale...

Czytaj więcej
Komentarze