Strona główna  |  Wiadomości  |  Wygodnie.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Wygodnie.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Data publikacji: 2018-02-15
Jedną z pierwszych multiagencji sprzedających polisy przez Internet w Polsce była Wygodnie.pl. Sprawdzamy, jak obecnie prezentuje się ich kalkulator i jakie są jego wady i zalety.

Wygodnie

Wygodnie - kalkulator i porównywarka OC / AC Multiagencja Wygodnie porównuje obecnie oferty ubezpieczeń turystycznych, mieszkaniowych oraz samochodowych. Firma rozpoczęła działalność w 2006 r., a w 2007 r. sprzedała pierwszą polisę online.

Siedziba multiagencji mieści się w Warszawie:

Wygodnie.pl Sp. z o.o.

Al. Niepodległości 118 / 86
02-577 Warszawa

Wygodnie – funkcje kalkulatora OC/AC

Wygodnie udostępnia kalkulator do liczenia samego OC oraz drugi do wyliczania pakietu OC / AC. Możemy dzięki nim porównać składki ubezpieczeń oraz zakupić je przez Internet.

Na pierwszej stronie narzędzia znajdują się podstawowe informacje na temat zakresu ochrony oferowanego przez OC i AC oraz sposobu działania porównywarki ubezpieczeń. Są tam także porady dotyczące tego, czym się kierować przy wyborze polisy.

Sprawdź inne kalkulatory OC / AC dostępne w Polsce

Zalety i wady kalkulatora OC / AC Wygodnie

Kalkulator OC porównywarki Wygodnie składa się z 5 podstron:

  • Pojazd (numer rejestracyjny),
  • Pojazd (pozostałe dane o samochodzie),
  • Kierowca,
  • Zniżki,
  • Rozszerzenia.

Wypełnienie pól nie powinno sprawić problemów, ale kalkulator, przynajmniej w naszym teście, działał dość wolno. W efekcie przejście wszystkich kroków zajęło nam więcej czasu, niż się spodziewaliśmy.

Obok pytań umieszczono dodatkowe podpowiedzi dotyczące tego, gdzie w dokumentach znajdziemy daną informację. Wygodnie oferuje także wsparcie telefoniczne. Obok kalkulatora umieszczono informację, że agenci są dostępni od godziny 8 do 18. Według podstrony „O nas” konsultanci są natomiast dostępni od 8 do 20.

Na samym początku kalkulator pyta o numer rejestracyjny samochodu. Nie trzeba jednak wypełniać tego pola, by przejść dalej. Obowiązkowe jest natomiast odpowiedzenie na pytania o numer PESEL, imię i nazwisko.

Jeśli pominiemy któreś z wymaganych pól, kalkulator nie pozwoli nam przejść do następnego kroku. Zaznaczy też na czerwono pola, które trzeba jeszcze wypełnić. Utrudnieniem jest natomiast fakt, że po kliknięciu na przycisk „Kolejny krok” nie pojawia się wyraźna informacja o pominięciu wymaganych pól. Przycisk po prostu nie reaguje na nasze polecenie. Dopiero kiedy użytkownik spojrzy na poprzednie pola, zrozumie, dlaczego kalkulator nie chce pozwolić mu przejść dalej.

W ostatnim kroku kalkulator OC daje możliwość zaznaczenia, czy chce zobaczyć się także oferty NNW oraz Assistance. Niezależnie jednak od tego co zaznaczymy, na stronie z wynikami kalkulacji pojawią się także oferty pakietowe OC z NNW i Assistance. Kalkulator wyświetla także oferty z zupełnie innymi dodatkami – w naszej przykładowej kalkulacji została choćby zaprezentowana oferta OC z ubezpieczeniem mieszkania. Ze względu na brak możliwości sortowania ofert, osoba zainteresowana jedynie OC musi przeglądać te propozycje z dodatkami.

Zobacz, jak działa kalkulator OC / AC Świat Ubezpieczeń

W kalkulatorze OC / AC można natomiast ustawić niektóre z parametrów AC (wysokość udziału własnego, amortyzacja oraz to, czy AC ma obejmować ryzyko kradzieży). Nie sposób jednak ocenić, czy zaznaczane odpowiedzi mają jakikolwiek wpływ na wyświetlane oferty. Strona z wynikami kalkulacji zawiera bowiem jedynie cenę oraz link do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Szybkie porównanie ofert pod innym względem niż wysokość składki jest więc niemożliwe.

Jak kalkulator Wygodnie wypada pod względem liczby ubezpieczycieli? W naszej przykładowej kalkulacji liczonej dla młodego kierowcy porównywarka wyświetliła propozycje cen OC od 4 towarzystw.

Odtwarzanie kalkulacji po powrocie na stronę jest nieco skomplikowane. Kalkulator pamięta jedynie niektóre dane. Inne trzeba wpisywać kolejny raz. Istnieje natomiast możliwość przesłania wyników kalkulacji na maila.

Opinia o kalkulatorze OC / AC Wygodnie

Kalkulator OC / AC Wygodnie jest w miarę dobrym narzędziem do sprawdzenia wysokości składki obowiązkowego ubezpieczenia. Problemem może być wolne tempo ładowania strony. Jeśli jednak ktoś chce porównać polisy nie tylko pod względem ceny może skorzystać z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl. Przewagą tego kalkulatora jest też fakt, że aby poznać składkę, nie trzeba w nim podawać numeru PESEL ani imienia i nazwiska. Ubea.pl prezentuje też zazwyczaj oferty od większej liczby ubezpieczycieli.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-02-15

Świat ubezpieczeń - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

W Internecie można znaleźć coraz więcej porównywarek pozwalających sprawdzić cenę ubezpieczenia. Jedną z takich stron jest Świat ubezpieczeń. Za jej pośrednictwem nie można jednak kupić polisy online.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-24

Superpolisa - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Online, przez telefon, w placówce – w multiagencji Superpolisa możesz zakupić ubezpieczenie w różny sposób. Sprawdzamy, jak działa internetowy kalkulator OC / AC tej porównywarki.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-10-05

mFind.pl - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Zakupy przez Internet, także ubezpieczeń, są w Polsce coraz popularniejsze. Wyliczenie składki online umożliwia między innymi porównywarka polis mFind.pl. Sprawdzamy, jakie są jej zalety i wady.

Czytaj więcej
Komentarze
uny
2019-05-12 17:26
IP: 89.64.x.x
niepodoba mi się ze chcecie wszystko o mnie wiedzieć-chciałem tylko wybrać jakas polise rezygnuje z waszej usługi jesteście niepoważni!!!!
odpowiedz