Strona główna  |  Wiadomości  |  Świat ubezpieczeń - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Świat ubezpieczeń - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Data publikacji: 2018-02-15
W Internecie można znaleźć coraz więcej porównywarek pozwalających sprawdzić cenę ubezpieczenia. Jedną z takich stron jest Świat ubezpieczeń. Za jej pośrednictwem nie można jednak kupić polisy online.

Na stronie kalkulatora Świat ubezpieczeń wyliczymy składkę polisy OC oraz AC w różnych towarzystwach. Jeśli jednak któraś z ofert nam się spodoba, będziemy musieli skontaktować się telefonicznie z ubezpieczycielem. Świat ubezpieczeń nie prowadzi bowiem sprzedaży online.

Świat ubezpieczeń

Świat ubezpieczeń - kalkulator i porównywarka OC / AC Swiatubezpieczen.com jest stroną internetową firmy Kroknet SARL założonej jeszcze w 2008 r. Obecnie porównuje składki ubezpieczeń:

  • samochodu,
  • mieszkaniowych,
  • na życie,
  • emerytalnych,
  • zdrowotnych.

Świat ubezpieczeń – funkcje kalkulatora OC / AC

Kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych porównuje składki OC, AC oraz NNW, ale nie udostępnia opcji zakupu polisy przez Internet. Za pośrednictwem tej strony poznamy więc jedynie proponowane składki w różnych towarzystwach.

Po wyliczeniu składki możemy zamówić kontakt telefoniczny z konsultantem wybranego ubezpieczyciela oraz poprosić o przesłanie oferty danego towarzystwa na maila.

Na stronie głównej kalkulatora nie znajdziemy dokładnego opisu działania narzędzia. Jest więc bardzo możliwe, że część osób wylicza składkę na tej stronie i dopiero na koniec dowiaduje się, że opcja zakupu polisy przez Internet jest na tym portalu niedostępna.

Sprawdź, jakie kalkulatory OC / AC sprzedają ubezpieczenia przez Internet

Zalety i wady kalkulatora OC / AC Świat ubezpieczeń

Wypełnienie formularza kalkulatora Świat ubezpieczeń jest dość proste. Narzędzie składa się z 3 stron: Samochód, Historia ubezpieczenia oraz Kierowca. Po wypełnieniu pierwszych pól na górze strony pojawia się pasek postępu.

Niektóre pola są uzupełniane automatycznie na podstawie wcześniej podanych informacji.

Naszą wątpliwość wzbudził jednak fakt, że w kalkulatorze nie było możliwości wyboru roku 2017 jako roku produkcji auta (mimo że model samochodu, dla którego liczyliśmy składkę, był produkowany w 2017 r.).

Koło pytań znajdują się szczegółowe podpowiedzi dotyczące tego, jak należy wypełnić dane pole, ale Świat Ubezpieczeń nie zapewnia wsparcia telefonicznego.

Ciekawą opcją jest możliwość ustawienia już na etapie wypełniania formularza preferencji co do dwóch warunków AC (obecność amortyzacji oraz wysokość udziału własnego).

W formularzu nie ma pytania o PESEL. Na koniec pojawia się natomiast prośba o podanie imienia, nazwiska oraz numeru telefonu. Nie jest to obowiązkowe, ale ponoć pozwala uzyskać dodatkowe zniżki.

Zobacz, jakie dane trzeba podać w kalkulatorze Rankomat

Kiedy wykonywaliśmy przykładową kalkulację OC dla młodego kierowcy (nie podając imienia, nazwiska ani telefonu) otrzymaliśmy propozycje cen od jedynie trzech towarzystw. Dodatkowo jeden ubezpieczyciel zaproponował przesłanie oferty na maila.

Strona z wynikami kalkulacji prezentuje się bardzo ubogo, nie tylko pod względem liczby dostępnych towarzystw, lecz także pod względem ilości przekazywanych informacji. Znajdziemy bowiem na niej jedynie dane o cenie polisy oraz o tym, jakie ubezpieczenia zawiera dany pakiet. Nie ma natomiast żadnych informacji o nawet najważniejszych warunkach dobrowolnych polis. Nie ma też możliwości przejścia do strony, która zawierałaby dokładniejszy opis danej oferty.

Warto też zwrócić uwagę, że kalkulator nie zapamiętuje ostatniej kalkulacji wykonanej na danym urządzeniu. Jeśli więc po kilku dniach wrócimy na tę stronę, będziemy musieli ponownie wypełnić formularz.

Zobacz test kalkulatora OC / AC Superpolisa

Opinia o kalkulatorze OC / AC Świat ubezpieczeń

Kalkulator OC / AC Świat ubezpieczeń jest dość prosty w użyciu, ale może się przydać jedynie tym, którzy przez Internet chcą tylko poznać orientacyjną wysokość składki w kilku towarzystwach. Osoby zainteresowane zakupem polisy online muszą skorzystać z innego narzędzia, np. porównywarki OC/AC Ubea.pl. Po wyświetleniu składki w tym kalkulatorze można bowiem albo zamówić kontakt telefoniczny z wybranym ubezpieczycielem, albo od razu przejść na stronę towarzystwa i dokończyć zakup. Ubea.pl sprawdza też zazwyczaj wysokość składki OC w większej liczbie towarzystw niż czyni to Świat ubezpieczeń.

Podobne artykuły
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2018-02-15

Wygodnie.pl – porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Jedną z pierwszych multiagencji sprzedających polisy przez Internet w Polsce była Wygodnie.pl. Sprawdzamy, jak obecnie prezentuje się ich kalkulator i jakie są jego wady i zalety.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2021-09-24

Superpolisa - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Online, przez telefon, w placówce – w multiagencji Superpolisa możesz zakupić ubezpieczenie w różny sposób. Sprawdzamy, jak działa internetowy kalkulator OC / AC tej porównywarki.

Czytaj więcej
komunikacja
Ubezpieczenie samochodu
2020-10-05

mFind.pl - porównywarka i kalkulator OC / AC. Opinie, zalety i wady

Zakupy przez Internet, także ubezpieczeń, są w Polsce coraz popularniejsze. Wyliczenie składki online umożliwia między innymi porównywarka polis mFind.pl. Sprawdzamy, jakie są jej zalety i wady.

Czytaj więcej
Komentarze
Błażej
2018-02-24 10:20
IP: 31.0.x.x
Witam, Mam taki kłopot. Sprzedałem auto z ważnym oc w kwietniu 2017, a następnie odkupiłem w październiku wykupijąc w tym dniu oc. Od ufg dostał pismo o wezwaniu do zapłaty kary za brak oc. W tym okresie nie byłem właścicielem pojazdu. Przedstawiłem umowy sprzedaży oraz odkupienia, ale to za mało. Wymagają jeszcze dodatkowego oświadczenia sprzedającego, że sprzedał mi auto. Nie ma kontaktu z tą osobą i mam patową sytuację. Proszę o poradę. Jak mogę wybrnąć z tego?
odpowiedz
Ubea.pl
2018-02-26 11:44
IP: 81.190.x.x
Umowy sprzedaży oraz odkupienia powinny wystarczyć do udowodnienia, że w danym okresie nie był Pan właścicielem auta. Można jeszcze spróbować przedstawić zgłoszenie sprzedaży auta do ubezpieczyciela (o ile przesłał Pan takie zgłoszenie w kwietniu 2017). Jeśli nie ma takiej możliwości lub taki dokument też nie wystarczy, warto skontaktować się z Rzecznikiem Finansowym. Możliwe że on znajdzie jakieś rozwiązanie tej sytuacji.
odpowiedz